Divize - skupina A 16.kolo 12. - 13.3. 2011

ČESKÁ DIVIZE  MUŽŮ  – skupina   A

DOMAŽLICE NESTAČILY NA PŘÍBRAM B

Jiří Pojar

V šestnáctém kole divizní skupiny A zajížděl v neděli   dosavadní lídr tabulky  Jiskra Domažlice na ,,umělku“ rezervy ligové .FK Příbram. Protože A mužstvo mělo za sebou sobotní ligovou výhru nad Slovanem Liberec 1:0 a rezerva se do té doby krčila na nelichotivém 12 místě tabulky. Proto se Příbramští funkcionáři rozhodli posílit Béčko a nešetřili. Poslali na hřiště plných deset hráčů s ligového kádru trenéra Nádvorníka.

1. FC Příbram - Jiskra Domažlice 3 : 1 (1:1)

Obě mužstva nastoupili na umělou trávu menších rozměrů. Domažličtí trenéři se museli obejít bez vyloučených sobotních hráčů Tomáše Györgyho a Jana Havlíčka kteří v utkání rezervy s Luby dostali od velmi nepřesného rozhodčího Miroslava Kohouta červené karty a proto nemohli nastoupit v tomto duelu.Hned od počátku se domácí hráči tlačili před Lukáše Freie .

V šesté minutě se do hlavičkového zakončení po rohovém kopu dostal příbramský záložník Claude Videgla.O čtyři minuty později vysunul Tomáš Wágner Milana Jurdíka a své umění musel předvést domažlický gólman Lukáš Frei a nohama mu jeho pokus vyrazil. Ve čtrnácté minutě rozehrávali domácí trestný kop s levé strany Jiřím Marešem a hlavička Pavla Ricka skončila nad brankou. V 17.minutě opět rychlí výpad do obrany hostů a střelu Wágnera opět Frei nohama vyrazil.Po dvaceti minutách většího tlaku domácích se osmělila  Jiskra a Luděk Leitl střílel po přihrávce Lukáše Bezděka vedle Rondzikovi svatyně. O chvilku později přišel ostrý centr s levé strany od Jiřího Šámala a před dotírajícím Leitlem musel gólman Jakub Rondzik na dvakrát zasahovat. Do vedení šli hosté ve 28.minutě.Milan Braun vysunul Lukáše Bezděka ten se prokličkoval obranou a obstřelil bezmocného brankáře Rondzika 0:1. Jiskra byla na koni a o šest minut později vyhrál Petr Mužík  souboj vysunul Jiřího Bártu, který jen těsně minul střelou levou tyč branky Příbrami. Ve 40. minutě kombinovala Jiskra po ose Mužík-Leitl-Šámal-Bezděk ten nastřelil ruku obránci. Následného trestného kopu Mužíka hlavičkoval Milan Braun vedle pravé tyče branky. Paradoxně v době tlaku  Domažlic se po levé straně prosadil litevský záložník Marius Papšys a střelou nas vzdálenější tyč překonal Freie 1:1 to běžela 44. minuta. V začátku druhého poločasu se v 52. minutě předvedli domácí pěknou rychlou kombinační akci po ose Mareš- Jurdík a zakončoval agilní Wágner, a Frei mu jeho střelu vyrazil na roh. Potrestání přišlo v 56.minutě to domažličtí nechali kombinovat Josefa Divíška s Martinem Ramešem ten osamocený před Freiem jej překonal na 2:1. O tři minuty později bohužel pro Domažlice nepotrestal Mužík minelu domácího kapitána Pavla Ricka. Trenéři JISKRY vsadili na ofenzivu a v 61.minutě poslali na hřiště Tomáše Bahledu a Juraje Donka, kteří vystřídali Leitla a Šámala. Domácí se stáhli a vyráželi k nebezpečným protiútokům jako například v 66. minutě krásný pas Josefa Divíška  na nabíhajícího Jurdíka, ale ten nestačil zakončit. V závěru zápasu se Jiskra o vyrovnání, ale pokusy Juraje Donka a hlavně důrazná hlavička Marka Bauera, která o kousek minula břevno. Pomyslný hřebíček do domažlické rakve zasadil Milan Jurdík, který se pomohl nedovoleným zákrokem na Marka Bauera  dostal  se přes něj šel sám na domažlického brankáře a překonal ho střelou do levého dolního rohu na konečných 3:1.

Sestava Jiskra Domažlice: Lukáš Frei- Jakub Strejc, Michal Tesař, Marek Bauer,Pavel Cihlář-Luděk Leitl(61.Tomáš Bahleda),Petr Mužík, Milan Braun, Jiří Šámal (61.Juraj Donko), Jiří Bárta- LukášBezděk(78.Kamil Staněk).Trenéři: Zdeněk Michálek, Pavel Wolf, Erhard Breu.

1.FK Příbram :Jakub Rondzik- Jan Doležal,Pavel Ricka, Jan Kvída, Josef Divíšek- Jiří Mareš (86.Ladislav Zikán), Claude Videgla,Martin Krameš(83.Tomáš Šorna), Marius Papšys(59.Vlastimil Ševr)- Tomáš Wágner, Milan Jurdík.Trenér: Václav Černý. Rozhodčí: Petr Blažej –Josef Svoboda-Miloslav Pospíšil. Delegát ČMFS: Vladimír Bláha, Diváků 100

FK Tábor-Slavoj Koloveč   1:1 (0:0)

Jiří Pojar

Druhý reprezentant z Domažlicka v divizi  Slavoj Koloveč zavítal v neděli odpoledne na horkou půdu tabulkového souseda FK Tábor.Domácí trenér Jan Klimek v rozhovoru před utkáním tvrdil, že se funkcionářům Tábora nepodaří  zaregistrovat dvě opory obránce Tomáše Hunala a záložníka Stozseka. Opak byl  pravdou a obě opory proti  Slavoji nastoupili.

Kvůli zácpě u Prahy přijel L.Došek až kolem druhé hodiny a od začátku tak musel nastoupit M.Duchoň.V  prvním  poločase se do žádných vyložených šancí nedostalo ani jedno mužstvo.Jen, když se  do vápna dostal M.Duchoň, ale místo střely volil přihrávku,kterou jednomu z kolovečských hráčů ukopl domácí hráč.

Do druhého poločasu nastoupil Slavoj beze změn.V 67.min našel Mour Šperla a ten vstřelil branku ,kterou asistent  rozhodčího Janíček neuznal pro ofsajd,i když Šperl nabíhal z vápna a v ofsajdu nemohl být nejméně tři metry.V 72.min. se Koloveč dočkal. Do míče opřel Parlásek a s tečí Hunala míč doputoval za  záda bezmocného brankáře Blažka 0:1. Poté šli domácí hráči do přečíslení a Duben jednoho z  nich fauloval.To vše se odehrálo v 75.min. a Duben tak musel do kabiny po  červené  kartě.Domácí zahrozili ve druhém poločase pouze jednou a to po,již zmiňovaném  Dubnovo faulu z trestného kopu trefil břevno domácí hráč.V 82.min. po  Parláskově  rohu se míč dostal k R.Černému a jeho hlavu brankář domácích Blažek jej z  námahou kryl..Hned o minutu později J.Milota svedl souboj v pokutovém území s  jedním z domácích  hráčů, kterého se lehce dotkl a rozhodčí Vít Melichar  neváhal ani sekundu a  odpískal  pokutový kop proti  Slavoji.Ten proměnil domácí kapitán Martin Kučera 1:1.

Celý zápas řídil  rozhodčí  Melichar,který viditelně stranil  domácím.Pomohl jim penaltou,která nebyla a  předtím ještě gólem Šperla,který neuznal pro ofsajd.Na utkání se z Kolovče  přijelo podívat asi 20 věrných fanoušků a Slavoj tak po zlepšeném výkonu v  druhém poločasu veze bod za remízu s domácími vodníky.

Sestavy :

Tábor: Blažek,Šahajda,Kalášek,Kučera Mar.,Hunal,Vavřina,Komárek, Nohava, Stoszek, Kučera Mir.,Fořt . Slavoj:Makó,Duchoň,Duben,Černý,Milota,Mour,Baxa,Vůjtěch,Parlásek,Duchek,Šperl

Střídání30 min. – Došek za Duchoně, 61. Černohorský za Vůjtěcha , 87. Kožíšek za Šperla

Trenér Karel Krejčí k zápasu dodal: „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, v  první půli jsme vstřelili branku, kterou nám ale rozhodčí neuznal pro údajný  ofsajd, kterému se divil celý stadion. Fauly na Moura, také nebyly sudím  potrestány. Ve druhé půli jsme byli jasně lepší ,dostali jsme se brankou  Parláska do vedení, ale v 75 minutě jsme přišli o vyloučeného Dubna a zápas  dohrávali o deseti. Ke konci zápasu rozhodčí nařídil pokutový kop, ze kterého soupeř vyrovnal.“

Sekretář Pavel Kruml dodal: „Už dlouho jsem nebyl tak rozčílený jako po tomto  utkání.To co s námi udělali rozhodčí to nemá obdoby.Neuznal nám evidentní gól.Před utkáním bych bral bod teď je to pro nás ztráta. Teď jedeme na Zličín a chceme vyhrát.“