KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 18.(16). kolo 21. – 22.5.2011

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

ODJÍŽDĚLI Z POŠUMAVÍ S PRZDNOU

Oba dva kluby kterými máme zastoupení v krajském přeboru žáků měly v 18.kole výhodu domácího prostředí  . Nýrsko i Klatovy byly v duelech  starších žáků  úspěšné a neinkasovaly a odehrály je bez obdržené branky. Zajímavý duel čekal mladší žáky Nýrska s plzeňskými energetiky, kteří by se mohli v případě výhry mohli zařadil v tabulce na Okulu na třetí místo. Samotný zápas přinesl vyrovnaný a dramatický průběh se šťastným koncem pro domácí, kteří si tak stále udržují naději na konečné vítězství v nejvyšší žákovské soutěži v kraji.

STARŠÍ     ŽÁCI

Okula Nýrsko -  ZČE  Plzeň   5 : 0 (4 : 0)

Petr Janovský

Jednoznačná záležitost domácích, kteří svého soupeře převyšovali  jak fyzicky, tak v první půli i fotbalově. V první půli dali domácí 4 pěkné branky po pěkných kombnacích, v druhé půli úroveň hry značně upadla.

Sestava domácí: Penc, Kucharik, Bejvl, Zajíc, Bláha,Kněz, Záň, Janovský, Šveňha,  Fiala, Kotlan

Střídali: Votava, Toman, Pitel

Branky: 11‘,15‘ Kněz, 25‘ ,30‘ Bejbl, 65‘ Fiala

Rozhodčí:Rubáš;Diváků : 30.

Klatovy – Rokycany  4 : 0  (2 : 0)

Petr Ulrych

Další zápas krajského přeboru sehráli klatovští starší žáci kvůli probíhajícím atletickým závodům na Hůrce netradičně na výborně připraveném trávníku hřiště Na Rozvoji. Soupeřem jim byly Rokycany, 3. celek tabulky.

Domácí tentokrát začali soustředěně a velice sympaticky. Odměnou jim byl první gól již v 5.minutě, který velice chytře zařídil Kozák. Klatované i dále pokračovali v nastoleném trendu a Cibulka díky své bojovnosti a důrazu přidal 2. branku. S tímto stavem se klatovští hráči jakoby uspokojili a přepustili aktivitu na kopačky hostů. Ti začali odvážněji kombinovat a ovládat střed hřiště, ale žádnou brankovou příležitost si nevypracovali.

Jak skončil poločas první, tak i začal poločas druhý. Hra se odehrávala především uprostřed hřiště, ale postupem času se domácí přeci jen začali více prosazovat a vytvářet si i šance. Tříbrankové vedení a tím i klid do svých řad vnesl Kojan svou dalekonosnou ranou pod břevno rokycanské branky. V závěru stanovil konečné skóre zápasu mazáckým zakončením Cibulka, kterého vyslal do šance "českou uličkou" s chutí hrající Reitmajer.

Branky: Cibulka 2, Kozák, Kojan, Rozhodčí: Kopejtko. Diváků: 40

Sestava Klatov:Sváček, Macháček, Reitmajer, Procházka, Čabrada, Dolanský, Harmady, Kojan, Kozák, Bilíček, Cibulka. Střídali:Martínek, Povolný, Pavlík, Lysek

1.  Tachov            18  17   1   0  102: 10    52 ( 25)

2.  Klatovy           18  16   1   1  120:  6    50 ( 22)

3.  Rokycany          18  13   0   5   49: 24    39 ( 12)

4.  FK Nepomuk        18  12   1   5   69: 26    37 ( 10)

5.  Vejprnice         18  10   2   6   63: 32    33 (  5)

6.  Nýrsko            18   8   3   7   27: 23    30 (  0)

7.  Přeštice          18   7   4   7   28: 32    27 ( -2)

8.  ZČE Plzeň         18   6   1  11   15: 52    19 ( -8)

9.  Stříbro           18   3   3  12   20: 91    13 (-15)

10.  Smíchov Plzeň     18   1   3  14   15: 62     8 (-21)

11.  Košutka           18   1   4  13   12: 68     8 (-20)

12.  Dyn.H.Týn         18   2   1  15   20:114     8 (-20)

MLADŠÍ  ŽÁCI

Okula Nýrsko -  ZČE  Plzeň   3 : 2 (2 : 2)

Josef Juraši

Velice bojovný a dramatický zápas.Hosté z Plzně se ujali vedení již v 6 vteřině utkání zásluhou L.Němce(0:1),kdy domácí tým byl ještě myšlenkami v kabině.Za domácí srovnal skóre V.Svoboda povedenou ranou k tyči z 20m.(1:1).Do vedení hosty opět poslal L.Němec,kdy vystihl rozehrávku mezi domácím stoperem a brankářem(1:2).ve 24 min. opět srovnal skóre dnes velmi aktivní V.Svoboda.Druhou půli už opanoval jen jeden tým a byli to zaslouženě domácí,kteří po mnoha promarněných střeleckých příležitostech se ujali poprvé v tomto zápase vedení.Nařízený volný přímý kop výtečně trefil J.Čanecký(3:2)

Sestava Nýrska:Kubečka-Idlbek,Kaas,Vlček-Svoboda,Čanecký-Böhm,Vávra; střídající:Irlbek,Bastl, Brož,Dražka

Branky  :4´,24´Svoboda Václav,50´Čanecký Jan - 1´,15´Němec Lukáš

Rozhodčí:Rubáš Jaroslav. ŽK : 0:1. diváků:40

Klatovy – Rokycany  1 : 2  (0 : 1)

PODROBNOSTI NEHLÁŠENY

1.  Rokycany          18  14   3   1   99: 41    46 ( 18)

2.  Nýrsko            18  15   0   3   79: 24    45 ( 18)

3.  Tachov            18  12   2   4   66: 33    39 ( 11)

4.  ZČE Plzeň         18  12   1   5   73: 30    38 ( 10)

5.  Vejprnice         18  11   1   6   91: 37    34 (  7)

6.  Klatovy           18  10   1   7   49: 33    32 (  4)

7.  Smíchov Plzeň     18   7   2   9   39: 51    24 ( -4)

8.  Košutka           18   6   1  11   39: 56    19 ( -8)

9.  Dyn.H.Týn         18   6   1  11   36: 81    19 ( -8)

10.  Přeštice          18   4   1  13   37: 79    13 (-14)

11.  FK Nepomuk        18   3   2  13   38: 63    12 (-16)

12.  Stříbro           18   0   1  17   26:144     2 (-26)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

V DERBY NEDALA SUŠICKÁ REZERVA SVATOBORU ŠANCI

V dalším kole krajské soutěže žáků na sebe v městě na Otavě narazili žáci sušické rezervy a Svatoboru Hrádek. Domácí tým nedal Svatoboru šanci a ten si odvezl ze Sušice pětibrankovou prohru. Další malé derby se hrálo v Měčíně a v něm byli úspěšnější žáci ze Svéradic, kteří tak mají ještě reálnou šanci promluvit do umístění v první polovině tabulky.  .

Sušice B – Hrádek  5 : 0 (3 : 0)

Klatovy B  – Mrákov 3 : 0 (1 : 0)

Branky :  Martínek 2,  Milfort.