KPŽ (starší , mladší) , KSŽ 1. kolo 27. – 28.8. 2011

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

ŽÁCI Z POŠUMAVÍ SE ROZŠOUPLI V KRAJI PARÁDNÍM ZPŮSOBEM

Až na Sušici, která měla v úvodním kole nového ročníku krajského přeboru žáků těžkého soupeře ve Vejprnicích zahájily týmy z Pošumaví nejvyšší soutěž v kraji parádním způsobem.Klatovy doma zcela bez problémů potvrdily roli favorita s Košutkou, skvělou premiéru si odbyl také na lavičce starších žáků Josef Furaši se svými svěřenci z Nýrska výhrou v Domažlicích a ve velmi dobrém světle se ukázal nováček přeboru FK Horažďovice přesvědčivou výhrou nad Nepomukem.

I mladší žáci se v KP činili. Do čela tabulky po výsledku 0:15 se probojovala Sušice, Klatovy doma zvládly zápas s Košutkou  a nezklamali, ikdyž prohráli v Domažlicích těsným výsledkem ani nýrští mladíci. Ti se navíc cítili ukřivděni, že jim rozhodčí v rozhodujících okamžicích zápasu neodpískal alespoň jeden ze dvou faulů v pokutovém území domácího celku.

STARŠÍ   ŽÁCI

Klatovy - TJ Kosutka  9 : 0 (3 : 0)

První utkání nové sezony zvládli starší žáci na jedničku. Soupeř z Plzně držel krok pouze do 18. min když z vápna se do míče opřel Pavlík a tečovanou střelou otevřel skóre utkání. Ve 20.min se z pravé strany pěknou střelou představil Bláha a zvýšil na 2:0. V závěru poločasu se po brejku trefil Povolný.

V druhém poločase hned v úvodu vytřelil Pavlík levou nohou a zvýšil na 4:0. Ve 41.min po rohovém kopu se opět trefil Bláha. V 55.min rozehráli Pavlík a Harmady roh na krátko a Pavlík doršil hattric. Pěknou přihrávku za obranu poslal Pavlík v 57.min a Harmady se nemýlil a v 61.min si to zopakoval a  zvýšil již na 8:0. V 66.min se ve vápně pěkně uvolnil Javorský, tvrdě vystřelil a vyražený míč do branky doklepnul Soupír.

Sestava:Schweigel(Sváček) - Zedek,Čabrada,Baštář,Lysek - Bláha,Pavlík,Harmady,Soušek - Soupír,Povolný

Střídali: Havel J, Havel N, Javorský

Branky: Pavlík 3, Harmady 2, Bláha 2, Povolný, Soupír

Trenér Gajdůšek David: „První domácí utkání jsme zvládli jak herně tak i výsledkově. "Branky: Pavlík 3, Bláha 2, Harmády 2, Povolný, Soupír

FK Horažďovice   - FK Nepomuk          5 : 1(2 : 1)

Daniel Martínek

Úvodní minuty prvního zápasu v krajském přeboru se nováčkovi z Horažďovic příliš nevydařily. Hosté měli převahu a domácí se jen obtížně dostávali na polovinu soupeře. Ovšem v 10. minutě se Motl protáhl obranou soupeře a Horažďovice vedly. Od té chvíle získávaly herní převahu. Před koncem poločasu ještě Nepomuk kopal přímý kop, domácí brankář neudržel míč a důraz hostujícího Brudny znamenal vyrovnání. Poločasové skóre uzavřel hlavičkou po výborně kopnutém rohu opět domácí Motl.

Po přestávce Boček zvýšil z penalty za faul na Motla na 3:1. V závěru ještě upravili skóre do výsledné podoby po ukázkových akcích Ondrejička a Hlaváč.

Sestava Horažďovic: Panuška, Přibyl, Motl, Boček, Buchta, Rejšek, Ondrejička, Hlaváč, Chalupný, Vaněček, Stulík, Jedlička, Pikeš

Branky: 10, 35 Motl Jiří, 55 Boček Jan (P), 64 Ondrejíčka Martin,  66 Hlaváč Milan-  32 Brudna Aleš

Rozhodčí: Klička Jiří; ŽK:             1: 0;Diváků : 30

Domažlice – Nýrsko 2 : 4 (0 : 1)

Josef Juraši

V úvodním kole nového ročníku KPŽ se hostující tým Nýrska představil ve velmi dobrém světle a po bojovném výkonu podpořenou kvalitní kombinační hrou zaslouženě zvítězil.Hosty poslal v 1 pol.do vedení střelou z 20m Šveňha(0:1).Po přestávce vyrovnal z brejku domácí Konůpka(1:1).V zápětí Nýrský Irlbek využil nedorozumění domácích obránců a chytrou střelou do odkryté domácí svatyně poslal znovu hosty do vedení(1:2).V další části zápasu se uvolnil na hranici šestnáctky Toman a přesnou střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci(1:3),poté se ještě prosadil Svoboda,který se pěkně trefil z přímého volného kopu(1:4).Na konečných 2:4 snížil v samotném závěru domácí Konůpka. Oba týmy nastřelily po břevnu na každé straně.

Sestava Nýrska:Kubečka-Bočan,Kněz,Kaas,Bureš-Idlbek,Svoboda,Šveňha,Toman-Irlbek,Čanecký, střídající: Vávra,Pivoňka,Dražka,Bastl,Brož

Branky –Domácí:36´,68´Konůpka Pavel-Hosté:11´Šveňha Patrik,37´Irlbek Marek,51´Toman Jaroslav, 59´Svoboda Václav

Rozhodčí:Fanfule Ladislav. Diváků:40

Vejprnice – Sušice  5 : 3 (2 : 1)

Pavel Hubáček

Sušice začala zápas s velkou chutí a výsledkem bylo dvoubrankové vedení, když se v obou případech prosadil Jirka Sedláček. Potom nepochopitelně polevili a domácí výsledek do poločasu otočili na 3:2. V druhé polovině Sušice pokračovala ve špatném výkonu. Probudil ji až další gól domácích. Patnáct minut před koncem zápasu opět Jirka Sedláček snížil na 3:4.  Sušice začala domácí přehrávat a vypadalo to, že se jí podaří i vyrovnat. Bohužel neproměnila několik slibných šancí a v závěru ještě inkasovala pátý gól.

Sestava Sušice: Šoural, Jurga, Vichr, Hubáček, Klas Daniel, Pojar, Dohnal, Sedláček, Hájek, Klas Martin, Pavelec , Vítovec, Hach

Ostatní výsledky: Doubravka Tachov 2: 0 ( 2: 0) , Přeštice - SK Smíchov 3: 0 ( 1: 0)

1.  Klatovy  1898      1   1   0   0    9:  0     3 (  0)

2.  Horažďovice        1   1   0   0    5:  1     3 (  0)

3.  Přeštice           1   1   0   0    3:  0     3 (  0)

4.  Vejprnice          1   1   0   0    5:  3     3 (  0)

5.  Nýrsko             1   1   0   0    4:  2     3 (  3)

6.  Doubravka          1   1   0   0    2:  0     3 (  0)

7.  SK ZČE Plzeň       0   0   0   0    0:  0     0 (  0)

8.  Stříbro            0   0   0   0    0:  0     0 (  0)

9.  Sušice             1   0   0   1    3:  5     0 (  0)

10.  Domažlice          1   0   0   1    2:  4     0 ( -3)

11.  Tachov             1   0   0   1    0:  2     0 (  0)

12.  Smíchov Plzeň      1   0   0   1    0:  3     0 (  0)

13.  FK Nepomuk         1   0   0   1    1:  5     0 (  0)

14.  Košutka            1   0   0   1    0:  9     0 (  0)

MLADŠÍ  ŽÁCI

Klatovy A - Košutka  3 : 0 (0 :0)

Podrobnosti nehlášeny.

Branky:  Hranáč ,  Skýpala , Marek ;  diváků 50.

FK Horažďovice   - FK Nepomuk           2 : 12(2 : 7)

Michael Forman

Hosté byli fyzicky vyspělejší a domácí hrající poprvé v nové sestavě jim nestačili ani herně. V prvním poločase sice stačili ještě třígólový náskok hostů stáhnout, ale pak už stříleli góly pouze hosté.

Branky : 19., 21. Marek Hájek – 2.,23.,25.,41. Šimáně Zdeněk, 5.,24.,52. Hosnedl Petr, 16.,60.Šmíd David, 28. Fiala Martin, 37. Bartička Jan, 46. Polívka Josef

Rozhodčí: Klička Jiří       ŽK: -      ČK: -      Diváků: 30

Domažlice – Nýrsko  5 : 4 (2 : 1)

Ivan Pavlík

Na začátku utkání byli hosté zřejmě ještě v šatně, neboť než se rozkoukali, prohrávali o dvě branky. Potom teprve začali hrát, snížili brankou Maláta a vyrovnali hru. Na začátku 2. poločasu vyrovnali i skóre zásluhou Maška. Bohužel vzápětí po faulu v pokutovém území inkasovali z penalty a po další chybě v rozehrávce prohrávali opět o dvě branky. Zpátky do zápasu se vrátili penaltou, kterou proměnil opět Mašek. Od této chvíle byli hosté lepším týmem a vypracovali si několik šancí. Avšak pravidlo „nedáš, dostaneš“ opět zafungovalo a domácí z ojedinělého rohu zvýšili na 5 : 3. Hosty to však nepoložilo a opět snížili krásnou střelou Vacka z dálky. Do konce utkání zbývalo 10 minut, ale hra na jednu branku (domácích) ovšem už gól nepřinesla. I když dva zákroky domácích obránců v pokutovém území volaly opět po pokutovém kopu, což objektivně uznali i trenéři domácího týmu.

Sestava Nýrska: Toul, Hoidn, Brož, Šmíd, Bastl, Mašek, Vacek, Pavlík, střídající: Malát, Pukač, Hájek

Branky za Okulu:  11´ Malát Filip, 31´, 48´ Mašek Zbyněk, 52´ Vacek Adam

Rozhodčí:Fanfule Ladislav

Vejprnice – Sušice  0 : 15 (0 : 6)

Podrobnosti nehlášeny

Ostatní výsledky :  Doubravka Tachov  1 : 6 (1 : 4), Přeštice - SK Smíchov 5: 4 ( 0: 2)

1.  Sušice             1   1   0   0   15:  0     3 (  3)

2.  FK Nepomuk         1   1   0   0    7:  2     3 (  3)

3.  Tachov             1   1   0   0    6:  1     3 (  3)

4.  Klatovy  1898      1   1   0   0    3:  0     3 (  0)

5.  Přeštice           1   1   0   0    5:  4     3 (  0)

6.  Domažlice          1   1   0   0    5:  4     3 (  0)

9.  Nýrsko             1   0   0   1    4:  5     0 (  0)

10.  Smíchov Plzeň      1   0   0   1    4:  5     0 (  0)

11.  Košutka            1   0   0   1    0:  3     0 (  0)

12.  Horažďovice        1   0   0   1    2:  7     0 ( -3)

13.  Doubravka          1   0   0   1    1:  6     0 ( -3)

14.  Vejprnice          1   0   0   1    0: 15     0 ( -3)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ

SVATOBOR O DESETI A S DVĚMA DEVÍTILETÝMI ŽÁČKY

Mezi dvanácti účastníky je krajské soutěže žáků má Pošumaví jediného zástupce prostřednictvím Svatoboru  Hrádek Daleko lepší představu měl dlouholetý trenér mládeže Svatoboru Hrádek o startu do nového ročníku krajské soutěže žáků  .Určitě daleko lepší představu od vstupu   do soutěže měl dlouholetý trenér Hrádku Stanislav Křížek.  Jeho svěřenci totiž nastoupili v Bezdružicích k premiérovému zápasu nového ročníku o deseti a to ještě  tento počet musel doplnit o dva hráče ročníku narození 2002 !

Bezdružice -  Hrádek  4 : 2 (1 : 0)

Hosté se k utkání dostavili jen v 10 hráčích a to ještě byli dva hráči ročník 2002. „ I přesto mohli hosté na body dosáhnout, nebýt toho, že jsme domácím na 3 góly přihráli sami“ , dodal k výsledku  k zápasu trenér Svatoboru Stanislav Křížek.

Branky: 25. Kratochvíl Petr, 39.,64.,69. Filip Miroslav -  36.,42. Skála Jan

Rozhodčí : Chejlava Petr. Diváků : 10.

Ostatní výsledky: Nýřany  -  ZČE Plzeň B 2: 3 ( 2: 1)  , Chotěšov  - Mrákov 2: 0 ( 1: 0)  , Heřm.Huť -  Stod 0: 2 ( 0: 0), Blovice - Holýšov 7: 0 ( 2: 0)

1.  Blovice            1   1   0   0    7:  0     3 (  0)

2.  Bezdružice         1   1   0   0    4:  2     3 (  0)

3.  Chotěšov           1   1   0   0    2:  0     3 (  0)

4.  Stod               1   1   0   0    2:  0     3 (  3)

5.  SK ZČE Plzeň       1   1   0   0    3:  2     3 (  3)

6.  Chodov             0   0   0   0    0:  0     0 (  0)

7.  Slovan Plzeň       0   0   0   0    0:  0     0 (  0)

8.  Nýřany             1   0   0   1    2:  3     0 ( -3)

9.  Hrádek             1   0   0   1    2:  4     0 (  0)

10.  Heřmanova Huť      1   0   0   1    0:  2     0 ( -3)