Krajský přebor, 1.A třída 27. kolo 28. – 29.5. 2011

NEJSOU SI NIC DLUŽNI

K 27. kolu krajského přeboru po domácí výhře nad Stodem zajížděly  Chanovice na hřišti nováčka přeboru. Vzhledem k nevyrovnaným výkonům Chanosu na jaře ani tento poslední úspěch ho nestavěl do role favorita. To se také potvrdilo. Příkosice vrátily   chanovickým fotbalistům podzimní prohru a z tohoto pohledu si v tomto soutěžním ročníku do jehož konce chybí poslední tři kola nezůstali nic dlužni.Nic méně ale v konečné tabulce se budou Chanovice ze spodních pater na nováčka dívat nahoru.

Hor.Bříza  - Bolevec 2: 0 ( 0: 0)

Branky: Paukner 2; ŽK: 2:5 . Diváků: 170

Příkosice  - Chanovice 3 : 0 ( 1: 0)

Branky: Fiala, Lisý, Pražák; ŽK: 1:3 . Diváků: 220

Chrást  - M.Touškov 13: 1 ( 6: 0)

Branky: Roubal 5, Kovařík 3, Komárek 2, Sadílek 2, Kučera - Vavrač  . Diváků: 180 Hráno bez karet

Branky: Hudec - Drahoňovský, Černý; ŽK: 3:2. Diváků: 250

1.  Chrást            25  22   1   2  100: 20    67 ( 28)

2.  Tachov            25  18   4   3   68: 26    58 ( 19)

3.  Rokycany          25  18   1   6   63: 28    55 ( 19)

4.  Stod              25  12   5   8   41: 35    41 (  2)

5.  Přeštice          25  11   3  11   46: 41    36 (  0)

6.  ZČE Plzeň         25   9   8   8   40: 31    35 ( -1)

7.  Vejprnice         25  10   5  10   47: 47    35 ( -1)

8.  Příkosice         26  10   3  13   37: 47    33 ( -6)

9.  Holýšov           25   8   6  11   38: 46    30 ( -9)

10.  Stříbro           25   7   6  12   40: 54    27 (-12)

11.  Bolevec           25   7   5  13   29: 43    26 (-10)

12.  Chanovice         26   8   2  16   24: 59    26 (-10)

13.  Horní Bříza       26   6   7  13   37: 49    25 (-17)

14.  Rapid Plzeň       25   6   6  13   35: 55    24 (-15)

15.  M. Touškov        25   5   2  18   34: 98    17 (-19)

RADOST V HORAŽĎOVICÍCH SMUTEK VE STRÁŽOVĚ

Ve 7.kole 1.A třídy  se dařilo týmům z Pošumaví. Jediným kdo nebodoval byl Strážov který si odvezl ze hřiště divizní rezervy Domažlic vysokou porážku a tři kola před koncem klesl na poslední místo a jeho naděje na záchranu se pohybují pouze v teoretické rovině. Naopak radost zavládla v Horažďovicích kde domácí se stali bez ohledu na poslední tři kola jistými vítězi soutěže a mohou se radovat z vítězství. Velký boj ještě bude o další pořadí.  Přestože Klatovy vyhrály v Chlumčanech je situace  na  2. – 4. místě  tabulky  kde se bojuje o druhé postupové místo a další dvě umístění  které zajistí účast v baráži o postup zamotaná. Na vedoucí čtyřku se dotáhl vítězstvím v Chotíkově finišující  nováček z Horšovského Týna a tak  žádný ze čtveřice Klatovy, Chotíkov , Domažlice B a H. Týn který dělí od druhého postupového místa pouhé dva body nemá nic jisté ! To samé platí i o spodních patrech tabulky kde je stále otevřené dilema přímého sestupu a účasti v baráži o záchranu. Vzhledem k tomu, že Doubravka v divizi je  vážně ohrožená sestupem a  pokud by se tento katastrofický scénář naplnil, pak by se v 1.A třídou z důvodu přímého sestupu musely rozloučit tři  kolektivy  které by skončily na 14.,15. a 16. místě. Při této variantě by další dva   týmy v konečné tabulce na  12. a 13. místě o svojí další účast v 1.A třídě musely bojovat v baráži .  I přes v tomto kole bodující Luby i Sušici jsou stále i tyto týmy nadále v ohrožení. Konec konců hned následující 28.kolo kdy na sebe narazí například  dvojice Klatovy – Domažlice B, Horšovský Týn - Luby a  Sušice - Horažďovice může mnohé o tom jako to dopadne naznačit.

Chlumčany -  Klatovy 0 : 1 (0 : 0)

PODROBNOSTI NEHLÁŠENY

Branky: Matejka; ŽK: 2:3; ČK: 0:1(Hanzlík). Diváků:  80

Křimice -  Sušice   0 : 0 (0: 0)

ŽK: 3:0; ČK: 1:0. Diváků:  50

Luby -  Nýřany   3 : 0 (0 : 0)

Domácí mužstvo se potýká s velkou marodkou a tak nastoupilo v kombinované sestavě k dalšímu mistrovskému utkání, ve kterém bojovalo o důležité body, které potřebuje k zachování naděje na udržení v této soutěži.  Od začátku utkání  měli domácí hráči herní převahu, dostávali se do vyložených brankových příležitostí, které však končily buď mimo branku, nebo na rukavicích hostujícího brankáře Kouby.  Během prvního poločasu  tak skončily neúspěšně šance Míry Šůse, který po přihrávce Křížka mířil jen do brankáře, Vojty Koželuha a Přemka Voráčka, kteří mířili nad branku, Dana Šnoura, kterému ve slibné pozici nesedl míč a Karla Křížka, jehož samostatný nájezd zlikvidoval hostují brankář. Hostující hráči se během prvního poločasu dostali do jediné gólové příležitosti, kdy hostující útočník Anár Aliev vybojoval míč a řítil se sám na brankáře Kalaše, ale včasný zákrok domácího obránce Míry Křížka nebezpečí zažehnal. To už hráli hosté pouze s deseti hráči, neboť ve 34. minutě musel předčasně do sprch Jan Niedermayer po druhé žluté kartě. Druhý poločas začali domácí opět náporem, ale pokračovali ve festivalu neproměněných šancí. Až v 71. minutě se poprvé měnilo skóre zápasu, kdy po rohovém kopu se nejlépe zorientoval domácí Vojta Koželuh a poslal míč za záda brankáře Kouby a upravil stav utkání na 1 : 0. V 74. minutě poslal ideální přihrávku Javorský na Přemka Voráčka, který unikl po křídle a před brankou našel přesně Aleše Čížka, který zvýšil na 2 : 0.  Na konečných 3 : 0 upravil stav utkání Přemek Voráček po pěkném centru Vojty Koželuha. Hosté ve druhém poločasu ohrozili brankáře Kalaše jen v 87. minutě, kdy z ojedinělé akce hostující útočník hlavou minul branku. Jen díky hostujícímu brankáři neskončilo utkání výraznějším rozdílem, neboť během druhého poločasu svými bravurními zákroky ještě vychytal šance Koželuha, Voráčka, Šůse a Javorského. Domácím se tak podařilo úspěšně zvládnout utkání a získat plný počet bodů.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Koželuh Vojtěch, Křížek Karel (Čížek Aleš), Pikhart Radek, Voráček Přemysl, Hradecký Zdeněk (Voráček Josef), Juřina Oldřich, Šnour Daniel (Javorský Josef), Turner Václav, Křížek Miroslav, Šůs Miroslav (Smolík Vladislav).

Sestava hostů: Kouba Tomáš, Liška Marek, Duspiva Petr, Cink Zdeněk, Čipera Tomáš, Mašek Petr, Niedermayer Jan, Kováč Michal, Anár Aliev, Šindler Jakub, Vondra Daniel, střídali Stehlík Ondřej, Loukota Filip a Takáč David.

Branky : 71. Koželuh Vojtěch, 74. Čížek Aleš, 89. Voráček Přemysl

Rozhodčí:  Kastl Jan.  ŽK:  1 : 4 ČK: 0 : 1(34. – Niedermayer Jan).   Diváků:    180

Horažďovice -  Mýto 3 : 2 (2 : 0)

Domácí nastupovali vzhledem k sobotním výsledkům již v roli vítěze soutěže a postupujícího do KP se snahou potvrdit roli favorita. Po nevyužitých šancí Mičkalsa  a Janouškovce otevřeli skóre ve 36. minutě Beránkem. Nejzkušenější domácí hráč po akci Křivance po levé straně a jeho následném centru na zadní tyč nejprve prudkou střele z voleje dal vyniknout brankáři hostů který jeho střelu vyrazil, ale na dorážku Beránka již byl krátký 1 : 0. Ve 41.minutě měli hosté možnost vyrovnat, když jeden z jejich hráčů šel sám na brankáře Jarolíma, ale při zakončení netrefil branku domácího gólmana. V 45.minutě zcela zasloužené jednobrankové vedení  domácích ještě jistil Cihlář, který zvýšil na 2:0. Také druhý občas zcela patřil domácím kterým  se podařilo v 59.minutě  střelou k tyči zvýšit na 3:0. Hosté   nečekaně z dvou brejků mezi 61. a 64. minutou  snížili na rozdíl dvou branek, ale domácí i přes prostřídání hru kontrovali a do dalších šancí je nepustili a dotáhli i tento deul do vítězného konce.

Sestava Horažďovice:  Jarolím – Šedivý, Čadek, Mičkal(65. Forman M.), Janouškovec, Koc(60. Beneš R.)  Stulík(46.Greger), Cihlář(58. Jiřík), Jůda, Beránek, Křivanec.

Branky: 36., 59. Beránek , 45.  Cihlář – 61. Kříž, 64. Ulrich; ŽK: 0:3. Diváků:  200

Domažlice B -  Strážov   5 : 1 (2 : 0)

Petr Presl

Slibně se vyvíjející utkání s velmi kvalitním soupeřem, když od 15.minuty jsme hráli po vyloučení domácího hráče v početní výhodě skončilo vysokou porážkou. Přísně nařízená penalta na konci poločasu otočila průběh utkání a hosté proti velice pohyblivému a vyspělému soupeři neměli šanci na úspěch.Několik individuálních chyb a nesoustředěnost hráčů přinesla nečekaně vysokou porážku se soupeřem, kterého stejní hráči dokázali na podzim jako jediní v soutěži porazit.

Sestava : Javorský, Michel, Čížek, Helm, Franc ( 75.Šlégl), Vítovec, Matějka T., Chaluš, Plíhal ( 70.Mayer) , Čeleda, Presl Š. ( 46.Denk M.)

Branky: Kocour 3, Hartl 2 – 80.min. Šlégl; ŽK: 2:1; ČK: 1:0. Diváků: 100

Blovice  - Zbiroh    1 : 2 (0 : 1)

Branky: Loula - Jurina, Rada; ŽK: 2:2. Diváků:  80

Chotíkov  - Horš.Týn  1 : 3 (0 : 0)

Branky: Šulan - Svoboda 2, Šindelář; ŽK: 3:3 . Diváků: 80

Nepomuk -  Zruč     2 : 1 (1 : 1)

Branky: Švec 2 - Karpíšek; ŽK: 2:4. Diváků: 120

1.  Horažďovice       27  21   2   4   69: 22    65 ( 23)

2.  Klatovy           27  16   6   5   59: 33    54 ( 15)