Krajský přebor, 1.A třída 1. kolo 13. – 14.8. 2011

HORAŽĎOVICKÁ NEDOBYTNÁ TVRZ ZNOVU ODOLALA

Ani v šestnáctém utkání v domácím prostředí za sebou nedošlo k narušení nedobytné tvrze fotbalistů FK Horažďovice na  hřišti na Lipkách.  Úvodní zápas krajského přeboru který měl výbornou diváckou kulisu v podobě 650 diváků. O  místní pouti se  derby s Klatovy se hrálo  v duchu   tradice a stejně jako na jaře, když zde hráči z města pod Černou věží  prohráli ještě jako účastníci 1.A třídy 1 : 0  odjeli domů znovu jako předcházejících dalších čtrnáct soupeřů s prázdnou.   Již následující II. kolo KP rozhodne o tom, zda domácí více než roční neporazitelnost  bude pokračovat, neboť Horažďovice v neděli doma hostí přeborníka krajského přeboru a největšího favorita na obhajobu prvenství Spartak Chrást !

Horažďovice – Klatovy  2 : 0 (0 : 0)

Zasloužené vítězství domácích, kteří byli po celé utkání lepší a hosty do vážnější šance s možností skórovat prakticky nepřipustili. Naopak měli v prvním poločase již několik příležitostí jít do vedení. Dvě šance měl Beránek, který již v 10.minutě šel sám na brankáře Hermana, ale nastřelil v zakončení pouze klatovského brankáře. Ve 26.minutě si mohl Beránerk svojí úspěšnost vylepšit, ale po obdobné situaci tentokráte pálil těsně vedle. Když v závěru prvního poločasu z trestného kopu nastřelil Kotrba spojnici tyče a břevna diváci se branek v první půli nedočkali. V 54. minutě se již po třetí Beránek prosadil a brankou z trestného kopu poslal Horažďovice do vedení. Dvě minuty na to mohl Šafanda zvýšit na 2:0, ale střelou z uhlu nastřelil pouze tyč klatovské svatyně. Hosté měli největší příležitost Mesárosem,jehož hlavička skončila těsně nad brankou domácího brankáře Kozlíka.O definitivní pojistku k zisku tří bodů se  postarala dvojice střídajících hráčů. V 86. minutě Jiřík poslal centr na zadní tyč a Nauč hlavičkou upravil výsledek na konečných 3 : 0. Zápas který se hrál ve  svižném tempu stál oba kolektivy hodně sil, ale odměna zůstala pouze pro domácí hráče  a jejich příznivce v podobě plného počtu bodů.

Sestavy; Horažďovice : Kozlík – Čadek, Křivanec, Greger, Šafanda(86 Šedivý), Beránek(82.Jiřík), Stulík, Melka, Jůda, Koc(62.Nauš), Kotrba (84.Mičkal).

Klatovy : Herman , Janda(78.Votípka), Ulrych, Meszáros, Vítovec, Matějka Jiří(75.Veselka), Šlechta, Matějka Tomáš, Matějka Daniel (Skála), Hanzlík a Sýkora.

Branky: 54. Beránek, 86. Nauš. ŽK: 2 : 0. Rozhočí : Stökl. Diváků: 650 !!

Branky: Vnuk 2, Biedermann, Paul; ŽK: 3:1; ČK: 0:1. Diváků: 150

1.  Vejprnice          1   1   0   0    4:  0     3 (  0)

2.  Holýšov            1   1   0   0    3:  0     3 (  3)

3.  Chrást             1   1   0   0    4:  2     3 (  0)

4.  Horažďovice        1   1   0   0    2:  0     3 (  0)

5.  Stříbro            1   1   0   0    2:  1     3 (  3)

6.  SK ZČE Plzeň       1   0   1   0    2:  2     2 ( -2)

7.  Rapid Plzeň        1   0   1   0    2:  2     2 ( -2)

8.  Stod               1   0   1   0    2:  2     2 (  1)

9.  Chotíkov           1   0   1   0    2:  2     1 ( -2)

10.  Příkosice          1   0   1   0    2:  2     1 (  1)

11.  Doubravka          1   0   1   0    2:  2     1 (  1)

12.  Přeštice           1   0   0   1    1:  2     0 ( -3)

13.  Dyn.H.Týn          1   0   0   1    2:  4     0 (  0)

14.  Klatovy  1898      1   0   0   1    0:  2     0 (  0)

15.  Horní Bříza        1   0   0   1    0:  3     0 ( -3)

16.  Bolevec            1   0   0   1    0:  4     0 (  0)

1. A  TŘÍDA

PO VYROVNANÉM UTKÁNÍ SE RADOVALO NÝRSKO

D. KOJAN- Klatovský deník

Opakováním barážových zápasů mezi Nýrskem a Sušicí bylo v Nýrsku 1. kolo nového ročníku 1. A třídy. V baráži se v obou zápasech radovali Sušičtí a 1. A třídě se zachránili. Nýrsku ovšem i tak po postupu druhého týmu z kraje do divize návrat do 1. A třídy vyšel a hned v prvním zápase vrátilo Sušici porážky z baráže.

Nýrsko -  Sušice 1: 0 ( 0: 0)

První poločas byl vyrovnaný s šancemi na obou stranách. První možnost otevřít skóre měli v 8. minutě  hosté. Do šance se dostával Vrhel, než však stačil vystřelit, domácí brankář Vaverka míč přikryl. Domácí se k první střele dostali v 11. minutě, pokus Kajínka skončil v náruči sušického brankáře Ludvara. V 17. minutě „protáhl“ Vaverku střelou k břevnu Králík, nýrský brankář stihl míč vyrazit na roh. Pak přišlo opět několik šancí domácích. Ve 23. minutě chytil Ludvar střelu Korschinského, ve 30. minutě Kadlec ve středu hřiště pěkně uvolnil Flora, ten přešel přes obránce, dostal se do výhodné střelecké pozice sám proti Ludvarovi, jeho střela ovšem neměla potřebnou razanci a sušický brankář ji bez problémů kryl. Ve 33. minutě zkusil štěstí opět Korschinský, mířil ale mimo, stejně jako o minutu později sušický Bastl, což byla také poslední větší šance prvního poločasu, po kterém tak odešli hráči do kabin za bezbrankového stavu.

V prvních dvaceti minutách druhé části hry se Sušickým podařilo domácí zatlačit do obrany. Z tlaku dokázali v 51. minutě vytěžit dobrou šanci Králíka, který vystihl domácí rozehrávku a dvakrát ohrozil nýrskou bránu, míč však nakonec skončil mimo. Okula zahrozila z brejku Korschinským v 55. minutě, Ludvar jeho střelu ovšem efektně v pádu zlikvidoval. Vzápětí se mohli radovat hosté, střela sušického hráče z několika metrů mířila ale nad břevno.

Rozhodující chvíle zápasu přišla v 64. minutě. Na Ludvara se v dalším samostatném úniku řítil Korschinský a sušický brankář jej v šestnáctce zastavil faulem. Vysloužil si tak žlutou kartu a Okule daroval pokutový kop, který Šteiner proměnil. Po gólu domácí ožili a ačkoliv se Sušice snažila stále tlačit do šancí, přes nýrskou obranu už se do žádné „vyložené“ neprosadila. Naopak Nýrští mohli svůj náskok zvýšit v 66. minutě, střela Kajínka z ostrého úhlu se však jen otřela o konstrukci branky. Ten samý hráč mohl uklidnit domácí i tři minuty před koncem, ani nadvakrát Ludvara ovšem neprostřelil. Šteinerův gól z pokutového kopu nakonec zůstal jediným a Okula se tak mohla radovat ze tří bodů a úspěšného vstupu do nové sezony.

„Hráli jsme proti silnému soupeři, tři body se nám povedlo získat po velkém sebeobětování a nasazení mužstva. Za to musím klukům hodně poděkovat. Soupeř hrál dobře kombinačně, tlačil nás, měl více ze hry, ale díky našim hráčům se do mnoha velkých šancí nedostal,“ chválil hráče domácí trenér Karel Kalivoda. „Z naší strany bylo ve hře asi více nervozity, než by mělo být. Nevedla se nám finální fáze, dvě „vyložené“ šance jsme neproměnili a v našem tlaku soupeř využil špatné koncetrace v našich zadních řadách, z čehož vytěžil pokutový kop a branku,“ zhodnotil zápas trenér Sušice Jan Staněk.

Poločas: 0:0. Branky: 64. Šteiner (PK). Rozhodčí: Čermák, Urban, Filinger. ŽK: 1:2. Diváků: 120.

Sestava Nýrska: Vaverka – Bastl, Mazánek (49. Šlehofer), Valenta, Kadlec, Kajínek, Tykal, György Ivo (57. Kohout), Korschinský (73. Janský), Šteiner, Flor (90. Hvězda).

Sestava Sušice: Ludvar – Bešta, Kalný, Jech (73. Mataše), Budil, Hrach, Králík, Sládek, Szedmák, Vrhel, Klíma (56. Hubáček).

Nepomuk  - Žihle 5: 3 ( 2: 0)

Branky: Vosyka 2, Kalabza, Kocour, Švec - Otcovský 2, Majer; ŽK: 2:2. Diváků: 150

T.Přimda  - Zruč 2: 3 ( 1: 1)

Branky: Coufal, Hečko - Laural 2, Trnka; ŽK: 3:2. Diváků:  150

Sl.Mýto  - Žákava 2: 3 ( 1: 1)

Branky: Kříž, Smazal - Tiš, Váňa, Šobáň; ŽK: 5:1 . Diváků: 130

Dl.Újezd  - Chlumčany 3: 3 ( 0: 0)