Krajský přebor, 1.A třída 24. kolo 30.4. – 1.5.2011

KRAJSKÝ PŘEBOR

PŘED ROKEM DOPADLI CHANOVIČTÍ  HŮŘ

K utkání 23.kola do Holýšova odjížděli Chanovičtí  jednoznačně s cílem neopakovat debakl z května minulého roku kdy na hřišti domácího Holýšova prohrály vysoko 7:2. Nicméně domácí kteří skončili v minulém ročníku na 3. místě  jsou tomuto umístění letos značně vzdáleni . Soupeř Chanosu ani na jaře doma moc nezáří, když ze čtyř zápasů dokázal  bodovat výhrou v dohrávce nad Bolevcem. Chanonice po  poslední výhře venku na Rapidu chtěly na tento úspěch navázat. To se jim dělbou bodů podařilo a vrátily tak domácím  i ztrátu bodů z podzimu kdy doma s tímto soupeřem hrály bez branek.

Branky: vlastní - Vnuk 2, Paul; ŽK: 2:3. Diváků: 200

1.  Chrást            22  20   1   1   77: 16    61 ( 28)

2.  Tachov            21  15   4   2   56: 20    49 ( 16)

3.  Rokycany          21  14   1   6   55: 27    43 ( 10)

4.  Stod              22  11   3   8   38: 34    36 (  0)

5.  Přeštice          21  10   2   9   41: 35    32 ( -1)

6.  Vejprnice         21   9   5   7   40: 35    32 (  2)

7.  ZČE Plzeň         21   8   6   7   33: 23    30 (  0)

8.  Holýšov           22   7   5  10   30: 41    26 ( -7)

9.  Příkosice         22   8   2  12   29: 42    26 ( -4)

10.  Stříbro           22   6   6  10   38: 50    24 (-12)

11.  Chanovice         22   7   2  13   23: 45    23 ( -7)

12.  Bolevec           21   6   4  11   26: 38    22 ( -8)

13.  Rapid Plzeň       21   5   5  11   28: 47    20 (-13)

14.  Horní Bříza       22   3   7  12   29: 46    16 (-17)

15.  M. Touškov        21   5   1  15   33: 77    16 (-14)

1. A  T Ř Í D A

ANI KLATOVY NEZASTAVILY JARNÍ VÍTĚZNÉ TAŽENÍ HORAŽĎOVIC

V Horažďovicích se očekával nelítostný boj dvou aspirantů  na návrat do krajského přeboru mezi domácím lídrem tabulky a hosty z Klatov. Před velice solidní diváckou kulisou se podařilo brankou vstřelenou pět minut před koncem domácím vstřelit vítězný gól a tím se jim podařilo vrátit svému soupeři podzimní prohru 3:2 z Klatov.

Jako podstatě úspěšné lze označit toto kolo také pro ostatní zástupce Pošumaví v 1.A třídě které jsou ohroženy sestupem. Luby doma neudržely jednobrankové vedení a nakonec se o body stejně jako Sušice v Domažlicích podělily. Strážov v zápase o šest bodů bez větších problémů přehrál  Nýřany a i přes těžké vylosování je stále ve hře o záchranu.

VD Luby  - Chlumčany   1 : 1 (1 : 0)

Karel Křížek

Domácí hráči nastoupili do utkání s odhodláním konečně naplno zabodovat před vlastním publikem. Hosté ale mají kvalitní kádr, což dokazuje postavení v tabulce, a tak se v prvním poločasu odehrávala bitva o každý míč hlavně ve středu hřiště. První velkou šanci ke skórování měli hosté z Chlumčan v 17. minutě, kdy  se ocitl sám před brankářem hostující  Havlíček, ale brankář Kalaš svůj tým podržel. Ve 22. minutě se zranil domácí útočník Míra Šůs, kterého nahradil mladíček Aleš Čížek. Ten se také postaral o zápis do střelecké listiny, když ve 44. minutě z rychlého protiútoku vstřelil gól a upravil tak stav utkání na 1 : 0. Druhý poločas byl také vyrovnaný, obě mužstva hrála s důrazem v osobních soubojích a pozorně v zadních řadách. V 64. minutě zápasu zahrával hostující Havlíček rohový kop, který se nešťastně odrazil od domácího Turnera do vlastní brány a bylo srovnáno na 1 : 1.  Hosté se pak dostali ještě do dvou vyložených příležitostí, když první zneškodnil obětavým zákrokem domácí brankář Kalaš a podruhé hostující útočník  Dušek hlavou jen těsně minul. Domácí hráči si vytvořili největší příležitost v 80. minutě, kdy Javorský zahrával trestný kop ze 20 metrů, ale hostujícího gólmana se nepodařilo překonat.  Utkání tak skončilo 1 : 1 k větší spokojenosti hostujících Chlumčan.

Domácí trenér Karel Šnour pochválil svoje hráče za bojovnost a nasazení v utkání, vrásky na čele mu ale přidělala zranění Míry Šůse a Aleše Čížka, který rovněž nedohrál zápas pro zraněný kotník.

Sestava Startu Luby :  Kalaš Jan, Turner Václav, Javorský Josef, Vejskal Martin, Křížek Karel, Juřina Oldřich, Šnour Daniel, Voráček Přemysl (Pikhart Radek), Koželuh Vojtěch, Šůs Miroslav (Čížek, Aleš, Švec Radek).

Sestava Chlumčany :  Losch Petr, Milota Libor, Lenk Jan, Tomášek Jan, Kulhánek Michal, Karban David, Tisot Stanislav, Ebelender Jan, Dušek Václav, Havlíček Jan, Voller Jan, na střídání byli připraveni Holý Luboš, Fořt Tomáš, Šobr Radek.

Branky : 44. Čížek Aleš – 64. Havlíček Jan

Rozhodčí: Lanči Michal . ŽK:  3 : 1.Diváků:   180

Strážov – Nýřany  4 : 1 (2 : 0)

Dnešní důležité utkání přineslo festival neproměněných brankových příležitostí na straně domácích, když několikrát mohli skóre navýšit, ale chybělo více klidu a sebedůvěry při zakončení akcí. Velký podíl na brankách prvního poločasu měl svými exkluzivními přihrávkami na Čeledu a bratra Václava Tomáš Matějka, neúnavný tvůrce hry, který v druhé půli navíc zařídil i penaltu, kterou zkušeně proměnil milimetrovou střelou do šibenice Š.Presl. Hosté se příliš do šancí nedostávali a korigovali výsledek až z penalty, kterou hlavní rozhodčí nařídil velmi přísně po čistém obranném zákroku Chaluše.

Trenér domácích Petr Presl : „ Za dnešní výkon si kluci pochvalu určitě zaslouží a věřím, že dokážeme společně zvednout sebevědomí týmu a také bodové konto na úroveň, která nám dá možnost hrát tuto soutěž i v dalším soutěžním ročníku.“

sestava : Javorský, Čížek, Michel, Helm (70.Denk), Šlégl (75.Franc), Vítovec, Matějka V., Matějka T., Chaluš, Janka (65.Mayer), Čeleda (72.Prel Š.) ŽK : Chaluš

Video  z utkání  později.

Branky: 19., 50. Čeleda Jiří, 23. Matějka Václav, 78. Presl Štěpán (PK( - 56. Duspiva (PK).

Rozhodčí: Fillinger Miloš, Malinčák Lukáš, Lego Jan. DS: Hajšman Pavel. ŽK: 0 : 3. Diváků: 200.

Horažďovice  - Klatovy 1 : 0 (0 : 0)

Oba týmy nastoupily k očekávanému derby před velice pěknou diváckou kulisou kterou tvořilo 320 příznivců kopané obou táborů v oslabené sestavě, když v domácím kolektivu chyběli Šedivý, Koc a M.Forman, u hostů  chyběly opory Vítove c a Ditrt.

Do zápasu vstoupily zhurta. Již v páté minutě  vyslal na domácí branku Vonášek dalekonosnou střelu  která řádně protáhla brankáře Jarolíma. Domácí nezůstali nic dlužni a vrátili protiúderem v podobě nastřelené tyče Křivancem. Největší šanci prvního poločasu měl domácí Jiřík, který se řítil sám na brankáře Hermana, ale ten jeho střelu vytěsnil vedle jeho svatyně. Když z  následujícího rohového kopu pálil Čadek vedle klatovské branky nerozešli se oba soupeři do kabin k poločasové přestávce bez branek.

Domácí si i o přestávce udržovali mírnou převahu , ale Klatovy  stále úspěšně odolávaly. Rozohdnutí přišlo pět minut před koncem, kdy šafanda po individuální akci z pravé strany prošel přes obránce až před brankáře hostů kterého si položil a hokejovým blafákem úspěšn zakončil v podobě vítězné branky.

SESTAVY

Horažďovice : Jarolím – Čadek, Šafanda, Mičkal, Stulík, Cihlář (79.Janouškovec), Jůda, Beránwek, Greger, Křivanec, Jiřík(87.Beneš).

Klatovy : Herman – Veselka, Uldrych, Homolka(87.Vlček). Matějka J., Vonášek (46. Skala), Matějka D., Meszáros, Hanzlík, Votípka (46.Brož).

Branky: 85. Šafanda; ŽK: 2:3 . Diváků: 320. Rozhodčí Kračmer.

Manažer Horažďovic Milan Koželuh : „ Myslím si, že naše vítězství bylo sic těsné , ale vzhledem k průběhu hry zcela zasloužené. Pro nás jsou důležité tři body kterými jsme si vzhledem k další bodové ztrátě Domažlic B domácí remízou se Sušicí vytvořili upevnili vedení v tabulce. Nepomírám že jsem rád za to jak se nám na jaře daří a je třeba si přiznat, že i štěstí stojí na naší straně.“

Domažlice B  - Sušice 2 : 2 ( 1: 1)

Branky: Hartl, vlastní - Hubáček, Vrhel; ŽK: 3:3; ČK: 1:0 . Diváků:  100

Křimice  - Blovice   1 : 0 (1 : 0)

Branky: Bárta; ŽK: 1:2; ČK: 0:1. Diváků:  70

Chotíkov -  Zbiroh   3 : 0 (2 : 0)

Branky: Bočan, Marek, vlastní; ŽK: 2:1. Diváků:  60

Nepomuk  - Sl.Mýto   3 : 1 (1 : 0)

Branky: Vosyka, Švec M., Švec V. - Bejček; ŽK: 2:2. Diváků:  80