Krajský přebor, 1.A třída 3. kolo 10. – 11.9. 2011

KLATOVY VENKU POPRVÉ VYHRÁLY

V pátém kole krajského přeboru zajížděly oba týmy z Pošumaví na hřiště soupeřů. Lépe tentokráte roli hostů sehráli svěřenci klatovského kouče Luboše Vašici, kteří ve třetím zápase v novém ročníku venku dokázali poprvé zvítězit v Chotíkově. Svojí roli mírného favorita, který ještě na podzim neprohrál nastupovaly Horažďovice v Přešticích. Tuto roli dokázaly naplnit pouze v první půli, když druhá vyzněla pro domácí a ti si připsali do tabulky první výhru, hosté naopak první prohru a to je v duelu se soupeřem se kterým se dalo bodovat zklamání.

Přeštice – Horažďovice  2 : 0 (0 : 0)

Na hřišti v Přešticích  se hrály v utkání 5.kola krajského přeboru dva rozdílné poločasy. V prvním byli lepší hosté, kteří mohli již v této části zápasu rozhodnou o svém bodovém zisku. Již ve 3. minutě  se do jasné gólovky  dostal Beránek, který šel sám na brankáře domácích, ale při zakončení chybělo jen několik centimetrů k tomu, aby míč skončil  v brance Přeštic. Druhou tutovku měli hosté ve 25.minutě, kdy Jiřík z malého vápna  trefil pouze strážce domácí svatyně. Dvě vyložené brankové šance dali nevýraznému domácímu kolektivu v této části zápasu možnost doufat v dobrý výsledek a tak odcházeli do kabin s lichotivým bezbrankovým stavem.

Po přestávce  se ještě v prvních patnácti minutách hrál vyrovnaný fotbal, ale  postupně převzali režii utkání domácí Hosté přestali hrát svůj fotbal založený na kombinační hře, nepochopitelně nakopávali vysoké míče do útoku a to byla mlýn pro domácí. V 85. minutě unikl Benedikt a nedal Kozlíkovi v hrance hostů šanci 1 : 0. Hosté začali hrát za tohoto stavu hru vabank, všechny síly vrhli do útoku a domácí v poslední minutě z dalšího brejku  dal autor první branky do sítě Kozlíka ránu jistoty a domácí se tak mohli radovat z první výhry v novém ročníku. .

Manažer hostů Milan Koželuh: „Domácí  byli určitě soupeřem se kterým se dalo bodovat. My jsme nedokázali navázat na první poločas , přenechali jsme iniciativu na kopačky domácích a ti si za druhou půli výhru zasloužili“.

(podrobnosti později)

Branky: 85. a 90. Benedikt. Rozhodčí: Havel. Diváků: 150. ŽK: 2 : 2.

Sestava Horažďovice : Kozlík – Jiří, Stulík(75. Pintíř), Křivanec, Greger, Melka, Jůda, Kortba (74. Nauš), Řivský(46. Janouškovec), Beránek(80. Forman M.), Mičkal.

Chotíkov – Klatovy  0 : 4 (0 : 2)

Vedoucí týmu Klatov Jan Sirotek: Od začátku utkání jsme tlačili domácí a měli šance.Již v 1.minutě  J.Matějka, ve třetí minutě Sýkora dále Hanzlík a v 10. minutě  to mohlo být vedení 3:0. Až v 17.minutě Ulrych nás poslal do vedení, hráli jsme kombinačně a vytvářeli si další šance. Ve 33.minutě Sýkora po přihrávce Hanzlíka zvýšil pro nás vedení na 2:0. A to ještě v závěru první půle ve 43.minutě   krásnou střelu Šlechty asi s dvanácti metrů vyrazil gólman na roh.

Rovněž druhá půle byla v naší režii. Domácí začali řečnit a hrát  na čele s Purkhartem nečistě,. V  52.minutě  po vyšachování domácí obrany a přihrávce Sýkory dal Jirka Matějka k pravé tyči uklidňující branku na 3:0 a skóre tohoto duelu v náš prospěch v 90.minutě uzavřel po uniku Hanzlík . Naši hráči hráli disciplinovaně a kombinačně dobře a zaslouženě zvítězili.“

Hlavní rozhodčí Jakub Hodek , kterému pomáhali na čarách J.Schneider,A.Liškutín řídil utkání celkem dobře.“

Branky: Mannowetz, Procházka, Vrba - Malý, Ábel; ŽK: 2:2; ČK: 0:1. Diváků: 200

1.  Chrást             5   4   1   0   21:  6    14 (  4)

2.  Stod               5   3   1   1   13:  7    11 (  4)

3.  Doubravka          5   3   2   0   12:  8    11 (  5)

4.  SK ZČE Plzeň       5   2   2   1   14: 11    10 ( -1)

5.  Horažďovice        5   3   1   1   12:  9    10 (  1)

6.  Klatovy  1898      5   3   0   2   11:  6     9 (  3)

7.  Rapid Plzeň        5   1   2   2    8:  9     7 ( -4)

8.  Stříbro            5   2   1   2    9: 11     7 (  1)

9.  Bolevec            5   1   2   2    8: 14     7 ( -1)

10.  Holýšov            5   2   0   3   11: 12     6 (  0)

11.  Horní Bříza        5   1   2   2    7:  8     6 ( -4)

12.  Přeštice           5   1   2   2    4:  4     5 ( -4)

13.  Příkosice          5   1   2   2    7:  9     5 ( -1)

14.  Vejprnice          5   1   1   3   11: 14     4 ( -5)

15.  Dyn.H.Týn          5   0   2   3    6: 14     4 ( -4)

16.  Chotíkov           5   1   1   3    9: 21     4 ( -5)

NÝRSKÁ  TVRZ  POTŘETÍ ODOLALA, DOMAŽLICKÁ NEODOLALA SUŠICI

Tři domácí zápasy, tři výhry a devět bodů v tabulce. Tato bilance  posunuje po první třetině podzimní části 1.A třídy staronového účastníka této soutěže Okulu Nýrsko do první poloviny tabulky, což je dobrý základ do další části soutěže. Vítězné tažení hráčů TJ Sušice  nezastavila ani domažlická rezerva, která jim doma podlehla hladce 3:0. Série čtyř výher za sebou vynesla tým z města na Otavě na druhé místo.

Nýrsko  - Zruč 3 : 1 ( 2: 0)

Jiří Vondra

V sobotu v podvečer se utkali mužstva z horní poloviny tabulky. Nýrsko, které ještě na domácím hřišti neprohrálo a třetí tým tabulky Zruč.

Začátek utkání patřil bezpochyby domácímu mužstvu, které se pěknou kombinační hrou dostávalo do slibných šancí. V 6 minutě utkání Kohoutovo střelu vyrazil hostující brankář Hodan a Rubášova hlavička skončila nad bránou. Ve 20 minutě se uvolnil domácí Kajinek a střílel vedle hostující branky. Ve 21. Minutě se skoré měnilo ve prospěch domácího mužstva a to když hostující obránce dlouho váhal s rozehráním, toho využil domácí Rubáš, který odebral obránci míč, a z rohu velkého vápna prostřeli na bližší tyč hostujícího brankaře 1:0. Poté se osmělili hosté, když málem také využili špatnou rozehrávku domácího týmu, ale střelu z vápna vyrazil na roh dobře chytající Vaverka. Ve 37. Minutě mohl zvýšit domácí Kohout, který byl sám před brankařem hostů, ale opět se ukázal hostující brankář a vyrazil na roh. Ve 39. Minutě navýšil náskok aktivní György, který zužitkoval přihrávku do vápna a po zemi prostřelil Hodana 2:0. Tak skončil i 1. Poločas.

Ve druhé půli mohl přinést klid na kopačky domácích hráčů Rubáš, když na začátku 2. poločasu nedosáhl na pěknou přihrávku před bránu od Györgyho. Poté v 59. minutě odpískal hlavní rozhodčí penaltu domácímu Polákovi a hostující Polák ji s přehledem proměnil 2:1. Poté převzali hru hosté a přikovali domácí hráče na vlastní polovinu, ale střeli ze středních vzdáleností zablokovali domácí obránci anebo domácí brankář Vaverka. Hráči Okuly podnikali nebezpečné brejky do hostující obrany, ale dlouho se nemohli prosadit v koncovce. Až v 90. minutě zkušený Kajínek si vzal míč, na velkém vápně si ho připravil na střelu a nedal hostujícímu brankáři šanci 3:1.

Hráči Okuly zvládli utkání a připsali si důležité 3 body z domácího prostředí do tabulky.

Branky: György, Kajínek, Rubáš - Polák; ŽK: 1:4 . Diváků:  100

Sestava domácí: Vaverka - Bastl, Tykal, Polák, Valenta – Korschinský (90. min Hvězda), Šteiner, Kajínek, György (84. min Jánský) – Kohout (67. min Flór), Rubáš (80. min Šlehofer)

Sestava hosté: Hodan, Karpíšek, Musil, Trnka, Nosek, Polák, Jelínek, Lauko, Mašek (46. min Trnka), Hucl (66. Min Vinc), Koukolík

Hlavní rozhodčí: Mgr. Přemysl Hanilec Asistenti: František Šlapák, Petr Štrincl.  DS: Pavel Hajšman

Domažlice B  - Sušice 0: 3 ( 0: 1)

Branky: Králík 2, Pudil; ŽK: 2:1 . Diváků: 100

Žihle  - VD Luby 4: 0 ( 1: 0)

Branky: Majer 3, Tureček. Diváků: 130 .Hráno bez karet

M.Touškov -  T.Přimda 2: 2 ( 0: 1) na PK: 4:3

Branky: Káník, Čechura - Stec 2; ŽK: 4:3. Diváků:   150

Křimice  - Žákava 0: 3 ( 0: 0)

Branky: Smazal, Zoubek, Šula; ŽK: 2:2. Diváků:   60