KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 18.(16). kolo 28. – 29.5. 2011

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

KLATOVY A  NÝRSKO SI PRONAJALY DRUHÉ A ŠESTÉ MÍSTO

Roli favorita v dalším kole krajského přeboru v obou věkových kategoriích  zvládli nýrští žáci ve Stříbře , odkud si převezli plný počet bodů. Obdobně si vedli podle očekávání i starší žáci Klatov doma s Nepomukem . A také proto mají tři kola před koncem   nadále oba zástupci Pošumaví v KP  pronajaté v tabulce  druhé a šesté místo. V kategorii starších  žáků drží druhé místo Klatovy, Nýrsko uzavírá kvalitnější první polovinu  na 6.místě. U mladších žáků si oba kluby umístění prohodili, když mladší žáci Okuly jsou druzí a Klatovským patří šestá příčka tabulky. Nyní čeká v týdnu ve středu v Klatovech vzájemný souboj obou týmů který se hraje na hřišti Pod Hůrkou od 16:00 hodin.

STARŠÍ     ŽÁCI

Klatovy   -  Nepomuk  5 : 0 ( 1: 0)

Petr Ulrych

Klatovští starší žáci přivítali na hřišti pod Hůrkou družstvo Nepomuka, které na jaře dosahuje velmi dobrých výsledků. Domácí se sice dostali rychle do vedení, ale potom ,i když měli více ze hry a dokázali si i vytvořit 3 čisté šance, které však trestuhodně zahodili, tak už v prvním poločase nedokázali skórovat. Tím se nechali klatovští hráči zbytečně znervóznět a začali kupit velké množství chyb v rozehrávce, takže se do dalších šancí nedostávali. Až příchod Cibulky na kraj útoku přinesl oživení a několik nebezpečných centrů z jeho strany před branku hostů, z nichž jeden dokázal Bilíček zužitkovat a tím i rozhodnout zápas. V zápětí měli i hosté jednu velkou šanci, ale branku přestřelili a pak už domácí v klidu dovedli zápas do vítězného konce a v závěru přidali ještě 3 branky, zvláště ta Kojanova z přímého kopu byla výstavní.

Branky: Procházka, Bilíček, Reitmajer, Harmady, Kojan

Rozhodčí: Pohančeník. Diváků: 30.

Sestava Klatov: Sváček, Macháček, Reitmajer, Procházka, Čabrada, Dolanský, Harmady, Kojan, Kozák, Bilíček, Cibulka. Střídali:Pavlík, Soušek

Stříbro - Nýrsko 0 : 2 (0 : 2)

Petr Janovský

Domácí hostujícího brankáře vyzkoušeli pouze několika střelami z velké dálky. Hosté rozhodli o výsledku dvěma slepenými góly. Nejprve nepříliš prudkou střelu Kotlana neudržel domácí brankář a minutu poté po pěkně kombinaci skóroval Šveňha. Na začátku druhé půle hosté zahodili penaltu a dvě další dobré šance. Zbytek zápasu již nabídl pouze zkažené přihrávky, zbytečné kličkování a souboje uprostřed hřiště.

Sestava hosté: Penc, Kucharik, Bejvl, Bláha,Kněz, Záň, Janovský, Šveňha,  Fiala, Kotla, Pitel

Střídali: Votava, Toman.

SK Smíchov  -  Přeštice 3 : 1 ( 0: 0)

1.  Tachov            19  18   1   0  116: 10    55 ( 25)

2.  Klatovy           19  17   1   1  125:  6    53 ( 22)

3.  Rokycany          19  14   0   5   51: 25    42 ( 12)

4.  FK Nepomuk        19  12   1   6   69: 31    37 ( 10)

5.  Vejprnice         19  11   2   6   67: 32    36 (  8)

6.  Nýrsko            19   9   3   7   29: 23    33 (  3)

7.  Přeštice          19   7   4   8   29: 35    27 ( -2)

8.  ZČE Plzeň         19   6   1  12   15: 56    19 (-11)

9.  Stříbro           19   3   3  13   20: 93    13 (-18)

10.  Smíchov Plzeň     19   2   3  14   18: 63    11 (-21)

11.  Košutka           19   1   4  14   13: 70     8 (-20)

12.  Dyn.H.Týn         19   2   1  16   20:128     8 (-20)

MLADŠÍ  ŽÁCI

Klatovy   -  Nepomuk  1 : 2 ( 0 : 1)

PODROBNOSTI NEHLÁŠENY

Stříbro - Nýrsko 0 : 4 (0 : 1)

Josef Juraši

Očekávané vítězství Nýrska,proti ročníkově mladšímu týmu domácích,kteří však favoritovi nic zadarmo nedarovali a srdnatě bojovaly o každý míč.Hosté si vytvořily tlak i šance,ale domácí brankář vytáhl několik parádních zákroků na brankové čáře ,takže zápas skočil přijatelným výsledkem pro mladíky ze Stříbra. Sestava Nýrska:Dražka-Idlbek,Bureš,Vlček-Kaas,Čanecký-Bastl,Vávra střídající:Irlbek,Kubečka,Svoboda

V DERBY SLAVILY ÚSPĚCH VENKOVÉ TÝMY

Na dvou hřištích v Pošumaví se střely   celky z krajské soutěže žáků z Pošumaví. V obou byly úspěšnější domácí venkovské kluby. Ve Svéradicích nechala body sušická rezerva a  z derby z  Hrádku odjela s nepořízenou rovněž  klatovská rezerva.

Svéradice - Sušice B  4 : 0 (1 : 0)

Miroslav Chaloupka

Domácí hráči měli převahu po celé utkání, když hráči hostí vyráželi jemon k ojedinělým protiútokům. Nejnebezpečnější střelu měli hosté z nařízeného volného přímého kopu v prvním poločasu, ale tuto střelu bezpečně chytil do své náruče brankář domácích Honza Salák. Domácí se předháněli ještě v zahazování šancí kdy Jarda Makovec sám mohl dát ještě nejméně 3 góly. Potom ještě tutovou šanci zahodil před koncem Marek Hájek. Toto utkání s přehledem odřídil hlavní rozhodčí pan Václav Pecl z Plzně.

Branky : Prokopius Filip, Klas Martin, Hájek Martin, Makovec Jaroslav, Branky-hoste : -

Rozhodčí : Pecl Václav. Diváků: 20. ŽK: 0 : 1.

Sestava FK SVÉRADICE: Salák Jan- Hájek Jiří, Brokeš Pavel(K), Jedlička Marek, Klas Daniel- Prokopius Filip, Sivák David, Makovec Jaroslav, Hájek Martin- Klas Martin, Hájek Marek. Střídali: Šuba Adam, Heimlich Matěj.

Sokol Mrákov - FK Horažďovice 2 : 5 (2 : 5)

Daniel Martínek

Utkání měl pod kontrolou vedoucí tým tabulky. Již ve 2. minutě otevřel skóre Milan Hlaváč a v 8. zvyšoval po krásné samostatné akci Vrzal na 2:0. Mrákov se pokusil srovnat krok - v 11. minutě střelou z dálky Selner prostřelil obranu a překvapil brankáře hostů. Ti si ovšem nechtěli nechat vítězství vzít a brankami ve 14. a v 22. minutě potvrdili vedení. Domácí ještě potrestali chybnou rozehrávku Horažďovic druhým gólem, poslední slovo měly ovšem hosté a uzavřeli bohatou gólovou úrodu poločasu. Po přestávce už žádná branka nepadla a tak hosté z Horažďovic potvrdili vítězství v tabulce i postup do krajského přeboru.

Sestava Horažďovic:Martínek, Greger, Vachuška, Vrzal, Rejšek, Berger, Ondrejička, Vaněček F., Hlaváč, Vaněček D., Boček.

Branky:11. a 25. Selner – 22. a 33. Greger, 2. Hlaváč, 8. Vrzal, 14. Boček

Rozhodčí:Čermák;Diváků : 20

Hrádek  - Klatovy B   4 : 1 (0 : 0)

Měčín – Holýšov   2 : 4 0 : 2)

1.  Horažďovice       16  13   3   0   76: 12    43 ( 21)

2.  Holýšov           17  12   2   3   99: 17    39 ( 14)

3.  Hrádek            17  11   1   5   54: 34    35 (  7)

4.  Klatovy B         17   8   4   5   49: 24    29 (  1)

5.  Svéradice         17   9   1   7   52: 35    28 (  1)