Krajský přebor, 1.A třída 29. kolo 11. – 12.6. 2011

CHANOVICE SE ROZLOUČILY S PŘEBOREM VÍTĚZSTVÍM

Vzhledem k odstoupení Rozvadova před zahájením jarní části krajského přeboru ze soutěže, čímž se Rozvadov stal také prvním sestupujícím z KP  nedojde na podzimní odvetu Chanovic s tímto soupeřem. To také znamená, že Chanos duelem s Bolevcem své účinkování v nejvyšší soutěži v kraji v tomto ročníku ukončil. Ukončil ho tak, jak se sluší nejlépe výhrou který byla na jaře v pořadí třetí , když body z pěti zápasů si plný počet bodů odvezli z Chanovic soupeři.

Chanovice  - Bolevec   2 : 0 (1: 0)

Jiří Štěrba

Domácí začali důležitý zápas dobře. Po celý první poločas nepustili hosty do vážnější šance. Hra se převážně odehrávala na půli hostů. Z domácích kopaček se zrodilo i několik dobrých šancí na vstřelení branky. 6" Melka hlavičkuje a brankář hostů výborně chytá. 13" Polena si naběhl na centr Černohorského a těsně míjí branku. Ve 42" Hrach střílí brankář hostů vyráží a Drohobeckyj hlavou se snaží míč dorazit do sítě hostů, ale brankář hostů Klečka nádherně chytá. Ve 45" Kostka zahrává trestný kop a Polena nohou překonává Klečku. Chanovice vedou 1:0.  Do druhého poločasu hosté vsadili vše na vyrovnání. Hra v poli se vyrovnala a první šance hostů přišla v 55". K odraženému míči se dostal ve vápně domácí branky Kadeřábek a vysoko přestřeluje. V 65" nádherně střílí Kostka. ale jeho tečovaná rána skončí těsně vedle branky hostů. 76" minutě se Kostka  probil hostující obranou a byl brankářem Klečkou faulován a rozhodčí nařídil pokutový kop, který sám Kostka s přehledem proměnil. Chano  vice vedou 2:0. Hosté se snaží o snížení náskoku domácích, ale utápí se v nepřesných přihrávkách za hustého deště. V 90" zahazuje obrovskou šanci střídající Král, když sám před brankářem hostů střílí vedle.

Branky : 45 . Polena, 84.  Kostka

Rozhodčí : Křen. Diváků: 150. ŽK: 3 : 2. ČK: 1 : 1 ( 76. Polena -  76.  Šnaider)

Sestava domácích: Beke, Srb, Šimsa, Šrámek, Brom, Polena, Kostka, Melka, Hrach, Drohobeckyjˇ/87" Král/, Černohorský

„První poločas byl z naší strany dobrý. Dali jsme sice šťastný gól, ale už před tím jsme měli tři vyložené šance, které jsme jako obvykle nedali. Druhou půli jsme hráli ze zajištěné obrany, takže to vypadalo, že jsou hosté aktivnější. Do hry jsme se dostali zpátky v 60. minutě a dovedli zápas k vítězství,“ uvedl chanovický trenér Pavel Běloušek, pro kterého to byl poslední zápas na trenérském postu Chanosu. „Když shrnu naše působení na jaře, tak slovy: Skoro všechno bylo proti nám. Tři odečtené body s Rozvadovem nám asi ze všech týmů, které byly namočené do záchranářských prací, ublížily nejvíc. Navíc, deset let se pohybuji v krajském přeboru a divizi, ale takovou marodku jsem ještě nezažil. Nepamatuji, aby mi marodilo šest hráčů základní sestavy. Ale s jakými potížemi! Natažené kolenní vazy, výron, mononukleóza, přeražená tři žebra, prostě samé „chuťovky“,“ zhodnotil jarní část přeboru Běloušek.

Tachov -  Rapid Plzeň  5 : 1 (3 : 0)

1.  Chrást            27  23   3   1  104: 20    72 ( 30)

2.  Tachov            27  20   4   3   79: 27    64 ( 22)

3.  Rokycany          27  20   1   6   70: 30    61 ( 22)

4.  Stod              27  12   5  10   43: 44    41 ( -1)

5.  ZČE Plzeň         27  10   9   8   49: 33    39 (  0)

6.  Přeštice          27  12   3  12   47: 42    39 (  0)

7.  Vejprnice         27  11   6  10   52: 48    39 (  0)

8.  Příkosice         27  11   3  13   42: 48    36 ( -6)

9.  Holýšov           27   8   6  13   38: 49    30 (-12)

10.  Stříbro           27   8   6  13   45: 62    30 (-12)

11.  Chanovice         28   9   2  17   27: 62    29 (-13)

12.  Bolevec           27   7   6  14   31: 47    27 (-12)

13.  Horní Bříza       27   6   7  14   37: 51    25 (-17)

14.  Rapid Plzeň       27   6   7  14   38: 62    25 (-14)

15.  M. Touškov        27   5   2  20   36:113    17 (-22)

ZBÝVÁ UČINIT POSLEDNÍ KROK

Před posledním kolem 1.A třídy mají již jistý osud pět týmů . Co se týče postupu tak ten jeden je již dvě kola známý a je pro Pošumaví příznivý  a to je postup Horažďovic do KP.  Další čtyři celky mají již svůj nejbližší osud rovněž jistý. Strážov a Zbiroh už nemohou pro něj udělat vůbec nic, neboť jsou jistými sestupujícími. Další dva kolektivy ze spodních pater tabulky Sušici(hrají doma s Chlumčany)  a Nýřany (mají doma Blovice) čeká  bezesporu baráž o záchranu a pro svojí záchranu ještě mohou něco udělat. Poslední krok aby se vyhnuly baráži musí udělat Luby v ve Strážově  a stačí jim k tomu bez ohledu na výsledky posledního kola ostatních soupeřů udělat bod jistoty. Poslední zástupce z Pošumaví  z města pod Černou věží dokázal úspěšně zvládnout svůj předposlední duel ve Zbirohu a pokud  bez   ohledu na to jak dopadnou jeho největší soupeři H.Týn (má doma Horažďovice) a Chotíkov(ten hraje v Domažlicích) zvítězí doma nad Nepomukem , pak Klatovy, brána Šumavy mají rovněž otevřenou další bránu a to k návratu do krajského přeboru.

Z pětice týmů má ve hře Pošumaví v posledním kole tři kolektivy Klatovy , Luby a Sušice . Ze života víme, že ten poslední krok bývá zpravidla nejtěžší a my jim přejeme, aby ho zvládly co nejlépe a aby Pošumaví vyklízelo svoje pozice v 1.A třídě pouze v případě postupu. Opačně udělal krok Strážov a za to si může tento kolektiv sám, neboť k nepříliš úspěšnému  podzimu přidal totálně zpackané jaro.

Blovice  - Sušice       2 : 1 ( 1: 1)

Branky: Houdek 2 - Budil; ŽK: 2:4

Chotíkov  -  Strážov   6 : 1 ( 2: 0)

Petr Presl

Poslední utkání na hřišti soupeře aspirujícího na postup do KP se strážovským hráčům vůbec nevydařilo. Tým nastupoval z různých důvodů oslaben o pět hráčů stabilní sestavy a po poločase musel navíc pro zranění odstoupit stoper Čížek, kterého nahradil jediný střídající hráč Šlégl, který se vracel po zdravotní pauze. Hosté si v první půli vytvořili několik slibných šancí, ale své šance proměňovali naopak domácí s přispěním nedůsledné hostující defenzivní činnosti. Čestný úspěch zaznamenal až v závěru zápasu Čeleda. Závěr soutěže dohráváme ve špatném fyzickém i psychickém stavu a se značně oslabeným kádrem, což se samozřejmě odráží na kvalitě předváděných výkonů.

Strážov-sestava:  Javorský, Čížek (55.Šlégl), Presl P., Michel, Helm, Vítovec , Plíhal,  Chaluš ,  Janka, Čeleda, Presl Š.

Branky: Břicháček 2, Schwarz 2, Marek, Šulan - Čeleda; ŽK: 2:0 . Diváků: 100.

Zbiroh - Klatovy    1 : 2 (0 : 2)

Branky: Mulač - Matějka, Veselka; ŽK: 2:1; ČK: 0:1 . Diváků: 80

Horažďovice  - Nýřany    9 : 0 (4: 0)

Branky: Beránek 3, Koc 2, Duda, Forman, Touš, Šafanda; ŽK: 2:1. Diváků: 100

VD Luby -  Zruč   1 : 0 ( 1: 0)

Domácí nastoupili do zápasu s odhodláním poprat se o další tři mistrovské body, které by jim pomohly vyhnout se účasti v baráži. V polovině prvního poločasu zatlačili soupeře na jeho polovinu a vytvářeli si gólové příležitosti.  Už v 11. minutě rozehrával rohový kop Míra Šůs a Ondra Kostolanský stál v pravý čas na správném místě a střelou zblízka nedal brankáři šanci. Domácí vedli 1 : 0 a pokračovali v tlaku.  V 15. minutě zahrával přímý kop Míra Šůs a jeho střela skončila na břevně soupeřovy branky. Od poloviny prvního poločasu se hosté vymanili z tlaku domácích a hra byla až do konce poločasu vyrovnaná. Na začátku druhého poločasu se dostal do šance Karel Křížek, ale mířil jen do brankáře, a Vojta Koželuh, který přestřelil branku. Hra byla nadále v poli vyrovnaná, soupeřovy útoky ale končily na pozorné obraně domácích nebo u brankáře Kalaše.  Rovněž hostující obrana nedovolila domácím útočníkům, vzhledem k výškové převaze, vážněji ohrozit svoji branku, a tak si oba soupeři vytvářeli brankové příležitosti převážně ze standardních situací. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo, a tak si domácí svým bojovným výkonem vítězství zasloužili.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Turner Václav, Javorský Josef, Juřina Oldřich, Smolík Pavel, Křížek Karel (Čížek Aleš), Hradecký Zdeněk (Pikhart Radek), Voráček Přemysl, Koželuh Vojta, Kostolanský Ondřej, Šůs Miroslav (Pivoňka Marek)

Sestava hostů: Hodan Petr, Musil Pavel, Wanka Filip, Trnka Jan, Řezáč Petr, Polák Matěj, Trnka Martin, Pokladník Tomáš, Jelínek Tomáš, Boháč Zdeněk, Mařík Vojtěch, střídali Hucl Petr, Homola Jan a Zatloukal Zdeněk.

Utkání řídil rozhodčí Lego Jan, na čarách mu asistovali Urban Tomáš a Kafka Václav.

Branky : 11. Kostolanský Ondřej

Rozhodčí:  Lego Jan; ŽK: 1 : 2; Diváků: 150

Chlumčany -  Sl.Mýto    1 : 0 ( 0: 0)

Branky: Havlíček; ŽK: 2:5

Křimice  - Horš.Týn     1 : 3 ( 1: 2)

Branky: Kovačič - Kokštejn, Lukáš, Svoboda; ŽK: 4:1

Nepomuk  - Domažlice B    3 : 0 ( 1: 0)

Branky: Ptáček 2, Hora; ŽK: 3:4

1.  Horažďovice       29  22   2   5   80: 26    68 ( 23)

2.  Klatovy           29  18   6   5   63: 34    60 ( 18)