1. B třída – skupina B 26. kolo 18. – 19.6. 2011

NÝRSKO A DLOUHÁ VES JDOU DO BARÁŽE

HRÁDEK DO OKRESNÍHO PŘEBORU

O dva zápasy si prodlouží již ukončenou posledním kolem jarní sezónu Okula Nýrsko a Tatran Dlouhá Ves. Příjemnějším důvodem prodloužení bude pro nýrské fotbalisty kterým se otevírá možnost bojovat o návrat do 1.A třídy . Soupeřem jim bude jeden z týmů 1.A třídy z trojice TJ Sušice, Sokol Blovice a Start Luby.  Zatím co Nýrsko při případném neúspěchu v baráži má účast v 1.B třídě i pro příští ročník zaručenou , zcela opačné vyhlídky čekají v tomto případě Tatran Dlouhá Ves, který bude bojovat o záchranu s jedním ze dvou nejlepších týmů z okresních přeborů v rámci regionu které získaly na druhém místě největší počet bodů.

Smolný osud potkal Svatobor Hrádek . Tento tým se před rokem radoval po vítězství v okresním přeboru z postupu do 1. B třídy ze které se po ročním působení vrací zpět do nejvyšší okresní soutěže v Pošumaví. Obdobný  osud potkal před rokem Žichovice. Nyní se Žichovičtí se do krajské soutěže vrací a to je optimistický příklad pro Svatobor . Jinými slovy,  vše je možné, je to kulaté a kde je předem vyloučeno,  že by mohl čerstvého vítěze OP za rok  Svatobor následovat!

Dlouhá Ves-Svéradice    3 : 3 (2 : 1)

Josef Krůs

Pro oba celky důležité utkání se hrálo na poměrně dobrém ač mokrém trávníku  za vytrvalého drobného deště. Obě mužstva předváděla pěkný fotbal-zajímavé situace se střídaly na obou stranách. Domácí byli v proměňování příležitostí úspěšnější a po akci  M.Kočího po levé straně  a jeho přesné přihrávce na nabíhajícího rychlíka Petra Hosnedla se míč jeho zásluhou ve 20.´dostává za záda host. brankáře. Na dalším gólu ve 32.´se opět podílí M.Kočí – z VPK posílá přesně na špatně přikrytého R.Hodu a ten hlavičkou zvyšuje na 2:0. Tento stav netrvá dlouho a ve 34.´ze stejné situace snižují hosté St. Makovcem na 2:1. Do 2.pol. se oba celky obuli jak se patří, ale byli to šťastnější hosté, kteří hned ve 48.´po tečované střele vyrovnávají na 2:2. Domácí se však rychle oklepali a v 58.´P.Pohořal po rychlé akci P.Hosnedla po pravé straně  využívá jeho nádhernou přihrávku a posílá míč vedle vyběhnuvšího brankáře do sítě. S tím se ovšem dobře hrající hosté nesmířili a v 77.´po závaru před domácí brankou opět srovnávají stav utkání. Konec utkání byl tedy dramatický – obě mužstva chtěla změnit skóre ve svůj prospěch, ale na výsledku  se už nic nezměnilo.

Domácí hráči si zaslouží pochvalu za nasazení a  předvedený výkon, který sledovalo v dešti asi 70 věrných diváků.

Branky  :  20.´Hosnedl Petr, 32.´Hoda Roman a 58.´Pohořal Petr - Makovec, Soukup, Zajíc

Rozhodčí: Vl.Orlík ; ŽK: 4:0 ; ČK:1:0 (79.Petr Benda);   Diváků : 70

Měčín   - Mochtín    1 : 7 (0 : 4)

Evžen Veselý

V posledním zápase domácí postrádali bojovnost,nasazení a  výkonem nepotěšili nejvěrnější diváky.  Hosté v Měčíně předvedli ukázky moderního fotbalu  s velkým nasazením a bojovností a vítězství je naprosto zasloužené.

Čestný úspěch zaznamenal Krotký Z.  Za hosty skóroval Dolejší Jiří 4x Babka Tomáš, Rajtmajer  1x a vlastní. Utkání řídil  rozhodčí Čech před návštěvou 30 diváků. ŽK: 2 : 2.

V průběhu zápasu  došlo ke kuriózní brance kterou nám popsal předseda klubu hostů Karel Šot: „ Chci se zmínit o kuriózní brance v Měčíně, která se hned tak nevidí. Vstřelil jí mochtínský golman Petr Rajtmajer přímo z výkopu ! Hrálo se v deštivém počasí, míč z jeho dlouhého výkopu přes celé bílucké hřiště přeskočil překvapeného domácího brankaře a skončil v síti ! Petr zvýšil vedení  Mochtína na 2:0, pak se ještě čtyřikrát za sebou trefil do černého kapitán Jiří Dolejš, účet vysoké výhry Mochtína nad Měčínem 7:1 podtrhl přesným centrem z VPK zkušený Stanislav Jarabica, který domácí obránce proměnil hlavou ve vlastní gol.

Švihov  - Losiná  6 : 2 (0 : 2)

Trenér Švihova Jiří Toman : „V utkání ve kterém oběma týmům o nic nešlo se hrál otevřený útočný fotbal.Po několika neproměněných šancí na obou stranách udeřili ve 30.a 33.min.hosté a dvěma podobnými goly šli do poločasového vedení.V 60.min.se vysunul na hrot Biderman a po velkém tlaku domácího týmu během 16.minut čtyřmi goly otočil výsledek na 4:2 a v závěru se dvakrát trefil Brož a uzavřel tak výsledek na konečných 6:2.Domácí tým opět předvedl,že se jim střelecky na domácím trávníku na jaře daří a tak potěšil domácí fanoušky hezkými goly.

Sestava:Tráva(60.ZdráhalL.),Zdráhal J.,Biederman,Bureš,Kudjak,Kašpárek (74:Duchek),Vrba (46.Pflug),Brož,Špatenka,Sýkora,Osvald(58.Žák)

Branky: Biedermann 4, Brož 2 - Fremr, Votípka; ŽK: 1:0. Diváků: 50.

Hradešice   - Nýrsko   0 : 4 (0 : 2)

Milan Černík, vedoucí mužstva Hradešic

Poslední zápas sezóny byl i posledním v Hradešicích pro Mir. Lávičku, který se vrací po dvouletém hostování do Horažďovic a také pro hrajícího trenéra Zb. Chmelíka, který v týmu na vlastní žádost končí na obou postech (doufejme, že ne nadlouho).

Fotbal chvílemi spíš připomínal plážové atrakce v jižních státech, kde se hraje bosá liga na plachtě s vodou. Díky silnému lijáku bylo hřiště na samé hranici regulérnosti, míč se zastavoval ve vodě a tím byla znemožněna kombinační hra po zemi, kterou domácí vyznávají. Rozhodujícími faktory se tedy stala bojovnost, důraz v osobních soubojích, nasazení a vůle po vítězství a v nich hosté domácí hráče převyšovali.

Do 2. poločasu vstoupili domácí mnohem odvážněji se snahou vývoj utkání ještě otočit, vytvořili si několik slibných šancí, ale koncovka byla žalostná. Hosté se dostali do 1. šance 2. poločasu až v 66. minutě, a hned z toho byl gól na 3:0. I přes nepříznivý stav to domácí nezabalili a stále bylo na co koukat. Za rozhodnutého stavu nahradil M. Lávičku v útoku v tomto zápase náhradní brankář D. Vávra. Pro domácí krutý výsledek završili hosté čtvrtým gólem v poslední minutě zápasu. I přes 4 obdržené góly v brance nezklamal nestárnoucí M. Šmrha.

Branky: 31.´ Korschinský, 37.´ Presl, 66.´ Kajínek, 90.´ Kadlec

Rozhodčí: Harmady, ŽK 1:2, ČK 0:0, 80 diváků Sestava domácích: M. Šmrha st. - Zd. Frančík, M. Hlaváč, Fr. Melka, M. Šmrha ml., Fr. Šašek, O. Starec, P. Křesák, J. Melka, V. Kotiš (D. Novák), M. Lávička (D. Vávra)

Zbyněk Chmelík, trenér Hradešic:"Výsledek je , vzhledem k průběhu hry, pro Hradešice až příliš krutý. Nutno ale uznat, že soupeř z Nýrska si výhru zasloužil, hrál lépe a především chytřeji, na hodně promáčeném trávníku. Bohužel stejně jako tento zápas se nám nedařilo celé jaro. Nemá smysl to více rozebírat, zkrátka forma se nám na jaře vyhnula. Na druhou stranu jsem spokojen s předchozí sezónou, s počtem bodů a hlavně s herním projevem, jaký jsme předváděli. Bezpochyby je pro příští sezónu na co navázat a věřím, že Hradešice dají o sobě na podzim opět více vědět. V tuto chvíli děkuji všem za podporu a kvalitní spolupráci."

Žákava  - Sv.Hrádek   5 : 1 ( 1 : 0)

Branky: Píšl 2, Krňoul, Silovský, Zoubek - Kutil; ŽK: 1:2. Diváků:  50

St.Smolivec  - Pačejov   2 : 0 ( 0: 0)

Branky: Arnošt, Krejčík; ŽK: 1:2 . Diváků: 100

Žinkovy  - Přeštice B   4 : 1 (2 : 0)

Branky: Růžička 2, Pavlíček, Trojánek - Nový; ŽK: 0:2 . Diváků: 30

1.  Žákava            26  18   2   6   64: 42    56 ( 17)

2.  Nýrsko            26  15   6   5   69: 35    51 ( 12)

3.  Svéradice         26  14   6   6   62: 37    48 (  9)

4.  Švihov            26  14   5   7   73: 48    47 (  8)