KPŽ, KSŽ 20.(18.).kolo 4. - 5.6. 2011

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

PO DERBY VYHRÁLI I ZÁPAS PRAVDY A JSOU PRVNÍ V KRAJI

Ve středeční předehrávce 21.kola krajského přeboru žáků došlo k letošnímu očekávanému derby dvou zástupců Pošumaví v krajském přeboru. O kluby  jsou velice úspěšné a patří jim první polovině tabulky. Ve starších žácích jsou úspěšnější Klatovy které jsou na druhém místě, Nýrsko je šesté a v mladších žácích je pořadí obrácené.

O víkendu pokračoval krajský přebor žáků   20.kolem který se vyznačoval dlouho očekávaným soubojem o první místo v kategorii mladších žáků. Nýrsko doma hostilo dosavadního lídra tabulky z Rokycan. V zápas pravdy dokázali dotáhnou žáci Okuly do vítězného konce a vyšvihli se do čela tabulky kde by měli již zůstat a stát se přeborníky kraje v tomto soutěžním ročníku. Jediný kdo by jim v tom mohl zabránit  v posledním kole které se hraje v sobotu 18.června v Nýrsku je poslední tým tabulky plzeňská   Košutka .

STARŠÍ     ŽÁCI

Klatovy –   Nýrsko 2 : 1 (1 : 0)

Petr Ulrych

V předehrávaném utkání 21.kola krajského přeboru starších žáků se ve středu na klatovském hřišti pod Hůrkou střetla v okresním derby družstva Klatov a Nýrska.

Domácí hráli hodně kombinačně, někdy bohužel až moc profesorsky bez pohybu a bez odvahy. I přes úpornou nýrskou obranu si dokázali klatovští hráči vypracovat dostatek šancí, ale většinu z nich trestuhodně zahodili, takže nakonec byli rádi za 2 vstřelené branky, které znamenaly zisk třech bodů.

Hosté odehráli utkání velmi obětavě a hodně odzadu s cílem neinkasovat. Se svými ojedinělými pokusy o rychlý protiútok po chybách domácích hráčů v rozehrávce si přesto dokázali vypracovat 3 čisté gólové příležitosti, ze kterých dokázali jednu využít a zdramatizovat utkání.

Branky Klatov: Procházka, Bilíček

Sestava Klatov:  Sváček, Povolný, Čabrada, Procházka, Macháček, Dolanský, Harmady, Kojan, Kozák, Bilíček, Cibulka. Střídali: Jarošík, Matějka, Pavlík

Rozhodčí: Simbartl Václav.  Diváků: 30

Nýrsko – Rokycany   0 : 2 (0 : 1)

Petr Janovský

Domácí odehráli první poločas pouze  v deseti lidech a tomu odpovídal i průběh utkání. Celý poločas byl ve znamení souboje dobře bránících domácích s hostujícím útokem. Do druhého poločasu doplnil domácí na 11 hráčů mladší žák Dražka, ale obraz hry se nezměnil.

Sestava hosté: Penc, Toman, Bejvl, Bláha,Kněz, Záň, Janovský, Janáček,  Fiala,  Pitel od 35 minuty Dražka

Branky: 22‘ Straka, 64‘ Kalaš.Rozhodčí:Bína;Diváků :20

Košutka – Klatovy  0 : 7 (0 : 4)

Petr Ulrych

Poslední zápas sezony odehráli klatovští starší žáci na hřišti v Plzni na Košutce.

Domácí nebyli těžkým soupeřem a tak si hosté v poklidném tempu dokráčeli k povinnému vítězství. Hosté vstřelili 7 branek a bohužel dalších 16 čistých gólových šancí dokázali trestuhodně zazdít.

Nezbývá než poděkovat hráčům odcházejícího ročníku 96 za výborné výkony a popřát jim hodně štěstí v jejich působení tentokrát již v dorostenecké kategorii.

Rozhodčí: Lanči. Diváků: 20

Branky Klatov:Reitmajer 2, Dolanský 2, Bilíček 2, Harmady

Sestava Klatov:Martínek, Matějka, Reitmajer, Procházka, Macháček, Dolanský, Harmady, Kojan, Kozák, Bilíček, Cibulka. Střídali:Povolný, Lysek, Čabrada, Sváček

1.  Klatovy           22  20   1   1  136:  8    62 ( 28)

2.  Tachov            20  19   1   0  118: 10    58 ( 28)

3.  Rokycany          20  15   0   5   53: 25    45 ( 15)

4.  FK Nepomuk        21  13   1   7   76: 34    40 ( 10)

5.  Vejprnice         21  12   2   7   93: 34    39 (  5)

6.  Nýrsko            21   9   3   9   30: 27    33 (  0)

7.  Přeštice          20   7   4   9   29: 37    27 ( -5)

8.  ZČE Plzeň         20   6   1  13   16: 60    19 (-11)

9.  Smíchov Plzeň     20   3   3  14   21: 65    14 (-18)

10.  Stříbro           20   3   3  14   20:118    13 (-18)

11.  Dyn.H.Týn         20   3   1  16   24:129    11 (-20)

12.  Košutka           21   1   4  16   13: 82     8 (-26)

Klatovy – Nýrsko  0 : 6 (0 : 3)

Josef Juraši

Místní derby měli od začátku zápasu pod kontrolou hosté z Nýrska,kteří několik povedených kombinačních akcí okořenily pěknými brankami a zaslouženě zvítězily. Z týmu Klatov je třeba vyzdvihnout mladé hráče na střídavý start ze Kdyně.

Sestava Nýrska: Kubečka- Bureš, Kaas, Vlček- Svoboda, Böhm- Čanecký, Idlbek; střídající: Irlbek, Vávra, Bastl,Brož.

Branky :4´Idlbek R.,14´,52´Svoboda Václav,29´Kaas Václav,41´Vávra Dominik, 54´ Čanecký Jan.

Nýrsko-   Rokycany  4 : 2 (1:1 )

Zápas pravdy o čelo tabulky mezi prvními  dvěma týmy krajského přeboru ml. žáků, byl velmi dramatický a bojovný od prvních minut.Již v 7 min. utkání se hosté z Rokycan dostaly do vedení po pěkné kombinaci a přesné střele k tyči hostujícím Holkem (0:1).Domácí tým byl aktivní a místy i agresivní hrou hostí zaskočen,ale přesto se v 18 min. prosadil po přesném centru z levé strany hřiště V. Svoboda(1:1)Do druhého poločasu vstoupil domácí tým přeci jen odvážněji a s větším elánem .Ve 32 min.po krásné střele do horního rohu branky hostí se domácí tým ujal vedení zásluhou R.Idlbeka(2:1).Radost domácích trvala pouhé 3 minuty,kdy hosté opět vyrovnaly ,Skopový (2:2).Další vzrušení přinesla 43 min.,domácí hráč byl v souboji  při snaze zakončit faulován v pokutovém území hostí,následně nařízený pokutový kop se štěstím proměnil J Čanecký(3:2).Od té doby si hosté nevytvořily vážnější šanci a tak na konečných (4:2) upravil střelou pod břevno domácí  Honza Čanecký. Sestava Nýrska:Kubečka,od 5´min Dražka-Bureš,Kaas,Vlček-Svoboda,Böhm,Čanecký,-Idlbek, střídající:Irlbek,Vávra,Bastl,Brož

Branky :18´Svoboda Václav,32´Idlbek Roman, 43´,53´Čanecký Jan  -  7´Holek,35´Skopový

Rozhodčí:Bína Roman  ŽK:1:0  . Diváků:50

1.  Nýrsko            21  18   0   3   93: 26    54 ( 24)

2.  Rokycany          20  15   3   2  107: 46    49 ( 18)

3.  ZČE Plzeň         20  14   1   5   85: 31    44 ( 13)

4.  Tachov            20  13   2   5   73: 38    42 ( 11)

5.  Klatovy           21  11   1   9   53: 43    35 (  1)

6.  Vejprnice         20  11   1   8   91: 47    34 (  4)

7.  Smíchov Plzeň     20   9   2   9   48: 54    30 ( -1)

8.  Košutka           21   6   1  14   42: 71    19 (-14)

9.  Dyn.H.Týn         20   6   1  13   38: 95    19 (-11)

10.  FK Nepomuk        21   5   2  14   47: 69    18 (-13)

11.  Přeštice          20   5   1  14   43: 84    16 (-14)

12.  Stříbro           20   1   1  18   32:148     5 (-26)

KRAJSKÁ SOUTĚŽ ŽÁKŮ – SKUPINA B

KLATOVY B V DERBY OBHÁJILI TŘETÍ MÍSTO

Posledním kolem jako první z účastníků krajských soutěží ukončili tento ročník účastníci krajské soutěže žáků. Mezi deseti kolektivy mělo Pošumaví převahu šesti týmy, které si vedly až na Sokol Měčín velmi dobře a skončily v horních  patrech tabulky. Nejlépe se umístnily Horažďovice a Klatovy B . Před posledním kolem bylo v sázce třetí místo na kterém dosud byl Hrádek B. Ten ale v závěrečném zápase neuspěl na hřišti lídra v Horažďovicích a jelikož klatovská rezerva  v domácím prostředí podle předpokladů porazila na jaře kvalitními výkony se prezentující Svéradice, putuje třetí místo v konečné tabulce do Klatov. Klatovské béčko po loňském úspěchu, kdy získalo palmu vítězství v této krajské soutěži znovu  v tomto ročníku skončilo na pomyslném stupni vítězů. K dosaženým výsledkům v krajské soutěži žáků týmům  z Pošumaví v právě skončeném soutěžním ročníku blahopřejeme a přejeme všem krásné prázdniny . Těm hráčům kteří přechází do vyšší věkové kategorie přejeme , aby se jim v dorostu stejně dařilo jako v žácích a všem další úspěchy v další hráčské kariéře!

Klatovy B - FK Svéradice  3 : 0 (1 : 0)

Hosté byli domácímu celku rovnocenným soupeřem, alespoň v prvním poločase. V druhém již měli domácí převahu, kdy se jim kromě dvou branek podařilo nastřelit několikrát břevno a tyč.

Branky : Harmady, Povolný, Pavlík .

Rozhodčí : Pressl Václav. Diváků: 60. ŽK: 2 : 1.

Sestava Klatovy B: SWchweigl, Čabrada, Bláha, Lysek, Baštář, Harmady, Pavlík, Matějka, Bilíček, Soupír, Pitel, Gebel, Marek, Sváček, Povolný, Zedek

Horažďovice – Hrádek  5 : 2 (4 : 0)

Daniel Martínek

I v závěrečném utkání potvrdily Horažďovice svou neporazitelnost. První poločas byl jasně v jejich režii. Po přestávce ovšem domácí přestali hrát a hosté chtěli zápas zdramatizovat. O rozruch se staral nejmladší hráč na hřišti – hrádecký Daniel Špička. Nejprve sám utekl obraně domácích a skóroval, podruhé hosté snížily z penalty nařízené za faul na něho. Další drama již ale jistí vítězové skupiny nepřipustili a v závěru skóre ještě navýšili. Střelecky se dařilo domácímu Hlaváčovi, blýskl se čistým hattrickem.

Sestava Horažďovic: Chmelík, Greger, Vachuška, Vrzal, Berger, Rejšek, Ondrejička, Vaněček F., Hlaváč, Vaněček D., Boček, Martínek, Dlouhý, Slepička.

Branky: 4., 14., 28. Hlaváč, 2. Vachuška, 64. Ondrejička – 54. Špička D., 59. Říha (PK)

Rozhodčí:Bureš Michal; Diváků : 20

Měčín – Sušice  0 : 8 (0 : 2)