KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 2. kolo 3. – 4.9. 2011

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

DRAMA PŘINESLO DERBY V NÝRSKU

V rozmezí osmi dnů odehráli účastníci krajského přeboru mladších a starších žáků tři náročná utkání.Po dvou zápasech venku se poprvé doma představili reprezentanti Okuly Nýrsko v derby v FK Horažďovice. V kategorii starších žáků tento duel přinesl mnoho zvratů . O těsném vítězství hostů rozhodl  hattrickem kapitán  okresního výběru , který v Praze pod vedením jednoho z trenérů výběru domácího trenéra Josefa Jurašiho  získal v celostátním finále Danone Cup 3. místo, nejlepší střelec tohoto finále Jiří Motl z Horažďovic. Radost udělali svěřenci Pavla Hubáčka z TJ Sušice, kteří si připsali do tabulky tři body za první výhru v tomto ručníku.

STARŠÍ     ŽÁCI

Nýrsko -   Horažďovice   5 : 6 (3 : 3)

Josef Juraši

Zápas plný zvratů,rozhodl svým hattrickem Jiří Motl o tom,že si všechny body odvážejí hosté do Horažďovic. vDomácí tým se rychle až jednoduše dostal do tříbrankového vedení,jenže do konce poločasu odpověděl stejně tak tým Horažďovic a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu(3:3).Ve druhé půli zahrozilo Nýrsko dvěma velkými šancemi,ale domácí tým je trestuhodně zahodil.Na druhé straně se hosté z rychlých brejků nemýlili a dokonali obrat na(3:5).Domácí hráči přeci jen zapnuli na vyšší obrátky a podařilo se jim srovnat na (5:5).Jenže několikáté zaváhání domácí obrany v tomto utkání využili hosté ke vstřelení vítězné branky(5:6).Ke konci hrací doby stupňoval domácí tým tlak,ale výsledkem bylo nastřelené břevno a v posledních sekundách zápasu,z několika kroků přestřelená odkrytá branka hostí. Sestava Nýrska:Kubečka-Bureš,Kněz,Kaas,Brož-Bočan,Šveňha,Svoboda-Irlbek,Čanecký, střídající:Vávra, Pivoňka,Dražka,Bastl

Branky :10´Šveňha,14´,49´Toman,18ˇIrlbek,57´Svoboda - 30´,38´,40´Motl,32´, 59´Šašek, 21´ Ondrejíček

Rozhodčí:Simbartl ; ŽK:2:0;Diváků:50

Klatovy  - Doubravka  2 : 2 (1:1) na PK  3:2

Petr Ulrych

Klatovy si nechaly hned z prvního rohového kopu dát gól a to je na dlouhou dobu poznamenalo, takže hra byla neurovnaná se spoustou nepřesných přihrávek. Do konce poločasu naštěstí přišla krásná Pavlíkova přihrávka na nabíhajícho Pitla, který nezaváhal a mazácky "svou opěrnou" levou nohou srovnal skóre.

Druhý poločas začali domácí lépe a kontrolovali míč, ale v největším tlaku přišla hrubá chyba v rozehrávce odzadu a soupeř ji potrestal gólem pod břevno klatovské svatyně. Na vyrovnání se tentokrát dlouho nečekalo a zařídil ho Harmady, který si naběhl na dlouhý míč od Čabrady. Do konce zápasu se již skóre neměnilo, i když domácí své převahy a jedné tutovku bohužel nedokázali využít. Na pokutové kopy klatovští starší žáci vyhráli a připsali si za ně do tabulky jeden prémiový bodík.

Branky domácích: Pitel, Harmady . Rozhodčí: Pohančeník. Diváků: 40 . ŽK: 0:1

Sestava domácích:Schweigl, Zedek, Čabrada, Baštář, Lysek, Bláha, Harmady, Pavlík, Pitel, Soupír, Povolný. střídali:Šít a Novák

TJ Sušice - TJ Přeštice  3 : 0 / 2:0 /

Pavel Hubáček, Nauš Václav

Ve třetím soutěžním utkání už Sušice konečně chtěla bodovat naplno. Na soupeře si věřila, neboť  v přípravném zápase soupeře porazila 3:2. Od začátku bylo vidět, že když domácí neudělají zbytečné chyby v obraně, měli by zvítězit. Hosté si za celý zápas vytvořili jen jednu vyloženou šanci, kterou zlikvidoval domácí brankář Tomáš Šoural.Již v páté minutě se radovali domácí, když Jirka Sedláček odcentroval z pravé strany, na centr si dobře naběhl Honza Skála a poprvé překonal hostujícího brankáře. Druhý gól vstřelil Jirka Sedláček.Martin Samek dobře přihrál mezi beky, Martin Dohnal pěkně nacentroval do vápna, kam si naběhl Lukáš Hájek. Ten sice trefil jen brankáře, ale odražený míč Jirka Sedláček doklepl do prázdné branky.Ve 35. minutě ještě Lukáš Hájek nastřelil břevno po  krásné přihrávce Martina Dohnala.Na konečných 3:0 upravil opět Jirka Sedláček, když dostal přesnou přihrávku od Honzy Skály, postupoval sám na brankáře udělal mu kličku a do prázné brány zavěsil. Vítězství to bylo zasloužené, ale ve hře domácích je stále hodně co zlepšovat, je v ní mnoho nepřesností.

Sestava domácích: Šoural, Klas Daniel, Jurga, Hubáček, Vítovec, Pojar, Hájek, Skála, Dohnal, Vichr, Sedláček, Hach, Michalík, Pavelec, Klas Martin, Myslík, Samek

Ostatní  výsledky

Košutka - Nepomuk 2: 2 ( 0: 0)  PK: 3:0 , Stříbro  - Domažlice 0: 7 ( 0: 5) , SK Smíchov  - SK ZČE 0: 4 ( 0: 3)

Tachov  - Vejprnice 2: 6 ( 0: 5)

1.  Klatovy  1898      3   1   2   0   14:  5     7 ( -4)

2.  Horažďovice        3   2   1   0   13:  8     7 (  4)

3.  Doubravka          3   2   1   0    6:  3     7 (  1)

4.  Vejprnice          2   2   0   0   13:  4     6 (  0)

5.  Domažlice          3   1   1   1   11:  6     5 ( -2)

6.  Nýrsko             3   1   1   1   10:  9     5 (  1)

7.  Košutka            3   1   1   1    4: 12     5 ( -2)

8.  FK Nepomuk         3   1   1   1   10:  8     4 (  4)

9.  Sušice             3   1   1   1    9:  8     4 (  1)

10.  Přeštice           3   1   1   1    4:  4     4 ( -2)

11.  SK ZČE Plzeň       2   1   0   1    5:  7     3 (  0)

12.  Tachov             2   0   0   2    1:  4     0 (  0)

13.  Smíchov Plzeň      3   0   0   3    1:  9     0 ( -3)

14.  Stříbro            2   0   0   2    1: 15     0 ( -3)

MLADŠÍ  ŽÁCI

SKP Okula Nýrsko – Horažďovice  3 : 1 (0 : 1)

Ivan Pavlík

Vyrovnané utkání, ve kterém hosté hrozili z rychlých protiútoků. Po jednom z nich se dostali do vedení zásluhou Marka Hájka, který přešel přes dva obránce a s přehledem zakončil. Domácí se v 1. poločase trápili. Nevycházelo jim skoro nic, byli málo důrazní v osobních soubojích a nedokázali proměnit své vyložené šance. Ve druhém poločase zlepšili domácí pohyb a po faulu na Adama Vacka proměnil penaltu nadvakrát Zbyněk Mašek. Za dalších 7 minut již domácí vedli, když po kombinaci Adam Vacek, Jakub Pavlík a Martin Bastl posledně jmenovaný prudkou střelou zvýšil na 2:1. Uběhl opět stejný čas a po přihrávce Vacka zvýšil Jakub Pavlík křižnou střelou na 3:1. Hosté se nevzdali a několikrát ještě ohrozili branku domácích.

Branky: 39´ Mašek Zbyněk, 46´ Martin Bastl, 53´ Jakub Pavlík – 27´ Marek Hájek

Rozhodčí:Simbartl;Diváků : 40    .

Sušice  - Přeštice 8: 1 ( 5: 1)

Podrobnosti nehlášeny

Klatovy -  Doubravka 3: 1 ( 3: 1)

Ostatní výsledky:

Košutka  - Nepomuk 0: 3 ( 0: 2), Stříbro -  Domažlice 1: 6 ( 0: 6),  SK Smíchov -  SK ZČE 2: 6 ( 0: 5), Tachov -  Vejprnice 12: 0 ( 6: 0)

1.  FK Nepomuk         3   3   0   0   24:  3     9 (  9)

2.  Tachov             3   3   0   0   23:  2     9 (  6)

3.  Domažlice          3   3   0   0   19:  6     9 (  3)

4.  Klatovy  1898      3   3   0   0    9:  3     9 (  0)

5.  Sušice             3   2   0   1   25:  4     6 (  3)

6.  Stříbro            3   2   0   1   17:  9     6 (  3)

7.  Nýrsko             3   2   0   1   13:  7     6 (  3)

8.  Doubravka          3   1   0   2    7: 10     3 ( -3)

9.  Přeštice           3   1   0   2    7: 18     3 ( -3)

10.  SK ZČE Plzeň       3   1   0   2    8: 27     3 ( -3)

11.  Smíchov Plzeň      3   0   0   3    7: 16     0 ( -3)

12.  Košutka            3   0   0   3    1: 11     0 ( -6)

13.  Horažďovice        3   0   0   3    4: 18     0 ( -3)

14.  Vejprnice          3   0   0   3    2: 32     0 ( -6)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ

Svatobor Hrádek  - volno

Stod  - Bezdružice 1: 4 ( 1: 2) , Holýšov  - Spoje Plzeň 8: 3 ( 3: 2) ,Mrákov -  Heřm.Huť 3: 0 ( 1: 0)

ZČE Plzeň -  Chotěšov 9: 1 ( 5: 0), Blovice – Chodov   ????

1.  SK ZČE Plzeň       3   3   0   0   14:  4     9 (  6)

2.  Bezdružice         2   2   0   0    8:  3     6 (  3)

3.  Chotěšov           3   2   0   1   12:  9     6 (  0)

4.  Stod               3   2   0   1    8:  6     6 (  3)

5.  Blovice            2   1   0   1    8:  2     3 ( -3)

6.  Mrákov             2   1   0   1    3:  2     3 (  0)

7.  Holýšov            2   1   0   1    8: 10     3 (  0)

8.  Slovan Plzeň       2   1   0   1    5:  9     3 (  3)

10.  Nýřany             2   0   0   2    4:  8     0 ( -6)