1.B třída sk. B - 14.kolo 25. - 26.3.

KDYŽ SE DVA PEROU – TŘETÍ SE SMĚJE

Úvodní jarní kolo 1.B třídy naplnilo jedno z přísloví „když se dva perou, třetí se směje“. V tomto případě to platí dvojnásob. Z duelů o čelo tabulky Hradešice – Svéradice a také Nýrsko – Švihov které skončily oba dělbou bodů vytěžil Mochtín. Na lavičce tohoto týmu mněl úspěšnou premiéru nový trenér Vladimír Kudlíček. Jeho svěřenci v Losiné dokázali získat plný počet bodů rázem se ztrátou tří bodů na lídra Okulu Nýrsko  rozšířili počet aspirantů na postup minimálně na šest družstev. Potěšitelné na tom je, že všechny týmy jsou z Pošumaví! Mezi ně bezesporu patří svěřenci trenéra Jiří Tomana z FC Švihov kteří se postarali o nejpozoruhodnější výsledek tohoto kola 5 : 5 na půdě lídra soutěže!

Hradešice -  Svéradice  3 : 3 (2 : 2)

Nejdůležitější minuty tohoto duelu :

3.´ centr zprava po sporném faulu - volej ze 7 m 0:1

5.´ gól domácích - ofsajd 7´ M. Hlaváč 1:1 po precizně zahrané nacvičené standardní situaci

26´ 2:1 Hnojský po pěkné akci a ramenu Fr. Melky

30´ 2:2  po zaváhání Fr. Melky

44´ ČK Martínek - faul na J. Kopala

49´ ČK Šůs

50´ Šmrha skvěle vyrazil

60´ Šmrha zázračně vyrazil

81´ Hnojský 3:2 dělovka do šibenice

85´ Novák sám na branku, klička brankaři, míč vykopl obránce

87´ 3:3 křižná střela Hrouta k tyči

Branky: 7´ Hlaváč, 26´ Hnojský, 80´Hnojský - 3´ Makovec, 30´ Suchan, 87´ Herout

Rozhodčí: Čech - Bína, Kříž

ŽK :2:2, ČK 1:1 (50´ Šůs - 44´Martínek) 120 diváků

Zbyněk Chmelík, Hradešice: "Derby se Svéradicemi muselo být pro diváky atraktivní, minimálně co do počtu branek a událostí. V prvním a důležitém utkání jsme měli hodně blízko ke třem bodům, o které nás, přesnou střelou, připravil 3 min. před koncem nestárnoucí M.Herout. Přesto byla remíza, myslím, spravedlivá. Naši hráči sice bojovali, ale předvedenou hrou rozhodně nenavázali na některé kvalitní zápasy v podzimní části.

Řada nepřesných přihrávek a stále špatně fungující obrana, to je stručný výčet nedostatků, na kterých do dalších zápasů musíme zapracovat. Dobrým výkonem a nádherným gólem se v tomto zápase předvedl Honza Hnojský, poděkování za spolehlivý výkon patří i M.Šmrhovi st., který v brance nahradil vykartovaného M.Šůse. Nejvíce ze všeho mi ale mrzí nepříjemné zranění Jirky Kopala, do té doby nejlepšího hráče domácích. Za tento zákrok byl hostující Martínek potrestán červenou kartou, to nic ale nemění na faktu, že Jirka Kopal bude muset, s největší pravděpodobností, podstoupit operaci ramene. Všichni mu budeme držet palce a doufat v brzké uzdravení. Divákům děkujeme za trvalou podporu a zveme všechny na další derby se Sv. Hrádek."

Branky:  Hnojský 2, Hlaváč -  Herout, Makovec, Suchan; ŽK: 2:2; ČK: 1:1

Pačejov – Žinkovy  3 : 2 (2 : 0)

První jarní kolo přivedlo do ochozů pačejovského hřiště velmi slušnou návštěvu. Nešťastně začal zápas pro obránce Honzu Hosnedla, který se nepříjemně zranil při rozcvičování. Domácí se dlouho nemohli dostat do tempa, a tak si první gólovou šanci vytvořili hosté. Brankář Kuba Kalčík ji však skvělým reflexivním zákrokem dokázal zlikvidovat. Závěr poločasu už patřil domácím. V 36.minutě se premiérově trefil hlavou po rohovém kopu Marek Baran, ve 45.minutě zvyšoval gólem do šatny po centru Jirky Mrázka rovněž hlavou Zdeněk Marek.  Po změně stran vrátila Žinkovy do zápasu  hlavička Zdeňka Trojánka.  V 75.minutě byl v pokutovém území faulován pronikající Ondra Němec a Vašek Brůha z nařízeného pokutového kopu zvýšil na 3:1 pro Pačejov. Hosté však krátce nato v 79.minutě opět snížili na rozdíl jedné branky, když polostřela polocentr překvapivě skončil v síti Kalčíkovy branky. Naprosto infarktový byl závěr zápasu, když v 93.minutě gólovou střelu vyrazil Kalčík konečky prstů  na tyč a odražený  míč poskakující na brankové čáře uklidil do bezpečí Petr Bokr.

Vítězství domácích je nakonec zasloužené, i když bojovní hosté v Pačejově rozhodně nezklamali. Byli nebezpeční především ze standartních situací, hlavně pak z rohových kopů. Jejich styl hry spočívající na neustálém nakopávání vysokých balónů do pokutového území domácích však působil velmi stereotypně.

Branky :  36.min. Baran Marek (Pač.), 45.min. Marek Zdeněk (Pač.), 66.min. Trojánek Zdeněk (Žin.), 75.min. Brůha Václav PK (Pač.), 79.min. Hoda Tomáš (Žin.).

Rozhodčí:  Miloš Fillinger    ŽK: 3:3   ČK: 0:0   Diváků: 100

Sestava domácích:Kalčík – Lávička – Pavelec – Baran – Bokr – Brůha – Klásek – Ticháček – Němec – Mrázek – Marek. Střídali:  Kába – Kolářík  - Kříž – Hlůžek J.

Losiná – Mochtín  1 : 2 (0 : 1)

Hostující Mochtín přivezl z Losiné zaslouženě vybojované tři body. Byl po celé utkání lepším mužstvem, i když to neměl na malém a bahnitém treninkovém hřišti vůbec jednoduché. Od 10.minuty vedl golem Tomáše Babky, který přeloboval vyběhnuvšího brankáře, na 2:0 pro hosty pak v úvodu II.poločasu zvyšoval po rohu dorážkou Jiří Dolejš. Losiná se však záhy dostala kontaktním golem Martina Velemana zpět do hry o body, ale na svěřence trenéra Kudláčka nic nevymyslela. Mochtín si těsnou výhru pohlídal.

Branky: M.Veleman - Babka, Jiří Dolejš ml.

Nýrsko - Švihov 5: 5 ( 2: 2)

Hokejový výsledek se v Nýrsku začal rodit již v 1O.vteřině,kdy po chybě domácí obrany skoroval Osvald.V 6.min.si naběhl do vápna Kajínek a srovnal na 1:1.Tentýž hráč ve 34.min.z těžkého úhlu prostřelil host.brankáře.O tři min.později Sýkora střelou podél brankáře srovnal na 2:2.V 50.min.po tr.kopu Havlíčka a hlavičce Brože brankář vyrazil k volnému Kudjakovi,který poslal hosty do vedení 2:3.V 52.min.srovnal z penalty Valenta na 3:3.V 55.min.kdy hráli hosté o jednoho hráče míň se ve vápně uvolnil Sýkora,naservíroval míč Kašpárkovi a ten zkušeně poslal opět hosty do vedení 3:4.V 72.min.se dostal do brejku Sýkora a zvýšil na 3:5.V 80.min. po rohu snížil hlavou Rubáš 4:5.Po této brance byl na každé straně jeden hráč vyloučen.Domácí si vytvořili tlak a po rohu a chybě host.brankáře srovnal Šlehofr na konečných 5:5

Trenér Švihova Jiří Toman : "Utkání se určitě líbilo divákům,nám trenérům už tak ne. Odjížděli jsme k zápasu bez čtyř hráčů a dva hráči rovnou z postele.Před zápasem bych bod bral, po zápase mě mrzí ztráta dvou bodů.Disciplína hráčů a výkon brankáře nás připravila o ty dva body,ale jinak hráče musím pochválit za bojovnost a nasazení."

Branky: Kájinek 2, Rubáš, Valenta, Šlehofer - Kudjak 2, Sýkora 2, Kašpárek; ŽK: 2:6; ČK: 1:2 . Diváků: 100

Měčín  - Starý Smolivec 2 : 0 (1: 0)

Evžen Veselý

Začátek utkání patřil domácímu družstvu kdy v 6 min po přihrávce Čejky střela Prokeše minula  branku  hostí. O dvě minuty později vystřelil z 25 metrů  Viták a jeho střela těsně minula branku hostí. Hosté se po úvodním náporu domácích osmělili  a dvě tutovky zlikvidoval domácí brankář Boček. Domácí byli v prvé půli aktivnější a po centru v 35 min  hlavou otevřel skoro Němec. V druhém poločase byli hosté aktivnější ale branku domácích neohrozili. Konečný výsledek pečetil Krotký Jar. v 86 mim . Branky domácích Němec, KrotkýJar.   110 diváků, ŽK 1-1. ČK 0-0  Utkání s přehledem řídil Václav Kopejtko.

Branky: Krotký, Němec; ŽK: 0:1 . Diváků: 120

Sv.Hrádek  - Dlouhá Ves 0 : 1 (0 : 0)

Petr Pechek

Velice důležité utkání pro oba týmy hned z několika důvodů. Za prvé se jednalo o derby před početnou diváckou návštěvou. A hlavně byl tento zápas bojem o záchranu a také takzvaně o šest bodů. Oba soupeři moc dobře věděli o důležitosti tohoto prvního jarního souboje a podle toho také vypadala hra v prvním poločase, většinou se  odehrávala mezi šestnáctkami s mírnou převahou hostů. Ti si vypracovali i několik slibných situací, ale střelu Heimlicha z vápna domácí brankář kryl a ve vyložené příležitosti selhalo Valvodovi zpracování míče. Jedinou střelu domácích v první půli s přehledem vyrazil brankář hostů  Hanzl na roh. Druhý poločas již měli hosté výraznější převahu, ale centrované balony před domácí bránou dlouho nevedli k úspěšnému zakončení. Když ani hostující Hubený netrefil ze dvou příležitostí branku vypadalo to na dělbu bodů. Deset minut před koncem se ale zmocnil balonu dlouhoveský Goby a z dvaceti metrů krásnou střelou "bodlem" do šibenice rozhodl o důležité výhře Dlouhé Vsi. Zápas tak skončil zaslouženým ziskem tří bodů pro hostující tým, který šel celý zápas štěstí více naproti.

Branky: Goby; ŽK: 2:1. Diváků: 130

Sestava Dlouhé Vsi: Hanzl - Goby, Hoda, Rovňan, Pechek - Valvoda (Markovič),Heimlich, Hosnedl - Hubený, Krejčí, Pohořal (Švajka)

Přeštice B  - Žákava 1: 2 ( 0: 0)

Branky: Kroupa - Smazal, Váňa; ŽK: 2:0 . Diváků: 60

1.  Nýrsko            14   8   5   1   39: 21    29 (  8)

2.  Svéradice         14   9   1   4   27: 16    28 (  7)

3.  Hradešice         14   8   3   3   35: 15    27 (  6)

4.  Mochtín           14   8   2   4   20: 12    26 (  5)

5.  Žákava            14   8   1   5   30: 27    25 (  4)

6.  Pačejov           14   8   1   5   23: 20    25 (  4)