KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 15.(13). kolo 30.4. – 1.5.2011

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ BITVU O MISTROVSKÉ BODY KLATOVY PROHRÁLY

Náročný týden mají za sebou starší žáci Klatov ve kterém absolvovali dvě nejdůležitější jarní souboje. Ten první o velikonočním pondělí kdy vítězstvím ve finále krajského poháru vyhráli nad Slávií Vejprnice. Tento duel se zároveň započítával do tabulky KP a tak mají klatovští žáci zápas posledního kola KP předehrán.

Druhý duel hraný o víkendu v Tachově  byl ještě důležitější  , neboť došlo k přímému souboji o první místo v tabulce přeboru kraje. Přestože domácím nezůstali nic dlužni dali o jednu branku méně a to je stálo ztrátu vedení v tabulce. Kuriosní na těchto dvou brankách je to, že byly v 15 odehraných zápasech pouze čtvrtou a pátou inkasovanou v síti klatovského gólmana  v tomto ročníku ! Zda se na první místo ještě mohou vrátit je zcela otevřená. Moudřejší budou třeba po souboji  který se hraje 21.května ve Vejprnicích a právě domácí mohou v souboji s Tachovem ještě s umístěním na čele tabulky zamíchat.

Obdobná situace je také v KP mladších žáků. Nýrsko po jasné výhře v Přešticích drží  nadále zásluhou lepšího skóre první příčku tabulky před Rokycany. Konečné rozhodnutí zřejmě může padnout až za měsíc, kdy  doma Okula Hostí právě Rokycany . Po podzimní prohře v Rokycanech musí doma tento tým Nýrsko porazit, jinak při dělbě bodů a pokud již v KP neklopýtne by skončila na i tak vynikajícím druhém místě. Nedělejme účet bez hostinského. O prvním červnovém víkendu budeme moudřejší!

STARŠÍ     ŽÁCI

Přeštice – Nýrsko  1 : 1 (0 : 0) na PK  3 : 4

Petr Janovský

První poločas byli s větrem v zádech lepší hosté, ale dokázali si stejně jako domácí připravit pouze jednu gólovou šanci. Ve druhé půli po hrubce hostů ve středu pole, následném faulu a přímém kopu dostal domácí do vedení Klokan. Hosty branka vyburcovala ke zlepšení výkonu, v poslední čtvrthodině domácí zatlačili a dočkali se zaslouženého vyrovnání. Další šance již hosté neproměnili a tak o druhém bodu pro hosty rozhodla až úspěšná střelba pokutových kopů

Sestava hosté: Penc, Kucharik, Bejvl,  Zajíc, Fiala, Janovský, Šveňha, Kněz, Bláha, Pitel, Kotlan.

Sřídali: Votava, Žiak

Branky: 50‘ Klokan -  60‘ Kotlan

Rozhodčí:Křen ; Diváků : 30.

Tachov  -  Klatovy  2 : 1 (1 : 1)

Petr Ulrych

Dlouho očekávaný souboj o čelo tabulky krajského přeboru starších žáků se odehrál na hlavním hřišti v Tachově za příjemného i když větrného jarního počasí.

Do zápasu vstoupili lépe domácí a hned ve 2.minutě se ujali vedení krásnou střelou Bezdičky. V první čtvrthodině zápasu byli jasně lepší a na hřišti dominovali, ale další branky se jim vstřelit nepodařilo. Postupem času se začali osmělovat i hosté, které táhnul dopředu především rychlonohý Cibulka. Klatovští hráči zvládli lépe závěr poločasu a po perfektně zahraném rohovém kopu Cibulkou, dotlačil míč do sítě Macháček.

Ve druhém poločasu se šance rodily na obou stranách, ale domácí měli přeci jen více míč na svých kopačkách a výsledkem jejich aktivity byl druhý gól v brance hostů po nedůrazu klatovské obrany. Po té se hrálo především uprostřed hřiště a hra se změnila spíše v boj se spoustou osobních soubojů, na což doplatil vyloučením po druhé žluté kartě klatovský Reitmajer. Hosté si již závěrečný tlak ani žádnou brankovou příležitost nedokázali vytvořit a tak tři body zůstaly v Tachově.

Branka Klatovy : Macháček. Rozhodčí: Štrincl. ČK: 0:1.

Sestava Klatov: Sváček, Macháček, Reitmajer, Procházka, Čabrada, Dolanský, Kozák, Kojan, Bilíček, Cibulka, Martínek; střídali: Povolný, Lysek, Pavlík, Milfort

1.  Tachov            15  14   1   0   88:  8    43 ( 19)

2.  Klatovy           15  13   1   1  108:  5    41 ( 19)

3.  Rokycany          15  12   0   3   38: 17    36 ( 15)

4.  FK Nepomuk        15  10   1   4   53: 22    31 ( 10)

5.  Vejprnice         15   8   2   5   46: 25    27 (  5)

6.  Nýrsko            15   6   3   6   19: 17    24 (  0)

7.  Přeštice          15   5   4   6   15: 25    21 ( -5)

8.  ZČE Plzeň         15   5   1   9   13: 42    16 ( -8)

9.  Stříbro           15   2   3  10   16: 76    10 (-15)

10.  Košutka           15   1   4  10   10: 57     8 (-14)

11.  Dyn.H.Týn         15   2   1  12   18: 89     8 (-17)

12.  Smíchov Plzeň     15   0   3  12    7: 48     5 (-21)

MLADŠÍ  ŽÁCI

Přeštice – Nýrsko 0 : 6 (0 : 4)

Josef Juraši

Oboustranně bojovné a pohledné utkání,v němž se zaskvěl autor čtyř branek hostí z Nýrska Roman Idlbek. Domácí tým se dostal do tří brejkových situací,ale ty s přehledem vyřešily gólmani Nýrska Josef Kubečka a Antonín Dražka. Hosté si svojí trpělivou kombinační hrou dále vytvářely šance,ze kterých skóre zápasu ještě navýšily Marek Irlbek a Martin Bastl.

Sestava Nýrska:Kubečka-Bureš,Kaas,Vlček-Svoboda,Čanecký-Böhm,Idlbek, střídající:Vávra, Irlbek, Brož, Bastl,Dražka

Branky :hosté:20´,23´,25´,45´Idlbek Roman,28´Irlbek Marek,54´Bastl Martin

Rozhodčí:Křen Jiří. ŽK:1:0. Diváků:40

Tachov  -  Klatovy  0 : 1 (0 : 0)

PODROBNOSTI NEHLÁŠENY

1.  Nýrsko            15  13   0   2   73: 19    39 ( 18)

2.  Rokycany          15  12   2   1   80: 37    39 ( 17)

3.  ZČE Plzeň         15  10   1   4   62: 26    32 (  7)

4.  Tachov            15   9   2   4   55: 28    30 (  5)

5.  Klatovy           15   9   1   5   41: 27    29 (  7)

6.  Vejprnice         15   9   1   5   79: 34    28 (  7)

7.  Smíchov Plzeň     15   6   2   7   33: 44    21 ( -4)

8.  Košutka           15   6   0   9   33: 43    18 ( -3)

9.  Dyn.H.Týn         15   5   1   9   26: 66    16 ( -8)

10.  FK Nepomuk        15   3   0  12   34: 55     9 (-12)

11.  Přeštice          15   3   0  12   26: 66     9 (-15)

12.  Stříbro           15   0   0  15   22:119     0 (-24)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

HORAŽĎOVICE PROHRÁLY DERBY AŽ NA POKUTOVÉ KOPY

Vedoucí tým tabulky FK Horažďovice absolvoval o víkendu důležité derby doma s rezervou Klatov. Přestože měl v zápase více ze hry i brankových příležitostí zůstalo po sedmdesáti minutách u skóre obou aktérů nula. V dodatečném penaltovém rozstřelu ve kterém vítěz získal do tabulky další bod rozhodla až 11 série . Za  stavu 6:6 hostující brankář Schweigl svou penaltu proměnil a pak vychytal i střelu horažďovického brankářského protějšku. Nicméně Horažďovice si nadále udržují před druhým Holýšovem který rozstřílel Svatobor Hrádek na hrádeckém pažitu ,  v tabulce pětibodový náskok.

Hrádek – Holýšov  0 : 8 (0 : 2)

Stanislav Křížek

Velmi omlazené družstvo na tým z Holýšova jednoznačně nestačilo.

Branky: 20.42.51.65,Čavajda Pavel,30.63.66.70,Kraus Radek. Rozhodčí: Klička Jiří. Diváků: 20. Hráno bez karet.

Mrákov – Svéradice   4 : 2 (3 : 1)

Rozhodčí: Prokeš. Diváků: 20.

FK Horažďovice – Klatovy B    0 : 0  na PK 6 : 7

Daniel Martínek

Začátek deštivého zápasu byl vyrovnaný, postupně ovšem domácí získali převahu a zdálo se být jen otázkou času, kdy ji vyjádří i gólově. Nakonec bylo horažďovickým 70 minut málo. Žádnou z řady vyložených šancí nedokázali zužitkovat, v nastavení zazvonilo i břevno branky hostů. Po celkem jednoznačném průběhu a skóre 0:0 se šlo na penalty. Ty měly velice dramatický průběh i díky oběma výborným gólmanům. Rozhodnutí padlo až v 11. sérii, kdy za stavu 6:6 hostující brankář Schweigl svou penaltu proměnil a pak vychytal i střelu horažďovického brankářského protějšku.

Sestava Horažďovic:Panuška, Greger, Vachuška, Vrzal, Rejšek, Berger, Ondrejička, Vaněček F., Dlouhý, Hlaváč, Martínek, Pikeš, Slepička, Boček.

Rozhodčí: Velíšek Jiří   ; ŽK:0:1; Diváků : 20.

Staňkov – Sušice B    0 : 3 (0 :  1)

1.  Horažďovice       13  11   2   0   62: 10    36 ( 14)

2.  Holýšov           13  10   1   2   82: 11    31 ( 13)

3.  Hrádek            13   9   1   3   45: 22    29 (  7)

4.  Klatovy B         13   6   3   4   36: 18    22 (  0)

5.  Sušice B          13   7   0   6   33: 40    21 (  6)

6.  Koloveč           13   6   0   7   33: 52    18 ( -3)

7.  Svéradice         13   5   1   7   34: 33    16 ( -2)