Krajský přebor, 1.A třída 21. kolo 16. - 17.4.2011

KRAJSKÝ PŘEBOR

CHANOS SI VÝHROU NA RAPIDU POLEPŠIL

Dva důvody k radosti mohou mít po 21.kole krajského přeboru v Chanovicích hráči místního Chanosu. Prvním důvodem je radost z prvních bodů získaných na jaře  na hřišti soupeře . Druhým důvodem je výhra v Plzni na Rapidu , kterou si výrazně polepšily v tabulce.

Rokycany -  M.Touškov 9: 0 ( 3: 0)

Branky: Kubík 3, Procházka 2, Innemann, Rýdl, Scheinherr, Vaščák; ŽK: 2:3. Diváků: 150

Branky: Vnuk - Vohrna; ŽK: 6:2. Diváků:  100

1.  Chrást            19  17   1   1   64: 13    52 ( 22)

2.  Tachov            20  14   4   2   54: 20    46 ( 13)

3.  Rokycany          18  12   1   5   49: 24    37 ( 10)

4.  Stod              20  11   2   7   37: 30    35 (  2)

5.  ZČE Plzeň         19   8   5   6   33: 21    29 (  2)

6.  Přeštice          19   9   1   9   38: 35    28 ( -2)

7.  Vejprnice         19   7   5   7   34: 32    26 ( -4)

8.  Příkosice         19   7   2  10   25: 33    23 ( -4)

9.  Bolevec           18   6   4   8   22: 29    22 ( -5)

10.  Chanovice         20   7   1  12   21: 41    22 ( -5)

11.  Holýšov           19   6   3  10   25: 37    21 ( -6)

12.  Stříbro           20   5   6   9   33: 46    21 ( -9)

13.  Rapid Plzeň       19   4   5  10   25: 43    17 (-10)

14.  M. Touškov        19   5   1  13   33: 72    16 (-11)

15.  Horní Bříza       20   3   5  12   27: 44    14 (-16)

1. A  T Ř Í D A

HORAŽĎOVICE ÚSPĚŠNĚ ZVLÁDLY DALŠÍ DERBY

Jarní úspěšnou šňůru na šest vítězných zápasů prodloužil v 21.kole 1.A třídy  lídr tabulky z Horažďovic. Po výhře v derby v Lubech má letos na svém kontě již osmnáct získaných bodů na excelentní skóre 17:4 .Další aspirant na postu Klatovy přibrzdil svoje ambice dělbou bodů v Křimicích kde přišel nejen o dva body, ale dohrával bez dvou vyloučených hráčů. Na svojí spanilou jízdu v průběhu jara minulého roku se rozpomněli Strážovští . V  domácím prostředí zásluhou výborného výkonu v prvním poločase kdy dokázali zatížit brankové konto hostů z Mýta čtyřmi brankami . Připsali si na své konto první letošní   body které jim pomohli k tomu aby se odpoutali ode z posledního místa v tabulce. V dalším kole čeká Strážov vražedný souboj v Sušici s domácím týmem  který v tomto kole prohrál tím nejtěsnějším rozdílem branek ve Zruči.

Křimice  - Klatovy 1: 1 ( 0: 0)

Branky: Kovačič - Ulrich; ŽK: 2:4; ČK: 0:2 . Diváků: 220

Zruč  - Sušice 1: 0 ( 0: 0)

Branky: Karpíšek; ŽK: 6:2 . Diváků: 200

Strážov – Slavoj Mýto   5 : 1 (4 : 0)

Podrobnosti k utkání, hodnocení trenéra Strážova, sestřih branek průběžně po zpracování pořízených záznamů.

Domácí  kteří v tabulce v minulém kole  po prohře ve Zbirohu klesli v tabulce na poslední místo do zápasu nastoupili s očividní snahou po tomto kole opustit umístění na samotném dnu tabulky.

V šesté  minutě po sérii vhazování z levé strany Vítovec rozehrál na Chaluše, ten prodloužil na hranici velkého vápna na Šlégla a jeho tvrdá střela pravou nohou bez přípravy k tyči znamenala první branku. Druhou branku přidal v 19.minutě agilní Láďa Čížek po závaru před brankou hostů  umístěnou přízemná střela  k pravé tyči skončila ve stejných místech jako míč který znamenal vedoucí branku Strážova.  Ve 41.minutě unikl po pravé straně Tomáš Matějka, od brankové čáry poslal míč napříč malým vápnem ,  míč na zadní tyči skluzem poslal do sítě hostů Vítovec a upravil tak stav první půle na 4: 0.

Hosté vstoupili do druhé půle aktivněji se snahou o zkorigování výsledku. Nahrálo jim do karet vyloučení domácího Lukáše Helma , který v 58.minutě viděl po dvou žlutých kartách kartu červenou. Přesto to byli domácí kteří v početním oslabení v 68. minutě po faulu brankáře Humla na útočníka Strážova Čeledu dostali šanci zvýšit své vedení z pokutového kopu. Jeho exekutorem byl domácí gólman Michal Javorský, který prokázal, že penalty kopat umí 5 : 0. V 83. minutě střídající Franc  zahrál nešťastně ve vlastním pokutovém území rukou a přísný pokutový kop bezpečně proměnil Kříž  5 : 1.  Závěrečný hvizd velmi dobře rozhodujícího rozhodčího Hodka  ukončilo duel ve kterém dominovali domácí a jejich vítězství je z kategorie naprosto zasloužených.

Luby – Horažďovice   1 : 3 (0 : 2)

Karel Křížek

Domácí přivítali na svém hřišti v derby dalšího těžkého soupeře, který vede tabulku I. A třídy, tým Horažďovic. Do zápasu nastoupili s respektem a znovu nedokázali zachytit tlak soupeře v úvodu utkání, když  po čtvrthodině utkání byl stav zápasu 0 : 2. Technicky dobře vybaveni hráči hostujícího mužstva dokázali využít pomalejšího rozjezdu domácích a brankami Petra Mičkala ve 12. a 16. minutě zápasu se rychle ujali vedení.  Od tohoto stavu se hra vyrovnala a až do konce poločasu se hrálo bez vyložených brankových příležitostí na jedné i druhé straně.  Do druhého poločasu nastoupili domácí s větším nasazením a důrazem a nedovolili hostům stejný úvod, jako v prvním poločasu. Vytvořili si mírnou převahu v poli, ale do vyložených příležitostí je hosté nepustili. Až v 63. minutě domácí Ondra Kostolanský poslal nádhernou přihrávkou za obranu hostů Karla Křížka, který nezaváhal a snížil stav utkání na 1 : 2.  Domácí se pak snažili o vyrovnání, ale další branku se jim vstřelit nepodařilo.  Naopak se v závěru utkání dostal za domácí obranu hostující Jiřík, který nedal v samostatné nájezdu Kalašovi šanci a upravil tak stav utkání na 1 : 3.  O výsledku zápasu tak bylo prakticky rozhodnuto, přesto ještě do konečného hvizdu hlavní rozhodčí utkání rozehrál „karetní mariáš“ a domácí  Kostolanský a Javorský odešli v 87. a 88. minutě předčasně do sprch po druhých žlutých kartách.

Trenér Karel Šnour  po utkání litoval, že kromě úvodní čtvrthodiny byli domácí vyrovnaným soupeřem hostů, ale nedařilo se v koncovce a poděkoval hráčům za bojovný výkon. Vrásky na čele mu přidělalo zranění Přemka Voráčka, který musel odjet do nemocnice s naraženým kolenem.

Branky :   63. Křížek Karel - 12. a 16. Mičkal Petr, 85. Jiřík Jan. Rozhodčí:  Kafka Václav    ŽK: 5 : 0 ČK: 2 : 0 ( 87. – Kostolanský Ondřej,  88. – Javorský Josef (oba po 2. ŽK). : Diváků:   200

Sestava domácích: Kalaš Jan, Javorský Josef, Křížek Karel, Vejskal Martin (Pivoňka Marek), Koželuh Vojtěch (Voráček Josef), Voráček Přemysl (Švec Radek, Čížek Aleš), Juřina Oldřich, Šnour Daniel, Kostolanský Ondřej, Smolík Pavel, Šůs Miroslav.

Sestava Hostů: Karolín František, Šedivý Michal, Čadek Petr, Koc Ondřej, Šafanda Marek, Mičkal Petr,  Stulík Ondřej, Cihlář Jaroslav, Jůda Tomáš, Beránek Vlastimil, Křivatec Ondřej, na střídání byli připraveni Kozlík Jakub, Nauš Josef, Beneš Robert, Greger Martin, Jiřík Jan.

Chotíkov -  Blovice 3: 1 ( 2: 0)

Branky: Břicháček 2, Šulan - Rous; ŽK: 1:0 . Diváků:  70

Nepomuk  - Chlumčany 2: 1 ( 1: 0)

Branky: Martínek, Švejda - Dušek; ŽK: 1:0  . Diváků: 150

Domažlice B  - Zbiroh 3: 1 ( 1: 0)

Branky: Hartl, Havlíček, Neumann - Kořínek; ŽK: 2:2. Diváků: 100

Horš.Týn  - Nýřany 5: 1 ( 3: 1)

Branky: Svoboda 2, Kordule, Novák, Šindelář - Cink; ŽK: 2:5. Diváků: 120

1.  Horažďovice       21  16   1   4   55: 20    49 ( 19)

2.  Domažlice B       21  14   3   4   42: 15    45 ( 12)