OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 4. kolo 3. – 4.9. 2011

O K R E S N Í      P Ř E B O R

VRHAVEČ I V DEVÍTI VYHRÁLA A JE PRVNÍ

Čtvrté kolo okresního přeboru mužů bylo ve znamení  překvapení  na úkor domácím týmů. Výhry se radovalo ze sedmi zápasů třikrát hosté kteří získali plný počet bodů a dvakrát se z bodů po dělbě bodů v normálním hracím čase radovali hostující celky z druhého bodu z penaltových rozstřelů.

Perně vybojované vítězství získala Vrhaveč ve Velkém Boru. Zde je rozhodčí poslal vyloučením do dvojnásobného oslabení, ale i tak tři body uhájila a ty je po tomto kole vynesly do čela tabulky. Velmi dramatický vývoj zápasu byl v Hrádku, kde domácí prohrávali s janovickou Duklou, ale čtyři minuty před koncem výsledek srovnali a v nastaveném čase vítězným gólem  Radka Holečka otočili výsledek ve svůj prospěch.

Velký Bor – Vrhaveč  2 : 4 (2 : 3)

Miloslav Kolář

Domácí tým se hned v úvodu utkaní ujal po pěkném pasu Brůhy a uniku R. Šimanovského vedení, to ale bylo pro celý zápas vše. Hosté ovládli hru a pohodlně dokázali výsledek otočit ve svůj prospěch, Kontaktní gól z PK před přestávkou znamenal určitou naději ale domácí nedokázali využít ani několik slibných šancí, ani početní převahu a přenechali tak plný bodový zisk hostům.

Branky: 5‘, 45‘(PK) R. Šimanovský – 20‘,39‘ Minařík, 25‘ Lorenc, 63’Pacner. ČK: 0 : 2 (70‘ Potužník J., 80‘ Vejskal T.). Rozhodčí: Pastyřík Vladimír.

Týnec – Nezamyslice  1 : 2 (0 : 0)

Branky : 90 .Lukáš Konig - 64. Ondřej Musil, 86.Tomáš Velkoborský.

Rozhodčí: Petrželka František; ŽK: 3 : 2; ČK: 1 : 0(84.Mužík Radek);Diváků : 40

Hrádek  - Janovice 2 : 1 ( 0: 0)

Branky: 86. Holeček Radek, 90. Matějka Ondřej – 75. Slivoň Václav; Rozhodčí: z OFS Strakonice ; ŽK: 2:2, . Diváků:  30

Žihobce -  Sušice B 1: 1 ( 1: 0) na PK 3 : 4

Branky: 12.  Lemberger Martin – 48. Bešta Jiří; ŽK: 1:0  . Rozhodčí: Javorský Josef. Diváků: 50

V. Hydčice  - Dlouhá Ves 1: 0 ( 1: 0)

Branky: 6. Hejpetr Ladislav; Rozhodčí: Koura Radim; ŽK: 6:2. Diváků: 40

Železná Ruda A - Luby  B  2 : 2 (1 : 0) na PK 1:3

Ruda Pavel

Úmorné vedro se hráčům nezamlouvalo.Proto utkání začalo oboustranně opatrně.Do prvních příležitostí se dostali domácí až po 20 minutách.To ještě Kazmirčík a Lehečka přesnou mušku nenacházeli.Podařilo se to až ve 28.min.To si Jakub Lehečka postavil míč k trestnému kopu za hranici pokutového území.Míč z jeho kopačky oprášil pavučiny v pravém rohu branky hostí.

Hosté se v té době do šancí příliš nedostávali.Domácí odcházeli do šatny spokojeni s náskokem.

Tento stav je příliš ukolébal,protože ve druhém poločase přenechali iniciativu soupeři.Hosté toho náležitě využili a v 50.min.,po chybném výkopu domácího gólmana, srovnali na 1:1 (Švec Radek).

Když v 59.min. hosté vstřelili vedoucí branku (Koželuh Vojtěch),vypadalo to s domácími nepříjemně. V té době se projevovala větší trénovanost hostí a jejich šance na vítězství se přímo nabízela.Nedokázali proměnit ani jednu z nabízejících se šancí.Povedlo se to nakonec domácím.V 83.min.nečekaně zdálky vypálil netradiční střelec Pavel Hanzlík., trefil k tyči a domácím tak zajistil alespoň bod.Tento bod se mohl ještě znásobit .Pokutové kopy,které mužstva kopou po remízovém utkání, ale nezvládli a prohráli 1:3 (Kazmirčík David - Voráček Josef,Pikhart Radek, Křížek Miroslav.)

Rozhodčí :Karel Lažánek, ŽK. 2:2,Diváci 70

Branky :28.Lehečka Jakub,83.Hanzlík Pavel - 50. Švec Radek,59.Koželuh Vojtěch

Rozhodčí : Lažánek Karel. Diváků: 70. ŽK: 2:2

Mochtín B – Běšiny  2 : 3 (2 : 0)

První poločas vyzněl lépe pro domácí, kteří vedli již 2:0, když se v 18.minutě trefil Zdeněk Novák a ve 41.minutě Jiří Dolejš mladší. Hostům ale vyšel úvod druhého poločasu, kdy dvěma slepenými goly ve 47. a 49.minutě srovnali na 2:2  Mayerem a Vítovcem. Šance pak měli hosté i domácí, ale do černého se trefil jen Zdeněk Kolář, který v 79.minutě zakroutil míč přesně do šibenice z volného přímého kopu ze 28 metrů. Běšiny vedly 3:2 a těsnou výhru uhájily i s velkou dávkou štěstěny, protože v samotném závěru měli domácí při velkém tlaku minimálně čtyři golové tutovky na vyrovnání. S přehledem rozhodoval Vl.Habada, ŽK 3:4, branky : Zdeněk Novák, Jiří Dolejš ml. - Filip Mayer, Jindřich Vítovec, Zdeněk Kolář, 90 diváků

Branky: 18. Novák Zd. , 41. Dolejš Jiří ml -  47.  Mayer Filip , 49. Vítovec Jindřich', 79. Kolář Zdeněk (PK). ŽK:  3:4. Rozhodčí: Habada . Diváků: 90.

1.  Vrhaveč            4   4   0   0   10:  3    12 (  6)

2.  Dlouhá Ves         4   3   0   1   12:  2     9 (  3)

3.  Mochtín B          4   3   0   1    7:  3     9 (  0)

4.  Luby B             4   2   1   1    8:  4     8 (  1)

5.  Železná Ruda       4   2   1   1   19: 10     7 ( -2)

6.  Hrádek             4   2   1   1    6:  3     7 (  1)

7.  Sušice  B          4   1   2   1    8: 10     7 ( -1)

8.  Běšiny             4   2   0   2    9:  5     6 (  3)

9.  Nezamyslice        4   2   0   2    9: 10     6 (  0)

10.  Janovice           4   1   0   3    2:  6     3 (  0)

11.  Velký Bor          4   1   0   3   10: 15     3 ( -3)

12.  Týnec              4   1   0   3    7: 15     3 ( -3)

13.  V. Hydčice         4   1   0   3    3: 11     3 ( -3)

14.  Žihobce            4   0   1   3    4: 17     1 ( -5)

DO ČELA  TABULKY POSTOUPILI OBA  FAVORITÉ

Dva zajímavé duely s příchutí derby  a souboje o čelo tabulky se hrály v Bezděkově a v Malém Boru. Zatím co v Bezděkově v utkání dvou týmů s plným počtem bodů byli šťastnější domácí a vyšvihli se do čela tabulky , v Malém Boru domácí podlehli rezervě ze sousedních Horažďovic, která tak poskočila v tabulce na druhou příčku. Na opačném pólu tabulky jsou zatím tři celky bez bodového zisku Myslív, N.Hory a H.M.Boží.

Bolešiny  - Myslív 4: 0 ( 2: 0)

Branky: 70. Slováček David, 30. Zahálka Pavel, 34. Hess Petr(PK), 47. Jandík Zdeněk; Rozhodčí: Diviš Robert; ŽK: 2:2 . Diváků: 80

Nalž. Hory  - Měcholupy 0: 1 ( 0: 0)

Branky: 70. Tvrdík Ivan; ŽK: 0:1. Diváků: 40

Hartmanice  - H. M. Boží 3: 1 ( 3: 1)

Branky: Matoušek Rudolf, Sládek Petr, Kolář Jan -  ???; ŽK: 0:1. Diváků: 40  . Rozhodčí: Brůha.

Malý Bor – Horažďovice „B“  1 : 2 (0 : 2 )

Josef  Chalupný

Domácí mladíci dokázali, že ještě nejsou zralí na boj o postup do vyšší soutěže a po ostudném prvním poločase  už v poločase druhém neměli sil na zvrat.Předvedený výkon neodpovídá možnostem mužstva a nabízí se otázka změny v realizačním týmu.Omluvou budiž virové onemocnění dvou klíčových hráčů a neúčast dalších dvou hráčů základní sestavy.

sestava:Petřík, Dvořák, Kocum, Sládek, Chodl, Vodička, Trubač, Jára, Hlaváč, Hozman,Melka. ( Šipla, Melka, Chaloupka)

Branky: 54´Jára Karel; 33´Šedivý Michal, 36´Lávička Miroslav.

Rozhodčí:Bureš Michal;ŽK:0:2;Diváků:80

Neznašovy – Veřechov  1 : 0 (1 : 0)

Branku dal v 5.minutě  Voráček Pavel. Ž: 0 : 2. Diváků: 40. Rozhodčí: Jiří Bureš.

Hradesice B - Velhartice 0 : 2 (0 : 0)

Branky: 54'Polednik Pavel,81'Bejvl Miroslav. Rozhodčí : Špindlerová. ŽK:2:1. Diváků: 80

Bezděkov-  Strážov B  2 : 1 (2 : 0)

Michal Karbulík (Bezděkov)

Šlágr 4.kola III.třídy se odehrál mezi domácími TJ Bezděkov a hostujícími Kovo Strážov B. Proti sobě tak nastoupily jediný dva týmy bez ztráty bodu. Domácí diváci vzpomínali jak ještě toho dle kalendářního roku podala bezděkovská rezerva proti té Stražovské bojovný výkon a vyhrála 3:2. Nyní, ale nastoupil A-tým TJ Bezděkov a tak se čekala jasná výhra domácích.

Podle očekávání byli domácí borci od úvodní minuty lepším týmem, což i potvrdil ve 36.minutě po rohu hlavičkující Petr Panuš 1:0. To ještě více domácí nabudilo a ve 41.minutě to potvrdil krásnou akcí Alexandr Zhvakin, když si dlouhou přihrávku jen hlídal a prvním dotykem ( spíše bombou) poslal míč k vnější tyči a rozradostnil domácí fanoušky po druhé! 2:0. Domácí ještě tlačili avšak do poločasu se stav zápasu nezměnil.

Do druhé půle vkročil Bezděkov tak jak první skončil. Hrál se pohledný fotbal nahoru dolů s převahou domácích. Avšak v 68.minutě snížil Martin Plíhal na 2:1. V tu chvíli jakoby domácí přestali hrát. Občas sice hrozili z protiútoků avšak převahu měli hosté. Zvlášť, když byl po druhé žluté vyloučen domácí Zhvakin. 10 proti 11 se nehrálo dlouho, o pár minut déle za dost tvrdý a nevybíravý zákrok směřoval do šaten hostující Kolloros. Tvrdý zápas pokračoval a sudí Koura tasil jednu kartu za druhou, aby udržel zápas, což se mu podařilo.Sestava TJ Bezděkov: Martínek Michal – Panuš Petr, Bohatý Martin, Dums Petr, Ouda Jan – Zhvakin Alexandr , Bohatý Miroslav, Dulka Josef (Nadymáček Petr) , Novák Václav – Břečka Miroslav (Zhvakin Kostyantin) , Hráský Pavel

Branky: 36. Panuš Petr, 41.Zhvakin Alex. - 68. Plíhal Martin. ŽK: 4 : 4. ČK: 1 : 1 ( Zhvakin A.  - Kolloros Petr

Rozhodčí :  Koura

Vedoucí a trenér Vaněk Josef

„V prvním poločase byla hra vyrovnaná do 25. minuty. Několik šancí měla obě mužstva, ale tu největší měli hosté ve 28. minutě z pokutového kopu po faulu na hostujícího hráče, kterou ale bohužel zkušený hráč Janda V. neproměnil. Od této chvíle se domácí nadechli k náporu, který vyústil v branky ve 36. a 41. minutě a domácí šli do šaten s vedením 2 : 0. Do druhého poločasu nastoupili hosté se snahou něco s výsledkem udělat a postupně si vypracovali  převahu , která vyústila v branku, kdy po rohovém kopu Čermáka J. vstřelil na hranici malého vápna hlavičkou branku Plíhal M. a snížil na 2 : 1. Závěr utkání se nesl v převaze hostujícího mužstva, ale bohužel své šance neproměnili. Domácí byli dost nervózní a uchylovali se k faulům. konec zápasu se dohrával o deseti hráčích na obou stranách. U hostů byl přísně vyloučen Kollross P. Nakonec zápas skončil vítězstvím domácích v poměru 2 : 1. Našim hráčům za předvedený výkon musím poděkovat.

Sestava Strážova B -  Vaněk L., Janda V., Kreibich K., Kollross P., Švůgr T. (67 min. Hosnedl M.), Hosnedl J.74 min. Kolář M.), Plíhal M., Kalista K., Kalista R. (29 min. Presl A.), Míšek L. (89 min. Soušek J), Čermák J.

1.  Bezděkov           4   4   0   0   12:  5    12 (  6)

2.  Horažďovice B      4   3   1   0   12:  2    10 (  4)

3.  Strážov B          4   3   0   1   15:  7     9 (  0)

4.  Neznašovy          4   3   0   1    8:  6     9 (  0)

5.  Měcholupy          4   3   0   1    7:  5     9 (  3)

6.  Malý Bor           4   2   0   2   10:  6     6 (  0)

7.  Veřechov           4   2   0   2    9:  8     6 (  6)

8.  Hradešice B        4   2   0   2    9:  8     6 (  0)

9.  Velhartice         4   2   0   2    6:  8     6 (  0)

10.  Bolešiny           4   1   2   1    6:  3     5 ( -1)