Divize - skupina A 20. kolo 9. - 10.4. 2011

ČESKÁ DIVIZE  MUŽŮ  – skupina   A

Krajské divizní derby   skončilo nerozhodně

Jiří Pojar

Očekávané divizní derby se v sobotu v podvečer odehrálo na útulném stadionu v Plzni Doubravce. Domácí Senco které bylo na předposledním místě přivítalo lídra soutěže fotbalisty Domažlické Jiskry. Před úvodním hvizdem hlavního rozhodčího Michala Řezáče udělal domácí kouč Roman Vyleta na poslední chvíli jednu změnu v sestavě místo záložníka Martina Smíška poslal na hřiště útočníka Jiřího Ábela,  který měl pro zranění chybět. Hosté přijeli v kompletním složení.

Úvod zápasu se nesl v znamení čekání na chybu z jednoho se soupeřů. Optickou převahu však měli hosté. V 18.minutě centroval z trestného kopu před branku hostů Jan Pavlík a hlavičku Jana Brože musel brankář  Martin Mleziva boxovat. O dvě minuty později se po zaváhání domácí obrany dostal k míči Milan Braun a do střelecké příležitosti se dostal Tomáš Bahleda ale jeho pokus zadáci odvrátili na rohový kop. První branku přinesla dvacátá druhá minuta. Martin Mleziva vykopl balon až před šestnáctku Senca k balonu se dostal štírek Jiří Bárta. Ten se dostal do pokutového území, kde byl  v souboji faulován a sudí Řežáb okamžitě ukázal na značku pokutového kopu. Jeho rozehrání se ujal Milan Braun a poslal střelou k levé tyči Jiskru do zaslouženého vedení 1:0. O chvilku později zahrávali hosté trestný kop Petrem Mužíkem, který domácí odvrátili. Jiskra se tlačila před domácího brankáře Jakuba Kunce jako  ve 29. minutě Juraj Donko po Braunovo vysunutí, ale nestačil důrazně vystřelit a zadáci Doubravky balón odkopli.  Domažličtí v prvním poločase rozehrávali spoustu rohových kopů , ale bez gólového efektu. V 32 minutě zahrozili domácí po levé straně utekl Jan Brož nacentroval před branku hostů kde slabou střelou zakončoval Petr Došlý( na podzim hostoval v Kolovči). Na druhé straně zatáhl míč po pravé straně Luděk Leitl a hlavičku Brauna gólman Kunc  v pohodě kryl. Ve 38. minutě se do zakončení po vysunutí Mužíkem dostal Braun a Kunc jeho nepříjemnou střelu k blíže k levé tyči vyrážel na další roh.To bylo z prvního poločasu vše.

Obraz hry se ve druhé půli nezměnil. Domácí vycházející se zabezpečené obrany, která  nebyla tak pevná a mnohokrát musel ukázat svoje kvality domácí brankář Jakub Kunce, ale do šancí se dostali i domácí.

V úvodu poločasu centroval z pravé strany Leitl, ale nic z toho nebylo.Ve 49. minutě se osmělily domácí Jan Pavlík( hostoval na podzim v Kolovči) našel nabíhajícího Jiřího Ábela jehož střelu zblokoval domažlický Marek Bauer na roh. Domácí do velké šance dostali v zápětí to nejprve Mleziva vyrážel střelu Pavlíka a po opakovaném centru se k  míči se dostal Došlý a přestřelil branku hostů. Po necelé hodině hry se k odraženému balonu dostal Donko a jeho pokus zblokovali obránci na další roh.V 56. minutě se po vysunutí Braunem dostal přes obránce Bahleda ale nestačil zakončit. O dvě minuty na to přečíslili hosté domácí a po vysunutí Bahledy se do šestnáctky dostal Mužík byl faulován , ale sudí Řezáč nechal pokračovat ve hře.V zápětí našel Bárta Leitla ten mířil nad branku Senca.V 63 . minutě zahrával Mužík trestný kop s levé strany po faulu na Pavla Cihláře a Kunc musel opět balon na rohový kop. V 72. minutě poslal předčasně pod sprchy sudí Řežáb domácího Jana Brože po druhém žlutém napomínání, když  u půlicí čáry sprostě fauloval Milana Brauna a ten díky tomu nesměl díky novému pravidlu tři minuty hrát takže se hrálo deset na deset. Doubravka řádně přitvrdila a některé zákroky například matadora Jiřího Sýkory volali po dalším vyloučení. Domažlice byli v těchto fázích měli  více ze hry a chodili do brejků. V 87.minutě po vysunutí Brauna se dostal před brankáře Kunce Jana Havlíčka a nebyl úspěšný ani o minutu později. Potrestání hostující ,,produktivity“ si domácí načasovali vskutku ideálně a to na 89. minutu. To se dostali po levé straně dostal k centru Jaromír Šimr ten našel nabíhajícího Pavla Švece a ten překonal bezmocného Mlezivu 1:1. Dvě minuty na to mohlo Senco brát tři důležité body to centroval pro změnu z pravé strany Došlý a Švec hlavou mířil vedle levé tyče hostující svatyně. Domácím tak do pomyslného klína spadl bod, který v záchranářských bojích  budou potřebovat. Domažlice čekají během 14 dní dva nepříjemní soupeři. Nejprve se příští týden  v sobotu 16. dubna od 17.00 hodin představí na Střelnici  rezerva Bohemians a po té  bude následovat velké derby v neděli 24. dubna na svatého Jiří v Kolovči s místním Slavojem.

Rozhodčí: Michal Řezáč – Milan Vrzal- Marek Jníček

Delegát: Jaroslav HAMOUZ