Okresní přebor dorostu 5. kolo 17. – 18.9..2011

OKRESNÍ PŘEBOR   DOROSTU

PRVNÍ SOUBOJ FAVORITŮ PRO CHANOS

Ve 4.kole okresního přeboru dorostu proti sobě nastoupily poprvé dva největší favorité na celkové vítězství . Ze souboje medailistů z minulého ročníku druhého Mochtína a třetího Chanosu Chanovice který měl výhodu domácího prostředí se těšili z těsné výhry dorostenci Chanosu. Porážky Mochtína využily další v pořadí v tabulce Hrádek a Malý Bor , který odsunuly až na čtvrté místo.Bez bodů zůstávají nováček z Pačejova a překvapivě i horažďovická rezerva

Chanos Chanovice - Sokol Mochtín   2 : 1( 2:1)

Oldřich Šebek

K utkání zatím dvou nejlepších celků soutěže se nedostavil delegovaný rozhodčí a rozhodně tím poškodil a zostudil OFS Klatovy, neboť utkání o aktuální 1.místo v okrese musel řídit rozhodčí laik. Samozřejmě to ovlivnilo výkony hráčů obou týmů a často docházelo na hřišti ke slovním dohadům ohledně posouzení některých situací. V prvním poločase byli lepším mužstvem Mochtínští, ač paradoxně odcházeli do kabin s jednobrankovým mankem. Na hřišti byla znát věková převaha týmu Mochtína a zkušenosti v řešení osobních soubojů. Neboť se hrál zápas který byl plný těchto soubojů a fotbalově moc pohledný nebyl. Mochtín Chanovicím nepřipustil jejich kombinační hru, výborně zhušťoval střed a vyrážel do rychlých protiútoků.  Hned ve třetí minutě se Mochtín dostal do vedení agilním Matouškem, kdy zaspal zajišťující stoper chanovickému mužstva. Ve 33 minutě stáhnul hostující hráč rukama Zoubka, který se dostával do gólové příležitosti a z penalty se chanovický Prýmas většinou nemýlí, 1:1.  Dále se hra odehrávala v prostředku pole a Mochtín se dostal do několika zajímavých příležitostí, které vyřešil špatně a gól do domácí sítě nepadnul. Ve 42 minutě se dostal k odraženému míči po souboji dvou soupeřících hráčů domácí Šebek, který z 28 metrů vyslal umístěný přízemní projektil k tyči hostující branky a domácí se ujali vedení 2:1. V první půli domácí nastřelili po nevinné střele Matěje Kláska ještě tyč hostující branky a ke škodě domácích zde nedobíhal žádný útočící hráč.   Po přestávce se hra vyrovnala, Chanovice si začaly vytvářet více brankových příležitostí a to zejména ke konci zápasu, kdy Mochtín posílil ofenzivu na úkor obrany. Na výsledku zápasu se však nic nezměnilo a podzimní souboj mezi těmito týmy dopadl lépe pro Chanovice.

Branky: 3‘ Matoušek Milan 0:1; 33‘ Prýmas Jaroslav 1.1 (PK), 42‘ Šebek Jan 2:1

Rozhodčí:laik;ŽK:2:2 ;Diváků :50.

Hradešice - Horažďovice B  3 : 2 (2:1)

Branky: Nauš V.,Metlička V. 2x - Korytař V. 2x , hráno bez karet, diváků:  30, rozhodčí: Hessová

Hrádek- Pačejov 5 : 2 (5:1)

Václav Hána

Již v 5. minutě vychytal domácí brankář Slávek Křížek dorážku hostů po rohovém kopu a v 9. minutě po výborné přihrávce Jaroslava Klause proměnil sólo Robert Bigasz 1:0. V 15. minutě po faulu na Bigasze z penalty skóroval kapitán Martin Jílek 2:0. A když ve 22. min. nechala obrana hostů Jana Suka volného na hranici pokutového území, tvrdou střelou zvýšil na 3:0, zdálo se o osudu utkání rozhodnuto. Zvláště když Robert Bigasz ještě ve 33. min. zvýšil na 4:0 a ve 40. min. Jaroslav Klaus střelou z dálky zvýšil na 5:0. Ale v 41. min. po chybě obrany domácích snížil Lukáš Plánička na 5:1 a v 50. min. z pokutového kopu Josef Hora upravil na 5:2. A hosté byli domácím dorostencům vyrovnaným soupeřem, až do závěrečného hvizdu rozhodčího.

Rozhodčí Petrželka, bez karet,  Diváci- 20, Branky: 9., 33. Bigasz Robert , 15.  Jílek Martin (PK), 22. Suk Jan  40. Klaus Jaroslav  -  41. Plánička Lukáš (PK), 50 . Hora Josef

Malý Bor – Janovice  8 : 0 (3 : 0)

Branky:11´a 81´Daniel Martínek, 24´Milan Hlaváč, 43´David Petržilka, 66´Vojtěch Melka, 77´Pavel Kocum, 82´Michal Chroust, 88´David Šipla.

Rozhodčí:Petr Bala;ŽK:0 : 3;ČK: 0 : 1(28´Švůgr Zdeněk);Diváků :30.

1.  Chanovice          3   3   0   0   15:  2     9 (  3)

2.  Hrádek             3   2   1   0    8:  3     7 (  1)

3.  Malý Bor           3   2   0   1   13:  7     6 (  0)

4.  Mochtín            3   2   0   1    8:  2     6 (  3)

5.  Hradešice          3   1   1   1    3:  8     4 ( -2)

6.  Janovice           3   1   0   2    3: 11     3 (  0)

7.  Horažďovice B      3   0   0   3    7: 15     0 ( -3)

8.  Pačejov            3   0   0   3    2: 11     0 ( -3)