Divize - 19.kolo 2. - 3.4.2011

ČESKÁ DIVIZE  MUŽŮ  – skupina   A

CIHLÁŘ ROZHODL O VÍTĚZSTVÍ NAD MOTORLETEM

V krásném slunečném jarním počasí přivítal dosavadní lídr tabulky Jiskra DOMAŽLICE sedmý tým tabulky FK Motorlet Praha. Pro domažlické to byl velmi důležitý  zápas, protože na jaře získali jediný bod za domácí remízu 4:4 se Strakonicemi a právě Strakonice se jim přiblížili na pouhé tři body. Trenéři provedli změnu v sestavě do základní jedenáctky  nominovali od úvodních minut středopolaře Juraje Donka. Na podzim Jiskra v Praze prohrála 3:0  proto tuto porážku chtěla Motorletu oplatit. .

Domažlice – Motorlet   2 : 0 (1 : 0)

Text  a foto  Jiří Pojar

Domácí od úvodního hvizdu velmi dobře rozhodujícího rozhodčího Jaroslava Jedličky převzali otěže utkání do svých rukou. Hned v úvodní minutě se před hostujícího gólmana Petra Váchu dostali domažličtí a kopal se rohový kop. Po rohu Luďka Leitla zakončoval kolenem kapitán Michal Tesař nad branku. V 7. minutě se prodral po levé straně Jiří Bárta a jeho střelu brankář Vácha kryl. Ve dvanácté minutě zahrával Petr Mužík s levé strany trestný kop a brankář hostů musel boxovat a následnou dorážku Leitla zblokovali hosté na roh. Ten z levé strany rozehrál Leitl na Mužíka ten přihrál Milanu Braunovi, který s 8 metrů orazítkoval břevno pražské branky. O dvě minuty na to předložil Mužík přihrávku Cihlářovi jehož střelu obránci odvraceli balon se dostal k Jakubu Strejcovi, kterého střelu odvracel hostující Patrik Zmeškal na roh. Jiskra se nadále rychlými   výpady tlačila před bránu a hostující obrana byla stále pod tlakem a Jiskra zahrávala několik standartních situací. Ve 25. minutě vznikl před hostující brankou velký závar a nadvakrát zakončoval Milan Braun a jednou Tomáš Bahleda, ale neúspěšně. Ve 27. minutě zatáhl míč  Juraj Donko přihrál na malé vápno na Tomáše Bahledu a ten v tváří tvář orazítkoval po druhé břevno Váchovi branky. Jiskra stále tlačila ale bez gólového efektu. Hosté se po půl hodině hry osmělili po rychlé akci Miroslava Mašluje Jana Karbulky a Josefa Pinkase  a ten  střílel vedle brány Martina Mlezivy.

O čtyři minuty na to boxoval Mleziva ostrý centr Josefa Brodského.Hosté přitvrdili a Jan Pyšek to odnesl žlutým napomenutím. Ve 38. minutě zahrozili hosté Jiří Machurka zahrával z levé strany trestňák a k odraženému balonu se dostal a Pyšek střílel nad branku Mlezivy.

Ve 39. minutě vykopl dlouhý míč Mleziva na Brauna ten vysunul Bahledu jehož pokus byl sražen na roh. K jeho exekuci se postavil Leitl míč kopl těsně podél brankové čáry kde se nejlépe orientoval kapitán Jiskry Michal Tesař a hlavou překonal Váchu 1:0.

Ve druhém poločase vidělo šest stovek diváků podobný obraz hry. Domažlice byli stálé aktivní až na drobné výpady hostů.V  60. minutě zakončoval Mužík po centru Bahledy vedle branky hostů. V 71. minutě výborně Pavel Cihlář obral o balón Jiřího Strnada dostal se s levé strany na šestnáctku a pravačkou střelou pod víko po druhé rozjásal  domažlickou Střelnici 2:0.V závěru utkání se jednou osmělili hosté a Strejc musel odkopávat míč po střele hostujícího Brodského. Na druhé  straně  zahrozili Leitl a Bezděk, ale změnu skoré nepřineslo. Tři minuty před koncem předvedla pěknou kombinaci Bezděk přihrál Leitlovy ten to přiklepl Braunovi jehož střelu musel Bureš vyrážet a k odraženému míči se dostal Strejc a překopl branku hostů.

Sestava Jiskra Domažlice: Martin Mleziva- Jakub Strejc, Michal Tesař, Marek Bauer, Pavel Cihlář-Jiří Bárta(80.Jan Havlíček), Milan Braun, Petr Mužík, Juraj Donko(88.Kamil Staněk), Luděk Leitl-Tomáš Bahleda(74.Lukáš Bezděk).Trenéři:Zdeněk Michálek, Pavel Wolf, Erhard Breu.

Sestava FK Motorlet Praha: Petr Vácha- Josef Pinkas(74.Jakub Majerčin)  Patrik Zmeškal, Jiří Machurka, Jan Jirec, Jan Karbulka(60.Lukáš Dejl), Miroslav Mašlej, Josef Brodský, David Belan, Jan Pyšek(60.Jiří Strnad), Marin Glasnovič. Trenéři :Salem Hebousse, Jaroslav Šturma, Pavel Novotný.   ŽK: 0:3.  Diváků:600

ROZHODČÍ: Jaroslav Jedlička- Martin Šifalda,Václav Kubec.Delegát:Vlastimil Bartyzal.

Ostatní výsledky: Votice – Kolveč  2 : 1 (2 : 0), SK Benešov    - Doubravka   4 :  1  ( 3  : 0 ), Litol    - Bohemians "B"     3 :  1  ( 1 : 1 ), Příbram B - Tábor 1 : 1 (0 : 0), Sezm. Ústí B - Strakonice   0 : 1 (0 : 0), Třeboň - Hořovicko  1 : 2 (1 : 1), Vlašim - Zličín  2 : 2 .