NA TURNAJI TŘÍ ZEMÍ V RAKOUSKU ZÍSKALO NÝRSKO SKVĚLÉ ČTVRTÉ MÍSTO

NA TURNAJI  TŘÍ  ZEMÍ  V RAKOUSKU ZÍSKALO NÝRSKO SKVĚLÉ ČTVRTÉ MÍSTO

Ve dnech 23.6-25.6 2011 se konal turnaj v rakouském Welsu.Českou republiku reprezentovaly v kategorii U-13  dva týmy Okula Nýrsko a divizní žákovský tým z Tábora.  Dvanáct účastníků turnaje bylo rozděleno do dvou skupin  s hrací dobou   2x15min systémem každý s každým . Do semifinále  postupovaly do  první dva celky z obou skupin a mezi nimi to byl čerstvý přeborník kraje v kategorii mladších žáků tým Okuly Nýrsko.

Výsledky základní skupiny:

Nýrsko-ATSV St.Martin(Rak.) 0:2, Nýrsko-SPG FAC Wien 98(Rak.) 0:0, Nýrsko-Fc Wels B(Rak.) 1:0

Nýrsko-NSG Liezen(Rak.) 3:0, Nýrsko-FSV Landau(D) 2:0

Semifinále: Nýrsko-Fc Wels A(Rak.) 0:1

O 3 místo: Nýrsko-Fc Dingolfing(D) 0:3

Sestava Nýrska:Kubečka,Dražka,Bastl,Bureš,Kaas,Brož,Hoidn,Pavlík , ,Svoboda,Vacovský,Böhm, Čanecký,Pivoňka,Irlbek,Pavlík J.

Pořadí turnaje: 1.Fc Wels A,2.ATSV St.Martin,3.Fc Dingolfing,4.SKP Okula Nýrsko,5.SV Sinabelkirchen,6.SPG FAC WIen, 7.FK Tábor,8.FSV Landau,9.SV Traun,10.NSG Liezen,11.SPG Siemens Wien,12.Fc Wels B

Trenér Nýrska Josef Juraši účast svých svěřenců na turnaji zhodnotil  takto: „ Naše vystoupení v základní skupině mimo prvního zápasu ,kdy jsme byli herně lepším týmem,ale soupeř se směsicí tureckých,albánských a srbských hráčů dokázal proměnit své dva úniky hodnotím velmi pozitivně. V semifinále jsme narazili na vítěze skupiny A kterým byl kvalitní domácí rakouský tým FC Wels.  Bohužel jsme svojí obrovskou šanci na začátku utkání nevyužili a soupeř naší jedinou chybu v zápase potrestal čtyři minuty před koncem vítěznou trefou  z 25 metrů. Zápas o 3 místo nám jako jediný herně nevyšel.Přeci jen bylo znát,že kluci hrají již sedmé utkání na turnaji a hlavně hodně sil je stálo nešťastné semifinále.Bohužel i pan rozhodčí vzal režii zápasu do svých rukou a odpískal dva pokutové kopy v rozmezí tří minut ve prospěch soupeře. Ale jinak celkově  čtvrté místo je určitě velmi potěšující.“