1. B třída – skupina B 20. kolo 7. – 8.5. 2011

PAČEJOVSKÁ  DOMÁCÍ  TVRZ BYLA DOBYTA

Velké zklamání zavládlo po skončení desátého zápasu Sokola Pačejov  v tomto ročníku na domácím hřišti. Dosud  nedobytná  tvrz pačejovských fotbalistů  v 1.B třídě byla dobyta . Jejich zklamání stejně jako domácích diváků bylo o to  větší, že prohráli  s celkem, který rozhodně byl k poražení. O velkou šanci přišel Sokol Hradešice  v přímém souboji s lídrem tabulky v Žákavé snížit bodovou ztrátu na čelo tabulky . Po těsné prohře  naopak bodový rozdíl narostl na devět bodů a prakticky se jim cíl postoupit z prvního místa rozplynul. Ve hře tak zůstává Nýrsko která má vzájemný zápas se Žákavou venku  k dobru a Svéradice lídra hostí doma. Situace by se mohla zamotat možná již po následujícím kole ve kterém hraje vedoucí Žákavá ve Švihově.

Na konci tabulky si domácí prohrou s FK Svéradice ještě více zkomplikoval situaci Svatobor Hrádek. Úspěšnější byla Dlouhá Ves, která  po podzimní mizérii , kdy přivezla z venku jen jeden  bod  se již podruhé na jaře radovala z vítězství, když dokázala zopakovat výhru z Hrádku 0:1 také v Měčíně.

Sokol Pačejov   -   Sokol Losiná  1 :  2 ( 0 : 1)

Utkání v Pačejově mělo slavnostní úvod, kdy vedení oddílu spolu s hráči společně poblahopřáli panu Jaroslavu Buchtovi, bývalému hráči a funkcionáři, který 6.5 oslavil 60 let. V té chvíli nikdo netušil, že to bude jediná světlá chvilka sobotního odpoledne. Svým bezkrevným a odevzdaným  výkonem mu domácí hráči rozhodně radost neudělali. A nejen jemu!  Absence tří opor základní sestavy – Bokra, Mrázka a na poslední chvíli i Zdeňka se ukázala jako více než citelná. V prvním poločase byli hosté lepším týmem a častěji se dostávali do nebezpečných zakončení. Domácí zahrozili snad jen Němcovou střelou z trestného kopu, která těsně minula branku.  Ve 38.minutě byli domácí za svou pasivitu zaslouženě potrestáni, když se po skrumáži zblízka prosadil Martin Veleman. Do druhého poločasu vstoupili domácí o poznání aktivněji, ale tečovaná střela Václava Kláska ani hlavička Marka Barana se neujaly. Bohužel tato fáze zápasu neměla dlouhého trvání a hra následně opět upadla do podpůměru.  Když se v 71.minutě podruhé prosadil Martin Veleman, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. V 84.minutě zápas zdramatizovala branka Václava Brůhy, který z pokutového kopu nařízeného za ruku  snížil na rozdíl jedné branky. Teprve pak domácí ožili, ale na obrat už bylo málo času. Nakonec se ale mohly přece jen dělit body. V nastaveném čase se z trestného kopu krásně trefil do šibenice Ondra Němec, dnes asi jediný domácí hráč,  který snese přísnější měřítko. Hostující brankář však jeho dělovku bravurně vytáhl na roh. Vítězství hostů je zasloužené..

Branky :  38.min. Veleman Martin (L), 71.min. Veleman Martin (L), 84.min. Brůha Václav (P)

Rozhodčí:  Jiří Škarda   ŽK: 0:1 ČK: 0:0 Diváků: 100

Žákava -  Hradešice    1 : 0 (1 : 0)

Milan Černík, Hradešice

V Žákavě se odehrál zápas dvou zcela rozdílných poločasů, v prvním dominovali domácí a podařilo se jim v něm vstřelit nakonec vítěznou branku a ještě nastřelit tyč. V tom druhém se ale ze hry vytratili, soustředili se zejména na defenzívu a zdržovací taktiku a do poslední minuty se strachovali o výsledek.

V 1. poločase se hráči Hradešic nechali zbytečně zatlačit před svoji branku a problémy jim dělali zejména 2 hbití ofenzivní hráči. Přesto si vytvořili 2 velmi slibné brankové příležitosti, když ve 25.´ běžel sám na domácího brankáře Fr. Melka, ale jeho kličku mu brankář vypíchl. Ve 42.´ centroval ze strany nečekaně pravou nohou J. Kopal a J. Hnojský poslal míč lehkou tečí mezi tyče, ale domácí gólman míč konečky prstů vytáhl na roh.

Ve 2. poločase si územní převahu vytvořili hosté a nepustili domácí téměř k ničemu, vyjma několika rohových kopů a jedné standardní situace, kterou výborně zneškodnil M. Šůs. V 56.´ se do slibné pozice dostal J. Kopal, ale jeho střelu z úhlu gólman zneškodnil. V 70.´ se po pěkném uvolnění od P.

Řezáče dostal do 100 procentní šance M. Florian, ale zcela osamocen ze 13 metrů nepochopitelně branku vysoko přestřelil. V 83.´ se do zakončení dostal dnes dobře hrající J. Hnojský po sklepnutí míče od M. Lávičky, ale jeho střela skončila pouze na tyči domácí branky. Domácí si pak závěr utkání již takticky pohlídali. Utkání s přehledem odřídila trojice delegovaných rozhodčích: Urban - Lego, Kříž.

Sestava hostů: M. Šůs - M. Šmrha (M. Florian), M. Hlaváč, P. Řezáč, V.Kotiš, J. Hnojský,  Fr. Šašek, O. Starec, Fr. Melka, J. Kopal (K. Jonáš), M. Lávička

Branky: Drugda; ŽK: 1:3. Diváků:  90

Žinkovy  - Švihov    2 : 2 (1 : 1)

Branky: Hora, Pavlíček - Brož, Sýkora; ŽK: 2:2 . Diváků: 80

St.Smolivec -  Mochtín   1 : 0 (1 : 0)

Domácí tým bojující o záchranu získal všechny tři body po bojovném výkonu, když o osudu utkání rozhodla 40.minuta. Po rohovém kopu zajistil dorážkou ze skrumáže vedení Smolivce 1:0 Strejc. Mochtín byl fotbalovější, ve druhém poločase soupeře výrazně přehrával, ale na malém hřišti se proti zhuštěné obraně domácích golově neprosadil. Nejblíže vyrovnání byl v 80.minutě Jiří Dolejš, ale jeho dělovka ze 20 m skončila "Angličanem" jen od břevna na brankové čáře. Hodně nepřesný rozhodčí M. Havránek, ŽK 2:3, DS:  M.Buša, 100 diváků

Branky: Strejc; ŽK: 2:4. Diváků: 100

Měčín  - Dlouhá Ves  0 : 1 (0 : 0)

Branky: Heimlich Martin; ŽK: 3:0; ČK: 0:1. Diváků: 50

Přeštice B  - Nýrsko  1 : 3 (0 : 1)

Branky: Süss - Polák 2, Tykal; ŽK: 4:3 . Diváků: 50

Sv.Hrádek -  Svéradice 0 : 1 (0 : 1)

Branky: Suchan; ŽK: 2:2. Diváků: 80

1.  Žákava            20  14   1   5   46: 31    43 ( 13)

2.  Nýrsko            20  11   6   3   50: 27    39 (  9)

3.  Svéradice         20  12   2   6   46: 27    38 (  8)