Krajský přebor, 1.A třída 24. kolo 7. – 8.5. 2011

KRAJSKÝ PŘEBOR

CHANOVICE POPRAVIL BÝVALÝ REPREZENTANT

MILAN KILIÁN – Klatovský deník

Se sklopenými hlavami odcházeli v sobotu ze hřiště fotbalisté Chanovic po domácí prohře v krajském přeboru mužů se Stodem. Jejich katem se stal bývalý reprezentant Petr Vlček, který skvěle dirigoval obranu hostů a navíc srazil Chanos do kolen prvním gólem utkání.

TJ Chanos Chanovice - Slavoj Stod 0 : 2.

Domácí začali aktivně a již v 7. minutě předvedli velmi pěknou a rychlou kombinaci, na jejímž konci byl Šrámek, který ale zhruba z deseti metrů pálil nad. Hosté odpověděli nepřesnou střelou Dlouhého a hlavičkou Zámečka, která také nemířila mezi tyče. Ve 24. minutě sahal Chanos po gólu, ale střelu Melky vytáhl gólman Janča na roh. Smůlu měli domácí i ve 33. minutě, kdy obral Polena o míč Janču váhajícího s rozehrávkou, ale nedokázal ani vystřelit, ani přesně nahrát.

Po přestávce přišli zejména domácí z kabin jako vyměnění, a tak poměrně pohledný fotbal nahradila soutěž „kdo dál, kdo výš“. Vůbec první střelu, která stále po změně stran za řeč, byla k vidění až v 69. minutě. Vyslali ji hosté. Domácí hráli stále hůře a přišel trest, když Zámeček rozehrál přímý kop, který usměrnil šikovně do protipohybu brankáře Vlček a poslal tak hosty do vedení. To před koncem ještě Stod zvýšil, když šli jeho tři hráči sami na Bekeho a Lukášek bez problémů skóroval do prázdné branky.

„Opět jsme rozdali všechny body, výkon se vůbec nepřiblížil posledním dvěma zápasům. Soupeř šel za body víc, nás strašně srážejí individuální chyby“ posteskl si po utkání domácí kouč Pavel Běloušek.

Poločas: 0:0. Branky: 76. Vlček. 88. Lukášek. ŽK: 0:1. Rozhodčí: Křen, Havel, Szikszay. Sestava Chanovic: Beke, Srb, Šimsa (59. Hnídek), Šrámek, Brom, Kostka (86. Král), Melka (52. Černohorský), Horváth, Hrach, Drohobeckyj (75. Zelenka), Polena.

Branky: Mastný, Michal, Turek; ŽK: 0:1

1.  Chrást            23  20   1   2   78: 19    61 ( 28)

2.  Tachov            22  16   4   2   58: 20    52 ( 19)

3.  Rokycany          22  15   1   6   57: 27    46 ( 13)

4.  Stod              23  12   3   8   40: 34    39 (  3)

5.  Přeštice          22  11   2   9   44: 35    35 (  2)

6.  ZČE Plzeň         22   9   6   7   36: 24    33 (  0)

7.  Vejprnice         22   9   5   8   40: 38    32 ( -1)

8.  Příkosice         23   9   2  12   32: 43    29 ( -4)

9.  Holýšov           22   7   5  10   30: 41    26 ( -7)

10.  Stříbro           23   6   6  11   39: 53    24 (-12)

11.  Chanovice         23   7   2  14   23: 47    23 (-10)

12.  Bolevec           22   6   4  12   26: 40    22 (-11)

13.  Rapid Plzeň       22   5   5  12   29: 50    20 (-13)

14.  Horní Bříza       23   4   7  12   32: 47    19 (-17)

15.  M. Touškov        22   5   1  16   33: 79    16 (-17)

1. A  T Ř Í D A

TROJICE CELKŮ  Z POŠUMAVÍ NA KONCI TABULKY  POUZE PABĚRKUJÍ

Pohled na tabulku  šest kol před koncem tohoto ročníku  kazí  umístění třech celků z Pošumaví na místech která znamenají sestup , respektive při té lepší variantě boj o zachování účasti v baráži. Původní předpoklady, že po podzimu nastane pozitivní obrat k lepšímu  se nenaplnily . Strážov, Luby a Sušice místo toho, aby si v tabulce bodově polepšily výraznější úspěšnou sérii  pouze paběrkují a  bezpochyby jejich účast v druhé nejvyšší soutěži v kraji pro příští ročník je vážně ohrožena. Ostatně největším důkazem toho, že se svými největšími   soupeři ze spodních pater tabulky nestačí držet krok je i poslední kolo. Luby prohrály na hřišti posledního Zbirohu, Sušice doma pouze remizovala s Nepomukem a naděje Strážova , že by konečně přivezl také nějaký ten bod z venku byla opět realitě značně vzdálená.Když k tomu přidáme, že ani dosud suverénní Horažďovice nijak ohroženým týmům z Pošumaví v Blovicích remízou s dalším ohroženým celkem příliš nepomohly, pak je situace taková jaká je. Kluby si musí pomoci sami svými výkony a pokud se tak nestane, skončí hodně špatně.

Blovice  -  Horažďovice  0 : 0 (0 : 0)

ŽK: 1:2. Diváků: 160

Horšovský Týn  - Strážov  4 : 2  (4 : 2)

Petr Presl

Utkání mělo nečekaně bleskový začátek a v 6. minutě už byl stav 2:1. První branku hostů dal ve 40. sekundě po hrubce domácího brankáře M.Chaluš, který z kroku dorazil míč, který brankáři vypadl z ruky. Domácí odpověděli velmi rychle a dvěma slepenými brankami utkání otočili. Hosté po kombinaci středem hřiště srovnali skóre brankou P.Presla, ale to byl bohužel poslední střelecký úspěch v utkání. Další dobré šance zahodili Janka i Chaluš, a tak přišel trest na druhé straně hřiště, když domácí dvěma slepenými brankami po drtivých brejcích zkušených exligových hráčů rozhodli o svém vítězství. Druhá půle už přinesla jen několik šancí domácích a hosté už síly na zvrat nenašli.

Branky za Strážov :  Kokštejn 2, Svoboda 2 -  1.min. Chaluš  20.min. Presl P.  Rozhodčí:  ŽK: 2:3.  Diváků : 50

Sestava Strážova: Javorský, Čížek, Michel, Presl P. (70.Denk M.) Franc, Vítovec, Matějka T., Chaluš, Matějka V., Janka (80.Mayer) Čeleda ( 85.Presl Š.)

Klatovy  - Zruč    1 : 0 (1: 0)