Krajský přebor, 1.A třída 3. kolo 27. – 28.8..2011

FAVORIT SI NA TÝMECH Z POŠUMAVÍ SKÓRE NEVYLEPŠIL

Ze tří kol které odehrál favorit KP a loňský vítěz Spartak Chrást v úvodní části nového ročníku sehrál dva zápasy s týmy z našeho okresu.  Chrástečtí, kteří v minulém ročníku nastříleli do sítí soupeřů úctyhodných 104 branek(z toho 64 doma) si proti zástupcům Pošumaví svoje aktivní skóre zatím neměli možnost výrazně vylepšit.   Po remíze v minulém kole v Horažďovicích 2:2  v následujícím  kole doma proti hráčům reprezentující klatovský fotbal  sice získali plný počet získali, ale jen tím nejtěsnějším rozdílem branek. Úspěšnější z dvojice Klatovy –Horažďovice je zatím vítěz posledního ročníku 1.A třídy tým z Horažďovic. Na jedné straně je pravda, že sice vyhrál vzájemný duel s hráči z města pod Černou věží, ale na druhé straně měl dvakrát výhodu domácího prostředí. Nicméně  v tomto kole také Horažďovičtí potvrdili, že základem úspěchů které předvádí od podzimu minulého roku nejsou jen bodové zisky doma. Výhra v Chotíkově proti domácím , kteří  se mohli před tímto duelem pyšnit vysokou výhrou v Horšovském Týně 1:5 je toho důkazem.

Chrást  - Klatovy 2: 1 ( 2: 1)

Podrobnosti nehlášeny

Branky: Roubal, Vágner - Hanzlík; ŽK: 2:1 . Diváků: 180

Chotíkov -  Horažďovice 2: 3 ( 1: 2)

V duelu dvou účastníků minulého ročníku 1.A třídy  byl úspěšnější opět vítěz  této soutěže z Horažďovic. Hosté byli po celý zápas fotbalovější. Domácí na svém hřišti malých rozměrů po vysoké výhře v Horšovském Týně  mysleli na bodový zisk, ale i přes velkou bojovnost vyšli bodově naprázdno.

Horažďoviští vstoupili do zápasu odvážně a  ujali se již ve 12.minutě  vedení. Po kombinační akci po levé straně byl v pokutovém území domácích faulován Koc a jejich nejzkušenější hráč Beránek se z pokutového kopu nemýlil 0 : 1. V závěru první půlhodiny hry ale domácím podařilo vyrovnat lacinou brankou¸kdy obrana nepokryla zcela volného Šulana na zadní tyči a ten hlavou srovnal na 1:1. Závěru první půle strhl vedení na stranu hostů opět Beránek, který si zkušeně počíhal na vzdálenější tyči a střelou bod břevno ve 43.minutě upravil stav první půle na 1:2. V úvodu  druhého poločasu chtěli hosté rozhodnout zápas dalším gólem, ale nestalo se tak, když velké šance Melky a Beránka zůstaly nevyužité. Jejich úsilí přineslo brankový efekt v 68.minutě , kdy se zapsal do podvědomí diváků po excelentním gólu v minulém zápas proti Chtrástu  Nauš. Tentokráte to bylo vydařenou technickou střelou z 20 metrů, která skončila ve vinglu domácí svatyně 1 : 3.  Domácí ovšem nerezignovali a snížením po situaci , kdy hosté přestali hrát v domnění jasného ofsajdu, ale rozhodčí byl jiného názoru a branku v 78.minutě Grubera po této situaci uznal. V posledních 12 minutách čekal oba soupeře hektický závěr ve kterém se hostům podařilo těsné vedení uhájit.

„Myslím si, že jsme si tři body zasloužili. Byli  jsme se po celý zápas fotbalovější a dokázali jsme si vytvořit ještě více šancí , než které jsme proměnili. Kluci odvedli zodpovědný výkon. Zápas zvládli po stránce taktické i fyzické   a za to si  zaslouží pochvalu“ řekl na adresu svých hráčů manažer Horažďovic Milan Koželuh“.

Sestava Horažďovice : Macoun – Čadek, Křivanec, Greger, Nauš(87.Říský), Beránek(80.Mičkal), Stulík, Melka, Jůda, Koc (84. Jiřík), Kotrba (90.Forman M.).

Branky: 78. Gruber, 29. Šulan – 12. (PK), 43. Beránek , 68. Nauš; ŽK: 4:0; ČK: 1:0 . Diváků: 70

Branky: Krystl, Papášek; ŽK: 4:3; ČK: 1:0. Diváků:200

1.  Stod               3   2   1   0    7:  2     8 (  4)

2.  Chrást             3   2   1   0    8:  5     8 (  1)

3.  SK ZČE Plzeň       3   1   2   0   10:  6     7 ( -1)

4.  Horažďovice        3   2   1   0    7:  4     7 (  1)

5.  Stříbro            3   2   1   0    6:  4     7 (  4)

6.  Příkosice          3   1   2   0    5:  3     5 (  2)

7.  Doubravka          3   1   2   0    4:  3     5 (  2)

8.  Chotíkov           3   1   1   1    9:  6     4 ( -2)

9.  Vejprnice          3   1   1   1    7:  7     4 ( -2)

10.  Rapid Plzeň        3   0   2   1    3:  4     4 ( -4)

11.  Holýšov            3   1   0   2    4:  4     3 (  0)

12.  Klatovy  1898      3   1   0   2    3:  5     3 (  0)

13.  Horní Bříza        3   0   1   2    1:  5     2 ( -5)

14.  Dyn.H.Týn          3   0   1   2    6: 12     2 ( -2)

15.  Bolevec            3   0   1   2    2: 10     2 ( -2)

16.  Přeštice           3   0   1   2    2:  4     1 ( -5)

SUŠICE VYSTRČILA V TOUŠKOVĚ RŮŽKY

Šest bodů získaných  ve třech odehraných kolech 1.A třídy mají na svém kontě v tabulce dva  zástupci Pošumaví v 1.A třídě. Okula Nýrsko přihodila znovu tři body doma. Po výhře v derby nad Sušicí dokázala otočit nepříznivé skóre z první půle v duelu dvou nováčků s Tatranem Přimda a to je dobrý základ do dalšího maratonu 13 podzimních zápasů. Sušice se po prohře v Nýrsku napravila v dalších dvou zápasech svojí střeleckou produktivitu. Po té, kdy již v  již v minulém domácím  klání s Dlouhým Újezdem kterému nastřílela půl tucet branek  nešetřila ani Město Touškov na jeho hřišti a přivezla si domů první body z venku. Luby odjížděly do Domažlic k souboji s domácí rezervou s podvědomím, že už zde v minulém  ročníku dokázala překvapit ziskem třech bodů. PO prohraném prvním poločase ve kterém inkasovaly dvě branky se i tentokrát pokusily o nemožné , což se srovnáním skóre vydařilo. V penaltovém rozstřelu tentokráte oproti minulému kolu již tolik štěstí Lubští neměli a prohráli v něm 4:2.

Nýrsko  - T.Přimda 3 : 2 ( 1: 2)

Branky: Flor, Kajínek, Šteiner - Brouzda, Sopko; ŽK: 0:2. Diváků:  90

M.Touškov -  Sušice 0 : 3 ( 0: 0)

Branky: Vrhel 2, Budil; ŽK: 1:2. Diváků:  100

Domažlice B -  VD Luby 3: 3 ( 2: 0) PK: 4:2

Branky: Havlíček 2, Pačesný - Šnour, Šůs, Čížek; ŽK: 1:2 . Diváků: 80

Křimice  - Chlumčany 3: 1 ( 0: 1)

Branky: Kovačič, Šváb J., Šváb O. - Dušek; ŽK: 4:1; ČK: 1:0. Diváků:  65