KPD , KSD – skupina A 23. kolo 28. – 29.5. 2011

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

ZA NEVYUŽITÉ ŠANCE LUBY ZAPLATILY

Zajímavé a rušné derby se hrálo v Horažďovicích ve kterém domácí třetí tým tabulky hostil soupeře nse kterým v minulém ročníku jako nováček postoupil do krajského přeboru. Luby měly v tomto duelu velké příležitosti k tomu, aby pokusily odvést ze hřiště favorita nějaký ten bod. Za jejich nevyužití zaplatily tou nejvyšší daní a vrátily se domů bez bodů. Body ale zůstaly na hřištích dalších dvou týmů z Pošumaví v Klatovech a v Sušici v zápasech ve kterých přibalili svým soupeřům na cestu domů po sedmi brankách.

Sušice - Křimice  7 : 1(5 : 0)

Josef Sova

Branky:Skuhra 2x,Varga 2x,Klíma, Reitmaier, Matějka. – Kydlíček,

Rozhodčí:Pavel Štrincl ŽK.:3:5, ČK :1:1.diváků:20.

Sestava  Sušice :K.Gill,J.Brabec,T.Mužík,L.Kodýdek,P.Trčan,M.Reitmaier,V.Pojar,M.Halas,T.Klíma,

I.Varga,J.Skuhra,M.Tonner,F.Matějka, Jiří Chudý, Jan Chudý.

Horažďovice - Luby   4 : 2 (1 : 2)

Na kluzkém terénu hráli hosté v Horažďovicích od úvodních minut dosti tvrdě, ale ukázali i svoji hlavní sílu - kvalitní brejkové situace. Přestože domácí měli od úvodních minut územní převahu, do vedení šli hosté po pěkně sehrané akci, když Kurc dostal krásnou přihrávku mezi stopery a sám proti Macounovi bezpečně proměnil. Domácí dobývali branku Lub do 31.minuty, kdy vyrovnali tečí Nauše po přímém volném kopu. Odpověď hostů však byla blesková, Voldán dostal milimetrovou přihrávku do pravého křídla, přiťukl zpět Čížkovi, jehož tečovaná střela zapadla za bezmocného Macouna. Domácí v prvním poločase nepředváděli optimální výkon a po poločasové domluvě ve druhé půli přidali. Přesto mohli hosté utkání rozhodnout. Měli k tomu dvě velmi dobré příležitosti. Nejdříve po brejkové akci a zpětné přihrávce zachránil proti gólové střele Sýkory brankář Macoun a o chvilku později měli hosté další velkou šanci, když dvojice útočníků Plánička - Čížek postupovala sama na Macouna, ale hosté  sami sebe vystavili do postavení mimo hru. Za neproměnění šancí byli hosté záhy potrestáni, Zdichynec si udělal prostor v pokutovém území a prudkou střelou odrazem o břevno vyrovnal. O pět minut později byl na hranici šestnáctky ke sražení Kubaně a Nauš z přímého volného kopu strhl vedení na domácí stranu. Hosté už pak neměli síly na zvrat a vítězství domácích pečetil po vysunutí Hlůžkem druhou brankou v zápase Zdichynec.

Branky: 31.Nauš Josef, 64.Zdichynec Lukáš, 71.Nauš Josef, 82.Zdichynec Lukáš - 11.Kurc Vojtěch, 33.Čížek Aleš

Rozhodčí: Simbartl Václav, ŽK: 2:3, Diváků: 40

Sestava Horažďovic: Macoun - Sova, Forman, Dan Vonášek, Dom.Vonášek - Kába, M.Greger, Nauš, Kubaň - Klíma, Zdichynec (Šmat, Vachuška, Kodýdek, Hlůžek - připraven: Kylián); trenér: Brabec Jiří

Klatovy – Postřekov  7 : 0 (4 : 0)

Převzato z web. stránek Klatovy 1898

K 10. mistrovskému zápasu na jaře jsme nastoupili na domácím hřišti proti soupeři z Postřekova. Měli jsme k dispozici skoro kompletní kádr, chyběli jen zraněný J. Hofman a trest si odpykávající J. Lužný.

Do utkání jsme vstoupili mnohem lépe než minulý zápas v Křimicích. V 5. minutě vystřeli T. Štengl mimo bránu. V 7. minutě jsme se již radovali z gólu, když roh F. Koláře usměrnil do brány patičkou J. Brož - 1:0. V 11. minutě zahrozili hosté z volného přímého kopu, který však skončil vysoko nad brankou R. Slámy. V 19. minutě po centru Koláře z levé strany střílí vedle M. Brož.  Ve 26. minutě to již bylo 2:0, když po rohu M. Brože a špatném vyražení míče hostujícího brankáře, vsítil branku J. Schwarz. Za dvě minuty to bylo již 3:0, když po pasu Štengla vrátil míč před bránu Kolář, J. Schejbal se krásně uvolnil kolem obránce a překonal brankáře hostů. Ve 31. minutě po centru J. Brože hlavičkoval vedle opět Schejbal. Ve 36. minutě po hezké spolupráci J. Brože a J. Schejbala, druhý jmenovaný byl sám před brankářem, ten však včasným vyběhnutím šanci zmařil. O minutu později byl ale na střelu J. Schejbala již krátký, když po centru M. Brože a prodloužení od Štengla zakončil J. Schejbal brankou svojí aktivní desetiminutovku - 4:0. Do konce poločasu jsme měli ještě několik střeleckých pokusů, např. Štengl, Uruba. Brankami však neskončily a tak poločas skončil zaslouženě 4:0.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že budeme pokračovat ve stylu hry z prvního poločasu a budeme se snažit přidat ještě nějaké ty branky. Vystřídali jsme několik hráčů, E. Boublíka nahradil M. Kodýtek, brankáře R. Slámu V. Opl a útočné duo J. Schejbal  a J. Brož bylo nahrazeno J. Vlčkem a P. Kvítkem. V 54. minutě po centru Schwarze hlavičkoval Kvítek mimo bránu. O minutu později střílel Kodýtek nad bránu. V 59. minutě střílel Schwarz po přihrávce od M. Brože vedle brány. V 61. minutě po úniku a přesném centru Koláře zvýšil do prázdné brány M. Brož - 5:0. V 66. minutě vystřídal mírně zraněného O. Urubu P. Bouzek a v téže minutě vstřelil gól po rohu Koláře - 6:0. O minutu později střílel hostující hráč mimo domácí branku po špatném odkopu brankáře Opla. V 71. minutě po individuální akci střílel Kolář jen do tyče. V 74. minutě po centru Bouzka z brankové čáry vstřelil branku na 7:0 Patrik Kvítek. Ten samý hráč mohl o dvě minuty později rozšířit svůj střelecký účet, ale centr Koláře netrefil správně a jeho střelu do odkryté brány stačil hostující brankář zlikvidovat. V 80. minutě po faulu na Kvítka neproměnil pokutový kop brankář Opl. Do konce utkání se již nic zásadního nestalo a tak 3 body a zasloužené vítězství zůstalo na domácím hřišti v Klatovech.

Je třeba pochválit celý tým za předvedený výkon. Nejen, že vstřelili sedm branek a ještě mohli nějaký ten gól přidat, ale i předvedená hra se spoustou pohledných kombinačních akcí se musela přítomným divákům líbit. A fakt, že soupeř nepůsobil zrovna nejlepším dojmem, nic nesnižuje na předvedeném výkonu domácích, neboť soupeř vždy hraje tak, jak mu to dovolí jeho protivník, a my jsme tentokrát hosty v podstatě k ničemu nepustili.

Takže si lze jen přát, abychom i ve zbytku jarní části pokračovali v nastoleném trendu nejen proti papírově slabším soupeřům ze spodku tabulky, ale abychom kvalitní výkon dokázali předvést i proti silným soupeřům ze špičky tabulky, kteří nás čekají v posledních 2 hracích kolech.

Sestava Klatovy : Sláma, Opl, Boublík, Denk, Thomayer, Uruba, Brož M., Štengl, Schwarz, Kolář, Schejbal, Brož J., Vlček, Kvítek, Kodýtek, Bouzek, Rendl

Branky:  Schejbal 2, Brož J., Schwarz, Brož M., Kvítek, Bouzek

Trenéři: Frous, Podráský J., Podráský P.

1.  Přeštice          23  18   4   1   76: 27    60

2.  Doubravka         23  16   3   4   67: 24    52

3.  Horažďovice       23  15   4   4   64: 31    52

4.    Plzeň         23  15   3   5  101: 36    49

5.  Domažlice         23  11   4   8   54: 43    38