KPD , KSD – skupina A 25. kolo 11. – 12.6. 2011

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

HORAŽĎOVICE I KLATOVY SE ROZLOUČILY DOMA VÝHROU

V předposledním kole krajského přeboru nastupovali dorostenci Klatov a Horažďovic naposledy v tomto ročníku na domácím hřišti. Oba nejlépe postavené týmy z Pošumaví v tabulce rozloučily vítězstvím. Horažďovice tak dovršily svojí mimořádnou úspěšnost doma , když nenašly i za celou sezónu přemožitele. Navíc se znovu vrátily na třetí místo, když jim k tomuto posunu o jednu příčku pomohly Klatovy velmi cennou výhrou nad plzeňskou Doubravkou kterou odsunuly na čtvrté místo. Přitom k tomuto zápasu nastupovali svěřenci trenérského tria Frous, Podráský J., Podráský P.   proti do té doby třetímu týmu tabulky v neúplné sestavě , ale i tak  dokázali trenéři postavit velmi kvalitní sestavu. Luby podle očekávání se vrátily z hřiště lídra tabulky z Přeštic bez bodů a Sušice měla svůj zápas s poslední Zručí z důvodu účasti na Otava Cup 2011 předehrán.

Horažďovice - Postřekov  7 : 0 (4 : 0)

Hned po pár vteřinách vstřelil úvodní branku Kába, o deset minut později se Nauš rozběhl ke slalomu, při kterém obešel 5 soupeřů a střelou pod brankářem přidal druhou branku. Třetí branku přidal opět Kába. I hosté měli své šance, ale v koncovce se jim vůbec nedařilo. S tímto vyjádřením přesně korespondovala 42. minuta. Hosté po centrovaném míči měli během několika vteřin hned tři obrovské šance na snížení, ale neproměnili a po dlouhém odkopu a brejku domácích přidal Vachuška snadno čtvrtou branku. Druhý poločas se celý jen dohrával a domácí přidali další tři branky. Mohli přidat i celkově 8. v utkání, ale nejmladší hráč domácích Tomáš Greger nevyzrál na brankáře hostů z pokutového kopu nařízeného za podražení Klímy. Na cti hostů je potřeba vyzdvihnout, že do Horažďovic nepřijeli betonovat, hráli až do konce otevřený fotbal a kdyby byli v koncovce úspěšnější, mohla by početná skupinka diváků vidět ještě o několik branek více.

Branky: 2.Kába Roman, 13.Nauš Josef, 19.Kába Roman, 42.Vachuška Alexander, 52.Nauš Josef, 71.Nauš Josef, 82.Kodýdek Jan

Rozhodčí: Bogdan Gabriel, ŽK: 0:1, Diváků: 50

Sestava Horažďovic: Kylián - Sova, Forman, P.Nováček, T.Greger - Kába, M.Greger, Nauš, Kubaň - Vachuška, Klíma (Dan.Vonášek, Kodýdek, Dom.Vonášek, Korytář, Pařil, Macoun)

Klatovy  -   Doubravka   3 : 0 (2 : 0)

Převzato z web. stránek SK Klatovy 1898

Do utkání jsme chtěli nastoupit aktivně s velkým nasazením a to se nám povedlo na výbornou. Hned z první akce, ve druhé minutě utkání, totiž otevřel skóre utkání F. Kolář, který dokázal zužitkovat přesnou přihrávku od J. Schwarze a střelou do šibenice nedal hostujícímu brankáři šanci - 1:0. Ve 4. minutě zahrozili hosté, ale jejich střela skončila vysoko nad. O minutu později to bylo již 2:0, když svojí individuální akci zakončil gólem J. Schejbal. Úvod utkání se nám opravdu vydařil. Ve 12. minutě obdržel po důrazném souboji žlutou kartu obránce M. Kodýtek. Zbytek prvního poločasu se odehrával mezi oběma vápny bez vyložených šancí na obou stranách. Za zmínku snad stojí střelecký pokus M. Kodýtka ze 40. minuty, který skončil nad brankou hostí. Ve 41. minutě došlo ke střídání tentokrát nevýrazného J. Vlčka, kterého nahradil P. Kvítek. Poločas tak skončil za stavu 2:0.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s tím, že se budeme snažit předvádět stejnou hru jako první poločas, který byl ve velmi dobrém tempu. O přestávce jsme udělali jednu změnu, kdy se vystřídali brankáři a V. Opla nahradil R. Sláma. V 55. minutě zastavila slibný průnik P. Kvítka hostující obrana. O tři minuty později zahrozili nebezpečnou střelou i hosté z Doubravky. Brankář Sláma byl však na svém místě. V 68. minutě odešel ze hřiště J. Brož a nahradil ho P. Bouzek. V 70. minutě střílel hostující útočník těsně nad naší branku. Od této minuty převzali hosté otěže zápasu do svých rukou a zatlačili nás na naší půlku. O pět minut později jsme vystřídali výborně hrajícího J. Schejbala odpočinutým J. Vlčkem. V 83. minutě měli hosté po rohu velkou šanci, kterou včas stačila zablokovat naše obrana. V této desetiminutovce měli hosté několik velmi dobrých šancí, které skončili buď vedle naší branky, nebo je vždy zlikvidoval brankář R. Sláma. Když se již zdálo, že přeci jen tlak nepřečkáme a hosté ještě gólem zápas zdramatizují, udělal hostující brankář chybu, kterou střelou do odkryté branky potrestal P. Kvítek - 3:0. Po obdržení třetí branky již hosté rezignovali na jakoukoliv snahu s výsledkem ještě něco udělat. Těsně před koncem utkání došlo ještě ke střídání, kdy P. Kvítka a J. Schwarze nahradili J. Brož a J. Schejbal. Druhý jmenovaný měl v 89. minutě dvě dobré šance, které však nedokázal využít. A když v 90. minutě utkání zvolil J. Vlček střelu, která skončila vedle, místo nahrávky na lépe postaveného spoluhráče (P. Bouzka - viz. komentář), skončilo utkání naší spravedlivou a zaslouženou výhrou 3:0.

Za výsledek, předvedenou hru a bojovnost je třeba pochválit celý tým, který v tomto utkání „šlapal" tak jak má a velmi dobrý tým z Doubravky dokázal porazit a ukázal tak kritikům, že umí porazit a hrát i se silnými týmy z čela tabulky. Jen doufejme, že i poslední zápas se SŠ Plzeň potvrdí naši velmi dobrou formu ze závěru jara. I přes to, že pochvalu zaslouží celý tým, je na místě vyzdvihnout výborný výkon Jakuba Schejbala, který předvedl svůj nejlepší výkon v klatovském dresu a zasloužil by si za něj označení „muž utkání."

Vyjádření trenérského tria Klatov Frous, Podráský J., Podráský P.  utkání:

„V zápase výborné úrovně zahráli téměř všichni na výbornou, nad ostatní je třeba vyzdvihnout již zmiňovaný výborný výkon „kolineckého" Jakuba Schejbala v útoku, kterému v 1. poločase zdatně sekundoval „jeho parťák" Jan Brož. Výborný výkon jako tradičně podal „nepolapitelný levý záložník" František Kolář, škoda jen, že nedotáhl další akce do gólového zakončení nebo do gólové přihrávky. V obraně potom zahrál rovněž na jedničku, na pro něj nezvyklém postě ve stoperské dvojici se"stálicí" Milanem Denkem, Ondřej Uruba, který ukázal, že není jen „levý bek". Výborně nám tentokrát zahrála také střední záloha, kde spolu hráli opory týmu Martin Brož a Jan Schwarz.

V tomto posledním domácím zápase sezóny, v němž se v dorostenecké kategorii na domácím hřišti představili někteří hráči naposledy, jsme ukázali, že fotbal hrát umíme, na druhou stranu je třeba říci, že ke kvalitnímu zápasu přispěl výraznou měrou také velmi silný soupeř a velmi dobrý rozhodčí.

Doufejme, že dokážeme na tento zápas navázat i příští sobotu proti 2. týmu tabulky a že stejně kvalitně zahrajeme i v Plzni proti domácí SŠ Plzeň."

Branky: Kolář,Schejbal,Kvítek

Rozhodčí : Šimek. Diváků: 50. ŽK: 1 : 2.

Sestava Klatov:Opl, Boublík, Schejbal, Denk, Brož M, Vlček, Brož J, Kolář, Kodýtek, Uruba, Schwarz, Bouzek, Kvítek, Sláma

NÝRSKO ZÍSKALO DALŠÍ CENNÝ SKALP

Ve svém posledním zápase venku  v tomto ročníku se podařil dorostencům Okuly Nýrsko získat další cenný skalp v podobě vítězství na hřišti třetího celku tabulky v Blovicích  Předposlední Měčín nestačil doma na domažlickou rezervu a osmá Sušice v předehrávce si doma poradila s jedenáctým v tabulce Staňkovem .

Blovice -  Nýrsko  3 : 4 (0 : 3)

Měčín – Domažlice B  0 : 2 (0 : 0)

Sušice  B – Staňkov  7 : 2

1.  Koloveč           25  19   4   2  108: 36    62

2.  Mrákov            25  18   5   2   82: 23    61

3.  Blovice           25  17   2   6   87: 40    54

4.  Holýšov           25  17   2   6   83: 63    53

5.  Nýrsko            25  14   5   6  117: 59    50