KPD , KSD – skupina A 22. kolo 21. – 22.5.2011

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

V DALŠÍM DERBY BYLY LUBY ÚSPĚŠNĚJŠÍ

Po vysoké prohře v derby v Klatovech čekal dorost  Startu Luby další derby zápas doma se Sušicí. Přestože nastupovalo do tohoto zápasu oslabeni dokázali se vypnout k výkonu který tentokráte stačil jak na soupeře tak i na tři získané body. Problémy se  sestavou měla i trojice trenérů Klatov v Křimicích. Bez stabilních hráčů , kdy měli k dispozici jedenáct hráčů a dva brankáře uhráli nakonec bod, když ten druhý   za střelbu  pokutových kopů zůstal v Křimicích. Velmi cenné body za výhru v Tachově přivezl nejúspěšnější tým z Pošumaví v KP FK Horažďovice a překonání padesáti  bodové hranice  jim schází jeden bod.

Tachov - Horažďovice   3 : 5 (1 : 2)

Václav Dušek

Tachov vyhrál poslední tři utkání a svými výkony si vyvolal respekt, který potvrzoval i na hřišti a také proti Horažďovicím šel do vedení. Hosté však vyrovnali Naušem a zlomový okamžik nastal tři minuty před přestávkou, když došlo k penaltovému zákroku a navíc vyloučení domácího hráče. Penaltu s přehledem proměnil Forman. Ve druhém poločase skóre narůstalo a zastavilo na dvoubrankovém vítězství Horažďovic 3:5, nicméně mohlo být výrazně vyšší, neboť hostující hráči řadu vyložených šancí promarnili.

Branky: Nauš Josef, Forman Jakub PK, Greger Martin, Kodýdek Jan, Kubaň Jaroslav

Rozhodčí: Cihlář František

Sestava Horažďovic: Kylián - Sova, Forman, Dan Vonášek, Dom.Vonášek - Kába, Greger, Hlůžek, Kubaň - Zdichynec, Nauš (Vachuška, Kodýdek, Macoun)

Luby – Sušice  3 : 2 (0 : 1)

Trenér Lub Nový:   Zápas dobré úrovně rozhodli naši hráči pro sebe v druhém poločase brankami Švátory, Sýkory a Jelena. Přestože nám chybělo  pět hráčů základní sestavy, dokázali jsme předvést nejlepší výkon sezony. Výborný byl brankář Karel Vlach, který svoje spoluhráče několikrát v utkání podržel. V sestavě nastoupili věkem ještě žáci , Filip Volmul a třináctiletý Jirka Vlach, pro které to byla úspěšná premiéra v lubském dorostu “.

Křimice – Klatovy  2 : 2 (1 : 0) na PK 5 : 4

Převzato z web. stránek SK Klatovy 1898

Zápas začal z obou stran opatrně. Ve 3. minutě vystřelil P. Kvítek, jeho střelu však chytil domácí brankář. O dvě minuty později střílel mimo bránu J. Brož po volném přímém kopu Kvítka. V 7. minutě se osmělili i domácí a z volného přímého kopu vystřelili vedle. V 11. minutě vystřelil T. Štengl také mimo tři tyče.  O minutu později, po nedorozumění naší obrany a špatném odkopu, nebyl již pro domácího hráče problém trefit odkrytou branku -1:0. Od tohoto okamžiku byli domácí mnohem aktivnější. Začali nás přehrávat hlavně větším pohybem a nasazením. V 15. minutě to mohlo být již 2:0, kdy po špatném odkopu v našem pokutovém území, netrefil z malého vápna domácí hráč branku. V 35. minutě střílel T. Štengl mimo. Ve 45. minutě zahrávali domácí volný přímý kop po zbytečné chybě L. Thomayera a následném faulu J. Brože, střela však naštěstí skončila mimo naší branku. Do šaten se tak odcházelo za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhého poločasu nahradil v naší bráně brankáře R. Slámu V. Opl. Hra se odehrávala především uprostřed hřiště bez větších šancí na obou stranách. V 65. minutě vystřídal nevýrazného P. Kvítka brankář Radek Sáma a tento tah se ukázal jako velmi povedený. V 77. minutě totiž po úniku a centru (stopera!!) L. Thomayera vyrovnal na 1:1 právě útočník R. Sláma (brankář!!!). O minutu později však opět vedli domácí, když po volném přímém kopu neuhlídal svého hráče E. Boublík a ten vstřelil branku na 2:1. V 78. minutě chytil domácí brankář povedenou střelu T. Štengla. V 80. minutě po volném přímém kopu P. Bouzka střílel R. Sláma do tyče. V 82. minutě, opět po přímém kopu P. Bouzka, kterému se mimochodem zahrávání standardních situací velmi dařilo, byli sami před domácím brankářem bratři Brožové, jenže se však nedohodli a J. Brož vystřelil vysoko nad. V 84. minutě se po přihrávce od P. Bouzka trefil po druhé v utkání výborně hrající (první poločas i chytající!!) Radek Sláma a vyrovnal na 2:2. Po této brance jsme začali hrát velmi dobře a snažili jsme se utkání ještě rozhodnout v náš prospěch. V 88. minutě se však neujala střela T. Štengla a když v 90. minutě byl únik F. Koláře zastaven za cenu ŽK a volného přímého kopu, který však skončil po střele P. Kvítka těsně vedle, skončilo utkání remízou 2:2.

Při penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí a tak bod navíc zůstal na jejich hřišti. Nutno podotknout, že 4 pokusům domácích hráčů čelil brankář V. Opl, na rozhodující 5. pokus domácích šel do branky R. Sláma, který předtím sám penaltu proměnil, ovšem tentokrát nenapodobil portugalského brankáře při penaltovém rozstřelu proti Anglii.

Sestava Klatovy : Sláma, Opl, Brož M., Boublík, Thomayer, Uruba, Brož J., Štengl, Schwarz, Kolář, Bouzek, Kvítek, Hofman.

Branky za Klatovy: R. Sláma 2, Trenéři: Frous, Podráský J., Podráský P.

1.  Přeštice          22  17   4   1   72: 24    57 ( 22)

2.  Doubravka         22  16   3   3   65: 21    52 ( 18)

3.  Horažďovice       22  14   4   4   60: 29    49 ( 13)

4.    Plzeň         22  14   3   5   98: 34    46 ( 12)

5.  Domažlice         22  11   4   7   51: 39    38 (  4)

6.  Luby              22  10   2  10   54: 52    34 ( -1)

7.  Tachov            22  10   1  11   61: 54    31 ( -2)

8.  Klatovy           22   7   7   8   47: 48    31 ( -5)

9.  FK Nepomuk        22   8   4  10   48: 46    30 ( -5)

10.  Sušice            22   7   6   9   37: 41    29 ( -6)

11.  Křimice           22   7   3  12   46: 86    26 ( -9)

12.  Postřekov         22   6   3  13   39: 55    22 (-12)

13.  Smíchov Pl.       22   2   2  18   32: 92     8 (-25)

14.  Zruč              22   1   2  19   16:105     7 (-28)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

VZHLEDEM K TOMU, ŽE NEBYLY Z KLUBŮ HLÁŠENY ŽÁDNÉ PODROBNOSTI NEPŘÍNÁŠÍM K TÉTO SOUTĚŽI ANI PRO ZVEŘEJNĚNÍ V TISKU ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ

Na nezájem klubů navazuji vlastním nezájmem takto bez jejich spoluúčasti propagovat jejich činnost!!!!

Měčín – Hostouň  0 : 2 (0 : 0)