Krajský přebor, 1.A třída 26. kolo 21. – 22.5.2011

CHANOVICE TO NA STŘÍBRO UMÍ

Po debaklu v minulém kole na hřišti lídra tabulky v Chrástu se fotbalisté   Chanovic rehabilitovali svým příznivcům tím nejlepším způsobem , ziskem třech bodů. Po předcházejících třech prohrách za sebou na domácím hřišti tentokráte byli stoprocentně úspěšní. Dokázali, že na Stříbro umí zahrát, když po výhře 3:2 na podzim na hřišti tohoto soupeře dokázali rychlou brankou v úvodu zápasu svého velkého fotbalového talentu Michala Poleny  se také doma radovat z vítězství.

Chanovice – Stříbro  1 : 0 (1 : 0)

Jiří Štěrba

Domácí začali zápas skvěle. Již ve 3 minutě naběhl za obranu hostů Polena a s přehledem překonal hostujícího brankáře. Poté začalo zahazování vyložených šancí domácích hráčů. To co zahodili Polena, Melka a  Drohobeckyj bylo až k neuvěření. Ve 43 minutě mohli hosté vyrovnat, ale jeden z hráčů domácího mužstva střelu hostů zvedl hlavou do břevna vlastní branky. Do druhého poločasu vyběhlo úplně jiné domácí mužstvo. Hosté je začali přehrávat a domácí se začali bránit a vyrážet do brejků. Hosté se snažili, ale do vyložené šance se druhý poločas nedostali. Domácí opět dvě vyložené šance zahodili. V nervózním závěru  vyloučil hlavní rozhodčí hostům za strkanici dva hráče a domácí zápas dovedli do vítězného konce.

Branka : 3. Polena. Rozhodčí : Bogdan. Diváků: 70. ŽK: 2 : 8. ČK: 0 : 2.

Sestava domácích: Beke, Srb, Šimsa, Šrámek, Brom, Polena, Kostka, Melka, Horváth, Hrach, Drohobeckyj/79.min.Král

Jitka Kilbergerová – Klatovský deník

„Byl to zápas našich neproměněných šancí. Kdyby byl výsledek po první půli 4:1, nikdo by se nemohl divit. Ve druhé půli jsme kontrolovali hru a pokračovali v zahazování šancí, většinou střel a dorážek z malého vápna. Bohužel se nám nepodařilo dát druhou uklidňující branku, ale hosté byli úplně neškodní,“ uvedl chanovický trenér Pavel Běloušek.

Bolevec  -  Přeštice 2: 0 ( 1: 0)

Branky: Bublík, Greif; ŽK: 6:3; ČK: 1:1 .

Branky: Bednář - Jeniš; ŽK: 0:2

1.  Chrást            24  21   1   2   87: 19    64 ( 28)

2.  Tachov            24  18   4   2   67: 24    58 ( 22)

3.  Rokycany          24  17   1   6   61: 27    52 ( 16)

4.  Stod              24  12   4   8   40: 34    40 (  4)

5.  Přeštice          24  11   2  11   44: 39    35 ( -1)

6.  ZČE Plzeň         24   9   7   8   39: 30    34 ( -2)

7.  Vejprnice         24   9   5  10   43: 46    32 ( -4)

8.  Holýšov           24   8   6  10   37: 42    30 ( -6)

9.  Příkosice         25   9   3  13   34: 47    30 ( -6)

10.  Stříbro           25   7   6  12   40: 54    27 (-12)

11.  Bolevec           24   7   5  12   29: 41    26 (-10)

12.  Chanovice         25   8   2  15   24: 56    26 (-10)

13.  Rapid Plzeň       24   6   5  13   33: 53    23 (-13)

14.  Horní Bříza       25   5   7  13   35: 49    22 (-17)

15.  M. Touškov        24   5   2  17   33: 85    17 (-19)

Z DERBY VYŠLY NEJSPOKOJENĚJŠÍ LUBY

Dvacáté šesté kolo naposledy v tomto ročníku nabídlo bratrovražebnou válku, kterou přinesla série dvou derby zápasů týmů z Pošumaví v druhé nejvyšší krajské soutěži. Souboje které se odehrály v Klatovech a v Sušici a jejich výsledky sice z pohledu úspěšnosti bezpochyby uspokojily nejvíce Luby, ale jde jen o to, komu tyto body v 26.kola budou nakonec chybět a komu ještě prospějí. Z čistě teoretického hlediska se předpokládalo, že oba zápasy skončí úspěchem domácích týmů. To se však nestalo. V Klatovech si za to mohou sami domácí hráči, kteří urazili fotbalového Boha neproměněním série šancí ke skórování v první části zápasu se Strážovem a nakonec museli zachraňovat alespoň bod 12 minut před koncem brankou Hazlíka . Hosté ze Strážova si tak odvezli první bod na jaře z venku . Mohou za něj děkovat také brankáři Michalu Javorskému, který na hřišti  Rozvoj čaroval a vyčaroval pro svůj pouze teoretickou naději k záchraně. Pro domácí je ztráta bodů doma další komplikací na cestě k přímému postupu . Po bezbrankové bitvě na podzim v Lubech se očekávala další vyrovnaná partie v duelu dvou sestupem ohrožených celků v Sušici. Posldní výsledky Sušice sice naznačovaly, že by měly body zůstat na jejím hřišti a tím výrazně urychlit úspěšné záchranářské práce. Nestalo se tak, Luby jim doma vypálily rybník  a sami si cennou výhrou posílily naděje na úspěšný závěr a tím by byl bezesporu alespoň boj o záchranu v baráži. Alespoň útěchou může být z pohledu spodní části tabulky prohra Nýřan doma s Chotíkovem , ale kdy se ještě zdaleka nevzdaly Blovice které přivezly  bod z Chlumčan   čeká Luby a Sušici těžký závěr jara. Naopak úplně nejlehčí ho bude mít lídr tabulky z Horažďovic, který po nevyšší jarní výhře na hřišti posledního Zbirohu může lážo- plážo vyklusat co cíle  a pomýšlet na losování nového ročníku v krajském přeboru. Je jediným týmem na jaře, který si za předvedené výkony postup  skutečně zaslouží !

Sušice – Luby 2 : 3 (1 : 2)

Vratislav Krulich

DALŠÍ INFORMACE  K UTKÁNÍ NEDOŠLY

Branky:  19´  Miroslav  Vrhel,  53´ vlastní  -  35´ Zdeněk Hradecký,  42´ Miroslav Šůs, 86´ Karel Křížek

Rozhodčí:  Rudolf Špoták - Jan Kastl a Jan Mazán. Diváků: 180. Hráno bez karet.

Sestavy:

TJ SUŠICE:František Míček, Jiří Bešta, Martin Kalný, Josef Sládek, Jakub Mirvald - Marek Budil (72´ Jiří Kysilka), Václav Jech, Pavel Hubáček (K), Jakub Szedmák (85´ Tomáš Fuchs) - Josef Farták (67´ Brož), Miroslav Vrhel

START VD LUBY:Jan Kalaš, Václav Turner, Karel Křížek (90´ Vojtěch Kurc), Josef Javorský, Vojtěch Koželuh (73´ Aleš Čížek), Martin Vejskal, Oldřich Juřina (K), Zdeněk Hradecký, Miroslav Šůs (60´ Radek Pekhart), Přemysl Voráček (88´ Radek Švec), Pavel Smolík

Klatovy – Strážov  1 : 1 (0 : 1)

VIDEO Z UTKÁNÍ ZDE

S rozdílnými pocity odcházelo 280 diváků z klatovského hřiště. Mnozí z nich přijeli povzbudit svůj tým ze Strážova a ti byli spokojeni. Jak by ne ,když domácí se od úvodních minut předháněli v zahazování šancí kterou odstartoval Hanzlík . Po té kdy urazili fotbalového Boha přišla rána , kdy z rychlého brejku z levé strany skóroval hostující Janka  a tak také skončil první poločas. Již pohled na trenéra domácích Luboše Vašicu při návratu  z kabin stačil k tomu, aby bylo možné si domyslet, že v kabině domácích muselo být o přestávce dusno.  Pokud se něco na hřišti změnilo, pak to byla hra hostů kteří se zatáhli  a bránili svůj těsný výsledek. Když v jejich brance čaroval Javorský a z jednoho protiútoku nastřelili Strážovští Zbyňkem Vítovcem tyč, pak nakonec bod, který zařídil dvanáct minut před koncem Hanzlík  bylo vše co se od svých hráčů domácí příznivci nakonec mohli dočkat. Domácí tým zklamal a celkově lze hodnotit jejich výkon jako hodně nepovedený . Určitě to bylo z zhodnocení ještě slušné. Při odchodu mnozí diváci   měli   na tento výkon i méně slušná slova.

Branky: 78. Hanzlík - 34. Janka. Rozhodčí: Bošek, Hájek, Cihlář. DS Rauch Pavel. ŽK: 1 : 4. Diváků: 280.

Sestavy:

KLATOVY : Herman, Janda Milan, Ulrych P., Vesdelka , Skala Martin(46. Homolka Lukáš), Meszáros , Vítovec (70. Vacovský), Vonášek (37. Dytrt).

STRÁŽOV : Javorský , Michel, Chaluš, Helm, Franc, Čížek, Matějka Václav , Vítovec Z.(80. Šlégl ), Janka (85. Presl Š.), Matějka Tomáš, Čeleda (77. Plíhal).

Trenér Strážova Petr Presl:  „Z dnešního derby jsem měl po nevydařených předchozích utkáních i s ohledem na momentální zdravotní stav  našeho kádru obavy. Řada hráčů nastupuje se zdravotními problémy a například minulý týden chybělo pět hráčů,kteří nemohli z různých důvodů nastoupit. Manévrovací prostor pro vedení týmu je tak minimální a proto jsme dnes chtěli hlavně zhustit prostor před vlastní šestnáctkou a nedovolit domácím hráčům rozebírat naši obranu kombinační hrou. Přesto nás soupeř několikrát přehrál hlavně na levé straně hřiště náběhem hráčů z druhé vlny.

K našemu štěstí však domácí střelci až na Hanzlíka v závěru utkání zklamali své příznivce. Na naší straně se prosadil po brejku L.Janka, když dva předchozí slibné pokusy nedotáhl do konce. Velmi dobře tentokrát zachytal M.Javorský a v defenzivní činnosti vynikl stoper L.Čížek a J.Michel, který jako vždy platil na rychlé útočníky soupeře. Kluci odvedli jako tým slušný výkon, který přinesl po dlouhé době body z venku. Remízu  v tomto utkání považuji vzhledem k vývoji utkání za dobrý výsledek, na který bychom rádi navázali příští víkend v Domažlicích“.

Zbiroh  -  Horažďovice  0 : 7 (0 : 4)

V duelu posledního s prvním v  prvním poločase ještě domácí , kterým vyhovovala lépe hra z konce jejich hřiště se snažili s favoritem držet krok. Hosté  pro změnu do konce ve 29.minutě střelou Šafandy  pod břevno si do kabin vytvořili jednobrankový náskok, když domácí šetřili a to horší  si pro ně připravili na druhý poločas. V něm si otevřeli na hřišti které pro tuto soutěž není moc důstojné si otevřeli střelci, když mimo šesti branek další velké brankové příležitosti ještě nevyužili. Domácí kterým rychle ubývali síly pak jen přihlíželi dalšímu zaslouženému vítězství lídra tabulky.

Branky: 29. Šafanda , 52. Stulík, 61. Beránek, 65. Koc, 75. Cihlář, 80. Janouškovec, 83. Mičkal,; ŽK: 1:0 . Diváků: 80

Sestava Horažďovice : Jarolím – Šedivý(75.Beneš), Čadek, Koc, Šafanda, Mičkal, Stulík, Cihlář, Jůda(65.Janouškovec), Beránek, Křivanec.

Horš.Týn   - Nepomuk  5 : 3 ( 3: 0)

Branky: Šindelář 2, Kokštejn, Staroba, Svoboda - Ptáček, Vosyka, Švec; ŽK: 0:2

Zruč  - Domažlice B 2: 4 ( 0: 3)

Branky: Karpíšek, Polák - Hartl 2, Kocour, Kubice; ŽK: 3:3

Nýřany  - Chotíkov 1: 3 ( 0: 1)

Branky: Duspiva - Purkart, Schwarz, Šulan; ŽK: 2:4

Chlumčany  - Blovice 2: 2 ( 1: 0)