Krajský přebor, 1.A třída 28 kolo 4. – 5.6. 2011

HORNÍ BŘÍZA SI JEZDÍ DO CHANOVIC PRO BODY

Výhra v posledním domácnícím zápase nad Stříbrem byla teprve na jaře  druhá Chanosu na svém hřišti. Že by jediný reprezentant Pošumaví v krajském přeboru  vzhlédl v minulé podzimní sezóně ve které rovněž doma pouze dvakrát získal plný počet bodů a svým fanouškům vzkázal, že dvě výhry za sezonu na svém hřišti stačí? Navíc je více než zřejmé, že Horní Bříze  se v Chanovicích daří . Již počtvrté za sebou neodjížděla s prázdnou,  když předcházející remíze 1:1 přidala v minulých ročnících  1:4 , 1:5 další výhru 1:3 v tomto 28.kole KP.

Chanovice -  Horní Bříza  1 : 3 (0 : 0)

Jiří Šěrba

Chanovice začaly zápas o 6 bodů s mužstvem s Horní Břízy aktivně, ale do šancí se dostávali hosté. V 7 minutě tvrdou ránu k tyči umisťoval Frána, ale domácí brankář Beke byl na místě a střelu vyrazil. Ve 24 minutě hostující Vrla po narážečkách střílí a výborný Beke znovu zachraňuje. V 34 minutě opět hosté se dostanou do šance, když Hackr hlavičkou k tyči Bekeho nepřekonal. Chanovice sice mají míč častěji na svých kopačkách, ale hosté jsou nebezpečný. Začátek druhého poločasu se vydařil domácím. Centr Černohorského nadzdvihl hlavou Horváth a obloučkem přehodil brankáře hostů Mizeru. Chanovice vedly 1 : 0. V 63 minutě mohl rozhodnout zápas Melka, který obrovskou šanci zahodil, když hlavičkoval na brankové čáře nad branku hostů. v 74 minutě začala pohroma pro domácí mužstvo. Během 16 minut 3x inkasovalo po chybách obrany. Obrat načal hostující Frána, v 79 minutě Paukner Jan posílá Horní Břízu do vedení. Při závěrečném tlaku domácích, kteří se snažili o vyrovnání utekl Landa a pojistil vítězství hostů. Chanovice bojovali, ale absolutně nezvládli závěr zápasu. Utkání výborně řídil hlavní rozhodčí Reznichenko.

Branky : 50. Horváth  -  74. Frána, 79. Paukner Jan, 90. Landa. Diváků: 150. ŽK: 2 : 3.

Branky: Biedermann, Křen, Paul, Vnuk; ŽK: 2:4; ČK: 0:1. Diváků: 130

1.  Chrást            26  22   2   2  102: 22    68 ( 29)

2.  Tachov            26  19   4   3   69: 26    61 ( 22)

3.  Rokycany          26  19   1   6   65: 28    58 ( 19)

4.  Stod              26  12   5   9   41: 39    41 (  2)

5.  Vejprnice         26  11   5  10   51: 47    38 ( -1)

6.  ZČE Plzeň         26   9   9   8   42: 33    36 ( -3)

7.  Přeštice          26  11   3  12   46: 42    36 ( -3)

8.  Příkosice         26  10   3  13   37: 47    33 ( -6)

9.  Stříbro           26   8   6  12   45: 55    30 ( -9)

10.  Holýšov           26   8   6  12   38: 48    30 ( -9)

11.  Horní Bříza       27   7   7  13   40: 50    28 (-14)

12.  Bolevec           26   7   6  13   31: 45    27 (-12)

13.  Chanovice         27   8   2  17   25: 62    26 (-13)

14.  Rapid Plzeň       26   6   7  13   37: 57    25 (-14)

15.  M. Touškov        26   5   2  19   35:103    17 (-22)

Z POOTAVSKÉHO  DERBY SI LÍDR ODVEZL  PRVNÍ JARNÍ PORÁŽKU

Vítězství z kategorie v hodině dvanácté dosáhla o záchranu stále bojující Sušice . Dvě kola před koncem si posílila naději na úspěšný konec  tím, že získala jako jediná z jarních soupeřů Horažďovic první velký skalp v podobě výhry nad vítězem soutěže a jistým postupujícím do KP. O naplnění stejného cíle usilují i Klatovy , která v zápase kola po boji porazily herně velice kvalitního soupeře v podobě rezervy divizních Domažlic a dvě kola je dělí od udržení se na druhém postupovém místě. Nad očekávání se statečně držely Luby v Horšovském Týně . Po nerozhodném poločase domácí po přestávce přidali další tři branky do sítě v brance Startu a poskočili v tabulce na čtvrté místo která dává šanci se nadále usilovat v baráži o postup. Marné bylo úsilí Strážova v domácím prostředí vyhrát a udržet si teoretickou naději na záchranu. Bezbranková remíza je málo a nestačila ani na to, aby opustil poslední příčku v tabulce.

Sušice  - Horažďovice    4 : 2 (1 : 1)

Branky: Vrhel 3, Szedmák - Koc, Čadek; ŽK: 2:1. Diváků: 280

Horšovský Týn – Luby 4 : 1 (1 : 1)

Branky: Rom 2, Svoboda 2 - Javorský .Hráno bez karet

Strážov – Nepomuk  0 : 0 (0 : 0)

Petr Presl

Domácím hráčům se nepodařilo ani v předposledním domácím utkání vstřelit vítěznou branku, čímž by alespoň částečně potěšili své příznivce a také si tím definitivně podepsali sestupový scénář. V závěru utkání měli i více snahy utkání zvrátit na svou stranu, ale pověstný kousek štěstí se nedostavil ani při dvou šancích střídajícího Plíhala. Velmi dobrým výkonem se dokázali prezentovat hlavně T.Matějka a J.Michel, ostatní hráči zaslouží pochvalu za snahu.

Rozhodčí:  Cihlář Fr., Špoták R., Reznichenko V., DS Bláha V.    ŽK: 2:1 . Diváků : 120

Strážov-sestava:  Javorský, Čížek, Michel, Helm, Franc, Vítovec (82.Mayer), Matějka T., Chaluš ( 75.Plíhal), Matějka V., Janka, Čeleda

Klatovy – Domažlice B   2 : 0 (0 : 0)

Branky: Ditrt, Ulrych; ŽK: 3:1 .Diváků: 220

Sl.Mýto  - Blovice   1 : 3 (1 : 3)

Branky: Kříž - Bečvář, Houdek, Rous; ŽK: 4:4; ČK: 1:0. Diváků:  100

Zbiroh  - Chlumčany  3 : 3 (2 : 3)

Branky: Marchal 2, Schweinherr - Dušek 2, Holý; ŽK: 0:3. Diváků: 100

Zruč  - Chotíkov 1: 3 ( 1: 2)