KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 16.(14). kolo 7. – 8.5. 2011

é

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

POVINNÉ BODY ZŮSTALY DOMA

V 16. kole krajského přeboru žáků  hostily Nýrsko a Klatovy v nejvyšší žákovské krajské soutěži soupeře z Plzně.  Postavení starších žáků obou týmů velelo získat do tabulky povinné tři bod a tento cíl se podařilo naplnit. Neuspěli pouze mladší žáci Klatov  v klání s plzeňskými energetiky a umožnili tomuto soupeři si upevnit v tabulce třetí místo.

STARŠÍ     ŽÁCI

Nýrsko – Smíchov  3 : 2  (2 : 0)

Petr Janovský

Domácí  šedesát  minut kontrolovali průběh zápasu. Hosté ožili v 63‘ minutě po první brance a podařilo se jim snížit až na rozdíl jediné branky. Žádné drama se však nekonalo a tři body zůstaly v Nýrsku. Pochvalu zaslouží brankář domácích  mladší žák Josef Kubečka,  který musel nahradit nemocného Pence a svůj první zípas za starší žáky zvládl.

Sestava domácí: Kubečka, Kucharik, Bejvl, Zajíc, Kněz, Záň, Janovský, Šveňha,  Fiala, Kotlan Pitel. Střídali: Votava, Irlbek

Branky: 7‘ Šveňha, 18‘ Kotlan, 54‘ Pitel – 63‘ Novák, 66‘ Rubricius

Rozhodčí: Petržilka; Diváků : .30

Klatovy  -  ZČE Plzeň   5 : 0 (3 : 0)

Petr Ulrych

Další povinné vítězství si připsali klatovští starší žáci po výhře nad mužstvem SK ZČE Plzeň. Marodka domácího týmu je stále veliká a tak opět v poli musel nastoupit druhý brankář Martínek, který dokázel i pohotově skórovat. Na jeho branku mu výborně přihrál mladší žák Luděk Soušek, který nastoupil za "staršíky" poprvé a nevedl si vůbec zle. Soupeř se soustředil pouze na bránění a ohrozil branku Klatov jen jednou a to střelou asi ze 40 metrů. Velmi dobře a s velikou chutí zápas odehrál Kojan, autor dvou branek.

Rozhodčí: Kastl. Diváků: 30.

Branky:Kojan 2, Procházka, Martínek, Bilíček

Sestava Klatov:Sváček, Macháček, Čabrada, Procházka, Lysek, Dolanský, Kozák, Kojan, Bilíček, Povolný, Martínek. Střídali:Pavlík, Soušek, Harmady

1.  Tachov            16  15   1   0   94:  8    46 ( 22)

2.  Klatovy           16  14   1   1  113:  5    44 ( 19)

3.  Rokycany          16  13   0   3   48: 17    39 ( 15)

4.  FK Nepomuk        16  11   1   4   65: 22    34 ( 10)

5.  Vejprnice         16   9   2   5   52: 27    30 (  5)

6.  Nýrsko            16   7   3   6   22: 19    27 (  0)

7.  Přeštice          16   5   4   7   17: 31    21 ( -5)

8.  ZČE Plzeň         16   5   1  10   13: 47    16 ( -8)

9.  Stříbro           16   2   3  11   16: 86    10 (-15)

10.  Košutka           16   1   4  11   10: 63     8 (-17)

11.  Dyn.H.Týn         16   2   1  13   18:101     8 (-17)

12.  Smíchov Plzeň     16   0   3  13    9: 51     5 (-21)

Josef Juraši

Zasloužené a poctivě vybojované vítězství domácího týmu,kdy se hosté z Plzně představily ve velice dobrém světle,zvláště v 1.poločase velice pozorně a důrázně bránily.Jejich jediné zaváháni potrestal přesnou hlavičkou osamocený Václav Svoboda 1:0.Druhou půli již ovládl domácí tým.Trpělivou kombinační hrou se prosadil  v 55min.Romanem Idlbekem 2:0.Sestava Nýrska:Kubečka-Brož,Bureš,Vlček-Svoboda,Kaas-Böhm,Idlbek, Střídající:Vávra, Irlbek, Bastl,  Dražka

Branky :  :19´Svoboda Václav,55´Idlbek Roman

Rozhodčí: Petržílka Jiří ; Diváků: 40

Klatovy  -  ZČE Plzeň   0 : 4 (0 : 3)

PODROBNOSTI NEHLÁŠENY

1.  Rokycany          16  13   2   1   95: 38    42 ( 17)

2.  Nýrsko            16  14   0   2   75: 19    42 ( 18)

3.  ZČE Plzeň         16  11   1   4   66: 26    35 ( 10)

4.  Tachov            16  10   2   4   60: 30    33 (  8)

5.  Vejprnice         16  10   1   5   86: 34    31 (  7)

6.  Klatovy           16   9   1   6   41: 31    29 (  4)

7.  Smíchov Plzeň     16   6   2   8   33: 46    21 ( -4)

8.  Dyn.H.Týn         16   6   1   9   30: 66    19 ( -5)

9.  Košutka           16   6   0  10   35: 48    18 ( -6)

10.  FK Nepomuk        16   3   0  13   34: 59     9 (-15)

11.  Přeštice          16   3   0  13   26: 73     9 (-15)

12.  Stříbro           16   0   0  16   23:134     0 (-24)

V ZÁPASE PRVNÍCH DVOU  TÝMŮ DOŠLO NA DĚLBU BODŮ

K nejdůležitějšímu zápasu jara zajížděl  vedoucí  tým tabulky krajské soutěže žáků FK Horažďovice na hřiště druhého Holýšova s pětibodovým náskokem. Tento náskok se po zápase který skončil bez branek zmenšil pouze o jeden bod, kdekterý si domácí připsali do tabulky za úspěšnější střelbu pokutových kopů.  Překvapivě vysokým rozdílem branek skončilo derby ve Svéradicích ze kterého si třetí celek tabulky Svatobor Hrádek odvezl půltuctovou prohru. Podle očekávání ještě o branku vyšším rozdílem vyhrály doma Klatovy B doma nad posledním Staňkovem . Brankové hody se konaly také v Sušici kde domácí rezerva přiložila hostům z Kolovče na zpáteční cestu náklad v podobě devíti branek.

Holýšov – Horažďovice   0 : 0 (0 : 0) na PK 5 : 4

Daniel Martínek

Stejně jako v minulém zápase s rezervou Klatov i dnes vedoucí tým tabulky ztrácel body po bezbrankové remíze a prohře v penaltovém rozstřelu. Průběh utkání se ovšem od předchozího velmi lišil. Střetnutí prvních dvou týmů bylo především taktickou bitvou. V prvním poločase měli horažďovíčtí mírnou územní převahu, domácí ale hrozili dlouhými nákopy do brejků. Po přestávce si naopak převahu vynutil Holýšov a z brejků občas zahrozili hosté. Penaltový rozstřel Horažďovickým  bod navíc opět nepřinesl.

Sestava Horažďovic: Panuška, Motl, Greger, Vachuška, Vrzal, Rejšek, Berger, Ondrejička, Vaněček F., Macoun, Hlaváč, Pikeš, Vaněček D., Boček.

Rozhodčí:  Pohančeník Pavel    ; ŽK: 1:1 ; Diváků : 40

Klatovy B – Staňkov   7 : 0 (5 : 0)

Branky: Sváček 3, Gebel, Kozák, Harmady, Macháček Rozhodčí : Brůha Radek. Diváků : 20.  Sestava Klatovy : Schweigl, Macháček, Čabrada, Lysek, Pitel, Pavlík, Harmady, Matějka, Šít, Turek, Marek, Gebel, Kozák, Sváček, Baštář

Sušice B – Koloveč   9 : 1 (6 : 0)

Měčín – Mrákov  0 : 5 (0 : 3)

Svéradice – Hrádek  6 : 0 (2 : 0)

Branky: Klas Martin 3, Prokopius Filip 2, Marovec Jaroslav. Rozhodčí: Petržilka Jiří. Diváků: 50.

1.  Horažďovice       14  11   3   0   62: 10    37 ( 15)

2.  Holýšov           14  10   2   2   82: 11    33 ( 11)

3.  Hrádek            14   9   1   4   45: 28    29 (  7)

4.  Klatovy B         14   7   3   4   43: 18    25 (  0)

5.  Sušice B          14   8   0   6   42: 41    24 (  6)

6.  Svéradice         14   6   1   7   40: 33    19 ( -2)

7.  Mrákov            14   6   0   8   26: 49    18 ( -3)

8.  Koloveč           14   6   0   8   34: 61    18 ( -3)

9.  Měčín             14   1   1  12   11: 74     4 (-17)

10.  Staňkov           14   0   1  13    5: 65     2 (-20)