OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 23. kolo 28. – 29.5. 2011

O K R E S N Í      P Ř E B O R

Aktuální výsledky

JARNÍ NEPORAZITELNOST VRHAVČE SKONČILA  V NEZAMYSLICÍCH

Až desáté jarní a v pořadí 23.kolo okresního přeboru udělalo stop letošní velice úspěšné sérii čtvrtého týmu tabulky Sokola Vrhaveč. Postaral se o ní ve vzájemném souboji na domácím hřišti třetí celek tabulky Sokol Nezamyslice. Vítězství 4 : 1 je věrnou kopií posledního duelu na nezamyslickém  hřišti z minulého ročníku a obdobné to bylo s průběhem zápasu. Domácí v obou zápasech s Vrhavčí šli rychle do jednobrankového vedení, hostům se podařilo vyrovnat, ale o své výhře rozhodly Nezamyslice v těchto zápasech vždy v druhé půli kdy na rozdíl od Vrhavče vždy dokázaly třikrát skórovat. Ve skutečnosti  ale sobotní duelu by slušela charakteristika hosté hráli, ale góly  dávali domácí. Jinak tomu bylo v sousedních Žichovicích, kde ve stejnou dobu  se odehrával souboj prvního s posledním a v něm deklasoval lídr tabulky na poměry nevyšší okresní soutěže nevídaným skórem 14 : 0 ! O plnou polovinu branek se postarala dvojice  s příjmením Beneš, když pilnější autor pěti branek Robert, zatím co Jan stejně jako jeho spoluhráč Malý skóroval dvakrát.

Měcholupy - Luby B  1 : 2 (0 : 1)

Zdeněk Bárta

Branky: 75. Tvrdík Ivan (PK) - 22. Havlovic Marek, 54. Voráček Josef

Rozhodčí:Haviar. ŽK:0:2;ČK:0:1 (Heřman Štěpán po skončení utkání  ). Diváků : 60.

Žichovice – Hory Matky Boží   14 : 0 (4 : 0 )

Radim Šiška

V předposledním domácím zápase sezóny jsme přivítali poslední celek tabulky, se kterým jsme se na podzim trápili a vyhráli jen 1:0. Tentokrát bylo utkání jednoznačné a dosáhli jsme rekordního výsledku.

Trenér Ing. Mourek měl tentokráte k dispozici kompletní sestavu a mohl vybírat z dvacetičlenného kádru. Kromě jmen jsme mírně změnili i rozestavení, tak trochu podle hesla staří dozadu, mladí dopředu a střední generace na lavičku nebo do knajpy. Nutno podotknout, že většina tahů trenérovi vyšla a přinesla své ovoce, i když se často jednalo o překvapivá řešení. Kdo by například čekal, že uzdravený Olda Chod zůstane na lavičce, nebo že hrací plochu o poločase opustí i sám trenér. Každopádně jednoznačnému výsledku jsme šli naproti velmi dobrou hrou, ve druhém poločase se nám dařilo v koncovce a všichni jsme si zápas užili. Dali jsme pěkné góly po pěkných akcích, jednoznačně nejkrásněj&scar on;í byla však dělovka Pepy Jeřábka, za kterou se brankář hostů ohlíží možná ještě teď. To, že se Pepa trefil LEVOU nohou je pro nás jen další příjemný bonus. Místo popisu ostatních gólů uvedu pouze  “kanadské bodování“. Beneš R. 5+1, Malý 2+4, Hozman 1+5, Beneš J. 2+2, Stulík, Jeřábek, Brož, vlastní 1+0, Frýzek, Šiška 0+1.

Branky: 7. Hozman Václav, 11. Stulík Ladislav, 23. a 56. Beneš Jan, 38. Brož Karel, 46. a 60. Malý Jaroslav, 52., 59., 72., 76. a 89. Beneš Robert, 74. vlastní, 77. Jeřábek Josef.

Rozhodčí:  Bureš Jiří.ŽK: 1:1. Diváků: 70

Sestava: Sládek (65. Doubek) – Frýzek, Mourek (45. Špírek), Jeřábek – Stulík (70. Šimáček), Malý, Šiška, Brož – Hozman, Beneš R., Beneš J. (70. Štěpán)

V. Hydčice  -  Mochtín B 1 : 0 (1 : 0)

Branky: 27. Hejpetr Ladislav . Rozhodčí: Abrahám Josef. ŽK: 1 : 0. Diváků: 40

Nezamyslice  - Vrhaveč    4 : 1 (1: 0)

Milan Janda

Na výborně připraveném trávníku přivítali domácí na jaře ještě neporažený tým z Vrhavče. Hosté přijeli v oslabené sestavě, ale i domácím chybělo opět několik hráčů ze základu.  Utkání mělo velmi dobrou úroveň a byly i šance na obou stranách. V 11.minutě se výborně uvolnil František Ritter a poslal do vyložené šance Rejška, který byl faulován v pokutovém území a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Martin Drýk. V dalším průběhu měli více ze hry hosté, ale nebezpečnější byly šance domácích hráčů, když  ve vyložených šancích stříleli vedle Pánek a Musil. Druhý poločas začali hosté lépe a po rozehraném  rohovém kopu  v 47. minutě  vyrovnal krásnou střelou Potužník.  Hosté i nadále dobře kombinovali ve středu hřiště a měli převahu, ale v 61.minutě  se prosadil po  přihrávce Musila kanonýr František Ritter a vrátil domácím  vedení.  V 70. minutě se po rohovém kopu Kočího ,trefil hlavou Ondra Musil a zvýšil na 3:1.Gólový účet uzavřel v 82. minutě  František  Ritter . Slušně hrané utkání řídil velmi dobře rozhodčí Petrželka František.

Sestava domácích: Ritter Martin- Skuhra, Drýk, Pavelec, Kraucher- Pánek ,Kočí, Musil, Rejšek -Ritter František, Kratejl(Kubovec st.)

Branky : 61.,82. Ritter František, 11. Drýk Martin(PK),70. Musil Ondřej -  47. Potužník Jan

Rozhodčí:  Petrželka František. ŽK: 2:2. Diváků:40

Žihobce - Chanovice B    2 : 2 (1 : 1)

Branky: 21'Staněk Václav, 52'Nemrava Michal -  23' Pavlovský Lukáš , 63'Klásek Vojtěch Rozhodčí: Hovorka. ŽK: 2 : 3. Diváků: 70.

Sušice B – Janovice  1 : 1 (1 : 0)

Vratislav Krulich

Průměrné utkání ze kterého bylo cítit, že ani jednomu z účastníků o nic nejde. V prvém poločase byli domácí lepším mužstvem, lépe se pohybovali, kombinovali a výsledkem bylo jednobrankové vedení. Ve druhém poločase jakoby se sušičtí domnívali, že jsou body doma a toho hosté dokázali využít a po celý druhý poločas byli lepším týmem.

Sestava Sušice B: Kubů Jakub, Bešta Jiří, Mataše Martin, Sachr Jaroslav, Kysilka Tomáš, Kodýdek Michal, Budil Marek, Šlais Martin, Šimeček Jaroslav (K), Blažek Lukáš a Hanula David střídali. Tuček Štěpán, Bachroň Miroslav, Žežulka Václav

Branky:  16´ Šlais  -  71´ Hájek Matěj.  ŽK:    3 : 1.  Rozhodčí: Koura.  Diváků:  60

Velký Bor – Bezděkov  4 : 4 (2 : 0)

Miloslav Kolář

Domácí nedokázali využít početní převahy k zisku potřebných bodů, hosté byli agresivnější a měli i více šancí, které spolehlivě kryl Václavík.

Branky:3´‘(PK) 36‘ Robert Šimanovský, 68´‘Tomáš Červený, 75‘ Jiří Brabec - 55’Zhvakin , 67’Valečka  Václav, 73’Ouda Pavel, 89’Pekon Patrik.

Rozhodčí:Brůha Radek; ŽK:2:1;ČK:0:1(Tuček Tomáš); Diváků : 100

POZDĚ HLÁŠENÝ VÝSLEDEK V PONDĚLÍ 06:38)

1.  Žichovice         23  19   2   2   79: 24    59 ( 23)

2.  Luby B            23  17   2   4   59: 26    53 ( 20)

3.  Nezamyslice       23  15   3   5   60: 21    48 ( 12)

4.  Sušice B          23  11   8   4   38: 27    41 (  5)

5.  Vrhaveč           23  11   7   5   39: 24    40 (  7)

6.  Janovice          23  11   4   8   43: 42    37 (  4)

7.  Mochtín B         23  10   4   9   38: 34    34 (  1)

8.  Velký Bor         23   5   9   9   30: 36    24 (-12)

9.  Chanovice B       23   5   9   9   26: 33    24 ( -9)

10.  Žihobce           23   5   8  10   30: 47    23 (-13)

11.  V. Hydčice        23   5   7  11   25: 30    22 (-14)

12.  Bezděkov          23   3   7  13   41: 58    16 (-17)

13.  Měcholupy         23   5   1  17   14: 48    16 (-20)

14.  H. M.  Boží       23   3   1  19   18: 90    10 (-23)

TÝNEC POSTUPUJE, JE OTÁZKOU  Z JAKÉHO MÍSTA

V úspěšném  tažení  na cestě do okresního přeboru pokračovali i přes úskalí zápasů v 23.kola III.třídy mužů oba největší kandidáti, fotbalisté Týnce a Železné Rudy. Ani jeden z této dvojice to neměl snadné. Zatímco lídr tabulky Týnec musel doma čelit po další snaze Plánice o záchranu, Železná Ruda  v klání s Veřechovem , který má v závěru soutěže svůj azyl na hřišti v Horažďovicích  musela překonávat nástrahy vždy do poslední minuty o co nejlepší výsledek bojujícího Veřechova.  Již  v následujícím kole , kdy je již téměř rozhodnuto o dvojici postupujících se tato střetne v příštím kole ve vzájemném duelu  v Železné Rudě. Týnec má již postup jistý a nyní jde jen o to, zda z prvního či druhého místa.  Železné Rudě  stačí k úplné jistotě postupu bod, výhra na Týncem by jí navíc posunula do čela tabulky. Výsledky tohoto kola , kdy Horažďovice B nechaly dva body v Malém Boru a Běšiny prohrály se Sokolem Neznašovy  zahrály právě do not  vedoucího tandemu tabulky III. třídy.

Z týmů které mají existenční starosti na konci tabulky vyšlo toto kolo nejlépe Sokolu Myslív. Po výhře v Hartmanicích dokázal stejný úspěch zopakovat i v zápase o šest bodů na hřišti svého velkého rivala v Kvaseticích a udělal tím další důležitý  krok k  záchraně.

Týnec – Plánice  4 : 1 (2 : 1)

Branky:  32. vlastní, 43. Hála Vladimír, 51.  Kubový Petr, 71. Hromada Tomáš - 15. Plánička Lukáš

Rozhodčí: Habada:  ŽK 3 : 1. Diváků : 40

Veřechov -  Ž. Ruda A   2 : 4 (1 : 2)

Branky: Šimon Martin, Hlaváč Jaromír - Lehečka Jakub 2, Duda Jaroslav 2; Rozhodčí: Javorský Josef. ŽK: 2:4. Diváků: 50

Kvasetice  -  Myslív   1 : 2 (0 : 1)

Branky: 47. Klíma Ondřej – 4. , 81. Sládek Jan .

Rozhodčí: Klička Jiří. Diváků: 60

Malý Bor – Horažďovice „B“   0 : 0 (0 : 0)

Josef Chalupný

Obě mužstva nastoupila k derby utkání oslabena o několik hráčů běžného základu, domácí hráči měli navíc za sebou okrskové cvičení hasičů a to bylo také pro vývoj a průběh utkání pro ně  hlavním handicapem.

První poločas byl vyrovnaný bez větších šancí, ovšem poločas druhý již začala iniciativa a šance přecházet na stranu hostí a s přibývajícím časem úměrně rostl i počet výborných zákroků Kyliána v brance Boru.Nemohoucnost horažďovických útočníků korunoval M.Hlaváč neproměněním penalty. Nakonec mohly body paradoxně zůstat doma, ale jinak výborný rozhodčí M.Bureš snad ze soucitu   neposoudil hraniční zákrok v šestnáctce hostí jako penaltu.Sportovně však musím přiznat, že i bod je pro nás tak trochu výhrou.

sestava M Boru : Kylián (D) Trubač- Chodl- Šural- (D) Sládek -Kodýdek(D)- Šipla (D)-Melka-Vodička-Jára-Heřman ---( Kučera-Kalčík-Kocum(D) )připraven Bláha D = dorostenec

Rozhodčí:Michal Bureš;Diváků : 90. Hráno bez karet.

Hartmanice – Hrádek B  4 : 1 (2 : 1)

Branky: 29. Zetocha F., 34. Sládek P., 64. Matoušek R., 84. Koryťák O. – 41. Jánský Luboš. Rozhodčí: Petržilka Jiří. ŽK: 3 : 2. Diváků: 50.

Hradešice B  – Bolešiny  2 : 2 (1 : 1)

Branky: 25. Melka František , 47. Hlaváč Václav – 7. Slováček David, 50. Hess Petr. Rozhodčí: Klička Jiří. ŽK: 3 : 3. Diváků: 50

Běšiny – Neznašovy  0 : 5 (0 : 4)

Branky: Kreibich, Ceplecha, Kalivoda, Langmajer, Voráček Pavel.

Rozhodčí: Pastyřík,. ŽK: 0 : 1. Diváků: 60.

1.  Týnec             23  17   3   3   80: 29    54 ( 18)

2.  Ž.  Ruda A        23  16   4   3   76: 26    52 ( 19)

3.  Horažďovice B     23  13   4   6   67: 36    43 ( 10)

4.  Běšiny            23  13   4   6   48: 32    43 (  7)

5.  Veřechov          23  10   7   6   42: 41    37 (  1)

6.  Malý Bor          23  10   4   9   43: 38    34 ( -2)

7.  Neznašovy         23   9   4  10   40: 38    31 ( -2)