DOMAŽLICE SMETLY KÖTZING

DOMAŽLICE SMETLY  KÖTZING

Text a foto Jiří POJAR

Ve čtvrtém  přípravném zápase měla Jiskra Domažlice v sobotu 5.února od 14.00 hodin  za soupeře šestý tým německé Landesligy 1. FC Kötzing.  Kádr tohoto velmi kvalitního celku, který hrál v loni ještě Bavorskou ligu  se opírá o výkony čtyř českých hráčů. Exligisti Antonín Prančl odchovanec Okuli Nýrsko (Mladá Boleslav atd). Jan Velkoborský, Martin Psohlavec (Viktoria Plzeň) a Jan Kotáb odchovanec klatovské kopané a bývalí hráč Buldoků Karlovy Vary všichni tito fotbalisté nastoupily v základní jedenáctce proti Domažlicím. Trenéři Jiskry nemohli počítat s nemocnými Janem Havlíčkem, Jiřím Bártou a Petrem Mužíkem a zraněným Jiřím Šámalem.

Jiskra Domažlice -  1.FC Kötzing    7:1  (2:1)

Domácí hráči vstoupili do zápasu velmi  aktivně. Hned v úvodu se po levé straně prosadil  Juraj Donko vysunul  Luďka Leitla ten poslal ostrý centr na nabíhajícího Patrika Hulinu ten střílel vedle levé tyče branky brankáře   Christopha  Bergmanna . O chvilku později centroval s levé strany Hulina na hlavu  Milana Brauna a jeho pokus musel gólman Kötzingu Bergmann vyrážet na rohový kop.Po rohu Luďka Leitla střílel tvrdou střelu Juraj Donko a Bergmann jí s námahou vyrazil. V 10. minutě předvedla Jiskra rychlý výpad do soupeřovi obrany po ose Jakub Strejc- Lukáš Bezděk – a zakončoval Milan Braun vedle levé tyče. Do vedení šli ve dvanácté minutě  paradoxně  hosté. Ti  se prosadili  po rychlém brejku a přihrání Martina Psohlavce na levou stranu na nabíhajícího  Simona Koppa, který prostřelil gólmana Františka  Lorence  0:1. O tři minuty později vystihl špatnou rozehrávku hostů Patrik Hulina zatáhl míč po levé straně přihrál na nabíhajícího Luďka Leitla, ale tomu v zakončení  včastným vyběhnutím zabránil , výborně chytající brankář Bergmann. Na druhé straně po rohu Antonína Prančla zakončoval hlavičkou Jan Velkoborský, ale Lorenc ji v pohodě kryl.Ve dvacáté minutě opět čaroval Bergmann to se před něj dostal důrazný Lukáš Bezděk a německý brankář jeho tvrdou střelu vyrazil na roh. Zaslouženého vyrovnání se Jiskra dočkala o minutu později. Luděk Leitl rozehrál s levé strany trestný kop a Marek Bauer poprvé rozvlnil síť za zády Bergmanna 1:1. Na druhé straně se po odraženém míči prezentoval střelou opět Kopp. Jiskra se nemohla brankově prosadit ani ve 25. minutě kdy se Donko dostal před Bergmanna ten jeho střelu vyrazil do strany  Donko jej doběhl  centrem našel nabíhajícího Brauna a ten hlavou mířil vedle levé tyče branky hostů.Kötzing se prezentoval nebezpečnou střelou Jana Velkoborského z 22. metrů, kterou František  Lorenc vyrazil na levou tyč.  Domácí se  zaslouženého vedení  dočkali ve 27. minutě. To vyrobila minelu hostující obrana jmenovitě hráč s číslem čtyři Matthias Süs velmi nezodpovědně vracel balon na brankáře Bergmanna . Špatnou rozehrávku vystihl  Lukáš Bezděk obešel brankáře a s přehledem do prázdné branky zvýšil na 2:1. V závěru poločasu se k odraženému míči dostal Donko gólman mu jeho bombu vyrazil  na roh. Kötzing předvedl rychlou akci po níž Jan Kotáb hledal nabíhajícího Martina Psohlavce ten na štěstí pro domácí nestačil zakončit. Do druhého poločasu obě mužstva využila možnost vystřídat. To se projevilo hned v 54. minutě když vystřídavší Tomášové György a Bahleda kombinovali a Bahleda obstřelil brankáře do levého dolního rohu na 3:1. Tomáš Bahleda byl autorem čtvrté branky v 58. minutě po spolupráci s Patrikem Hulinou střelou k pravé tyči branky Kötzingu 4:1. V 74. minutě si Tomáš György narazil si balón s Milanem Braunem a střelou z šestnáctky překonal po páté  náhradního brankáře Kötzingu. 79. minutě to bylo už 6:1 to domažličtí hráči vystihly špatnou rozehrávku soupeře po ose Hulina - Bahleda a  Kamil Staněk technickou střelou vstřelil šestou branku. Na konečných 7:1 zvýšil  po trestném kopu Tomáše  Györgyho  Marek Bauer, když  přizvedl  jeho kop  hlavou a vstřelil svoji  druhou branku v utkání.

Branky: 21a 85. minuta Marek Bauer, 27. minuta Lukáš  Bezděk, 51 a 58. minuta Tomáš Bahleda, 74.minuta Tomáš György, 79. minuta Kamil Staněk

Sestava Jiskry Domažlice : František  Lorenc- Pavel Cihlář, Michal  Tesař, Marek Bauer, Jakub Strejc- Patrik Hulina, Kamil Staněk, Juraj  Donko(46.Tomáš György), Luděk Leitl, Milan  Braun - Lukáš Bezděk (46.Tomáš Bahleda) Trenéři: Zdeněk Michálek, Pavel Wolf, Erhard Breu.

Rozhodčí: Červený-  Štokl- Mifková. 100 diváků