JISKRA JE DIVIZNÍM KRÁLEM PODZIMU

Jiří Pojar

V posledním patnáctém kole divizní skupiny A zajížděli fotbalisté Jiskry na půdu sedmého celku tabulky  FK Spartak Mas Sezimovo Ústí B. Domácí neponechali nic náhodě. Trenér Milan Škarda zařadil do základní sestavy plných jedenáct hráčů (dva ještě byli na lavičce) z druholigového kádru A mužstva trenérů Luboše Zákostelského a Zdeňka Bečky. Nabytý tým chtěl za každou cenu proti lídru uspět a byl motivován i pronásledovatelem Domažlic z města na řece Otavě. Hostům chyběl zraněný útočník Lukáš Bezděk a dlouhodobě zraněný gólman Martin Mleziva. Zápas se odehrál  v malebném  sportovním areálu Soukeník na hřišti s umělým povrchem, které mělo menší rozměry než hlavní hřiště. Zápas vlivem toho nabídl divákům mnoho osobních soubojů a každá standartní situace  byla pro oba brankáře nebezpečná. Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase.

Hned ve třetí minutě se do velké šance dostal Petr Mužík a na dvakrát Filipa Slavíka v brance Spartaku nepřekonal. O tři minuty později boxoval Slavík Mužíkův trestný kop na aut. Zaslouženou první branku přinesla dvanáctá minuta když se prosadil s 11 metrů umístěnou střelou blíže k levé tyči  domažlický Milan Braun 0:1. Vedení si hosté dlouho neužili hned o minutu později se prosadil po rohovém kopu Jana Předoty se prosadil domácí Pavel Simr střelou do levého dolního rohu Freiovy branky 1:1. Jiskra byla stále aktivní a velkou námahu musel domácí gólman Slavík vynaložit po trestném kopu Petra Mužíka se 14. minuty. O tři minuty na to šel sám na Lukáše Freie domácí Pavel Simr, ale jeho stoprocetní šanci Frei vyrazil nohama na autové vhazování. Do vedení šli domácí po střele Jana  Předoty, kterou Frei vyrazil a na  dorážku Davida Vaněčka byl krátký 2:1.Ve 28.minutě kombinoval Pavel Simr s Janem Předotou a ten střílel vedle levé tyče branky Domažlic. Nádherný fotbalový moment předvedli hosté o dvě minuty později, když Kamil Staněk ideálně vysunul ,,štírka“Luďka Leitla ten se ocitl na hranici šestnáctky chtěl přehodit vybíhovšího brankáře Filipa Slavíka, ale  přehodil branku. Luděk Leitl se po vysunutí Petra Mužíka radoval společně se spoluhráči z  vyrovnávající branky , když ve 36. minutě obstřelil vybíhajícího Filipa Slavíka na  2:2. Rozhodující branku přichystal dlouhodobě nejlepší hráč podle fotbalových znalců divize Petr Mužík. Ten o dvě minuty později na polovině hřiště vystihnul rozehrávku soupeře protáhl se mezi domácími hráči Tomášem Maškem a Ivan  Ciferským ten ho těsně před šestnáctkou zatáhl za dres. Sudí Ivo Duchoň nařídil trestný kop, který parádní střelou k levé tyči rozjásal po třetí skupinku domažlických fanoušků v čele s bouřlivákem Václavem Šímou 2:3. Do druhého poločasu vstoupili domácí s cílem vyrovnat. V 55. minutě nastřelil domácí David Vaněček levou tyč Freiovi branky a po té střílel Jakub Hric, ale Frei byl na místě  . Do závěru  utkání byl vidět velké úsilí hostů, kteří vyráželi do brejků a domácích se snahou o vyrovnání , ale obrany a brankáři už změnu skóre nepřipustili. Po závěrěčném hvizdu rozhodčího Ivo Duchoně se hráči a fanoušci mohli radovat se sedmi bodového náskoku, který jim na dálku pomohla remíza Slavoje Koloveč na Bohemians 1905 B 3:3. Domažlice přezimují s 39. body a se skoré 32:16 na skvělém prvním místě !!!

Sestava- Spartak MAS Sezimovo Ústí B: Filip Slavík- Tomáš Mašek, Petr Martínek, Pavel Novák, Jakub Hric-Vukadin Vukadinovič, Jan Předota, Ivan Ciferský(86.Brůžek Michal), Marian Horka- David Vaněček (56.Dominik Nanička), Pavel Simr. Trenér: Milan Škarda

Jiskra Domažlice: Lukáš Frei- Jakub Strejc, Michal Tesař, Marek Bauer, Pavel Cihlář-Luděk Leitl(91.Jiří Šámal),Kamil Staněk, Petr Mužík,Milan Braun, Jiří Bárta(89.Juraj Donko)- Tomš Bahleda(75.Jan Havlíček).Trenéři: Zdeněk Michálek, Pavel Wolf, Erhardt Breu.

Rozhodčí: IvoDuchoň, Libor Zeman, Petr Blažej

Delegát: Pavel Peteřík

ŽK: 1:2

Diváků: 115

Trenér domácích  Milan Škarda  byl po utkání velmi zklamán:,,Do utkání jsme nastoupili v nejsilnější sestavě. Bohužel nám hra nefungovala jak by měla.          V takové sestavě bychom měli Domažlice smáznout, a ne se s nimi  trápit a prohrát. Nebyla tam vidět bojovnost dynamika. Hráči mě zklamali. Možná kdybychom hráli v naší obvyklé sestavě tak by se o to hráči rvali víc srdíčkem. Že nás nečeká nic jednoduchého jsem věděl, ale že jim takhle darujeme tři branky je do nebe volající“.

Trenér Zdeněk Michálek:,,Domácí nastoupili hodně posíleni o hráče druholigového áčka.My jsme dobře bránili a chodili do rychlých protiútoků. Byl to jeden z našich nejlepších co jsme v této sezóně předvedli a po zásluze si vezeme tři body“.

Sportovní manažer Jiří Pojar:,,Domácí na nás byli hodně nažhaveni. Musím říct že se opět potvrdilo, že jména fotbal nehrají. Naši hráči zaslouží absolutorium ,za to jak k utkání přistoupili. V prvním poločase jsme mohli vést i výraznějším rozdílem.Ve druhé půli jsme si vybudovaný náskok pohlídali a po zásluze jsme završili pro nás senzační podzim první místo, které se do historie Domažlického fotbalu zapíše zlatým písmem. Neusínáme na vavřínech, dobře víme, že jaro bývá těžké. Je to pro nás velká výzva  a  musíme se na něj přes zimní přestávku dobře připravit, abychom nezklamali naše příznivce. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem našim fanouškům a sponzorům za podporu. Velké poděkování za podporu patří Městu Domažlice v čele se starostou Miroslavem Machem“.