Divize - 17. kolo 19. - 20. 3.2011

ČESKÁ DIVIZE  MUŽŮ  – skupina   A

V DOMAŽLICÍCH VIDĚLI DIVÁCI OSM BRANEK

Tex a fot o Jiří Pojar

Na městském stadionu Střelnice byla správci stadionu  vzorně připravena hlavní travnatá  hrací plocha a  za slunečného počasí měla vypuknout fotbalová bitva lídra tabulky divizní skupiny A  Jiskry Domažlice  A druhých SK Strakonice 1908. Bohužel pro fotbal, hosté využili práva nesouhlasit z náhradní plochou, kterou v tomto případě byla  travnatá plocha. Proto hráči nastoupily na umělou trávu menších rozměrů, což více vyhovovalo hostům. Zápas nabídl osmi stovkám diváků    brankové hody a fotbal, kde bylo vidět hodně osobních soubojů. Domácí byli kompletní a hostům  chyběli dvě opory Patrik Káník a exligista Martin Vozábal proto hostující trenéři určili taktiku vycházet se zabezpečené obrany a vyrážet k nebezpečných brejků, které se jim dařilo využívat skoro na 100%.

Jiskra Domažlice -  SK Strakonice 1908  4:4 (1:2)

Po úvodním hvizdu českobudějovického sudího Michala Klátila oba týmy začali opatrně. První trestný kop měli hosté, ale Petr Listopad mířil nad branku. V deváté minutě po přetaženém rohu Luďka Leitla na Milana Brauna ten přihrál na zadní tyč na naběhnutého Jakuba Strejce ten dorazil balón za záda Strakonického brankáře Jaroslava Rojíka. Postraní rozhodčí Vladimír Patník ml. ohlásil hlavnímu Strejcovo hraní rukou a diváci nespokojeně  bouřili, protože to asi viděl pouze postraní rozhodčí.. O čtyři minuty na to opět po rohu Leitla hlavičkoval Jakub Strejc do břevna. O chvilku později nacentroval míč Jiří Bárta před branku hostů kde nejprve střílel agilní Strejc a potom dorážel Marek Bauer jehož střelu zadáci odvrátili na roh. Po rohu Leitla zakončoval hlavou Jiří Šámal. Na druhé straně střílel vedle pravé tyče Petr Kotrba. V 19. minutě zahrával  hostující Josef Šimůnek trestný  kop z pravé strany balon gólman Lukáš Frei nedůrazně vyrazil  míč  Milan Glazunov uklidil míč za jeho záda k pravé tyči branky 0:1. Za čtyři minuty vyrobil domácí kapitán Michal Tesař špatnou rozehrávku a hosté jí potrestali rychlím výpadem na jehož konci střílel pod vybíhajícího Freie Jakub Říský po přihrávce Horejše a  Glazunova 0:2. Za tři minuty zahrával Leitl roh míč propadl až na malé vápno kde jej ,,uklidil“ za bezmocného Rojíka Milan Braun 1:2. Poslední střelou v prvním poločase se prezentoval Pavel Cihlář po přihrávce  Šámala vedle levé tyče o chvilku později hlavičkoval  Braun po centru Cihláře vedle pravé tyče.

Do druhého poločasu vstoupili domácí s cílem o vyrovnání jednogólového manka z prvního poločasu. Ve 46. minutě sklepl míč Bárta Braunovi s jeho skákavou střelou si Rojík poradil.

Na druhé straně si Frei poradil s výpadem Glazunova. Ve 49. minutě po centru Leitla střílel Lukáš Bezděk vedle pravé tyče, ale pomezní rozhodčí Jiří Pečenka odmával ofsajd. Aktivita domácích narůstala a v 52. minutě Braun přenesl balón na pravou stranu na  Leitla a ten pohotovou střelou mířil vedle pravé tyče Strakonické svatyně. Nedáš dostaneš toto pravidlo opět platilo v tomto zápase. V 56. minutě se po rychlém brejku po levé straně probili Kotrba-František Bambule ten přihrál Glazunovovi ten chladnokrevně skóroval k levé tyči branky Freie 1:3. V těchto fázích  zápasu se nehrál pohledný fotbal.  V 66. minutě střílel po přihrání Říšského Horejš s hranice šestnáctky nad branku.V bodových zisk domácích  v těchto chvílích věřil málokdo! V 73.minutě se po levé straně protáhl Bárta až do vápna kde ho fauloval Horejš a rozhodčí  nařídil pokutový kop který bezpečně proměnil Braun na 2:3. Vypadalo to na vyrovnání, ale opak byl pravdou.V 76. minutě opět rychlí výpad po levé straně Šimánek – Benedikt vystřelil  střelu sblokoval Bauer a následnou střelou tentýž hráč trefil ruku Juraje Donka a kopala se penalta, při které Frei vystihl Jiřímu Peroutkovi směr a byl krátký 2:4. O tři minuty na to zahrávali domácí trestný kop s hranice šestnáctky po faulu  na nebojácného Brauna.K míči se postavilo několik hráčů a na konec Bauer umístěnou střelou k pravé tyči snížil na slibných 3:4 z pohledu Jiskry. Drama vrcholilo Jiskra vrhla všechno do útoku. Domácí si vytvořili několik velkých závarů před brankou Rojíka ten se několikrát vyznamenal po střele Brauna hlavičky Strejce pohotovými zákroky. Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali v 87. minutě kdy po jednom se standartních  kopů se míč dostal Tomáši Bahledovy a ten tvrdou nekompromisní střelou překonal Rojíka a rozjásal početné davy fanoušků na stadionu 4:4.

Sestava Jiskra Domažlice: Lukáš Frei- Jakub Strejc, Marek Bauer, Michal Tesař, Pavel Cihlář- Luděk Leit(82.Patrik Hulina),Milan Braun, Jiří Šámal, Petr Mužík(75.Juraj Donko), Jiří Bárta- Lukáš Bezděk(61.Tomáš Bahleda). Trenéři: Zdeněk Michálek, Pavel Wolf, Erhard Breu.

SK Strakonice 1908: Jaroslav Rojík- Petr Listopad, Stanislav Legdan, Jiří Peroutka, Josef Šimánek - Libor Horejš, Milan Glazunov, Jiří Benedikt, František Bambule, Petr Kotrba- Jakub Říský. Trenéři: František Barát a Karel Sládek.

Rozhodčí: Michal Klátil- Jiří Pečenka- Vladimír Pastyřík ml. Delegát: Václav Havránek. ŽK:4:4. Diváků: 780