TURNAJ FREE 1 GASS CUP PRO VIKTORII PLZEŇ

TURNAJ FREE 1 GASS CUP PRO  VIKTORII PLZEŇ

Jiří Pojar

Městská sportovní hala v Domažlicích hostila v sobotu fotbalový turnaj mladších přípravek ročníku 2001 a mladší pořádaného Jiskrou Domažlice.Turnaje se zúčastnilo devět mužstev z celého kraje .Jiskra Domažlice dvě mužstva, Sokol Mrákov, Sokol Blížejov, Lokomotiva Hostouň, SK Klatovy 1898, Viktoria Plzeň, FK Tachov, Viktoria Mariánské Lázně. Původně jich mělo být deset, ale Tatran Chodov se pro velkou marodku v mužstvu omluvili. Turnaj byl na losován tak že se utkala okresní mužstva s krajskými. Potvrdila se nadvláda krajských mužstev nad okresními.První místo vybojovali hráči Viktorie Plzeň druzí skončilI fotbalisté FK Tachov třetí Viktoria Mariánské čtvtí SK Klatovy 1898, pátí JiskraDomažlice I. Pořadí ve skupině o umístění : 1.Sokol Blížejov, 2.Sokol Mrákov 3. Jiskra Domažlice II ,, Jsem rád že mezi pěti prvními pěti umístilo naše první  mužstvo i když jsem očekával lepší umístění alespoň třetí čtvrté místo, ale takový  je fotbal“říká šef trenér přípravky Antonín Vlček a pokračoval nemůžu upřít klukům snahu nasazení a  obratnost. Náš problém je práce s míčem. Hráči krajských účastníků s balónem pracují lépe a jdou i do rozehrávky. Našim hráčům ještě chybí mezihra.Výsledky v této kategorii nejsou vůbec důležité. Spíše jde o to aby se střetávali s vyspělími mužstvy aby se něco naučil.  S tím

souvisí i nasazení našeho druhého mančaftu ročníku 2004 a 2005 a 2003  pro ně to byla první zkušenost a určitě nepropadli, protože jejich výsledky skončili o branku porážkou“dodal Vlček. Kvalitu prokázali Klatovy a  Mariánské lázně, kteří měli složený tým převážně z mladšího ročníku 2003 a i tak se vyrovnali ostatním mužstvům a některé předčili. Nenápadným výkonem působila vítězná Viktoria Plzeň, která potvrdila svoji nespornou kvalitu. Pořadatelé turnaje touto cestou děkují hlavní sponzoru turnaje firmě Top Tank s.r.o. provozovatele sítě čerpacích stanic F1 Free Gass, který připravil pro všechny účastníky hodnotné ceny a první tři mužstva obdrželi medaile a poháry .Poděkování rovněž patří zástupkyni firmy Top Tank paní Zuzaně Lažanské za předání pohárů diplomů a medailí.. ,,Musím poděkovat mým kolegům, kteří pomohli při organizaci turnaje a s řízením zápasů.Vladimír Brichcín jako hlavní organizátor Hynek Berka- časomíra. Pavel Červený a Jaroslav Krakeš – rozhodčí utkání a všem zúčastněným mužstvům za hladký průběh turnaje.Další turnaj plánuje Jiskra Domažlice na 26.února to bude turnaj starších přípravek ročníku 2000 a mladší pátý ročník turnaje O pohár Starosty města Domažlice.Přislíbili účast SK Klatovy 1898 a Okula Nýrsko a pozváni budou krajské i okresní týmy do naplnění kapacity deseti mančaftů.