Krajský přebor, 1.A třída 15. kolo 13. – 14.11. 2010

CHANOVICKÉ  VÍTĚZNÉ LOUČENÍ

Tím nejlepším způsobem – vítězstvím se rozloučili s letošním značně rozporuplným fotbalovým rokem  jediný zástupce v nejvyšší krajské soutěži Chanos Chanovice. Zatím co před rokem zakončily Chanovice podzim prohrou 0 : 2 s Rapidem Plzeň letos bylo loučení s podzimem úspěšnější neboť Chanoviští doma vyhráli v duelu o šest bodů nad posledním Rozvadovem. Podařilo se jim tak vrátit jarní prohru na tomto hřišti 0:2 a zvýšili náskok na dno tabulky na rozdíl slibných deseti bodů.

---

Chanovice -  Rozvadov  3 : 0 (2 : 0)

Jiří Šterba

Domácí mužstvo vyhrálo důležitý zápas. Hosté z Rozvadova zejména v první půli působili odevzdaně, hlavně po první inkasované brance. Ve druhém poločase hosté po důrazné domluvě od trenéra Sopka přidali a začal se hrát fotbal. Hosté si za celý zápas vytvořili jedinou šanci, kterou Horáček spálil. Chanovice tak  v pohodě dokráčeli k dalšímu vítězství.

Branky: 19" a 34" Polena, 82" Hnídek Rozhodčí : Kopejtko. Diváků: 100. ŽK: 1 : 0.

Sestava domácích: Beke, Srb, Zelenka, Šrámek, Dytrt/89" Král/, Brom, Polena/84" Rous/, Kostka,Šefl /66"Hnídek/, Káník, Černohorský/86"Patsch/

Branky: Pícl 2, Hacker - Bezdička; ŽK: 2:2. Diváků:  215

1. Chrást              15  14   0   1   53 : 10    42  ( 21)

2. Tachov              15  11   2   2   40 : 13    35  ( 11)

3. Rokycany            15  10   1   4   36 : 22    31  (  7)

4. Stod                15   9   2   4   28 : 20    29  (  8)

5. ZČE Plzeň           15   8   3   4   28 : 17    27  (  3)

6. Vejprnice           15   6   4   5   27 : 24    22  ( -2)

7. Holýšov             15   6   3   6   24 : 25    21  (  0)

8. Přeštice            15   6   1   8   30 : 31    19  ( -5)

9. Bolevec             15   5   4   6   19 : 21    19  ( -2)

10. Chanovice           15   6   1   8   18 : 28    19  ( -2)

11. Stříbro             15   4   5   6   30 : 34    17  ( -4)

12. Rapid Plzeň         15   4   3   8   23 : 38    15  ( -9)

13. Příkosice           15   4   1  10   17 : 30    13  ( -8)

14. M. Touškov          15   4   1  10   26 : 53    13  (-11)

15. Horní Bříza         15   3   2  10   24 : 34    11  (-10)

16. Rozvadov            15   2   3  10   14 : 37     9  (-15)

---

S TŘETÍ NEJLEPŠÍ OBRANOU PROHRÁLI ZNOVU O BRANKU

Poslední podzimní kolo 1.A třídy lze charakterizovat z pohledu úspěšnosti týmů z Pošumaví  slovy : každý získal, jen  Strážov neporušil svojí tradici . Tým který má z pohledu počtu obdržených branek  třetí nejlepší obranu  znovu nebodoval. V tomto ročníku z devíti proher již po osmé vyšel prohrál tím nejtěsnějším  rozdílem jediné branky. Strážovští se tak budou krčit přes zimu na 11.místě a k dobru na předposlední Sušici mají pouhé dva body!

Další čtyři týmy z našeho regionu na body dosáhly. Klatovy dokázaly překonat komplex Nepomuk a třemi body si po té, kdy Chotíkov dma remizoval se vyšvihly v tabulce na postupové druhé místo. Na to si dlouho brousily zuby Horažďovice které se doma rehabilitovaly po kvalitním výkonu za svojí prohru v Nýřanech a skončily po podzimu na čtvrtém barážovém místě.

Třetím nejúspěšnějším celkem z pohledu Pošumaví skončily na 9. místě Luby. Start doma porazil Strážov kterému tak vrátil jednobrankovou prohru na svém hřišti z jara tohoto roku.

Sušice po podzimním propadáku jako mávnutím kouzelného proutku v Chlumčanech dokázala prolomit střeleckou smůlu . Po té kdy již v poločase vedla 0: 3 přivezla z půdy soupeře který se doma nerad o body dělí bod. Za poznámku s posledním výsledkem Sušice stojí připomenout, že Sušice ve dvou zápasech na podzim dokázala v zápase čtyřikrát skórovat . Po výhře doma nad Zbirohem v úvodním podzimním kole 4:2do bylo podruhé právě v tomto kole v Chlumčanech. O špatné střelecké koncovce hráčů z města na Otavě svědčí to, že v dalších 13(!!!)utkáních dali pouze pět branek. Také proto odstartují jarní záchranářské práce z předposledního místa !

---

Luby – Strážov  2 : 1 (2 : 0)

Začátek zápasu se vyznačoval velkou nervozitou, oba soupeři si uvědomovali důležitost tohoto zápasu a nikdo se nechtěl dopustit nějaké chyby. Zhruba od 20. minuty zápasu se domácí začali pomalu osmělovat a dostali se i do několika slibných šancí, ale K.Křížek ani J.Javorský své příležitosti nevyužili. Také hosté zahrozili dvěma pohotovými střelami, které však skončily mimo branku. Osud utkání vzal do svých rukou domácí Miroslav Šůs, který nejdříve přesnou střelou z trestného kopu ve 30. minutě zařídil domácím vedení 1 : 0 a potom gólem do šatny ve 45. minutě po samostatném úniku s přehledem  překonal hostujícího brankáře Michala Javorského a zvýšil vedení domácích na 2 : 0. Druhý poločas začali domácí velmi vlažně, což hosté dokázali využít a ze dvou vyložených šancí jednu proměnili, když v 50. minutě skóroval Čížek Vladimír. Zbytek zápasu byla bitva o každý míč, oba soupeři si vytvořili několik příležitostí ke skórování, ale žádná z nich se již nepodařila využít. Šťastnější trenér domácích Karel Šnour po utkání neskrýval svou radost nad tím, že jeho svěřenci dokázali zvítězit nad věčným rivalem ze Strážova a úspěšně tak zakončit podzimní část fotbalové sezony. Pochvaloval si především výkon Miroslava Šůse, dobře zahrála obrana s brankářem J. Kalašem a záložníci Z.Hradecký a D.Šnour.

Sestava domácích: J.Kalaš, V. Turner, J.Javorský, M.Vejskal, K.Křížek, O.Juřina (M.Pivoňka), R.Pikhart (O.Kostolanský), P.Smolík (J.Bešta), D.Šnour, Z.Hradecký (R.Švec), M.Šůs.

Sestava hostů: M.Javorský, J.Michel, J.Franc, L.Helm, M.Šlegl (M.Plíhal), V.Čížek, V.Matějka, Z.Vítovec, L.Janka, T.Matějka, J.Čeleda (Š.Presl).

Branky : 30. a 45. Šůs Miroslav, -  50. Čížek Vladimír

Rozhodčí: Mazán Jan         ŽK: 2 : 4 ČK:    -   Diváků:   150

Foto z utkání   ZDE

Nepomuk – Klatovy  2 : 3 (1: 2)

Branky: Kocour, Švec - György, Ulrich, Veselka; ŽK: 3:3; ČK: 1:1. Diváků: 100

Chlumčany – Sušice  4 : 4

Branky: Hodan, Milota, Tomášek, vlastní - Budil, Hájek, Jech, Sládek; ŽK: 2:4; ČK: 0:1. Diváků: 80

Horažďovice – Horšovský Týn  3 : 0 (2 : 0)

Utkání probíhalo podle not domácího týmu. Skóre zápasu otevřel v 21. Minutě poo té kdy Jůda vystihl nepřesnou rozehrávku hostů a z rychlého protiútoku po přečíslení tři zakončil zcela volný Beránek sám před brankářem  1 : 0.  Hosté za tohoto stavu měli jedinou vyloženou příležitost  vyrovnat, ale Jarolím byl proti a hlavičku po rohovém kopu hostům zlikvidoval. Ve 37.minutě po rohovém kopu zvýšil Jiřík hlavou na 2:0. V dalším průběhu první půle Čadek  při zakončování hlavičkoval do břevna a Stulíkovu gólovou střelu  zneškodnila na cestě do branky obrana hostů. Ve druhém poločase se obraz průběhu hry nezměnil. Domácí nastřelili Dvořákem břevno a Mičkal sám před brankářem nedal. Definitivní pojistku třem bodům dala situace z 80.minuty, kdy Beránek vypracoval šanci pro střídajícího Beneše a ten uzavřel brankové konto nejen tohoto zápasu, ale také celého podzimu.

Manažer domácích Milan Koželuh šetří slovy při hodnocení hráčů domácích šetří chválou , ale tentokráte udělal výjimku: „ Tentokráte kluci podali kvalitní kolektivní výkon. Hráli s maximálním soustředěním s disciplinovaným přístupem všech hráčů. V jejich hře nechyběla potřebná agresivita , bojovnost , dařila se kombinace a  soupeře jasně porazili. A zde je na místě pro všechny pochvala“.

Branky.: 21. Beránek, 37. Jiřík, 80. Beneš. Rozhodčí: Lanči. ŽK: 0 : 1. Diváků: 150.

Sestava Horažďovice: Jarolím, Šedivý (53. Greger), Čadek, Beránek, Mičkal( 78. Beneš), Stulík, Cihlář, Jůda, DvořáK, Sova Jiří,  Jiřík.

Chotíkov -  Domažlice B 0: 0 ( 0: 0)

ŽK: 4:5; ČK: 1:0 . Diváků: 80

Křimice - Zruč 0: 3 ( 0: 0)

Branky: Karpíšek, Koukolík, Trnka; ŽK: 4:2; ČK: 1:0 . Diváků: 180

Blovice  - Nýřany 2: 0 ( 1: 0)

Branky: Houdek, Žežula; ŽK: 1:2 . Diváků: 100

Zbiroh  - Sl.Mýto 0: 3 ( 0: 1)