1. B třída – skupina B 24. kolo 4. – 5.6. 2011

POČET KANDIDÁTŮ NA BARÁŽ O POSTUP SE ROZŠÍŘIL O ŠVIHOV

Dvě kola před koncem se prakticky rozplynul po podzimu více než reálný sen o tom, že počty účastníků v 1.A třídě se rozšíří o vítěze skupiny B 1.B třídy. Tento sen vzal za své po té, kdy nevyrovnané výkony Nýrska, Hradešic ale také Svéradic posadily do sedla Žákavou . Ta se této šance chytla jako klíště a výhrou v tomto kole doma nad Nýrskem má našlápnuto oběma nohama do 1.A třídy. Místo možnosti přímého postupu tu ještě šance pokusit se o postup z druhého barážového místa. Mimo dvojice nejvýše umístěných v tabulce Nýrska(45),  Svéradic(44)  se tato rozšířila na trojici, když šance aspirovat na baráž má také na jaře skvělý FC Švihov . O odpověď na otázku kdo sestoupí s vysokou  pravděpodobností rozhodne   mezi Hrádkem(20 bodů)  a Dlouhou Vsí(22 bodů).

Dl.Ves  - Losiná 0 : 0 ( 0: 0)

J.Krůs

Zápas byl do 23.´vyrovnaný s jednou vyloženou šancí na obou stranách.V té době došlo k vyloučení host. hráče po 2.ŽK. Brzy na to byl vyloučen další host.hráč ve 28.´za faul na protihráče bez míče. Do konce poločasu bylo dost času, ale domácí si  s přesilovkou  nevěděli rady. Do šaten se šlo za stavu 0:0 a diváci věřili, že ve druhém poločase – po sprše v kabinách se dočkají kýžených branek. Opak byl pravdou. Nejen že žádná nepadla, ale domácí se nedovedli vyrovnat se situací na hřišti, hráli bez pohybu a „unuděně“. Tím umožnili hostům vytvořit několik nebezpečných situací, které silně zaváněli gólem. Hosté urputně bránili a byli velmi nebezpeční v rychlých protiútocích a dále několikrát zahrozili i ze standardních situací. Z Dlouhé Vsi si zaslouženě odvážejí cenný bod a naopak domácím ztráta 2 bodů může velmi zkomplikovat situaci v tabulce.

Rozhodčí: Čermák;ŽK:  2:2;ČK: 0:2(21.´Tancouš Pavel  a 28.´Veleman Martin). Diváků : 70

ŽK: 2:2; ČK: 0:2 . Diváků: 80

Žákava  - Nýrsko 2 : 1 ( 1: 0)

Branky: Huňáček, Smazal - Kadlec; ŽK: 1:5 . Diváků: 160

Žinkovy  - Svéradice 1 : 5 ( 0: 2)

Domácí již rezignovali na záchranářské naděje a utkání se od úvodních minut hrálo v přátelském duchu. Hosté šli brzy do vedení, Martínek vybojoval míč, přihrál jej Jiřincovi a jeho tvrdou střelu vyraženou brankářem doběhl a dorazil do sítě. Po čtvrt hodině uklidnil hosty druhou brankou dorážkou zblízka Petřík. Domácí si jedinou šanci vypracovali těsně před přestávkou, ale měla gólové parametry. Druhý poločas se po třetí brance vstřelené Píckou a výstavní střele Šlehubra dohrával jen z povinnosti. Domácí se dočkali čestného úspěchu po úspěšném úniku nejstaršího hráče na hřišti, sekretáře klubu Josefa Šrámka. V závěru uzavřel střelecký účet Petr Mičkal. Domácí soutěž opouštějí po dvou letech, ale nutno uznat, že jejich krásný areál a přátelské prostředí bude této soutěži chybět.

Branky: 84.Šrámek Josef - 7.Martínek Daniel, 15.Petřík Lukáš, 57.Pícka Libor, 62.Šlehubr Milan, 89.Mičkal Petr. Rozhodčí: Duda Václav, ŽK: 1:1, Diváků: 120

Sestava Svéradic: M.Soukup - Bouše, Mareš, Vonášek, Martínek (58.Šlehubr) - Zajíc, Jiřinec, Herout (61.Mičkal), Petřík - Makovec (69.Suchan), Pícka

St.Smolivec -  Sv.Hrádek 4 : 2 ( 0: 1)

F.Petrželka

Svatobor Hrádek odjížděl k dalšímu důležitému utkání do Starého Smolivce,s touhou ukořistit minimálně jeden bod.Že to bude úkol těžký se vědělo,specifickým hřištěm počínaje(je malé,hrbolaté a po délce má více než viditelný sklon)-budiž plocha je pro obě mužstva stejná a pak pověst domácího družstva,které výhradně,až na malé výjimky,boduje jen doma.Navzdory tomu jsme zahájily utkání nebojácně a přibližně v 10.min proměnil R.Holeček VPK z 18metrů ranou do šibenice.To byl pro domácí šok,ze kterého se dlouhou chvíly nemohly probrat a také si do konce poločasu vytvořili jen jednu čistou golovou šanci,kterou v této sezoně výborný brankář Ryba chytil,jinak hrozili jen ze standartních situací, na které je toto hřiště snad stavěné.My jsme spoléhali na rychlé brejky,které se nám částečně dařili a byli z toho nebezpečné situace před Smoliveckou brankou.V první půli stojí za zmínku ještě jedna věc,po chybě domácí obrany,vypíchl míč kousek za půlicí čarou domácímu stoperovi a chystal se postupovat sám na branku,křižující  dom. hráč ho srazil,rozhodčí faul odpískal,leč žlutý kartonek natož červený zapomněl ukázat...Tak skončil poločas nečekaným,ale zaslouženým vedením hostů.Druhý poločas zahájili domácí náporem-tradičně používali všechny stadartky(auty,rohy,VPK),aby míč dostali co nejjednodušeji do malého vápna hostů.Hrádek, včele s brankářem tomu statečně odolával a naopak využíval všechny prostředky k ohrožení domácí svatyně.Po jednom z brejků odcentroval dobře hrající D.Šablatura a před brankou se hlavou prosadil střídající M.Adamec 0:2!(-70min).Pět minut potom,po chybném odkopu dom.brankáře,netrefil D.Šablatura opuštěnou branku domácích a aby toho nebylo málo,tak M.Adamec střelou z vápna trefil břevno, od kterého míč se podle všeho odrazil za brankovou čáru,ale HR tento gol negol neuznal.V těchto chvílích by si na domácí určitě nikdo nevsadil ani pětník.Pak ale přišla osudná (pro Hrádek) 79min.kdy se opět snášel do pok. území dlouhý nákop domácích,R.Holeček hodlal míč odhlavičkovat a v tento moment ho domácí útočník zcela evidentně přistrčil,HR nezapískal,hosté ale zbytečně přestali hrát a toho využil dom. útočník ke vstřelení kontaktní branky.O pět min. později bylo ale ještě hůře.Po velmi dobré kombinační akci hrádeckých, se řítil ze strany na dom. golmana K. Jiřina a při pokusu o střelu byl sražen v pok. území domácích a ten kdo čekal odpískání pok. kopu se mýlil,HR tanto zákrok jako penaltový neposoudil,pokračovalo se dál a naopak sudí odpískal VPK asi 35metrů od hostující brány ve prospěch domácích.Po rozehrání neuhlídali hosté dom.záložníka,který hlavou vyrovnal.2-2(84.min).Za další dvě min.odpískal HR další standardní situaci ve prospěch domácích,tentokrát asi 20metrů od hrádecké svatyně.Dom. útočník s nabízenou šancí naložil znamenitě a skrz rozestoupivší zeď napálil míč tak,že ten se odrazil od tyče do brány.3-2(86.)A aby toho nebylo dost,hosté vrhli všechny síly do útoku a vzadu hráli na riziko,toho ještě využil v 90.min domácí útočník,když využil samostatný únik 4-2(90.)Tak dostal Hrádek za deset min.čtyři branky a to by se i přes nepřízeň osudu nemělo stávat.Navíc přišel ještě o zraněného V.Skalu,který si na špatném terénu podvrtl koleno a všichni si přejeme,aby to nebylo nic vážného.Citelně chyběl T.Faltýn,který hrál ve stejné době za mateřský klub.Vzhledem k výsledkům si to v posledních dvou kolech o( padáka) rozdáme s Dl.Vsí.

Sestava: V.Ryba-K.Jiřina,L.Kutil,F.Petrželka,Z.Kodýtek-V.Skala(J.Kodýtek),R.Holeček, D.Šablatura, M.Kolář-O.Matějka(M.Adamec),D.Gazdík.

Branky: Brejcha, Rut, Strejc, Štěpánek - Holeček, Zámek; ŽK: 2:3 . Diváků: 120 . Rozhodčí:Jirsa

Pačejov  - Přeštice B 1 : 2 ( 1: 1)

Pačejovský tým prochází herní a výsledkovou krizí a na tom nic nezměnil ani sobotní zápas s přeštickou rezervou.  Příčiny tohoto stavu se hledají velice obtížně, ale jednou z nich je bezesporu skutečnost, že domácí stoperská dvojice  hraje už několikátý zápas za sebou v úplně jiném složení. Dalším důvodem je absence koncového útočníka. Celek se strašně moc nadře na vstřelení gólu. Přitom dnešní zápas se pro domácí vůbec nevyvíjel špatně. Již ve 3.minutě hostující brankář podběhl Ticháčkův centr a vyboxoval míč tak nešikovně, že ten zapadl do jeho branky. Vývoj utkání pak zásadním způsobem ovlivnila 26.minuta. Domácí obránce Petr Bokr atakoval pronikajícího útočníka způsobem, který rozhodčí posoudil jako nedovolený a odpískal pokutový kop. Pačejovský hráč si neodpustil zbytečný komentář směrem k rozhodčímu a šel ven, protože v té době už hrál se žlutou kartou. Další trest následoval vzápětí, když přeštický kapitán Marek Brada bezpečně proměnil pokutový kop.  V závěru poločasu se dostal ke dvěma nebezpečným střelám Míša Forman, ale stav se už neměnil.

Po změně stran se hrál vyrovnaný fotbal. Ze strany domácích bylo jistě sympatické, že se nezaměřili na udržení nerozhodného výsledku, ale i v deseti se snažili rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Hosté si popravdě vytvořili jedinou příležitost, ale tu dokázali na rozdíl od domácích  v 74.minutě Václavem Lecjaksem proměnit.  Nápor domácích už přinesl jen nevyužité šance Ondry Němce a Josefa Ticháčka v samotném závěru utkání. Před slabou návštěvou 80 diváků řídil mladý rozhodčí  Marek Janda z Plzně.

Branky :  4.min. hosté vlastní, 26. Marek Brada PK , 74.Václav Lecjaks

Rozhodčí:  Marek Janda.ŽK: 3:4.ČK: 1:0.Diváků: 80

Měčín  -  Švihov  1 : 2( 1 : 0)

Evžen Veselý

V první půli byli hráči Měčína aktivnější a z vyložených šancí padla pouze jedna branka. Střelu Ambrože J. Krotký dorazil do branky. V  druhém poločase  byli hosté aktivnější a jejich úsilí bylo korunováno brankami. Vítězství hostů bylo zasloužené. Branky za domácí J. Krotký, za hosty Brož a Osvald.

Utkání řídil rozhodčí Harmády před návštěvou 80 diváků. Ž - K  1 - 1

Hradešice – Mochtín 2 : 0 ( 1 : 0)

Milan  Černík, vedoucí mužstva

Při zranění stabilního beka P. Řezáče v sobotním utkání za "B" tým Hradešic musel na jeho místě naskočit Fr. Melka, pro něhož to byl již třetí zápas během tohoto víkendu a v tomto zápase odehrál ještě 75 minut, když byl vystřídán V.Naušem, který na tom byl stejně.

V prvních 30-ti min. byli lepší hosté z Mochtína, kteří ale neproměnili velkou šanci hned v úvodu zápasu. Během této doby domácí hostujícího brankáře téměř neohrozili a do hry se dostali až v závěru 1. poločasu, když slabě hrajícího J. Kopala nahradil J. Melka. Ve 40.´ vysunul domácí kapitán Fr.Šašek do samostatného úniku M. Floriana, který poslal domácí do vedení.

V 60.´ utkání vstřelili hosté ze standardní situace vyrovnávací gól, který nebyl pro ofsajd uznán. Poté rozpoutali domácí festival neproměněných vyložených šancí, když v rozmezí 63.´a 68.´ šli sami na brankáře hostů 2x Novák a jednou Starec a Hnojský, ale 3x trefili hostujícího brankáře a 1 zastavil slabou střelu putující do brány po kličce brankáři hostující obránce. Ke konci zápasu se hosté snažili o vyrovnání a do útoku se vydal i nestárnoucí Jarabica, jehož trapný pokus o penaltu rozhodčí přešel s úsměvem. Penalta se nakonec kopala proti Mochtínu, když hostující brankář trochu nesmyslně oběma rukama porazil M.Lávičku a Fr. Šašek zvýšil na konečných 2:0 pro domácí.

Branky: 40.´ Florian, 90.´ Fr. Šašek (PK)

Rozhodčí: Fanfule - Holeček, Rubáš,  ŽK 2:2. Diváků 100.

Sestava domácích: M. Šůs - Zd. Frančík, M. Hlaváč, M. Šmrha, Fr. Melka (V.Nauš), J. Hnojský,  Fr. Šašek,  J. Kopal (J. Melka), P. Křesák (O. Starec), M.Lávička, M. Florian (D. Novák).

Zbyněk Chmelík, trenér Hradešic:

"Ve druhém poločase jsme několika pohlednými akcemi ukázali, že pěkný fotbal Hradešice umí. Hosté se předvedli sympatickým dojmem, to ale naštěstí nestačilo na naši fungující hru obrany. Velmi doře dnes pracovala stopreská dvojice Z.Frančík a M.Hlaváč, ale i ostatní chvílemi předváděli kvalitu. Trochu mě mrzí přístup některých hráčů, výkonem i přípravou na zápas, a to může být jeden z mnoha důvodů rozdílných výsledků této sezóny  - výborný podzim a rozpačité, nevyrovnané výkony na jaře. I tak budeme ještě pracovat na důstojném umístění v tabulce"

1.  Žákava            24  17   1   6   58: 40    52 ( 16)

2.  Svéradice         24  14   4   6   58: 33    46 ( 10)

3.  Nýrsko            24  13   6   5   61: 35    45 (  9)

4.  Švihov            24  13   5   6   66: 44    44 (  8)

5.  Hradešice         24  12   5   7   48: 27    41 (  5)

6.  Mochtín           24  12   3   9   30: 26    39 (  3)

7.  Pačejov           24  10   3  11   31: 33    33 ( -3)

8.  St. Smolivec      24   9   5  10   39: 53    32 ( -4)

9.  Přeštice B        24   9   4  11   36: 46    31 ( -5)

10.  Losiná            24   7   6  11   35: 43    27 ( -9)