Krajský přebor, 1.A třída 22. kolo 23. – 24.4. 2011

OSLABENÉ CHANOVICE DRUHÉMU TACHOVU ZLE ZATÁPĚLY

Na rozdíl od minulých zápasů ve kterých Chanovice doma zbytečně na body nedosáhly měly tentokráte doma mimo  to, že nastoupily v  silně oslabené sestavě notnou dávku smůly. Proti druhému  týmu tabulky nastřelyly Melkou břevno a když za sražení v pokutovém území na tohoto hráče nebyli hosté potrestáni, nakonec své těsné vedení  ubránili a v samotném závěru druhým gólem ještě pojistili.

Chanovice – Tachov 0 : 2 (0 : 1)

Jiří Štěrba

Chanovice nastoupily do zápasu bez pěti hráčů základní sestavy proti jednomu z nejlepších mužstev hrající krajský přebor. Domácí Chanovice se hned od začátku pustili bez bázně do soupeře. V 11 minutě vystřelil těsně nad branku Černohorský. Ve 26 minutě měl velkou šanci Polena, ale v tísni zblízka trefil náruč brankáře hostů. Ve 28 minutě po závaru ve vápně domácích překonal hlavou Bekeho Tušl. V 31 minutě měli další šanci hosté, ale Beke střelu vyrazil na roh. Chanovice přidali a podařili se jim i soupeře přitlačit. Do druhého poločasu nastoupili domácí odhodláni se ještě nevzdat a začali se rodit šance. V 61 minutě Srb hlavičkuje brankář hostů z námahou chytá. V 64 minutě po závaru v pokutovém území hostů, byl brankář překonán , ale hostům se podařilo míč vykopnout z prázdné branky. V 71 minutě výborně hrající Melka trefil hlavou břevno u branky hostů. V 72 minutě další šanci domácích zmařil brankář, když střelu Broma vyrazil na roh. Tlak domácích pokračoval, hosté se začali

bát o výsledek. V 79 minutě přišel velmi sporný okamžik. Domácí hráč Melka se dostal s míčem do pokutového území hostů, tam ho jeden z obránců srazil a rozhodčího píšťalka zůstala němá. V 88 minutě hosté využili přečíslení obrany domácích a Cmiel zvýšil na 2:0 pro hosty. V Chanovicích se hrál výborný fotbal za krásného počasí.

Branky : 28. Tušl, 83.Chmiel

Rozhodčí : Urban. Diváků: 120. ŽK: 2 : 0.

Sestava domácích: Beke, Srb, Šimsa, Šrámek, Brom, Polena, Melka, Král/75min.Pavlovský/, Horváth, Hrach, Černohorský

Branky: Demjan - Kovařík 2, Král; ŽK: 5:3; ČK: 1:0. Diváků: 150

1. Chrást            21 19   1   1   71: 15    58 ( 28)

2. Tachov            21 15   4   2   56: 20    49 ( 16)

3. Rokycany          20 14   1   5   54: 24    43 ( 13)

4. Stod              21 11   2   8   37: 33    35 ( 2)

5. Přeštice          20 10   1   9   41: 35    31 ( 1)

6. ZČE Plzeň         20   8   5   7   33: 23    29 ( -1)

7. Vejprnice         20   8   5   7   37: 34    29 ( -1)

8. Příkosice         21   8   2 11   28: 36    26 ( -4)

9. Bolevec           19   6   4   9   24: 32    22 ( -8)

10. Holýšov           20   6   4 10   26: 38    22 ( -5)

11. Chanovice         21   7   1 13   21: 43    22 ( -8)

12. Stříbro           21   5   6 10   34: 49    21 (-12)

13. Rapid Plzeň       20   4   5 11   26: 47    17 (-13)

14. M. Touškov        20   5   1 14   33: 75    16 (-14)

15. Horní Bříza       21   3   6 12   28: 45    15 (-18)

1. A T Ř Í D A

SUŠICE PŘED REKORDNÍ NÁVŠTĚVOU VYHRÁLA DŮLEŽITÉ DERBY

Sváteční prodloužený velikonoční víkend, příjemné jarní počasí a  důležitost utkání, to vše dohromady přivedlo do hlediště stadionu v Sušici diváky , kteří  viděli v souboji o šest bodů zasloužené vítězství domácích a po jednokolové pauze si oba aktéři derby znovu vyměnili mezi sebou předposlední místo.  Sušice tak bodově dotáhla na Luby které neuspěly v dalším souboji sestupem ohrožených týmů v Blovicích. Klatovy měly po sérii zranění hráčů které je vyřadilo z aktivní činnosti potíže se sestavou . Obavy z toho plynoucí se naplnily a vyvrcholily prohrou doma s Horšovským Týnem. Výsledky tohoto kola opět potvrdily, že jedinou stálicí co se týče vyrovnaných výkonů které se projevily do vítězného jarního tažení  jsou Horažďovice. Ty nejen dokázaly zlikvidovat podzimního lídra tabulky divizní rezervy z Domažlic , ale navíc si dokázaly vybudovat slibný šestibodový náskok. Pokud v následujícím kole tuto neděli doma získají v derby  s Klatovy plný počet bodů, pak již mohou pomalu dávat chladit  šampaňské  na oslavu návratu do krajského přeboru.

Blovice - VD Luby 3 : 2 (0 : 1)

Branky: Bečvář, Houdek, Laibl - Šlechta 2; ŽK: 2:1. Diváků: 150

Horažďovice – Křimice  1 : 0 (0 : 0)

Domácí byli po celý zápas lepší . Nejzaměstnanějším  mužem na hřišti byl brankář hostů Hintehozinger, který byl jejich výraznou oporou. Mimo jiné úspěšně kryl dle nebezpečné střely Beránka. zlikvidoval hlavičku Šafandy, ale také vyšel vítězně se souboje při gólovce Koce. Obrázek hry se nezměnil ani po poločase do kterého oba soupeři nastupovali po bezbrankové první části zápasu. Do druhé půle poslal na hřiště svůj tradiční střídající žolík v podobě Jiříka. Ten v úvodu druhé půle měl možnost poslat svůj tým dovedení, ale v rozhodující chvíli špatně míč zpracoval. Podruhé již v 67.minutě nezaváhal a svojí střelou propálil vše co mu stálo v cestě a dal vítěznou branku. Vítězství lídra tabulky bylo naprosto zasloužené . Hosté i přes prohru se prezentovali bojovným výkonem a s omlazeným kádrem jsou na dobré cestě k záchraně.

Branky: ;67. Jiřík ŽK: 1:3. Diváků: 180. Rozhodčí: Brož

Sestava Horažďovic : Jarolím – Šedivý, Čadek, Koc(46. Jiřík) Šafanda, Mičkal, Stulík(75.Greger), Cihlář(84.Beneš) , Jůda, Beránek , Křivanec.

Klatovy – Horšovský Týn 3 : 4 (1 : 1)

Jitka Kilbergerová – Klatovský deník

Klatovům chyběli hlavně zraněný Vítovec a „červený“ Veselka, a na jejich hře to bylo znát, přestože nastoupil zkušený Roman Vonášek. Hosté byli od začátku aktivnější. Do vedení se sice dostali domácí, ale Horšovský Týn do přestávky stačil vyrovnat. A při Klatovech v první půli stáli všichni svatí, protože hosté zahodili řadu obrovských šancí a další výborně zlikvidoval klatovský gólman Herman. Ve druhé půli jim naopak do klatovské branky padlo prakticky vše a rázem vedli 4:1. Domácí ještě stačili korigovat na 3:4, měli i šance na vyrovnání, ale střelecké smůla se přestěhovala na jejich kopačky. Velké emoce vyvolal v poslední minutě faul ve vápně na klatovského Hanzlíka, který ale zůstal bez odezvy u hlavního sudího.

Branky: Brož, Matějka, Votípka - Kopštejn, Rom, Staroba, Venta; ŽK: 3:2 . Diváků:200.

Sušice – Strážov  3 : 1 (2 : 0)

Branky: Hájek, Jech, Szedmák - Čeleda; ŽK: 2:1 . Diváků: 500.

Sl.Mýto - Domažlice B   0 : 0 (0 : 0)

ŽK: 2:4 . Diváků: 120

Zbiroh    - Nepomuk  0 : 1 (0 : 0)

Branky: Švec. Diváků: 100 . Hráno bez karet

Nýřany Zruč 1: 2 ( 1: 1)

Branky: Anar - Karpíšek, Musil; ŽK: 4:1. Diváků:  150