VIKTORKA PLZEŇ PORAZILA JISKRU DOMAŽLICE

Jiskra Domažlice – FC Viktoria Plzeň 0:4 (0:3)

Jiří Pojar

Svátek fotbalu se v sobotu 8.ledna dopoledne konal na Střelnici v Domažlicích. Domácí lídr divizní skupiny A Jiskra Domažlice si k přátelskému utkání v rámci přípravy pozval lídra Gambrinus ligy mužstvo FC Viktoria Plzeň. Domácí trenéři se museli obejít o Petra Mužíka, který se připravuje v ligové 1. FK Příbram. Nastoupit pro nemoc nemohla ani avizovaná posila z SK Klatovy 1898 Tomáš György. Naopak Jiskra zkoušela urostlého brankáře Františka Lorence(odchovanec SK Klatovy naposledy působil v německém 1.FC Kötzing a záložníka Jakuba Puchmertla (Viktoria Plzeň).

Hosté přijeli v nejsilnější možné sestavě chyběli jim Ševinský, Bystroň, Kolář a Rada Navrátil, kteří mají namířeno do tureckého Sivassporu.Viktorka v tomto týdnu bude jednat o příchodu jejich bývalého hráče Martina Filla z Norska.   Naopak diváci mohli vidět staronovou posilu s pražské Slávie Petra Trappa a gólmana Dominika Rodingera, kterého Viktorka testuje.

V první půli nastoupili oba soupeři v nejsilnějších sestavách a předvedená hra se sedmi stovkám přítomných diváků líbyla. patřil Viktorce a v 9. minutě se po samostatné akci trefil Milan Petržela.Ve 28. minutě předvedla Viktorka pěknou kombinační akci na jejím konci našel přesným centrem Pavel Horváth hlavičku slovenského útočníka Marka Bakoše a domažlický Lukáš Frei musel po druhé lovit balón se své sítě. O šest minut později se po druhé trefil Milan Petržela . Domažličtí zahrávali Luďkem Leitlem tři minuty před přestávkou

penaltu, kterou ale domažlický středopolař poslal nad branku domažlického odchovance v dresu Viktorie Martina Ticháčka. Do druhého poločasu poslali trenéři další hráče s jejich širších kádrů.Ve druhém poločase se do výčtu branek zapsal Michal Ďuriš po akci Jana Matase to bylo 0:4 . Největší příležitost měl v závěru domažlický kapitán Michal Tesař, který po rozehraném trestném kopu Jana Havlíčka nadvakrát nepřekonal Dominika Rodingera.

V dalším přípravném utkání přivítá Jiskra v sobotu 22. ledna od 14.00 hodin německý DJK Vilzing na UMT v Domažlicích.

,,Musím poděkovat Viktorii Plzeň hráčům a jejímu vedení za to že toto utkání u nás sehrála. Diváci, kterým děkuji za početnou návštěvu a hlavně plzeňskému kotli vedeném Zdeňkem Pavlem za hlasité slušné povzbuzování a ukázce jak se má fandit na fotbale. Bylo k vidění zajímavé utkání a hlavně proti sobě nastoupili oba první celky svých soutěží a to se bude v historii těžko opakovat.V dresu Plzně nastoupili všichni reprezentanti a opory. Podle ohlasů nejen od domažlických fanoušků a odborníků byla tato akce velmi povedená. Pro naše hráče to byla výzva a zážitek. Touto cestou děkujeme firmě Top Tank za sponzorování tohoto utkání“uvedl k utkání sportovní manažer Jiří Pojar.

Branky: 9 a 34 minuta Milan Petržela, 28. minuta Marek Bakoš, 72. minuta Michal Ďuriš

Rozhodčí: Václav Kubec- Václav Kopejtko, Václav Červený, 680 diváků

Hlavním sponzorem tohoto utkání byla firma TOP TANK s.r.o. - provozovatel sítí čerpacích stanic F1 GAS.

Jiskra Domažlice: Frei (46. Lorenc) - Mašek (46. Strejc), Bauer, Tesař, Cihlář (46. Waldmann) - Leitl (60. Ferra), Bauer (46. Puchmertl), Šámal (46. Staněk), Bárta (60. Pavlíček) - Donko (46. Havlíček), Bahleda (60. Bezděk). Trenér: Zdeněk Michálek, Pavel Wolf , Erhard Breu

FC Viktoria Plzeň : I. poločas: Ticháček - Limberský, Hájovský, Brezinský, Jiráček-Petržela, Horváth, Trapp, Rezek - Bakoš, Stříhavka

II poločas: Rodinger - Rajtoral, Matas, Brezinský, Dvořák- Štípek, Sladký, Darida, Hruška - Mandula, Ďuriš. Trenér: Pavel Vrba.