Domažlice nestačily  na Vilzing

Jiří Pojar

V mrazivém sobotním odpoledni přivítal divizní lídr Jiskra Domažlice účastníka německé Landesligy (úroveň divize) aktuálně třinácté mužstvo DJK Vilzing. Jiskra nastoupila v základní sestavě s Tomášem Györgym a Patrikem Hulinou. Naopak pro zranění nemohli nastoupit Milan Braun(zraněné koleno), Jiří Šámal(zraněné koleno), Jiří Bárta měl střevní potíže.

Jiskra Domažlice - DJK Vilzing   1:4  (0:1)

Do zápasu nenastoupil ani Kamil Staněk(problémy s třísli) který   jenom trénoval na atletickém oválu. Tyto absence se byli poměrně citelným zásahem. Po úvodním hvizdu rozhodčího Václava Červeného viděli diváci fotbal plný osobních soubojů. V osmé minutě střílel mimo branku domažlický záložník Juraj Donko. V 17. minutě zahrával Tomáš György trestný kop na něj si naskočil Marek Bauer a jeho hlavičku mu obránci Vilzingu zblokovali. O minutu na to opět centr z pravé strany Györgyho   a slabou hlavičku gólman v pohodě kryl. Trest přišel o dvě minuty později, když zaváhání Jiskry potrestal Sebastian Nieauer  přehodil vybíhajícího brankáře Lukáše Freie 0:1. Domažlice mohli o šest minut později vrovnat kdyby po rychlé kombinační akci Bauer – György ten nacentroval z pravé strany na Lukáše Bezděka, ale  nestačil důrazně zakončit. V závěru poločasu nejprve nebezpečně hlavičkoval vedle levé tyče Marek Bauer a v zápětí střílel z 23. metrů nebezpečně Juraj Donko a brankář musel jeho střelu vyrazit na roh. Na druhé straně po rohu Zoltána Ambruse přestřelil z osmi metrů  Friovu branku.Nico Beigang. Do druhého poločasu poslali trenéři nové síly. Hned v úvodu zahrával rohový kop Luděk Leitl a Marek Bauer mířil hlavou nad branku Vilzingu. V 50.minutě to bylo 0:2 to se  prosadil hráč Vilzingu Nico Beingang. V dalším průběhu hry se do zakončení  nejprve dostal Michal Tesař hlavou do brankáře. Potom Lukáš Bezděk střílel vedle  branky Kristofiho. O chvilku později vystihl špatnou rozehrávku Patrik Hulina řítil se sám na brankáře Kristofiho, ale ten mu  jeho 100% šanci chytil.Snížení na 1:2 přinesla 73. minuta když se po centru z pravé strany hlavou trefil Lukáš Bezděk. V závěru utkání se dvakrát prosadil Vilzing v 80. minutě Simon Meindl  a Český hráč v barvách Vilzingu Michal Hoffmann upravil na konečných 1:4. Domažlice zahrozily šancemi Leitla a Tesaře, ale bez brankového zakončení.,,musím říct že jsme momentálně ve fázi přípravy kdy trénujeme kondici a sílu. Na hráčích bylo vidět že jsou těžší a nejsou na tom tak dobře pohybově jako soupeř, který byl rychlejší obratnější. Obdrželi jsme zbytečné branky a naopak se nám nedařilo proměňovat ani největší šance, který ch bylo několik. Konečné skoré  je pro nás kruté,  mohli jsme uhrát přijatelnější výsledek“okomentoval průběh přátelského utkání kouč Zdeněk Michálek.Dále nás zajímalo jak hodnotil výkon dvou nových hráčů Patrik  a Huliny a Tomáše Györgyho. ,,oba dva hráče jsem nechal hrát celý zápas abych je viděl ve hře. Tomáš pokud má balon tak se mi jeví poměrně dobře. Myslím si, že obranou fázi nemá proti takovému soupeři zažitou. Nám v podstatě chyběli tři středový, kteří mohli hrát post defenzivního záložníka Braun,Šámal, Staněk proto střed hřiště jsme měli volnější. Hulina běhal bojoval myslím se mě, že je na tom dobře, ale jsme v začátku nelze dělat nějaké závěry. Soupeř měl výborného útočníka  Hoffmana(hráč číslo 9), kterému je třicet pět let, který táhl útok. Ostatní hráči byli rychlostně velmi dobře vybaveni“ uzavírá Michálek.

Sestava Jiskra Domažlice: Lukáš Frei(46.František Lorenc)- Lukáš Waldmann, Michal Tesař, Marek Bauer, Jakub Strejc- Patrik Hulina, Tomáš György, Juraj Donko, Jan Havlíček- Lukáš Bezděk, Tomáš  Bahleda. Střídali: Pavel Cihlář, Michal Pavlíček, Jan Mašek, Luděk Leitl. Trenéři: Zdeněk  Michálek, Erhard Breu.

Rozhodčí: Václav Červený- Václav Kopejtko,Radek Pajma.