OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 25. kolo 11. – 12.6. 2011

O K R E S N Í      P Ř E B O R

ŽICHOVICE SE VRACÍ PO ROCE DO 1.B TŘÍDY

Když před rokem po  druhém  sestupu v řadě nastal v žichovickém vedení velký třesk, kdy sám skončil trenér Josef Chalupný, který vedl mužstvo dlouhých 5 let a vybojoval i historický úspěch k v podobě postupu do 1.A třídy a setrvání dva roky v této kontroverzní soutěži a již den před odvetným barážovým zápasem nečekaně rezignoval také celý výbor TJ Žichovice viselo nad tímto klubem řada otazníků. Příchod nové krve do čela klubu a kdy post hrajícího trenéra nově obsadil Lukáš Mourek, do role asistenta se posunul Karel Sládek, nápomocen byl i nový sportovní manažer Milan Šedivý a těm se podařilo nejen tým udržet , přestože o jejich hráče byl velký zájem pohromadě . Navíc vhodně ještě tým doplnili a tomu se podařilo splnit cíl, v podobě návratu do 1.B třídy. Svoje dílo žichovický kolektiv naplnil v zápase pravdy, v očekávaném derby na hřišti sousedního třetího celku tabulky v Nezamyslicích.  Vysoká výhra v tomto derby jen potvrdila, že na hřištích soupeřů byl lídr tabulky letos k neporažení a po zásluze před posledním kolem si může vychutnávat pocit  nejlepšího celku okresního přeboru a postup do krajské soutěže.

Žichovičtí tak rozhodli o svém  konečném prvenství bez ohledu na výsledek největšího soupeře Startu Luby B. Ten neustál závěr utkání ve Velkých Hydčicích  kde jim domácí připravili první porážku v tomto ročníku na hřišti soupeře.

Na čele tabulky je o prvních  třech místech tabulky rozhodnuto. Předposlední kolo ještě nedalo odpověď o druhém sestupujícím, neboť je stoprocentní záležitostí , že z 1.B třídy do OP sestoupí jeden z dvojice Hrádek-Dlouhá Ves. Ztracené naděje  po prohraném zápase doma se Sokolem Měcholupy znova nalezl Bezděkov po cenné výhře   v Žihobcích , neboť jeho největší soupeř  v boji o sestup  Měcholupy doma  prohrály  s Duklou Janovice . O tom  kdo z této dvojice dostane z OP přeboru padáka rozhodne  poslední kolo. V něm má lepší výchozí pozici Bezděkov hraje doma s Tatranem V.Hydčice než   Měcholupy které nastoupí na hřišti Sokola Vrhaveč, který usiluje o konečné pořadí na 4. místě. . Měcholupy mají šanci na záchranu tehdy, pokud skončí výsledky obou adeptů na sestup remízou, nebo oba nezískají ani bod.

Nicméně je třeba připomenout jeden ještě velmi důležitý fakt. Je víc než pravděpodobné, že se baráže o záchranu v 1.B třídě zúčastní jeden z dvojice D.Ves – Hrádek . Při této variantě a případném neúspěchu v baráži , by  byl se konečný  počet sestupujících do okresního přeboru upravil na dva týmy a v tomto případě by snaha Měcholup i Bezděkova o záchranu byla marná. Naděje ale umírá poslední a zajíci se  přece také  počítají až po honu!

V. Hydčice  - Luby B   2 : 0 ( 0: 0)

Branky: 75. Hejpetr Ladislav, 80. Stulík Tomáš; ŽK: 1:0 . Diváků: 30. Rozhodčí: Lažánek.

Žihobce -  Bezděkov   1 : 2 ( 1: 2)

Branky: 43. Korda Václav – 20. Ouda Pavel, 31. Novák Václav; Rozhodčí: Harmady Miloš, Hovorka Milan, ???; ŽK: 2:4  . Diváků: 80.

Měcholupy  - Janovice 1 : 3 ( 0: 3)

Branky: 56. Kanta Jan – 6.,8. Hájek Matěj , 12.  Goldschmid Josef; ŽK: 2:2 . Diváků:  40. Rozhodčí: Bína.

Nezamyslice  - Žichovice 2 : 5 ( 1: 5)

Janda Milan

O utkání byl velký divácký zájem , což se projevilo vysokou  návštěvou ( 160) a tak se očekával zajímavý zápas.Obě mužstva nastoupila v téměř kompletních sestavách  a perfektně připravený trávník byl předpokladem kvalitního zápasu.  Začátek utkání byl vyrovnaný a pěkné akce se střídaly na obou stranách, ale v 19´ prošel středem domácí obrany Šiška a po jeho samostatné akci se hosté poprvé radovali.  Domácí se nestačili ani oklepat a za minutu se krásně trefil do šibenice posila z Horažďovic Jiřík.  Po této brance  se hosté uklidnili a domácí se jen bránili. Ve 29´došlo u domácích ke střídání ,Vaška Skuhru  nahradil Kopačka Josef a jeho  první dotek s míčem znamenal přihrávku na Martina Soutora, který po samostatné akci zaznamenal kontaktní gól ve30´. Domácí se ale dlouho neradovali, neboť hned po rozehrávce  utekl po pravé straně všem Jan Beneš a zvýšil na1:3. To ale nebylo vše, neboť ve 33´ Robert Beneš po pěkné akci zvýšil již na1:4. V závěru poločasu se domácí trochu zlepšili ale centrované míče  s přehledem likvidoval hostující brankář a tak jejich snaha vyšla naprázdno. To se nedá říc o hostech, neboť ve45´zvýšil Robert Beneš na hrozivých 1:5. Do druhého poločasu  nastoupili domácí se dvěma  změnami a chtěli se pokusit o přijatelný výsledek. To se jim částečně podařilo,neboť hosté již nehráli s takovým nasazením a do konce zápasu se jim nedařilo skórovat. Domácím se podařilo v 62´po rohovém kopu snížit Jardou Pánkem na konečných 2:5.  Hosté zaslouženě vyhráli a tím si zajistili první místo v OP.    Utkání zvládl i rozhodčí Bureš Michal ,který měl v nohou zápasy  Otava Cupu. Sestava domácích: Ritter Martin- Skuhra( Kopačka),Drýk, Pavelec,Kraucher  (Rejšek)- Vinický Radek( Vinický Aleš), Pánek,Musil, Ritter František- Aschenbrenner ,(Kratejl) ,Soutor

Branky: 62. Pánek Jaromír, 30. Soutor Martin – 33.,45.Beneš Robert, 19. Šiška Radim,20.  Jiřík Jan, 30. Beneš Jan; ŽK: 1:4.  Diváků: 160. Rozhodčí: Bureš Michal

Sušice B – Hory M. Boží  3 : 1 (1 : 0)

Branky: 36. Žežulka V., 50. Blažerk L., Marek T. – 61. Pretl Jan. ŽK: 0 : 3. Diváků: 50. Rozhodčí: Javorský Josef.

Velký Bor – Vrhaveč  2 : 4 (0 : 2)

Miloslav Kolář

Hosté opět nedopřáli domácímu týmu naposledy před domácím publikem zisk potřebných bodů, v prvním poločase ovládali hru a pohodlně se ujali po standartních situacích vedení. Druhá půle byla pod taktovkou obětavě bojujícího domácího týmu, ale opět zůstaly nevyužité šance bratrů Šimanovských, Zoubka a aktivního Havlíčka, a tak pečetil výsledek v poslední minutě po samostatném průniku Potužník.

Branky: 17’Vacovský Lukáš,36’Minařík Michal,48’Funěk Tomáš,90’Potužník Jan, - 58’Havlíček Patrik,84’Šimanovský Robert(PK)

Rozhodčí:Machovec Václav,  Hodánek,  Anšlág; ŽK:2:2;Diváků :80

Chanovice B  -  Mochtín B 3 : 1 (2 : 1)

Branky: 19. Klásek Vojtěch, 34. Brejcha Jiří, 59. Patsch Robert – 44. Novák Zdeněk; Rozhodčí: Lažánek Karel; ŽK: 1:0. Diváků:  70

1.  Žichovice         25  20   3   2   85: 27    63 ( 27)

2.  Luby B            25  18   2   5   62: 29    56 ( 20)

3.  Nezamyslice       25  16   3   6   72: 27    51 ( 12)

4.  Vrhaveč           25  13   7   5   46: 28    46 ( 10)

5.  Sušice B          25  12   8   5   43: 31    44 (  5)

6.  Janovice          25  13   4   8   49: 45    43 (  7)

7.  Mochtín B         25  10   5  10   40: 38    35 ( -1)

8.  Chanovice B       25   7   9   9   32: 34    30 ( -9)

9.  V. Hydčice        25   6   7  12   27: 33    25 (-14)

10.  Velký Bor         25   5   9  11   34: 43    24 (-15)

11.  Žihobce           25   5   8  12   32: 52    23 (-16)

12.  Bezděkov          25   4   7  14   44: 62    19 (-17)

13.  Měcholupy         25   6   1  18   18: 52    19 (-20)

14.  H. M.  Boží       25   3   1  21   20:103    10 (-26)

NEJISTOTA PRO BOLEŠINY, MYSLÍV A KVASETICE TVRVÁ

I před posledním kolem trvá nejistota trojice účastníků III. třídy Bolešiny, Myslív a Kvasetice  . Nad jedním celkem z této trojice stále visí otazník v případě katastrofického scénáře , že by z 1.B třídy do OP sestoupily dva tým, jeden přímo a jeden pokud by neuspěl v baráži o záchranu. To sice není možné z pozice zmíněné trojice účastníků III. třídy ovlivnit, ale mohou ovlivnit své konečné umístění po posledním kole které mají nyní před sebou. V předposledním k tomu položily dobré základy Kvasetice vysokou výhrou doma nad hrádeckou rezervou . Úspěšné byly také  Bolešiny v Plánici, které výhrou rozhodly o tom, že domácí po ročním působení v této soutěži se vrací zpět do IV. třídy.I pro poslední kolo  platí zásada, udělat v něm maximum a pak čekat jak to nakonec dopadne. Nicméně, je to jenom sport a ten přináší dosaženými výsledky radost a nebo zklamání a těm kteří mají již nyní jistotu zajisté klidné myšlenky na konečnou dokopnou, která tradičně uzavře každý soutěžní ročník. A ten letošní bude za týden patřit již historii.

Plánice  - Bolešiny    1 : 3 ( 1: 1)

Branky: 15. Plánička Lukáš – 59., 89. Roháč Jan , 30.  Simbartl Václav; Rozhodčí: Konečný; ŽK: 3:1 . Diváků: 110

Týnec  - Myslív     6 : 0 ( 2: 0)

Branky: 39., 87. Kubový Petr , 35.  Fajt Zbyněk, 73. Hamhalter Petr 76.  Hromada Tomáš,. Diváků:  40 . Rozhodčí: Blaheta Josef, hráno bez karet.

Veřechov -  Horažďovice B    2 : 1 ( 0: 1)

Jaromír Hnídek

Vyrovnané derby vyhráli zaslouženě domácí, ač se hrálo na hřišti  v Horažďovicích. Rozhodující gól vstřelil dvě minuty před koncem za nedovolenou malou domů po nacvičeném signálu z nepřímého kopu z osmi metrů  Petr Šíp.

Branky: 55. Sopóci Vladimír, 88.  Šíp Petr – 10. Forman Jakub; ŽK: 2:3 . Diváků:  60 . Rozhodčí: Šafránek Jan.

Kvasetice  - Hrádek B    10 : 1 ( 4: 0)

Pavel Roub

Už od začátku zápasu působili hosté bezradně a odevzdaně. Čtyři branky v prvním poločase v síti hostů v podstatě rozhodly utkání. Ve druhém poločase se začalo hrát vyrovnaně a branka hostů v 60. min. vypadala na to, že se zápas zdramatizuje. Opak byl pravdou. Když 5 minut od snížení dal Michal Ballý pátou branku, dostal zápas jasný směr, který vyústil v deset branek. Zápas proběhl v poklidu, k čemuž přispěl značnou měrou i rozhodčí Petržilka.

Branky: 65.(PK), 71., 796., 88. Ballý Michal , 31.,80. , Ballý Pavel, 42.,77. Vojta Lukáš , 6. Hanzlík Josef,  16. Klíma Ondřej -  60. Kodýdek Jan; ŽK: 0:3 . Diváků:  40  . Rozhodčí: Petržilka F.

Hartmanice -  Běšiny   2 : 1 (1 : 0)

Branky: 31. Drha Marek,  73. Matoušek Rudolf  - 57. Mayer David; ŽK: 0:4 . Diváků: 100 . Rozhodčí: Petržílka J. , Bošek , Cihlář.

Hradešice B  - Ž. Ruda A   4 : 4 (2 : 1)

Branky: 4. Melka František ml., 30. Hlaváč Václav, 65. Nauš Václav,  90. Kopal Jiří – 8. Loos Martin, 48. Duda Jaroslav, 50. Lehečka Jakub, 87. Markel Karel; Rozhodčí: Pastyřík Vladimír; ŽK: 1:1 . Diváků: 80

Malý Bor -  Neznašovy  1 : 2 (0 : 1)

Trenér M.Boru Josef Chalupný : „Poslední domácí utkání bylo z naší strany velice špatné a soupeř ač určitě nepodal optimální výkon vyhrál zásluhou našich chyb.Propadli jsme ve všech činnostech.Omluvou není ani neúčast několika opor, chybu musíme najít jen ve svojí špatné hře ve všech řadách.“

Sestava M.Boru:Kylián, Trubač, Chodl, Sládek, Kalčík, Vodička, Melka, Šipla, Jára, Pilek, Heřman ( Michálek, Hlaváč, Kulda Bláha) Zdravím  J Chalupný

Branky: 53. Šipla Miroslav – 24. Ceplecha Martin, 82. Štraser Jindřich; Rozhodčí: Haviar Štefan; ŽK: 1:1. Diváků: 70

1.  Týnec             25  18   3   4   86: 33    57 ( 18)

2.  Ž.  Ruda A        25  17   5   3   84: 30    56 ( 20)

3.  Běšiny            25  14   4   7   53: 36    46 ( 10)

4.  Horažďovice B     25  13   5   7   70: 40    44 (  8)

5.  Veřechov          25  11   8   6   46: 44    41 (  2)

6.  Malý Bor          25  11   4  10   51: 41    37 ( -2)

7.  Hartmanice        25  11   4  10   51: 58    37 ( -2)

8.  Neznašovy         25  10   4  11   43: 41    34 ( -2)

9.  Hradešice B       25   8   7  10   45: 46    31 ( -5)

10.  Bolešiny          25   7   6  12   44: 61    27 ( -9)