OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 26. kolo 18. – 19.6. 2011

O K R E S N Í      P Ř E B O R

BEZDĚKOV SESTUPUJE, MĚCHOLUPY SE ZACHRÁNILY S PODMÍNKOU

Pro Sokol Měcholupy  skončila možná i úspěšná mise v roli nováčka přeboru až v nastaveném čase ! Pro tento tým v existenčním utkání ve Vrhavči podmíněně  hrozbu sestupu odvrátil vítěznou brankou Bálek. Záchrana  to je podmíněná která se uskuteční pouze za předpokladu, že Tatran Dlouhá Ves zvládne úspěšně souboj v baráži o záchranu v 1.B třídě. Neúspěch by znamenal stop nejen Tatranu v krajské soutěži, ale také STOP Sokolu Měcholupy, který by doprovodil dvojici již jistých sestupujících. Zvlášť krutý byly po skončení utkání následující okamžiky pro bezděkovské hráče, kteří přestože dali v posledním duelu dom a do sítě hostů z Velkých Hydčic půltucet branek  na záchranu to nestačilo! Nyní mohou zbývat své svědomí promarněnými domácími zápasy a zejména ten se Sokolem Měcholupy ve kterém mohli o svém osudu rozhodnout daleko pro ně radostnějším způsobem!

Žichovice -  Sušice B 3: 1 ( 2: 0)

Radim Šiška(Žichovice)

Při loučení s úspěšnou sezónou jsme se doma střetli se zálohou Sušice. Zápas se odehrával za neustálého deště, což místy ovlivňovalo kvalitu hry. Celkově se však jednalo o kvalitní zápas, který jsme zaslouženě vyhráli.

Do zápasu lépe vstoupili hosté a v prvních deseti minutách nás musel dvakrát zachraňovat Sládek. Poté jsme si zvykli na těžký terén a oproti minulému týdnu výrazně pozměněnou sestavu a začali na hřišti dominovat. Jako první se prosadil Piller, který dorazil střelu Václava Hozmana, a jesličkami tak potupil gólmana soupeře. Ještě před přestávkou doslova dotlačil míč do sítě po rohovém kopu  Švehla. Pak se oslavně projel louží a o poločase musel střídat.

Ve druhé půli se hosté snažili zkorigovat výsledek a po hodině hry překonali střídajícího Doubka v naší brance, když přesně zakončili rychlý protiútok. I my jsme měli spoustu šancí, ale ujala se jediná střela Radima Šišky z přímého kopu. Ale s posledním hvizdem rozhodčího Koury náročný víkend zdaleka nekončil…

Sestava: Sládek (45. Doubek) – Jeřábek, Švehla (45.Brož), Mourek, Špírek – Šimáček (65. Štěpán), Šiška, Chod, Stulík – Piller (70. Beneš J.), Hozman

Slovo trenéra Lukáše Mourka . : „Celé utkání bylo v naší režii a na těžkém terénu jsme si vytvořili ještě další šance a zaslouženě vyhráli. Po zápase pokračovaly víkendové oslavy dokopnou s kapelou Orchidea.  Za rok poctivé práce jsme si radost v podobě postupu určitě všichni zasloužili a také náležitě užili.  Děkuji všem za spolupráci a věřím, že žichovický válec pojede dál naplno i v 1.B třídě, vše potřebné totiž k dispozici má.“

Branky: 32. Piller Karel, 40. Švehla František , 74. Šiška Radim  – 63. Fuchs T.; Rozhodčí: Koura Radim; ŽK: 2:2. Diváků:  70

Vrhaveč -  Měcholupy 1: 2 ( 1: 0)

Jindřich Pacner

Ke svému poslednímu utkání tohoto ročníku OP 2010/2011 nastupovala Vrhaveč s tím,že pokud chce udržet 4.příčku tak musí porazit sestupem ohrožené Měcholupy.To by se dalo říci, že není taková překážka,ale pokud hrajete proti 12 lidem,tak je to opravdu velmi obtížné.Domácí měli po většinu I.poločasu převahu,ale nedokázali ji brankově zúročit.To se povedlo až ve 40.min. V.Hrachovi,který si naběhl na velké vápno a tečovanou střelou poslal domácí do vedení 1:0.Po oslavě této branky obdržel 2 ŽK a musel předčasně pod sprchy.Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0.

Ve druhém poločase již začali tlačit hosté díky početní převaze.Tu dokázali vyjádřit v 62.min. zásluhou Z.Zadražila.I nadále hosté tlačili domácí do defenzívy a vypadalo to,že je pouze otázkou času kdy přijde další branka.To se povedlo hostům až v 93.min.,kdy po neodpískaném evidentním faulu a signalizaci pomezního rozhodčího nebral tuto skutečnost hl.rozhodčí v potaz a branku uznal.Utkání tak skončilo vítězstvím hostů 2:1.

Sestava Vrhavče:O.Pressl-L.Lorenc,V.Mayer,V.Tomaka,V.Hrach-,F.Franěk,M.Minařík,J.Potužník (K),D.Janda-D.Hrach,T.Jandečka; střídali:O.Vítovec,M.Skřivánek,J.Skřivánek

Branky: 40. Hrach Václav –62.  Zadražil Zdeněk, 93. Bálek Dušan ; ŽK: 2:1; ČK: 1:0 . Diváků: 60. Rozhodčí: Balák.

Janovice -  Žihobce 4: 2 ( 3: 2)

Václav Slivoň

V posledním kole domácí Dukla přivítala celek ze Žihobců. Utkání i přes vydatný déšť se hrálo na celkem slušně připraveném trávníku. Do zápasu vstoupil lépe domácí celek , když v 14 minutě se prosadil střelou z úrovně vápna M.Urban 1 : 0. Hosté odpověděli o minutu později z rohu po pěkné hlavičce V.Otty 1 : 1. Vydatně golový úvod utkání dál pokračoval . ještě v téže minutě se dostal domácí celek opět do vedení , když pěkný centr ze strany od M.Hájka proměnil hlavou D.Kološ  2 : 1 . V 19 minutě padnul asi dnes nejhezčí gól ,to  pěkný pas od D.Kološe našel M.Urbana a ten pohlednou akci zakončil lobem alá K.Poborský 3 : 1 . Hosté dali kontaktní branku v 25 minutě , kdy zaváhání obrany domácích využil Z. Nemrava 3 : 2 . Do konce poločasu se hra převážně odehrávala ve středu hřiště .

V úvodu  druhého poločasu měl do vyloučení více ze hry hostující celek , nicméně bez vážnějších gólových příležitostí . Paradoxně hra o 10 hráčích domácí celek probudila a jejich mírná převaha  byla zúročena v 69 minutě , kdy se pěknou střelou pod břevno prosadil

V .Slivoň  4 : 2 .  Do konce zápasu si již domácí tým výsledek pohlídal a tak ukončil velmi úspěšnou sezonu vítězstvím, které je posunulo na konečné 5 místo v tabulce.Sestava domácího celku – K.Šnejdar – V.Keřlík,J.Hájek,P.Šobek ml,  A.Mach –  M.Urban D.Kološ, V.Slivoň( K ), R.Mandák – J.Goldschmid, M.Hájek , střídali J.Macura, M.Kolář ml.

Branky: 14., 19. Urban Miroslav , 15. Kološ David,  69.  Slivoň Václav – 15. Otta V., 25. Nemrava Oldřich; ŽK: 3:0; ČK: 1 : 0(Keřlík Václav) . Diváků: 40

Bezděkov -  V. Hydčice   6: 1 ( 3: 1)

Branky: 10.,60.,88. Valečka Václav , 8.  Ponocný Jiří, 35. Šlegl Jan, 86. Břečka Miroslav – 16. Tyrpekl Vladimír; ŽK: 1:1. Rozhodčí: Pastyřík V.  Diváků:  30

Luby B -  Chanovice B 4: 1 ( 1: 0)

Branky: 44., 61., 71. Voráček Josef , 54. Hodl Petr – 73. Polena Michal; Rozhodčí: Habada Vladislav . Diváků: 50

H.M. Boží – Velký Bor  2 : 5 (1 : 3)

nehlášeno v termínu

Branky: 8. Geltner , 46. Fiala  -    65. a 66. Havlíček Patrik,  29. Šimanovský Patrik  ,  33. Turek Václav ,  37. Šimanovský Robert,  . ŽK: 2 : 2. Diváků: 60.  Rozhodčí: Haviar.

Mochtín B – Nezamyslice   1 : 1 (0 : 0)

Zápas byl odehrán o místní pouti na totálně podmáčeném terénu, přesto v dobrém tempu a s nasazením. Domácí Mochtín odmítl vedení již v páté minutě, když nařízený pokutový kop za faul na Voráče neproměnil zkušený Milan Bejvl. V dalším průběhu utkání se pak oba soupeři předháněli v zahazování gólových šancí, kterých bylo na obou stranách mimořádně hodně. Až v 58.minutě se dorážkou prosadil Michal Kratejl, hosté vedli 1:0. Domácí ale nechtěli v posledním zápase sezony a před pěknou návštěvou doma prohrát. Tlačili se do ofenzivy, zaslouženě pak v samotném závěru utkání dosáhli na spravedlivou remisu. Autorem gólu v 88.minutě byl po rohovém kopu Pavel Staněk. Hrálo se slušně, s přehledem rozhodoval Josef Abrahám ze Sušice,.

Branky: 88. Staněk P. - 58. Krotejl M. Diváků: 100. ŽK: 0 : 1.

1.  Žichovice         26  21   3   2   88: 28    66 ( 27)

2.  Luby B            26  19   2   5   66: 30    59 ( 20)

3.  Nezamyslice       26  16   4   6   73: 28    52 ( 13)

4.  Vrhaveč           26  13   7   6   47: 30    46 (  7)

5.  Janovice          26  14   4   8   53: 47    46 (  7)

6.  Sušice B          26  12   8   6   44: 34    44 (  5)

7.  Mochtín B         26  10   6  10   41: 39    36 ( -1)

8.  Chanovice B       26   7   9  10   33: 38    30 ( -9)

9.  Velký Bor         26   6   9  11   39: 45    27 (-12)

10.  V. Hydčice        26   6   7  13   28: 39    25 (-14)

11.  Žihobce           26   5   8  13   34: 56    23 (-16)

12.  Měcholupy         26   7   1  18   20: 53    22 (-17)

13.  Bezděkov          26   5   7  14   50: 63    22 (-17)

14.  H. M.  Boží       26   3   1  22   22:108    10 (-29)

VŠICHNI ODROŽENÍ SESTUPEM VYHRÁLI , ALE PŘESTO

JEN JEDEN NEMÁ JEŠTĚ VYHRÁNO

Netradičně neřízený jednotný začátek na sobotu na 14:00 hodinu přivedl na hřiště potencionálně ještě sestupem ohroženou trojici  účastníků III. třídy Myslív, Kvasetice a SK  Bolešiny. Všem se závěrečné duely v tomto ročníku vydařili, když Myslív přivezl tři body z Hradešic ,  Kvasetice z Neznašov a Bolešiny po boji doma přece jen zdolaly houževnaté Hartmanice!Tím kdo ještě nemá o svém osudu záchrany rozhodnuto jsou nakonec Kvasetice , které musí čekat stejně jako Měcholupy na výsledek baráže 1.B třídy Tatranu Dlouhá Ves.

Co je jisté jsou postupující a dva sestupující ze III. třídy. Mimo již známé dvojice Týnec-Železná Ruda se může těšit na start v novém ročníku okresního přeboru také Sokol Běšiny a to za předpokladu, že STK oficiálně potvrdí odstoupení  Chanosu Chanovice B z této soutěže , z důvodu zrušení původně zaslané přihlášky do  nového ročníku , což je v podstatě formální záležitostí.

Neúspěšně skončila dvojice nováčků soutěže Plánici a Hrádek B , která se po ročním působení vrací pět do IV. třídy. Jejich místa zaujmou postupující, vítězové skupin Strážov B -Velhartice a za Sokol Běšiny se po roční pauze z druhého místa ve IV.třídě po roční pomlce vrací do III. Sokol Nalžovské Hory. Zařazení tohoto kolektivu musí potvrdit řídící STK , ale vhledem k lepšímu koeficientu získaných bodů v poměru na k odehraným zápasům s druhým ze skupiny A Sokolem Vrhaveč by tomu nemělo nic stát v cestě.

SK Bolešiny -  Hatmanice   4 : 3  (1 : 2)

Branky: 19‘55’Jandík Zdeněk72‘vlastní 83’Farný Radek- 31’KorytákˇOndřej36’Mačuda Lukáš73’Dulovec Jan. Rozhodčí :  Javorský. ŽK : 1:3. ČK:  0:1. Diváků:70

Železná Ruda A – Plánice  9 : 0 (4 : 0)

Rudolf Pavel

Mužstvu Železné Rudy nebylo dopřáno rozloučit se tímto výsledkem před domácím publikem. Trávník     v Železné Rudě se renovuje.S vděkem proto uvítali nabídku z Hartmanic na odehrání utkání A a B týmu na jejich hřišti.Projevila se tak dlouholetá spolupráce a přátelský přístup z obou stran.Hráči Hartmanic,ač soupeři,byli také první, kdo blahopřál našemu týmu k postupu.Patří jim za to neskonalý dík!!!.

Utkání se hrálo jako druhé v pořadí (předzápas Železná Ruda B - Měčín B 2:1) a za neustálého deště.Hosté, již smířeni se sestupem, přijeli pouze s deseti hráči a jasně zaostávali za domácím týmem.Navíc domácí si přijeli zahrát fotbal a pobavit se .To se jim také podařilo.

Od první minuty zatlačili soupeře k vlastní šestnáctce a zahazovali jednu šanci za druhou.Přesto se brzo dostali do vedení,když ve 13.min.pronikl nejlepší střelec soutěže Duda středem hřiště a nekompromisně zavěsil(1:0). V 15.min.napřáhl z 20 m agilně hrající Bechyně a zvýšil na 2:0. Hosté nestačili zachytávat další útoky domácích a po úniku Loose v 17.min zvýšil Mareš na 3:0. Bylo jasné, že v tomto tempu nekompletní tým hostů dlouho nevydrží odolávat. Domácí dál tlačili,ale zahazovali další a další šance.Konečnou podobu výsledku nakonec stanovil ve 26.min. Duda (4:0).

Druhá půle probíhala ve stejném duchu a čekalo se pouze na branky.Přišli v 53.a 54.min.kdy Loos a mladíček Nedvěd,který již odehrál celé utkání B týmu, na 6:0.Hattrick završil v 60.min.Duda (7:0).Domácí se snažili přidat i další branky,ale těžký terén dělal větší a větší problémy.Přesto po střele Greinera z 25m v 75.min zvýšili na 8:0. Když v 81.min.Černý přidal další branku (9:0), diváci se dožadovali desítky.No převeliká snaha domácích nohy spíše svazovala. Hráči zahodili neskutečné šance.Přesto diváci účinkování v soutěži ocenili potleskem.

Zvláštní uznání zasluhuje rozhodčí Jan Veverka.

V neustálém dešti odřídil dvě utkání (řídil i předzápas) s naprostým přehledem a nemusel udělit ani jedinou kartu.

Branky : 13., 26., 60. Duda, 15. Bechyně, 17. Mareš, 53. Loos, 54. Nedvěd, 75. Greiner, 81. Černý Rozhodčí : Jan Veverka. Diváků: 60. Hráno bez karet.

Běšiny  - Malý Bor 5: 0 ( 2: 0)

Branky: 40, 47. Kolář Zdeněk , 70., 72. Vališ Miroslav , 18. Stach Ladislav; Rozhodčí: Hovorka Milan; ŽK: 1:1. Diváků:   40

Neznašovy -  Kvasetice 1: 3 ( 1: 2)

Branky:  40. Ceplecha Martin (PK) – 21., 84. Ballý Pavel , 28. Hanzlík Josef; ŽK: 0:1. Rozhodčí: Blaheta Josef.  Diváků:   30

Hrádek B -  Veřechov 1:10 ( 1: 6)

NEHLÁŠENO V TERMÍNU

Branky: 45. Král Tomáš – 13., 32., 83.,86. Šíp Petr , 22., 41., 50.  Vítek Jiří ,11.  Šimko Anton, 25. Želíska Jan, 58. Hlaváč Jaromír; Rozhodčí: Diviš Robert; ŽK: 3:1. Diváků:  40

Hradešice B -  Myslív 1: 2 ( 0: 0)

Branky: Kodýdek Pavel - Lád Jan, Matas Jakub; Rozhodčí: Haviar Štefan; ČK: 0 - Lád Jan, Bláha Luděk. Diváků:   60

Horažďovice B – Týnec  8 : 2 (2 : 0)

Michael Forman

Hosté, zvláště ve druhém poločase,  utkání pojali hodně lehkovážně a  od posílených domácích inkasovali osmi brankový příděl.

Branky : 2x Michael Forman ml., 2x Jan Sova, 2x Jedlička Dalibor, Tomáš Jůda, Miroslav Hlaváč

Rozhodčí:  Brůha Radek.  ŽK: 2-1. Diváků : 30

1.  Ž.  Ruda A        26  18   5   3   93: 30    59 ( 20)

2.  Týnec             26  18   3   5   88: 41    57 ( 18)

3.  Běšiny            26  15   4   7   58: 36    49 ( 10)

4.  Horažďovice B     26  14   5   7   78: 42    47 (  8)

5.  Veřechov          26  12   8   6   56: 45    44 (  5)

6.  Malý Bor          26  11   4  11   51: 46    37 ( -2)

7.  Hartmanice        26  11   4  11   54: 62    37 ( -2)

8.  Neznašovy         26  10   4  12   44: 44    34 ( -5)

9.  Hradešice B       26   8   7  11   46: 48    31 ( -8)