Krajský přebor, 1.A třída 30. kolo 18. – 19.6. 2011

ÚČELOVÉ ROZHODNUTÍ ŘÍDÍCÍ KOMISE KRAJSKÉHO SVAZU

Oslavy významného výročí založení fotbalu v Bolevci pokazila divizní Doubravka, které nebyla úspěšná v boji o záchranu sestupuje do krajského přeboru.  Na sestup tohoto týmu měl doplatit  právě Bolevec který čekal s dalším plzenským celkem Rapidem baráž o záchranu. Div se světe o pár hodin později to již neplatilo ! Sportovně technická komise P KFS rozhodla o tom, že Bolevec baráž pro odstoupení Chanovic(ale ty odstupují z KP až od nového ročníku a budou hrát na vlastní žádost 1.B třídu)  baráž o záchranu nemusí absolvovat , což je plně v rozporu s vydaným RS 2010/11 P KFS !!!  Od STK měl nastat předně první krok v souladu podle nastavených mantinelů pro právě končící ročník. Jinými slovy nechat proběhnou baráže v plném rosahu dle RS a ten druhý, to znamená zařazení družstev dou soutěží a to včetně složení KP pak učinit na základě výsledků proběhnutých baráží . Přeřazení Chanovic a jistého sestupujícího Rozvadova do 1.B třídy na  vlastní žádost klubů měla učinit až následně. Rozhodnutí STK je účelové a nerespektuje vlastní vydaný rozpis ! A když nevěděla STK kudy kam(?? utopila se ve vlastní pasti systému baráží) pak měla využít znění o postupech a sestupech které je součástí soutěžního řádu ČMFS !

SK ZČE  - Příkosice   1 : 3 (1 : 1)

Branky: Pata - Lysí, Pešek, Pražák; ŽK: 3:1

Vejprnice Stříbro 0 : 1 (0 : 0)

Rokycany  - Chrást 1: 0 (0 : 0)

Branky: Procházka; ŽK: 3:1 .

Skalp lídra tabulky sledovalo 520 diváků !!!

Branky: Nosek, Vokroč - Vrla 2, Frána, vlastní; ŽK: 2:3

1.  Chrást            28  23   3   2  104: 21    72 ( 30)

2.  Tachov            28  21   4   3   83: 27    67 ( 25)

3.  Rokycany          28  21   1   6   71: 30    64 ( 22)

4.  Stod              28  13   5  10   45: 45    44 (  2)

5.  Příkosice         28  12   3  13   45: 49    39 ( -3)

6.  ZČE Plzeň         28  10   9   9   50: 36    39 ( -3)

7.  Přeštice          28  12   3  13   48: 44    39 ( -3)

8.  Vejprnice         28  11   6  11   52: 49    39 ( -3)

9.  Holýšov           28   9   6  13   41: 49    33 ( -9)

10.  Stříbro           28   9   6  13   46: 62    33 ( -9)

11.  Chanovice         28   9   2  17   27: 62    29 (-13)

12.  Horní Bříza       28   7   7  14   41: 53    28 (-14)

13.  Bolevec           28   7   6  15   31: 51    27 (-15)

14.  Rapid Plzeň       28   6   7  15   38: 65    25 (-17)

15.  M. Touškov        28   5   2  21   38:117    17 (-25)

PO ROČNÍ PAUZE SE VRACÍ DO PŘEBORU KRAJE ,

SUŠICE SE BUDE ZACHRAŇOVAT V BARÁŽI

V 1.A třídě se posledním 30.kolem uzavřel další ročník druhé nejvyšší krajské soutěže. Toto kolo rozhodlo o tom, že s definitivní jistotou se oba týmy z Pošumaví Klatovy a Horažďovice po roční pauze vrací zpět do krajského přeboru. Opačným směrem míří z důvodu sestupu Strážov který skončil na posledním místě a bude od nového ročníku hrát 1.B třídu. Zda to bude pouze Strážov který spadl do nižší soutěže a nebo by se měl  k němu připojit někdo další z dvojice Sušice – Luby . V  neděli zasedala STK a nebo možná i rada moudrých (alespoň ze závěrů uvedených na stránkách PKFS jako MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA  STK PKFS z baráže Luby a také Blovice vypadly stejně tak jako Bolevec z baráže v KP. Velmi rozporuplné stanovisko tím , , ikdyž tyto týmy měly oprávněnost účasti v 1.A třídě potvrdit výsledky v barážových zápasech.

Z tohoto důvodu je to rozhodnutí přinejmenším podivné, ale zcela s rozporu s tím co je uvedeno v rozpisu soutěží pro ročník 2010/2011 kde se výslovně píše, že v případě sestupu dvou týmů z KP  sestupují do 1.B třídy tři týmy   a další 3 družstva v pořadí hrají baráž o udržení se třemi družstvy na 2. místě 1.B třídy sk.A,B,C. Nemělo by ostát ani tvrzení, že některým z těchto třech družstev byla podle počtu získaných bodů umožněn přímý postup do 1.A třídy . V tomto případě měla STK PKFS použít výklad SŘ  čl.5  písmeno e) s tím, že měla nabídnout možnost si zahrát baráž o postup do 1A. třídy s týmy které skončily na 11. a 12. místě(Luby,Blovice)  v tabulce družstvům např, která skončila v konečné tabulce na 3. místě. Řídící komise porušila svůj RS a SŘ a změnila předem stanovená pravidla až po skončení soutěžního ročníku. To je rozpor který možná ostojí z pohledu výkladu komise, ale neobstojí před tím co ve svém rozpise uvedla a  není v souladu se soutěžním řádem.  Zkrátka pravidla se změnila až po odehrané hře a ne před tím, pokud soutěže probíhaly(mimořádné důvody řádně zdůvodněné by pochopil pak každý). V tomto se v plné nahotě projevil nesmyslný systém baráží , který například udělal z druhé nejvyšší krajské soutěže 1.A třídy postupem let doslova trhací kalendář !!!

Nikdo neupírá výsostní právo jednotlivých svazům a jejich řídícím soutěží (STK) si rozhodovat o systému soutěží v působnosti jednotlivých fotbalových svazů. V tom není rozpor, ale vše musí mít svoje normy a když jsou stanovené, písemně uvedené v rozpise pak musí platit  doslova a pro všechny !  V tomto případě to bylo „trochu „ jinak.  V mistrovských vícestupňových soutěžích které fotbal má platí všeobecná zásada. Postupy a sestupu(v tomto případě i baráže) musí být zachovány. Vždyť proboha o to se hraje celých 30 kol např. v KP a v 1.A třídě hraje a pak je to nakonec vše jinak ?

David Kojan – Klatovský deník

Přímý postup do krajského přeboru v sobotu vybojovali fotbalisté SK Klatovy 1898, když v posledním kole 1. A třídy přesvědčivě porazili FK Nepomuk 4:1.

První střelu si připsali hned v 1. minutě hosté, pokus Švece ze střední vzdálenosti však domácího gólmana Chaluše nepřekvapil. Poté už se celý zápas odehrával v režii domácích. V 6. minutě nestačil nepomucký brankář Wallenfels reagovat na střelu Hanzlíka a Klatovy vedly 1:0.

V 9. minutě neprošla do branky hostů ani střela Hanzlíka ani dorážka Skaly, o minutu později hlavičkoval Hanzlík v pádu po přihrávce Jiřího Matějky těsně mimo. Ve 13. minutě hosté se štěstím odkopli míč do autu poté, kdy jej těsně před jedním z klatovských útočníků Wallenfels neudržel. V 16. minutě střílel nad domácí Daniel Matějka, v 19. minutě skončila nad bránou hostů střela Mészárose, ve 23. minutě odvrátili hosté hlavičku Hanzlíka na roh.

Ve 26. minutě konečně tlak  domácích přinesl druhý úspěch, když se po rohovém kopu ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval klatovský kapitán Vítovec. O čtrnáct minut později se domácí radovali potřetí, když Wallenfels nedosáhl na přesně umístěnou střelu Jiřího Matějky těsně pod břevno.

Počtvrté domácí udeřili po přestávce. Hanzlík v 58. minutě v úniku „mazácky“ obešel brankáře hostů a do prázdné brány pohodlně zvýšil už na 4:0. Druhý poločas se pak dohrával už ve volnějším tempu, do vážnější šance však pustili domácí fotbalisté Nepomuk až v samém závěru. V 88. minutě snížil Václav Švec na 4:1, v 90. minutě pak mohl ten samý hráč přidat druhý gól, domácí bránu   však těsně minul.

Domácí tedy v tabulce 1. A třídy skončili na 2. místě s 63 body za Horažďovicemi a po roce se vrátí do krajského přeboru. „Je to obrovský úspěch. Celou sezonu nás pronásledovala zranění, prakticky jsme neodehráli dvě utkání za sebou ve stejné sestavě. Kluci se vydali ze všech sil, hráli jsme i pěkný fotbal a hlavně bojovností jsme to zlomili a myslím, že do krajského přeboru se vracíme naprosto zaslouženě. Dnes bylo vidět obrovské nasazení, bylo vidět, že kluci chtějí rozhodnout doma. Byli jsme lepší ve všech směrech, technicky, pohybově, střelecky. Dnes se naplno ukázalo, že kluci mají na to, aby hráli vyšší soutěž  ,“ nešetřil po utkání chválou klatovský trenér Lubomír Vašica.

Branky: 6. a 58. Hanzlík, 26. Vítovec, 40. Matějka J. – 88. Švec V. Rozhodčí: Kafka – Hodek, Sladký. ŽK: 1:3. ČK: 0:0. Diváků: 290.

Sestava Klatov: Chaluš – Homolka, Ulrych (32. Vacovský), Mészáros, Veselka, Skala (76. Kotáb), Vítovec, Janda, Matějka D. 58. Brož), Matějka J., Hanzlík (62. Votípka).

Strážov  - VD Luby 0 : 2 (0 : 1)

Branky: Křížek, Šůs; ŽK: 1:4. Diváků:  100

Zruč  - Křimice 0 : 0 (0 : 0)

ŽK: 0:1. Diváků:  120

Nýřany  - Blovice 1 : 6 (0 : 4)

Branky: Cink - Houdek 3, Křehlík, Rous, Žežula; ŽK: 1:0. Diváků:   50

Sl.Mýto  - Zbiroh 2 : 1 (1 : 0)