Krajský přebor, 1.A třída 25. kolo 14. – 14.5.2011

CHANOVICE DOSTALY OD LÍDRA NAKLÁDAČKU

Páteční předehrávkou bylo zahájeno 25.kolo krajského přeboru. V Chrástu se stávají páteční duely na jaře již téměř tradicí  a nedopadají pro hostující týmy příliš slavně a většinou jim pokazí načatý víkend. dosud nevyšším rozdílem zde prohrál na podzim plzeňský Rapid ve druhém kole 10:2, šest branek si  ještě v tomto období odvezlo z Chrástu Stříbro. Na jaře stejnou porci inkasovaných branek  si  v posledních dvou zápasech hraných v Chrástu odvezl Bolevec a Příkosice po prohře 6:1. Nic méně tyto všechny kluby které odjely z tohoto hřiště s prázdnou  překonal jediný  zástupce Pošumaví Chanovice. Chanos  si ze hřiště lídra tabulky odvezl pořádnou nakládačku v podobě devíti branek, když plně propadl ve druhé půli ve které inkasoval osm branek ! Tímto debaklem vytvořil v probíhajícím soutěžním ročníku další neslavný klubový  rekord v podobě nejvyšší prohry A týmu v historii chanovického fotbalu v boji o mistrovské body .

Chanovické výsledkové kotrmelce mají tak na jaře další své  pokračování. Fakta ale hovoří . V případě klubu,  který se může pochlubit rekordní nepřetržitou účastí přerušenou pouze postupem do divize se jedná o dalším ústupu ze slávy a ten se nezastavil ani přílivem nové krve z jihu Čech resp. ze Strakonicka!  Vždyť doma Chanos z pěti zápasů prohrál čtyřikrát a z toho třikrát nyní za sebou. Zdálo se, že po té kdy vyhrál v Plzni na Rapidu a přivezl bod z Holýšova to bude venku o něco lepší, ale propadák na hřišti favorita je více než nedůstojný této v nejvyšší krajské soutěži . Proto  se nabízí jen otázka , jaká ještě překvapení mají Chanovice ve zbývajících pěti kolech v rukávu…

Branky: Beneš 2, Jeniš, Procházka, Trhlík, Šamberger; ŽK: 1:5. Diváků: 150

1.  Chrást            24  21   1   2   87: 19    64 ( 28)

2.  Tachov            23  17   4   2   63: 22    55 ( 19)

3.  Rokycany          23  16   1   6   59: 27    49 ( 16)

4.  Stod              23  12   3   8   40: 34    39 (  3)

5.  Přeštice          23  11   2  10   44: 37    35 ( -1)

6.  ZČE Plzeň         23   9   6   8   38: 29    33 (  0)

7.  Vejprnice         23   9   5   9   41: 42    32 ( -1)

8.  Příkosice         24   9   3  12   33: 44    30 ( -6)

9.  Holýšov           23   8   5  10   36: 41    29 ( -7)

10.  Stříbro           24   7   6  11   40: 53    27 (-12)

11.  Bolevec           23   6   5  12   27: 41    23 (-10)

12.  Rapid Plzeň       23   6   5  12   33: 51    23 (-13)

13.  Chanovice         24   7   2  15   23: 56    23 (-10)

14.  Horní Bříza       24   4   7  13   32: 48    19 (-17)

15.  M. Touškov        23   5   1  17   33: 85    16 (-17)

SUŠICE DOKÁZALA ZVÍTĚZIT NA HŘIŠTI DRUHÉHO CHOTÍKOVA

Dvacáté páté kolo 1.A třídy  mělo šanci z pohledu pěti zástupců z Pošumaví v této druhé nejvyšší krajské soutěži být nejúspěšnější z průběhu celé dosavadní jarní části. To sice očekávalo  výhra  Horažďovic na domácím hřišti nad Chlumčany. Svojí roli lídr tabulky zvládl suverénním způsobem a s devítibodovým luxusním náskokem si více pootevřel dvířka k návratu do krajského přeboru . Ze třech bodů se radoval i lubský Start , který doma oslavoval výhru na Slavojem Mýto. Obdobně tomu mělo být i ve Strážově kde si domácí nemohli dovolit při udržení naděje na záchranu žádné klopýtnutí. Bohužel zlomový okamžik za stavu 1:1 kdy neproměnili pokutový kop udělal své a prakticky potopili svojí tonoucí loď „symbolicky“ na vlastním hřišti.  Co ale nejvíce potěšilo v tomto kole nejen příznivce sušické kopané, ale ruku v ruce také ty kteří drží palce k postupu klatovským fotbalistům bylo vítězství Sušice na horké půdě druhého týmu tabulky v Chotíkově.   Zraněními zdeptanému celku Klatov  se ziskem třech bodů v Blovicích podařilo bodově na Chotíkov  dotáhnout . V  nedělním derby se Strážovem tak mají  jedinečnou šanci se poprat o druhé postupové místo do KP.

Luby – Mýto  3 : 1 (2 : 0)

Domácí hráči nastoupili do utkání s odhodláním poprat se o mistrovské body a zkusit naplno bodovat před domácím publikem. Od začátku zápasu byli důraznější v osobních soubojích, rychlejší ve startu na míč a dařila se i kombinace. Už v 6. minutě zápasu se po centru Karla Křížka ve skrumáži před hostující brankou nejlépe orientoval domácí Míra Šůs, který nadvakrát překonal brankáře a upravil tak stav utkání na 1 : 0.  Skoro stejná situace se opakovala v 18. minutě zápasu, kdy po centru Zdeňka Hradeckého a závaru před brankou hostující brankář neudržel míč a Karel Křížek zblízka dorazil míč do soupeřovy branky a upravil stav utkání na 2 : 0. Ve 33. minutě zápasu měli domácí hráči další šanci, ale trestný kop Radka Pikharta hostující brankář vyrazil nad svoji branku. Do konce prvního poločasu se ještě do slibných šancí dostali Voráček a Šůs, ale mířili mimo branku soupeře. Také hostující hráči ke konci prvního poločasu zahrozili z několika standardních situací, zejména po dlouhých autových vhazováních měla domácí obrana zvýšenou pohotovost, a rozehrávaný trestný kop ve 40. minutě zlikvidoval domácí brankář Kalaš. Rovněž druhý poločas začal ve svižném tempu, domácí hráči chtěli navázat na výkon z prvního poločasu a hosté zas otočit pro ně nepříznivý stav utkání. Začátek poločasu se odehrával převážně ve středu hřiště, hostující obraně dělali problémy rychlonozí útočníci Křížek a Šůs, domácím pak nebezpečné standardní situace hostů. V 66. minutě zápasu se dostal do vyložené šance domácí Karel Křížek po ideální přihrávce od Míry Šůse, ale mířil jen do hostujícího brankáře. V 71. minutě jinak pozorná domácí obrana neuhlídala hostujícího hráče Kříže, který se po dlouhém autovém vhazování a závaru před brankou nejrychleji dostal k míči a prostřelil brankáře Kalaše a upravil stav utkání na 2 : 1. Hosté pak přidali na důrazu a měli více ze hry, ale domácí obránci je do dalších šancí nepustili. Závěr zápasu patřil opět domácímu mužstvu, které si vytvořilo několik šancí, ale Míra Šůs ani Olda Juřina svoje příležitosti nevyužili. V 89. minutě utkání uvolnil ideálně Olda Juřina Karla Křížka, který v samostatném nájezdu prostřelil hostujícího brankáře a uzavřel tak stav utkání na konečných 3 : 1. Domácí hráči se tak radovali z prvního vítězství v jarní části soutěže.

Branky : 6. Šůs Miroslav, 18. a 89. Křížek Karel – 71. Kříž Ondřej

Rozhodčí: Lego Jan.  ŽK:  1 : 4. Diváků:   120

Sestava domácích:  Kalaš Jan, Pikhart Radek, Smolík Pavel, Turner Václav, Vejskal Martin, Voráček Přemysl (Křížek Miroslav), Juřina Oldřich, Hradecký Zdeněk (Šnour  Daniel), Koželuh Vojtěch, Křížek Karel (Hodl Petr), Šůs Miroslav.

Sestava hostů: Špicl Milan,  Kořán Václav, Huml Tomáš, Šibán Martin, Kolařík Milan, Huml Michal, Bejček Petr, Kříž Ondřej, Štych Radek, Ulrich Petr, Hatina Tomáš, na střídání byli připraveni Camfourek Petr, Veverka Michal a Novák Lukáš.

Blovice  - Klatovy 1 : 3 (1 : 2)

PODROBNOSTI NEBYLY HLÁŠENY.

Branky: Loula - Hanzlík, Vonášek, Vítovec; ŽK: 1:1 . Diváků: 120

Chotíkov    - Sušice 2 : 3 ( 1: 0) .

Branky: Hauer, Šulan - Budil, Farták, Kysilka; ŽK: 3:1 . Diváků: 50

Horažďovice – Chlumčany  2 : 0 (2 : 0)

Zápas byl jednoznačně v režii lídra tabulky.  Domácí d úvodních minut vyvinuli na hosty velký tlak ve snaze rychle strhnout vedení na svojí stranu. To se podařilo již v 5. minutě kdy se před brankou Chlumčan nejlépe orientoval Mičkal a vstřelil vedoucí úspěch domácích.  Horažďovice nadále pokračovaly v nátlakové hře  . Možnost měl nejprve Mičkal, ale jeho střelu vytěsnil  mimo branku reflexivně pouze nohou . Ve 24. minutě se dostal k míči za hranicí pokutového území Beránek a technickou střelou k tyči po zemi zvýšil na 2 : 0. Do konce první půle měli domácí ještě další možnosti skórovat, ale tyto šance zůstaly nevyužity. Obraz hdy se nezměnil ani ve druhé části zápasu. Domácí měli dobrý pohyb, dařila se jim kombinace a když svého soupeře do žádné vyložené šance nepřipustili plně hru kontrovali. Když velké šance skŕovat které měli Cihlář, Beneš, Beránek a Šafanda   zůstaly nevyužity podařilo se jim dotáhnout  zápas do vítězného konce.

Branky: 5. Mičkal, 24. Beránek.

Rozhodčí: Hodek. ŽK: 1 : 1. Diváků: 100.

Sestava Horažďovice : Jarolím -  Šedivý(86. Sova Jan), Čadek, Koc (80. Nauš), Šafanda, Mičkal, Stulík, Cihlář, Jůda, Beránek(82. Beneš), Křivanec.

Strážov – Zruč   1 : 3 (1 : 1)

Klíčovým okamžikem nejen pro tento výsledek, ale také pro další vykřesání naděje domácích na záchranu byla úvodní část  druhé půle.  Za nerozhodného stavu 1:1 neproměnil Strážov v 50.minutě pokutový kop  . Nervozita která se na dalším výkonu domácích projevila stále viditelněji byla vodou na mlýn soupeře. Ten v 60.minutě využil nedůrazu domácí obrany před vlastní brankou a pro Karpíška nebylo problém zblízka poslat míč do odkryté branky. O tři minuty později dílo zkázy pro domácí dokonala Zruč brankou z nařízené jasné penalty jejíž exekutor Jiří Lauko nedal brankáři Javorskému šanci. Domácí gólman sice nadále čaroval, ale to bylo vše co mohl pro svůj tým , který již nedokázal ze zoufalého tlaku vytěžit alespoň kontaktní branku.  Také proto  odešli strážovští fotbalisté již po třetí  na jaře ze svého hřiště poraženi a to je na záchranu při tom, kdy žádný bod z venku letos ještě nedovezli žalostně málo.

Branky: 40. Presl Petr (PK) – 20. Trnka, 60. Karpíšek, 63. Lauko(PK).

Rozhodčí: Lanči Michal, Kulhánek, Jirsa. DS: Bartošek Zdeněk. ŽK: 4 : 0. Diváků: 180.

Sestava Strážov : Javorský – Michel, Chaluš, Helm(76. Mayer), Presl Petr, Čížek, Plíhal, Vítovec Z., Janka , Matějka Tomáš, Čeleda .

Domažlice B  - Horš.Týn   0 : 1 (0 : 0 )

Branky: Šindelář; ŽK: 3:3; ČK: 1:0 . Diváků: 100.

Nepomuk -  Nýřany 1 : 2 (0 : 1)

Branky: vlastní - Šindler, Švejda; ŽK: 2:4. Diváků: 100

Křimice  - Zbiroh 3 : 1 (2 : 1)

Branky: Hauer, Kovačič, Nezval - Hruška; ŽK: 0:2; ČK: 0:1. Diváků:  85

1.  Horažďovice       25  19   2   4   59: 20    59 ( 20)

2.  Chotíkov          25  15   5   5   56: 26    50 ( 11)

3.  Klatovy           25  15   5   5   57: 32    50 ( 14)