IV. TŘÍDA - skupina A, B 18.(16) .kolo 21. – 22.5.2011

IV. TŘÍDA  - skupina  A

POSLEDNÍ DLAŽOV PROHRÁL JIŽ PO TŘINÁCTÉ

Prohrou v minulém kole s TJ Spůle  klesli fotbalisté Sokola Dlažov na poslední místo v tabulce. Je to jen vyústění neúspěšných výsledků tohoto týmu, který devět kol za sebou nedosáhl na body . Na jaře jde od porážky k porážce a prohra v tomto kole s Měčínem B byla již třináctá v tomto soutěžním ročníku. Jak se zdá, nedisciplinovanost opory týmu distancovaného  Josefa Jarka byla až příliš citelná a Dlažov třeba také proto za ní zaplatil ztrátou hodně bodů.

Janovice B  - Spůle  0: 0 ( 0: 0)

Rozhodčí: Habada . ŽK: 2:2; ČK: 0:1  (70. Petr Radovan). Diváků:  50

Dlažov  - Měčín B   2: 3 ( 1: 3)

Branky: Hebnar Lubomír(PK), Kalivoda Zdeněk - Votípka Radek, Bošek Karel, Duchek Petr . Rozhodčí: Jarka Josef.  Diváků: 40

Ježovy  - Bezděkov B   1: 1 ( 1: 0)

Branky: 12. Rajtolar Jiří – 89. Novák Václav; Rozhodčí: Mazanec Marek; ŽK: 1:5; ČK: 0:1 Rozhodčí: Mazanec. . Diváků: 30

Železná Ruda B - Vrhaveč B  3 : 3 (2 : 0)

Josef Škach

Za krásného slunečného počasí a dobře připraveném hřišti se hrál v neděli 22.5.2011 v poledních hodinách atraktivní fotbal ze strany obou celků s řadou nevyužitých příležitostí a řadou gólů. Toto pouze pokazil na začátku utkání delegovaný rozhodčí OFS Klatovy, který se bez udání důvodů na utkání nedostavil! Z tohoto důvodu po vzájemné dohodě obou celků s přehledem odřídil utkání laik p. Jaroslav Balda  z Kolince. Zápas tedy začal se zpožděním půl hodiny. Po několika příležitostech na obou stranách domácí rezerva kopala roh, kdy na přední tyč si naběhl obránce Škach Josef a nekompromisně hlavou ve 36 min. zavěsil k levé tyči hostující svatyně. Bylo to 1:0. Ihned po rozehrání hostujícího celku míč odebrala domácí rezerva, kdy křižnou přihrávkou vyslala domácího Říhu Karla a ten  ve 37 min. křižnou střelu k pravé tyči zavěsil do hostující brány. Bylo to 2:0 z pohledu domácích. Do šatny se šlo za stavu Železná Ruda B - Vrhaveč B 2:0. Po přestávce se hra opět přelévala  ze strany na stranu s řadou šancí, kdy hostující rezerva Vrhaveč B dokázala potrestat nedorozumění domácího celku a snížila stav v 53 min. Švátorou Karlem na 2:1. Toto si domácí rezerva nechtěla nechat líbit a ihned z protiútoku vstřelil domácí hráč Vörös Adam  v 55 min. branku. Stav byl 3:1 z pohledu domácí rezervy. Avšak hostující rezerva Vrhaveč B opět zabrala a v 58 min. vstřelila kontaktní branku Kourou Radimem. Bylo to 3:2 z pohledu domácích. Poté se domácí celek řadou chyb ve středu hřiště zakopal na domácí polovině, čehož využila hostující Vrhaveč B a vstřelila další branku Kourou Radimem v 76 min. a upravila na konečný stav 3:3. Utkání s přehledem řídil rozhodčí laik Jaroslav Balda z Kolince, který nemusel udělit během utkání žádné karty.

Branky : 36. Škach Josef, 37. Říha Karel, 55. Vörös Adam - 53. Švátora Karel, 58.,76. Koura Radim. Diváků: 50. Rozhodčí : laik.

Strážov B – Křenice  2 : 0 (1 : 0)

Josef Vaněk

Úvod utkání se nesl  ve sloganu Nedáš, dostaneš. Hned v první minutě si vytvořili gólovku hosté, ale skóre na straně domácích zůstalo čisté. Ve 3. minutě zatáhl míč po pravé straně Robert Kalista, jeho centr na hranici velkého vápna zpracoval Ondřej  , po té přihrál na Čermáka, který technickou střelou z 18 metrů k tyči dostal domácí do vedení. PO té získali zápas pod kontrolu , ale několik dobrých příležitostí zvýšit své vedení nevyužili.Velkou šanci vyrovnat měli hosté ve 35.minutě , když  jejich útočník šel sám středem hřiště na brankáře Vaňka, ale domácí gólman jeho střelu výborným zákrokem zlikvidoval.

Druhý poločas byl věrnou kopií toho prvního. V 58. minutě ze standardní situace centroval Václav Janda do pokutového území hostů kde se míč odrazil k Webrovi a ten  umístěnou střelou  k tyči z hranici malého vápna  zvýšil na 2 : 0. V Dalším  průběhu si oba týmy vytvořily několik slibných šancí, ale ty zůstaly nevyužity. Při jedné z nich nastřelili hosté tyč Vaňkovy svatyně. Stínem zápasu byl jeden nevybíravý zákrok hráče hostů na Roberta Kalistu který musel být následně pro zranění vystřídán.

Branky: 3. Čermák Josef, 58. Weber Petr. Rozhodčí: Vondráček Václav. ŽK: 0 : 2. Diváků: 60.

Sestva Strážov B : Vaněk – Janda V., Paleček V., Kollross P., Švůgr T., Kalista K. (77.Kolář M.), Koláček O., Kapista R.( 59. Soušek J.), Ondřej M., Weber P., Čermák J.

1.  Strážov B         17  12   2   3   53: 22    38 ( 14)

2.  Měčín B           16  10   3   3   40: 15    33 (  9)

3.  Vrhaveč B         16  10   2   4   50: 29    32 (  8)

4.  Ježovy            17   9   2   6   34: 36    29 (  2)

5.  Janovice B        16   7   5   4   36: 31    26 (  2)

6.  Křenice           17   7   4   6   41: 34    25 ( -2)

7.  Bolešiny B        16   5   4   7   24: 26    19 ( -5)

8.  Bezděkov B        17   4   5   8   24: 55    17 ( -7)

9.  Spůle             16   4   1  11   16: 29    13 (-11)

10.  Ž. Ruda B         16   2   6   8   34: 47    12 (-12)

11.  Dlažov            16   3   0  13   20: 48     9 (-15)

IV. TŘÍDA  - skupina  B

V DERBY BYLI ÚSPĚŠNĚJŠÍ VELHARTICE

Derby zápasy mezi sousedními kluby Velharticemi a Kolincem  měly vždy v minulosti ostrý náboj derby a výsledky z nich byly pro oba kluby prestižní záležitostí. Kolinecký fotbal prochází generační změnou  a vyústil postupným sestupem až do IV.třídy. Obdobně střídají účast ve všech okresních soutěžích fotbalisté z Velhartic  a to je také důsledek toho, že poslední derby těchto soupeřů se odehrálo ve Velharticích. To poslední  podle očekávání v tomto kole vyhrál lídr tabulky  a jelikož TJ ARBO    našlápnuto k postupu, je další derby pravděpodobně mezi Velharticemi a Kolincem   v nedohlednu.

Velhartice -  Kolinec 5 : 1 ( 2: 1)

Branky: Bejvl Josef, Poledník Pavel, Pilík Luboš, Rendl Kamil, Faltín Tomáš - Horák Jan; ŽK: 2:1. Diváků: 80 .

Kašperské Hory – Soběšice  8 : 0 (4:0)

Tomek Petr

Od začátku utkání mělo domácí mužstvo režii zápasu ve svých rukách. Tomu odpovídá výsledek utkání.

Branky: 37, 44, 55, 70. Rovňan Richard, 9. Tomek Petr, 50 . Uxa Lukáš, 80 . Voldřich Jiří -  39. Valeš Pavel (vlastní).Rozhodčí: Staněk L.ŽK: 1:1. Diváků:70

Pačejov B  - Zavlekov    1 : 1(1 : 0)

Nedělní zápas až nápadně připomínal  utkání se žihobeckým béčkem, které se v Pačejově  hrálo před 14 dny. Oba zápasy skončily stejným výsledkem a oba měly velice podobný průběh. I dnes měla pačejovská rezerva po většinu zápasu výraznou územní převahu, ale opět její hráči nedokázali proměnit i ty nejvyloženější šance.  Ve 27.minutě se domácí ujali vedení, když se prosadil František Štěpán. Vedení se jim však pojistit nepodařilo, a tak přišel trest v podobě vyrovnávací branky, jejím autorem byl v 73.minutě Volodymyr Bilynskyy. Závěrečný nápor domácích přinesl jen zmar z neproměněných šancí. A když už branku (s největší pravděpodobností  regulérní) deset minut před koncem vstřelili, jejich radost překazil zvednutý praporek pomezního rozhodčího hostů.

Branky :  27.min. František Štěpán (P), 73. Volodymyr Bilynskyy  (Z)

Rozhodčí:  Petr Bala. ŽK: 0:1.Diváků: 60

Žihobce B -  Nalž. Hory   1: 5 ( 1: 2)

Branky: Drobný Milan - Štěch Petr 3, Vaněk Luděk, Hájek Ondřej; Rozhodčí: Holeček Miroslav; ŽK: 2:2 . Diváků: 50

Milčice  - Svéradice B   0: 3 ( 0: 2)

Branky: 29., 71. Šlehubr M. , 14. Říha Štěpán; Rozhodčí: Bína Roman; ŽK: 2:1. Diváků: 60

1.  Velhartice        14  11   2   1   47: 18    35 ( 14)

2.  Nalž. Hory        14  10   2   2   49: 16    32 ( 11)

3.  Kašp. Hory        14   8   4   2   46: 24    28 (  4)

4.  Pačejov B         14   7   3   4   32: 20    24 (  3)

5.  Svéradice B       14   6   2   6   27: 28    20 ( -4)

6.  Milčice           14   5   2   7   20: 32    17 ( -4)

7.  Kolinec           14   4   2   8   24: 33    14 ( -4)

8.  Zavlekov          14   4   2   8   24: 36    14 ( -7)

9.  Žihobce B         14   2   3   9   15: 37     9 ( -9)

10.  Soběšice          14   1   2  11   18: 58     5 (-16)