KPD , KSD – skupina A 18. kolo 23. – 24.4.2011

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

V DERBY SI VYROVNALI ÚČTY

Pikantní derby se hrálo v Horažďovicích. Sušický trenér Jiří Brabec na lavičce Horažďovic, naopak horažďovický Josef Sova na lavičce Sušice. A aby toho nebylo málo, oba trenéři měli svého syna v týmu soupeře. Samotné utkání nabídlo podle očekávání nezáživnou nervózní podívanou. Ostatně domácí toužili vrátit hostům  podzimní prohru 1 : 0 ze Sušice. To se jim podařilo a pro tento soutěžní ročník mají spolu vyrovnané účty.

Horažďovice - Sušice   1 : 0 (0 : 0)

Hrálo se především ve středu hřiště, ale každé z mužstev si dokázalo v prvním poločase vypracovat gólovou šanci. V 10.minutě zahrával kapitán hostů Tomáš Klíma přímý volný kop a brankář Macoun s Danem Vonáškem zastavovali pohromu těsně před brankovou čarou. Vzápětí zahrávali rohový kop domácí. Jmenovec hostujícího kapitána Tomáš Klíma v domácím dresu vrátil přetažený míč do šestnáctky a Lukáš Zdichynec zblízka přestřelil. Hosté pak zaujali ještě průniky Vargy a Šimona Svobody, ale skóre zůstalo bez branek. Ve druhém poločase vyvíjeli větší iniciativu domácí a její intenzitu umocnilo vyloučení Skuhry. Hosté pak spoleháli prakticky jen na brejky nebezpečného Vargy, domácí hráli do zformované sušické obrany. V největší šanci byl v 68.minutě po individuální akci Nauš, ale překáželo mu břevno. Tlak domácích sílil, čas ubíhal a v 85.minutě se Horažďovice dočkali. Kombinací se prosadili na hranici šestnáctky, odkud Vachuška vystřelil přesně k tyči. I výborně chytající Karel Gill byl na jeho pokus krátký. V závěru domácí zazdili dvě gólové šanci na rozhodnutí. Nejdříve po akci Zdichynce přestřelil Kába, následně v obrovské šanci Klíma nastřelil jen brankáře Gilla. Závěr však domácí přečkali bez úhony a dovedli utkání k zaslouženému vítězství. Ke cti sušického mužstva určitě patří, že až na brankáře Gilla hrají s mužstvem, které bude v dorostenecké kategorii působit i příští rok.

Branka: 85.Vachuška Alexander

Rozhodčí: Szikszay Ladislav, ŽK: 1:4, ČK: 0:1 (58.Skuhra Jiří 2ŽK), Diváků: 40

Sestavy

Horažďovice: Macoun - Sova, Forman, Dan Vonášek, Kubaň - Hlůžek, M.Greger, Nauš, Vachuška - Zdichynec, Klíma (Kába - dále připraveni: Jiřík, Dom.Vonášek, Pařil, T.Greger, Kylián); Trenér: Brabec Jiří

Sušice: Gill - Vrhel, Kodýdek, Trčan, Brabec - Kliment, Skuhra, Klíma, Halas - F.Matějka, Varga (Š.Svoboda, Novák, Chudý); Trenér: Sova .

Smíchov Plzeň – Klatovy  1 : 6 (1 : 1)

Branky  : Novotný  - Lužný  2, Schwarz, Schejbal, Denk, Kolář . Diváků : 50. ŽK: 1 : 1.

Sestava Klatov: Sláma,Thomayer,Denk,Rendl,Uruba,Vlček,Štengl,Brož M,Kolář,Schwarz,Kvítek, Lužný,Bouzek, Boublík, Schejbal, BrožJ.

Horažďovice       - Sušice        1 :  0

1.  Přeštice          18  15   2   1   60: 16    48 ( 20)

2.  Doubravka         18  12   3   3   49: 18    40 ( 12)

3.    Plzeň         18  12   2   4   82: 27    39 ( 11)

4.  Horažďovice       18  12   2   4   46: 22    39 ( 11)

5.  Domažlice         18   9   3   6   41: 32    31 (  3)

6.  Klatovy           18   6   6   6   35: 36    27 ( -3)

7.  FK Nepomuk        18   7   3   8   40: 37    26 ( -3)

8.  Luby              18   7   2   9   40: 43    25 ( -4)

9.  Sušice            18   6   5   7   28: 31    25 ( -4)

10.  Tachov            18   7   1  10   47: 45    22 ( -5)

11.  Postřekov         18   6   2  10   36: 41    21 ( -7)

12.  Křimice           18   7   0  11   41: 76    21 ( -6)

13.  Smíchov Pl.       18   2   2  14   24: 73     8 (-19)

14.  Zruč              18   1   1  16   14: 86     5 (-23)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

DOROST  OKULY MÁ NEJLEPŠÍ ÚTOK

Jak se již v tomto ročníku KS dorostu  stalo tradicí   vede si Okula Nýrsko z trojice účastníků z Pošumaví  v této soutěži nejlépe. Po podzimní remíze ve Staňkově hostila tohoto soupeře v 18.kole doma a vysokou výhrou potvrdila, že má v součastné době nejlépe střílející útok který zatížil brankové konto svých soupeřů již 71 góly.

Nýrsko  -  Staňkov   8 : 0 (3 : 0)

Jiří Vondra st.

Dorostu se podařilo dohrát zápas do vítězného konce po vedení v poločase 3:0, což neklaplo minulý zápas v Horšovském Týně. Je však nutno dodat že tomu vydatně přispěl odevzdaný výkon soupeře ve druhé půli zápasu. Hráči domácích bez větší námahy mohli kombinovat a zastřílet si na branku soupeře. Odevzdanost soupeře dokumentovala branka domácích po odkopu míče od branky, kterou nechal soupeř propadnout na zcela volného Jánského, který pak v pohodě s míčem doběhl k brance soupeře a skóroval. To naopak domácí brankář se musel v utkání nudit.

Branky: Flór 3, Kohout, Lepší, Lev, Jánský.Rozhodčí: Bošek

Měčín  - Koloveč       2 : 4 (1 : 2)

Podrobnosti nehlášeny

Hostouň – Sušice B   6 : 3 (3 : 1)

Domažlice B  - Horš.Týn 4: 0 ( 1: 0)  , Mrákov  - Nepomuk 5: 1 ( 4: 1)  , Blovice  - Holýšov 3: 2 ( 3: 1), Stod – Kasejovice 6 : 1(3 : 1)

1.  Koloveč           18  14   2   2   68: 25    45 ( 17)

2.  Blovice           18  13   2   3   61: 28    42 ( 14)

3.  Mrákov            18  11   5   2   58: 20    40 ( 11)

4.  Holýšov           18  12   2   4   57: 32    38 ( 11)

5.  Hostouň           18  10   3   5   56: 38    35 (  6)

6.  Nýrsko            18   9   4   5   71: 42    33 (  4)

7.  Domažlice B       18   8   1   9   50: 42    26 ( -2)

8.  Sušice B          18   4   8   6   33: 43    23 ( -7)

9.  Staňkov           17   6   2   9   36: 57    21 ( -4)

10.  Měčín             18   6   0  12   30: 57    18 ( -9)