Krajský přebor, 1.A třída 19.kolo : 2. - 3.4. 2011

CHANOVICE SAHALY V ROKYCANECH PO BODU

Po středeční dohrávce ve které přišly Chanovice na hřišti energetiků vzhledem k průběhu zápasu po nespravedlivé  prohře 3:0 o tři body čekal v sobotu Chanos  další duel s kvalitním soupeřem a jedním z favoritů přeboru. Po té kdy hrozilo týmu, že musí nastoupit bez pěti zraněných hráčů základní sestavy odjížděli podle slov trenéra Bělouška s respektem ale s maximální snahou uhrát co nejlepší výsledek.

Přestože na body nedosáhli  , nakonec se vrátili po vlastním průběhu zápasu ve kterém sahali Chanovičtí po bodu po právu zklamáni.

Branky: Houdek 2, Pata, Vohrna - Kovács; ŽK: 1:1. Diváků: 120

1.  Chrást            17  15   1   1   57: 12    46 ( 22)

2.  Tachov            18  13   3   2   47: 17    42 ( 12)

3.  Stod              18  11   2   5   37: 27    35 (  5)

4.  Rokycany          17  11   1   5   40: 24    34 ( 10)

5.  ZČE Plzeň         17   8   4   5   32: 19    28 (  1)

6.  Přeštice          18   8   1   9   35: 35    25 ( -5)

7.  Vejprnice         16   6   3   7   29: 29    21 ( -3)

8.  Bolevec           16   5   4   7   20: 23    19 ( -5)

9.  Příkosice         17   6   1  10   21: 31    19 ( -5)

10.  Chanovice         18   6   1  11   20: 38    19 ( -5)

11.  Holýšov           17   5   3   9   22: 34    18 ( -6)

12.  Stříbro           18   4   6   8   30: 43    18 ( -9)

13.  Rapid Plzeň       17   4   4   9   23: 40    16 ( -8)

14.  M. Touškov        17   5   1  11   32: 60    16 ( -8)

15.  Horní Bříza       17   3   3  11   23: 36    12 (-15)

V DERBY PADLO SEDM BRANEK

V 19.kole 1. A třídy podle očekávání uspěli oba favorité a aspiranti na z Pošumaví . Klatovy i Horažďovice navíc byly ve výhodě , neboť nastupovaly proti soupeřů kteří měli středeční zápas Nepomuk-Klatovy v nohách a v závěru již oběma docházeli síly.

V Lubech se stalo očekávané derby kořistí klatovských fotbalistů . Spokojeni mohli být i diváci kterých přišlo na obě derby Klatovy-Luby v tomto ročníku více než sedm set (v Klatovech na podzim 420) kteří viděli v Klatovech čtyři a v Lubech dokonce sedm branek. Jedenáct branek na dvě utkání, to je velmi slušná pozvánka zejména pro klatovské příznivce na další zápas za týden  s Diosem Nýřany. Divák je lačný nejen po dobrém fotbalu, ale také po brankách a hráčům z města pod Černou věží  to do sítí soupeřů padá . Již nyní doufají na čele s nejlepším jejich jarním střelcem a navrátilcem do sestavy Hanzlíkem (skóroval ve všech třech jarních duelech a dal šest branek)  , že výpadek v duelu se Sušicí byla pouze výjimka která potvrzuje pravidlo.Navíc se znovu přesvědčili, že bez aktivní hry góly do síti soupeřů padat sami nebudou.

Horažďovice si zkušeně poradily s Nepomukem . Na hřišti nevyzpytatelného soupeře dokázaly rozhodnout do 55.minuty třemi góly a navíc využily toho, že domácím po středeční dohrávce se Startem Luby ubývali rychle síly a nerovný boj dotáhly bez problémů do vítězného konce .

Již ke třetímu zápasu na hřiště soupeřů zajížděla Sušice a poprvé se vrátila s prázdnou. Po těsné prohře v Nýřavech v duelu o šest bodů je to škoda, když k vytouženému prvnímu krůčku opustit předposlední místo v tabulce chyběl v Nýřanech hráčům z města na Otavě malý kousek.

To nejhorší v podobě nepříznivého vylosování mají na úvod jara v podobě tří zápasů za sebou doma se  silnými soupeři z čela tabulky Luby, což se projevilo v nulovém bodovém zisku. Naprosto stejně jako Luby je  na tom i Strážov, který ani ve druhém jarním zápase doma na body nedosáhl ale na rozdíl od Lub má po podzimu o pět bodů méně.

VD Luby  - Klatovy 2 : 5 ( 1: 2)

JITKA KILBERGEROVÁ – Klatovský deník

Očekávané derby přilákalo na hřiště v Lubech za krásného počasí na tři stovky diváků. Hosté nastupovali  k zápasu, vzhledem k postavení v tabulce,  jako favorité a během utkání o tom i přesvědčili. Domácí sice hned v úvodu zápasu vstřelili vedoucí branku, když se hlavou trefil Vojta Koželuh, ale v dalším průběhu utkání už měli hosté navrch. Byli fotbalovější, lépe technicky vybaveni, měli rychlejší start na míč, větší důraz v osobních soubojích i před brankou. Ještě do poločasu otočili stav utkání ve svůj prospěch, když se ze hry prosadil Matějka Daniel a před odchodem do kabin uplatnil důraz před brankou po rohovém kopu Hanzlík Zdeněk. Ani ve druhém poločasu nenašli domácí účinnou zbraň na hosty, pokračovali v matném výkonu bez větší bojovnosti a nasazení a hosté tak pokračovali v gólové nadílce. Nejdříve si v 50. minutě  na centrovaný míč z levé strany naběhl Hanzlík Zdeněk a zvýšil stav utkání na 1 : 3,  v 65. minutě potom domácí vypili kalich hořkosti až do dna, kdy v rozmezí jedné minuty inkasovali dvě branky po samostatných akcích nejprve Matějky Daniela, potom Vítovce Stanislava.  V závěru utkání ještě korigoval výsledek hlavou Josef Javorský,  ale tři body si zaslouženě odvezli hosté z Klatov.

„Přestože jsme hráli bez sedmi hráčů základní sestavy a s třemi dorostenci, myslím, že výsledek neodpovídá vývoji zápasu,“ nebylo do řeči lubskému trenéru Karlu Šnourovi.

„Přestože výsledek vypadá jednoznačně, znovu jsme se k němu museli trošičku protrápit, museli jsme v první půli výsledek otáčet. Ve druhém poločase už to bylo jednoznačné, drželi jsme míč pod kontrolou, Luby se snažily silovým pojetím hru přetlačit do našeho vápna. My jsme se ale prosadili kombinační hrou a dalšími třemi góly zápas rozhodli. Bohužel jsme v tomto zápase přišli prakticky o čtyři hráče. Dytrt má natržený sval, Dan Matějka má problémy s ramenem, Mészáros se zády a Vítovec s třísly, což je před středečním duelem v Chotíkově dost složitá situace. Ale věřím, že se dáme do kupy. Kluci zaslouží jednoznačně pochvalu, zápas zvládli herně i psychicky,“ uvedl klatovský trenér Lubomír Vašica.

Poločas: 1:2. Branky: 4. Koželuh, 70. Javorský – 42. a 50. Hanzlík, 21. a 64. D. Matějka, 65. Vítovec. Rozhodčí: Homr. ŽK: 2:0.

Sestava Startu Luby: Kalaš, Turner, Křížek, Javorský, Voráček, Vejskal (67. Švec), Juřina, Hradecký (60. Pikhart), Pivoňka, P. Smolík, Koželuh (73. Havlovic). Sestava SK Klatovy 1898: Chaluš, Janda, Ulrych, Veselka, J. Matějka, Skala, D. Matějka (67. Votípka), Vítovec 87. Vacovský), Hanzlík, Mészáros (60. Vonášek), Dytrt (78. Homolka).

Nýřany  - Sušice 3 : 2 ( 2: 1)

Branky: Mašek, Niedermaier, Šindler - Brož, Vrhel; ŽK: 1:4; ČK: 0:1. Diváků: 120

Podrobnosti nehlášeny

Nepomuk  - Horažďovice 0 : 3 ( 0: 2)

Hosté měli po celý zápas hru pod kontrolou. Domácí hráli ze zajištěné obrany a z brejků spoléhali na své rychlonohé útočné hroty. Ty ale pozorná obrana hostů do šance nepřipustila.  Ve 26.minutě  se Horažďovice ujaly vedení. Jůda po levé straně uvolnil Cihláře, ten prodloužil na Jiříka který propálil domácího gólmana 1 : 0. Pojistku tomuto vedení přidali hosté ve 40.minutě kdy opět po levé straně  pronikl Cihlář, který na hranici pokutového území našel Beránka. Jeho střelu domácí brankář pouze vyrazil a vyražený míč vrátil do branky Mičkal a zvýšil na 2:0. Domácí měli jedinečnou příležitost těsně po přestávce vstřelit kontaktní branku , ale Vosyka z vyložené pozice z bezprostřední blízkosti Jarolímovy branky tuto přestřelil. Domácí odpor definitivně zlomila třetí branka  kterou  obdrželi z pokutového kopu, když při centru Jiříka zahrál domácí obránce rukou a penaltu bezpečně nejlepší kanonýr jara hostů Mičkal proměnil. Hosté pak měli možnost dvakrát skóre střídajícím Naušem  navýšit, ale tomu se v koncovce nedařilo.

Manažer Horažďovic  byl po utkání s výkonem jeho týmu spokojen. „ Na nepříliš kvalitním terénu jsme po půlhodině hry kdy jsem se ujali vedení nenechali nikoho na pochybách, že jsme si přijeli pro tři body. Kluci se po vedoucí brance uklidnili  a v dalším průběhu již žádnou zápletku nepřipustili. Navíc domácím v závěru docházeli po té kdy měli středeční zápas se Startem Luby v nohou začali ubývat síly a  zápas byl zcela pod naší kontrolou“.

Sestava Horažďovice : Jarolím – Šedivý, Čada, Šafanda, Stulík, Greger, Jůda, Cihlář(82. Jan Sova), Beráke(75. Nauš), Mičkal, Jiřík(65. Forman).

Branky: 26. Jiřík,  40. a 54. Mičkal,; ŽK: 2:1. Diváků:  150. Rozhodčí: Hodek.

Strážov – Chlumčany  0 : 3 (0 : 1)

Krize Strážova pokračuje i po čtvrtém jarním zápase. Domácí se ani ve druhém zápase na vlastním hřišti herně neprosadili a prohrávali brankou Holého po dorážce ze 32.minuty . V druhém poločase si dokázali domácí vytvořit tlak, ale do vyložených šancí je obrana hostů  nepustila. Vyjímkou byla  největší šance v úvodu druhé půle, ale tu se nepodařilo střídajícím Štepánem Preslem využít. Naopak v samotném závěru zápasu místo vyrovnání po chybách inkasovali zbytečné další dvě branky, když za zlomová přišla z přísně nařízeného pokutového kopu.

Branky: 32. Holý, 86.(PK) Milota, 88. Kulhánek. Rozhodčí Hanilec , Horáček, Sladký. DS Svoboda Miroslav. ŽK: 4:1. Diváků: 200.

Sestava Strážov : Javorský – Michel (71.Denk Milan), Chaluš, Helm, Šlégl, Čížek, Matějka V., Vítovec Z.,(71. Franc), Bouberle, Matějka T., Čeleda (46. Presl Š.).

Video z utkání bude dostupné postupně V PRŮBĚHU PONDĚLÍ 4.4. a to včetně chybějící druhé části po nahrání  (viz úvodní stránka část VIDEA)

Domažlice B  - Blovice 1: 2 ( 1: 1)

Branky: Hartl - Houdek, Laibl; ŽK: 3:0. Diváků:  120

Horš.Týn  - Sl.Mýto 7: 0 ( 2: 0)

Branky: Svoboda 3, Kokštejn Jan 2, Kokštejn Jakub, Rom; ŽK: 0:3. Diváků:   100

Zruč  - Zbiroh 0 : 0 ( 0: 0)

ŽK: 1:0 . Diváků: 200

Chotíkov  - Křimice 2 : 1 ( 1: 0)

Branky: Marek, Šulan - Kovačič; ŽK: 4:3 . Diváků: 150

1.  Horažďovice       19  14   1   4   51: 19    43 ( 16)

2.  Domažlice B       19  13   2   4   37: 12    41 ( 11)