IV. TŘÍDA - skupina A, B 16.,14 .kolo 7. – 8.5. 2011

IV. TŘÍDA  - skupina  A

SOUBOJ O PRVNÍ MÍSTO NEMĚL VÍTĚZE

Přímý souboj o první místo v tabulce se hrál ve Strážově. Duel dvou rezerv  skončil dělbou bodů a  domácí se tak mohli radovat pouze z toho, že zůstali nadále na prvním místě  , ale  také z toho , že v případě rovnosti bodů v konečné tabulce mají s béčkem Měčína  nad kterým vyhráli na podzim venku mají ve vzájemných zápasech lepší bilanci. Na jaře se zatím daří rezervě Železné Rudy, která k poem dvěma bodům získaných na podzim již na jaře přidala dalším osm a zatím kráčí jarem bez porážky.

Dlažov  - Vrhaveč B    2 : 3 (0 : 2)

Branky: Tribula, Kůra Augustin - Mundl Karel, Švátora Karel, Jandečka Tomáš; ŽK: 1:5; ČK: 0 : 1 ( Skřivánek P.) . Diváků: 40. Rozhodčí: Haviar.

Ježovy -  Bolešiny B    1 : 2 (0 : 1)

Branky: 70. Oberdörfer M. – 29. Koželuh Jan, 80. Farný Radek ml.; ŽK: 2:1 . Diváků: 75 . Rozhodčí: Bína.

Bezděkov B  - Křenice  1 : 3 (0 : 3)

Branky: 47. Břečka Miroslav (PK) – , 5. Baxa Tomáš,  22. Roneš Pavel, 35. Lösch Jakub; ŽK: 3:3; ČK: 0  : 1 (Rejthar) . Diváků: 40

Železná Ruda B - Janovice B  2 : 2 (0 : 1)

Josef  Škach

Za krásného slunečného počasí sehrálo mistrovské utkání Železná Ruda B - Janovice B dne 8.5.2011 od 11.00 hod. Ihned po rozehrání hostující tým šel do vedení kdy nedorozumění domácího brankáře s domácím obráncem využil Urban a prostřelil domácího brankáře. Běžela 2 min. a stav na světelné tabuli byl 0 :1 z pohledu domácího celku. Poté se hra vyrovnala a domácí celek Železná Ruda B měl několik šancí, které však neproměnil. Do šatny se tedy šlo za stavu 0 : 1 z pohledu domácího celku. Po přestávce domácí celek začal náporem, kdy střílený přímý kop domácího Trejbala z levé strany stačil hostující gólman pouze vyrazit před domácího Nedvěda a ten pohodlně uklidil míč do brány k pravé tyči. Bylo to 1 : 1 a běžela 53 min. V tu chvíli mělo navrch domácí mužstvo, kdy nedokončilo několik slibných akcí k jejich spokojenosti. Jak se říká nedáš - dostaneš, udeřilo na druhé straně, kdy po centrovaném míči z levé strany pohodlně v 58 min. opět skóroval hostující Urban. Od této ch  víle bylo pouze na hřišti jen hostující mužstvo. Avšak v 90 min. se do šestnácky probojoval rychlík domácího mužstva Říha K., kdy tento byl faulován. Penaltu domácího mužstva o levou tyč bezpečně proměnil kapitán mužstva Máca. Celkový výsledek 2 : 2.

Branky : 53. Nedvěd, 90. Máca – 2., 58. Urban Miroslav

Rozhodčí : Josef Jarko. Diváků: 80. ŽK: 0 : 3. ČK: 0 : 1 (Bohuslav).

Strážov B – Měčín B  2 : 2 (0 : 0)

Josef Vaněk

Ve vyrovnaném prvním poločase si oba soupeři vytvořili po jedné brankové příležiti. Domácí Jiří Hosnedl neproměnil svůj únik z pravé strany  a hostům zmařil možnost změnit skóre gólman domácích Vaněk.

Po přestávce se ujali domácí v 53. minutě  šli do vedení, když centr Jandy našel v pokutovém území hostů Webera a ten lobem přes brankáře rozvlnil poprvé sít svatyně měčínské rezervy. Hostům se podařilo skóre srovnat po vlastní brance Palečka a později otočit výsledek ve svůj prospěch brankou z ofsajdu.  Naštěstí hráči strážovské rezervy  se vzchopili a v závěrečném náporu  po přihrávce od Jirky Hosnedla vyrovnal na konečnou spravedlivou dělbu bodů autor první branky domácích Petr Weber.

Branky: 53.,85. Weber Petr – 66.vlastní(Paleček), 70. Bošek Karel.  Rozhodčí: Dyk. ŽK: 3 : 2.

Diváků: 60.

Sestava   SK Strážov B: L. Vaněk – V. Paleček (ŽK), T. Švůgr, M. Kolář, M. Ondřej (57. O. Koláček (ŽK)) – P. Kollross, V. Janda (ŽK), R. Kalista, J. Hosndl – P. Weber, J. Čermák.

1.  Strážov B         15  10   2   3   49: 21    32 ( 11)

2.  Měčín B           15   9   3   3   37: 13    30 (  6)

3.  Vrhaveč B         14   9   1   4   44: 25    28 (  7)

4.  Křenice           15   7   4   4   39: 29    25 (  1)

5.  Janovice B        14   7   4   3   35: 28    25 (  4)

6.  Ježovy            15   8   1   6   30: 33    25 (  1)

7.  Bolešiny B        15   5   4   6   23: 24    19 ( -2)

8.  Bezděkov B        15   4   3   8   21: 52    15 ( -6)

9.  Ž. Ruda B         14   2   4   8   29: 42    10 (-11)

10.  Spůle             14   3   0  11   15: 29     9 (-12)

11.  Dlažov            14   3   0  11   18: 44     9 (-12)

IV. TŘÍDA  - skupina  B

KDYŽ SE DVA PEROU, TŘETÍ SE SMĚJE

Největší pozornost dalšího kola IV.třídy skupiny B přitahoval  duel v Kašperských Horách . Domácí  třetí celek tabulky hostil  druhý Sokol Nalžovské Hory . Konečná remíza nahrála v  ARBO Velhartice . Tento vedoucí celek si těsnou výhrou nad Zavlekovem si upevnil vedení v tabulce a zvýšil svůj náskok na slibných  šest bodů.

ARBO Velhartice- Sokol Zavlekov  2 : 1 (1 : 1 )

Petr Pavlík

Domácí nastupovali k utkání s tím, že nechtějí ani v tomto duelu klopýtnout. Zavlekovští však byli zdatným soupeřem a po dvou nepřesných střelách domácích útočníků v úvodu utkání, se dokonce ujali vedení. Bylo to ve 21 minutě, když domácí obrana zapomněla na Fouse a ten hlavičkou otevřel brankový účet zápasu 0:1. Domácí ještě více znervózněli a hra se jim vůbec nedařila. Do poločasu se domácím podařilo se štěstím vyrovnat. Faltínova střela z velké dálky přistála na břevně brány hostí a dorážky se duchapřítomně chopil Rendl 1:1. Ve druhé půli byli domácí přece jen o něco lepším mužstvem. Vytvořili si tlak, ale příležitosti ke skórování ne a ne využít. Zavlekovští vyráželi na domácí bránu jen příležitostně. V 70 minutě se domácí dočkali podruhé a hezkou akci po levé straně zakončil tvrdou střelou Bejvl a dal tak domácím šanci k dalšímu zisku bodů. Tu si domácí tým pohlídal až do konce utkání, které velmi dobře odřídil sudí Hovorka.

Branky : 32 Rendl, 70 Bejvl J.  -  21 Fous. Rozhodčí:  Hovorka. ŽK: 0:1. Diváků: 70

Kašperské Hory –Nalžovské Hory   2 : 2 (1 : 1)

Tomek Petr

Další ztráta domácího mužstva, ale na druhou stranu zasloužená dělba bodů.

Branky 38. Rovňan Richard, 57. Franěk Pavel - 18. Vaněk Luďek, 66. Štěpánek Jindřich

Rozhodčí: Brůha Radek. ŽK: 1:1 . Diváků:50

Svéradice B   -  Soběšice   5 : 0 (3 : 0)

Branky: 5. Vápeník Petr, 6. Vlček Jakub, 12. Staněk Roman, 63. Chaloupka Martin, 65. Šlehubr Milan ; ŽK: 0:2.  Rozhodčí: Bala.  Diváků: 20.

Milčice  - Kolinec   0 : 2 (0 : 1)

Branky : 29. ,86.   Horák Jan. ŽK 1:3. Diváků 60.Rozhodčí : Hovorka Milan.

Pačejov B - Žihobce B    1 : 1 (1 : 1)

Velice smolné utkání sehrála v neděli pačejovská rezerva. Po celé utkání měla trvalou územní převahu, ve druhém poločase se hrálo prakticky na jednu branku, ale i ty nejvyloženější šance, kterých bylo na 2-3 zápasy, domácí hráči nedokázali zužitkovat. Do vedení se dostali překvapivě brzy hosté, kdy po podklouznutí domácího stopera se do brejku dostal jejich nejzkušenější hráč Milan Drobný, který svůj nájezd proměnil. Domácí kontrovali velice brzy, když se nadvakrát prosadil Josef Panuška. Ve druhém poločase domácí předvedli festival zmařených šancí. Hned v 50.minutě neproměnil Vašek Hlůžek penaltu, Pepa Panuška ze tří metrů hlavou jen nastřelil břevno úplně prázdné branky, v závěru orazítkoval tyč i Milan Rohlíček. Mnoho dalších šancí zlikvidoval žihobecký gólman Luboš Peleška.  Padesátka diváků se však rozhodně nenudila!

Branky :  9.min. Milan Drobný (Ž), 13.min. Josef Panuška (P)

Rozhodčí:  Roman Mácal.  ŽK: 0:1. Diváků: 50

1.  Velhartice        12  10   2   0   39: 13    32 ( 14)

2.  Nalž. Hory        12   8   2   2   40: 12    26 (  8)

3.  Kašp. Hory        12   6   4   2   35: 22    22 (  1)

4.  Pačejov B         12   6   2   4   29: 18    20 (  2)

5.  Svéradice B       12   5   2   5   23: 26    17 ( -4)

6.  Milčice           12   5   1   6   18: 27    16 ( -2)

7.  Kolinec           12   4   2   6   21: 25    14 ( -1)

8.  Zavlekov          12   3   1   8   20: 34    10 ( -8)