KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 12.(10). kolo 9. – 10.4. 2011

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

NÝRSKO SE  OPROTI PODZIMU VYLEPŠILO BILANCI

Poprvé se v letošním roce hrálo o mistrovské body v nejvyšší krajské žákovské soutěži. Oba kluby z Pošumaví Klatovy a Nýrsko bodovaly, přičemž z celkového pohledu vystoupení starších a mladších žáků si vedlo lépe Nýrsko na hřišti v Nepomuku. Body od lídra tabulky mladších žáků se čekaly, překvapili ale starší žáci Okuly jednak ziskem bodu za remízu a dalším bodem ze střelby pokutových kopů. Nýrským žákům se tak podařila odveta, kdy doma na podzim v Nepomukem prohráli. Starší žáci Klatov  dvoucifernou výhrou kterou navázali na  podzimní výhru 7:0 v H.Týně udrželi na čele tabulky těsný jednobodový odstup před svým největším soupeřem FC Tachov. Určitě se ale nečekala prohra mladších žáků Klatov se svými vrstevníky z Horšovského Týna.

STARŠÍ     ŽÁCI

Klatovy  - Horš.Týn  16 : 0 (4 : 0)

Petr Ulrych

První jarní soutěžní zápas klatovské starší žáky bohužel příliš neprověřil, protože hosté z Horšovského Týna přijeli s pěti mladšími žáky v základní sestavě a tím byl do značné míry dán průběh utkání. Domácí se v prvním poločase předháněli v zahazování šancí a po jedné nedůslednosti svých spoluhráčů v obraně se parádním zákrokem musel blýsknout i brankář Sváček.

Druhý poločas byl pak už plně v režii klatovských hráčů, kteří zklidnili hru a zpřesnili koncovku, takže skóre narůstalo rychleji než v poločase prvním. Těžší prověrky teprve přijdou a až ty ukáží, jak na tom domácí se svým fotbalovým umem skutečně jsou.

Branky: Bilíček 4, Jarošík 3, Kojan 3, Kozák 3, Smolík 2, Procházka 1

Sestava domácí:Sváček, Macháček, Reitmajer, Procházka, Lysek, Dolanský, Jarošík, Kojan, Bilíček, Kozák, Smolík,Střídali: Čabrada, Povolný, Harmady

Rozhodčí: Bošek

Nepomuk  - Nýrsko   1 : 1 (na PK 1 : 3)

Petr  Janovský

Domácí vedli již od 4 minuty a ještě během prvních 15 minut neproměnili dvě gólové šance. Od 15.minuty byli hosté lepším mužstvem a zaslouženě vyrovnali Kotlanem v poslední minutě prvního poločasu. Druhý poločas již žádnou šanci nepřinesl a tak o druhém bodu ve prospěch hostí rozhodli pokutové kopy.

Sestava hosté: Penc, Kněz, Bejvl, Zajíc, Bláha, Záň, Janovský, Fiala, Šveňha, Toman, Kotlan

Střídali: Pitel, Votava

Branka za Nýrsko: Kotlan. Rozhodčí : Křen. Diváků: 30

Ostatní výsledky:

Košutka  - Vejprnice 0: 7 ( 0: 3), Rokycany – Přeštice 2 : 1, Stříbro – Smíchov 0 : 0 (na PK 1:3). ŽČE – Tachov  0 : 10.

1.  Klatovy           12  11   1   0   94:  3    35 ( 16)

2.  Tachov            12  11   1   0   70:  5    34 ( 16)

3.  Rokycany          12  10   0   2   33: 14    30 ( 12)

4.  FK Nepomuk        12   8   1   3   36: 18    25 (  7)

5.  Nýrsko            12   5   2   5   15: 12    19 ( -1)

6.  Přeštice          12   5   2   5   13: 19    19 ( -1)

7.  Vejprnice         12   5   2   5   28: 22    18 ( -1)

8.  ZČE Plzeň         12   4   1   7   10: 38    13 ( -5)

9.  Stříbro           12   2   3   7   15: 47    10 ( -9)

10.  Smíchov Plzeň     12   0   3   9    7: 35     5 (-15)

11.  Dyn.H.Týn         12   1   1  10   10: 74     5 (-14)

12.  Košutka           12   0   3   9    6: 50     3 (-15)

MLADŠÍ  ŽÁCI

Klatovy -  Horšovský Týn   0 : 1  0 : 1)

Nepomuk  - Nýrsko  1 : 3 (1 : 1)

Josef Juraši

Na úvodní branku Nýrského Idlbeka,dokázaly domácí hráči odpovědět proměněným  přímým  volným  kopem a chybě brankáře Nýrska.Do konce první půle se hráči Nýrska trápily s bojovným a obětavě hrajícím domácím týmem,jenž se spoléhal na brejky a standartní situace.Druhou půli přece jen hosté začaly lépe kombinovat a zaslouženě se dostaly brankou Čaneckého do vedení.Několik dalších velmi pěkných kombinacích hosté zbrkle spálily a nebo je výborně zlikvidoval domácí brankář Šindelář.A tak až ke konci zápasu pečetil výhru hostí Böhm.Sestava Nýrska:Kubečka-Bureš,Kaas,Vlček-Svoboda,Čanecký-Vávra,Idlbek ;střídající:Böhm,Irlbek,Brož, Bastl,Pavlík

Branky :7´Kovář Michal - 3´Idlbek Roman,37´Čanecký Jan,55´Böhm Sebastien

Rozhodčí:Křen Jiří; ŽK:0:2;Diváků:30

Košutka  - Vejprnice   5 : 4 (2: 2), Rokycany – Přeštice 5 : 2, Stříbro – Smíchov 0: 2, ZČE – Tachov  2 : 3.

1.  Nýrsko            12  11   0   1   59: 13    33 ( 15)

2.  Rokycany          12  10   1   1   67: 30    32 ( 13)

3.  ZČE Plzeň         12   9   1   2   48: 20    29 ( 10)

4.  Tachov            12   8   1   3   39: 23    25 (  7)

5.  Klatovy           12   7   0   5   32: 24    21 (  3)

6.  Vejprnice         12   6   1   5   61: 31    19 (  1)

7.  Smíchov Plzeň     12   5   1   6   27: 36    17 ( -2)

8.  Košutka           12   5   0   7   26: 36    15 ( -3)

9.  Dyn.H.Týn         12   4   1   7   23: 50    13 ( -5)

10.  Přeštice          12   3   0   9   22: 48     9 ( -9)

11.  FK Nepomuk        12   1   0  11   26: 51     3 (-15)

12.  Stříbro           12   0   0  12   21: 89     0 (-18)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

DERBY PŘINESLY ÚSPĚCH FAVORITŮ

Počtem účastníků v krajské žákovské soutěži ve kterém mezi deseti účastníky převládá většina celků  v počtu šesti z Pošumaví přívlastek soutěže „rozšířený okresní přebor“ . Ve dvou zápasech v Měčíně a ve Svéradicích se hrála derby která podle papírových předpokladů přinesla úspěch hostů z Klatov a Horažďovic.

Hrádek – Staňkov  8 : 0 (4 : 0)

Stanislav Křížek

Hosté podali  velmi slabý výkon. Vítězství domácích  mohlo být ještě vyšší, Svatoboru nebyly uznány ještě další dva góly.

Branky : 6. Skála Jan, 13. Brůha Martin, 29., 32. 39. a 69. Suk Jan, 44. Špička Petr a 65. Brůha Martin. Rozhodčí : Roman Bína. Diváků: 20.

Svéradice - Horažďovice 0 : 4 (0 : 0)

Favorizovaní hosté měli po celý první poločas herní převahu, ale domácí statečně bránili a dokonce si po úniku Martina Klase dokázal vypracovat šanci. Utkání se ještě více zdramatizovalo ve 37.minutě. Brankář Horažďovic Míra Panuška chytil v afektu přiťuknutí Tomáše Gregera do rukou mimo pokutové území a byl vyloučen. V brance ho zastoupil Milan Hlaváč a hned se musel vytáhnout proti přímému volnému kopu Filipa Prokopiuse. Hra v deseti však paradoxně více prospěla hostům a ti pokračovali v převaze, kterou dokázali několika brankami využít a zaslouženě dokráčeli k vítězství.

Branky: 45.Motl Jiří, 51.Vachuška Aleš, 55.Vrzal Václav, 58.Motl Jiří

Rozhodčí: Ulrych Josef, bez ŽK, ČK: 0:1 (37.Panuška Miroslav)

Sestavy:Svéradice: Martin Hájek - J.Hájek, Brokeš, Jedlička, D.Klas - Prokopius, J.Makovec, Sivák, Marek Hájek - M.Klas, Heimlich (Korbel)

Horažďovice: Panuška - Rejšek, F.Vaněček, T.Greger, Hlaváč - Ondrejička, Vrzal, Vachuška, Macoun - D.Vaněček,  Motl (Boček, Berger)

Měčín - Klatovy B    0 : 3 (0 : 1)