KPD , KSD – skupina A 13. kolo 13. – 14.11. 2010

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

HORAŽĎOVICKÝ DOROST BYL  NA PODZIM NEJLEPŠÍ

Po třinácti kolech první části krajského přeboru dorostu skončili nejlépe ze čtyř kolektivů z Pošumaví v tabulce nejvýše nováček přeboru z Horažďovic. Tento nováček se rozloučil s podzimní sezónou očekávaným vítězstvím nad soupeřem ze dna tabulky již podruhé za sebou doma výhrou 7:1, když stejným výsledkem skončil i předcházející mač doma se Sokolem Křimice. Další týmy z Pošumaví  měly daleko těžší soupeře a na body nedosáhly . Klatovy doma nestačily na třetí Sportovní školu Plzeň, ani výhoda vlastního hřiště nepomohla Sušici která podlehla druhé v tabulce plzeňské Doubravce.  Druhý nováček prohrál na hřišti souseda v tabulce v Tachově. Po první části KP  lze hodnotit celky z Pošumaví které se umístnily  takto: 4. Horažďovice 26 bodů,  5. Sušice 21 bodů, 7. Luby  a 8.Luby  -oba 19 bodů kladně a všechny kolektivy si vytvořily pro jarní část bojovat o umístění v první polovině tabulky které odpovídá jejich kvalitám.

---

STARŠÍ   DOROST

Klatovy  - SŠ Plzeň 0 : 4 ( 0: 2)

Karol Žák

Klatovští dorostenci v posledním letošním mistráku utrpěli první domácí porážku, nutno ale říci, že prohráli zaslouženě.  Soupeř přijel se silným patnáctičlenným kádrem,  s pouhými čtyřmi hráči, věkově spadajícími do kategorie mladšího dorostu.

Naše sestava byla velmi ovlivněná neúčastí několika klíčových hráčů, k utkání nastoupilo pouhých jedenáct statečných a  do pole musel nastoupit také jeden z brankářů. Palce jim drželi jistě všichni spoluhráči, kteří nemohli do zápasu z různých důvodů zasáhnout  : nemocní Kvítek, Kodýtek a Hofman, zraněný Schwarz, po operaci se zotavující Rendl  a červený hříšník Denk.  Sestava tím doznala i vynucené změny v jednotlivých postech a tak několik hráčů nastupovalo na místech pro ně dost netradičních.

Celé utkání se hrálo za silného větru, který do značné míry ztěžoval hráčům práci s míčem a měl prokazatelný vliv na pokusy o kombinační hru obou celků. Soupeř nás ale od začátku přehrával hlavně rychlostně, byl u všech míčů o krok napřed a obě branky si vypracoval poctivou  trpělivou hrou.  Druhý poločas probíhal ve stejném stylu, do 60. minuty bylo rozhodnuto. Poslední půlhodinu kluci hrdinně tento " přijatelný "  výsledek ubránili  i vzhledem k notné dávce sportovního štěstí. Velkou pochvalu zasluhují jistě všichni účastníci tohoto nerovného souboje, absolutorium ale zaslouží hlavně obranná řada, která posledních  třicet minut hrála ve složení : tři patnáctiletí  / Boublík, Štengl, Thomayer /, dirigováni jejím nejstarším členem Ondrou Urubou.  Z našich hráčů na hřišti  tentokrát svým individuálním výkonem nejvíce upoutal Luboš Thomayer, byl pro hostující  hráče téměř nepřekonatelnou překážkou, za což v průběhu utkání od nich také hodně "schytal".

V  náročném   podzimu prokázala  parta  klatovských  mladíků  kvalitním přístupem k tréninkům i utkáním  svoji životaschopnost, nepřipustili žádný velký propadák.  Průběžné deváté místo je asi maximum, na jaké tento nezkušený tým mohl v silné konkurenci dosáhnout, avšak jejich mládí  i fotbalové kvality jsou závazným příslibem do blízké budoucnosti.  Teď je třeba využít dlouhé zimní přestávky, kterou jsme už poslední dobou vzhledem k počtu zraněných nutně potřebovali,  k vyhojení šrámů a nemocí a v lednu s chutí naskočit do přípravy na  nelehkou jarní část soutěže.

Sestava :    Sláma  / 46.'  Opl /  -   Boublík, M. Brož, Thomayer, Uruba  -  J. Brož, Štengl, Bouzek, Kolář  -  Lužný ,  Opl  /46.' Sláma/hráno bez střídání!

Branky : Kuráž 2x,Nohel,Schwerner. Rozhodčí : Houdek. Diváků: 30. ŽK: 3 : 3

Sušice -  Doubravka 2 : 3 ( 1: 2)

Horažďovice  - Zruč 7 : 1 ( 5: 1)

Proti poslednímu celku tabulky začali domácí očekávanou převahou, kterou korunoval brankou Jaroslav Kubaň, pak se však na chvilku kormidlo utkání srovnalo, když autor první branky neproměnil pokutový kop a záhy hosté po hrubce domácí defenzivy srovnali. Do poločasu si však domácí vypracovali dostatečný náskok a druhý poločas se už jen dohrával. První branku za A dorost si připsal Josef Jiřík, po zkušenosti v B dorostu si první start za A dorost odbyl i nadějný žák Tomáš Greger.

Branky: 12.Kubaň Jaroslav, 20.Vachuška Alex, 32.Kodýdek Jan, 41.Vachuška Alex, 44.Greger Martin, 68.Kubaň Jaroslav, 88.Jiřík Josef - 18.Balák Lukáš

Rozhodčí: Kulhánek Milan, ŽK: 0:1, Diváků: 30

Sestava Horažďovic: Macoun - Sova, Dan Vonášek, P.Nováček, Dom.Vonášek - Nauš, M.Greger, Forman, Kubaň - Vachuška, Zdichynec (Hlůžek, Jiřík, Kodýdek, Pařil, T.Greger)

Tachov  - VD Luby 4 : 2 ( 3: 2)

Ostatní výsledky:  SK Smíchov  - Postřekov 0: 3 ( 0: 1) , Přeštice -  Křimice 9: 0 ( 7: 0) , Nepomuk -   Domažlice 2: 0 ( 0: 0)

1. Přeštice            13  12   0   1   45 :  9    36  ( 18)

2. Doubravka           13   9   2   2   33 : 13    29  (  8)

3. SŠ  Plzeň           13   9   1   3   66 : 20    28  (  7)

4. Horažďovice         13   8   1   4   35 : 19    26  (  7)

5. Sušice              13   6   3   4   24 : 23    21  (  3)

6. Domažlice           13   6   1   6   26 : 28    20  (  1)

7. FK Nepomuk          13   5   2   6   28 : 26    19  ( -4)

8. Luby                13   5   2   6   32 : 31    19  ( -4)

9. Klatovy             13   5   3   5   23 : 27    19  (  0)

10. Tachov              13   6   0   7   39 : 31    18  (  0)

11. Postřekov           13   5   1   7   30 : 26    17  ( -5)

12. Křimice             13   5   0   8   27 : 63    15  ( -6)

13. Smíchov Pl.         13   1   2  10   14 : 46     5  (-13)

14. Zruč                13   0   0  13   10 : 70     0  (-21)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

OKULA SI MUSÍ NA DALŠÍ VÍTĚZSTVÍ POČKAT DO JARA

Jedinečnou příležitost  udržet  bodový kontakt v tabulce se Sokolem Mrákov  měli dorostenci Okuly Nýrsko v přímém souboji  na hřišti souseda v tabulce.  Cesta vedla před vítězství v tomto zápase. To se nýrským hráčům  nepodařilo po té kdy zápas skončil dělbou bodů ani na pokutové kopy   na které vyhráli domácí , tím si upevnili  tak čtvrtou příčku v tabulce. Reprezentant nýrské kopané tak v pátém zápase za sebou na tři body nedosáhl a musí si na další výhru počkat až do jara 2011. Černé můry v podobě sérii neúspěšných výsledků bez bodového zisku v posledním podzimním zápase ukončil Měčín a po sedmi kolovém půstu si připsal v duelu o šest bodů nad předposledním Stodem.

---

Mrákov -  Nýrsko 3 : 3 ( 1: 0)  PK: 4:3

Měčín  - Stod   2 : 1 ( 2: 0)

Sušice -  Kasejovice 4: 2 ( 2: 0)

Ostatní výsledky : Holýšov -  Koloveč 1: 2 ( 0: 1) , Blovice -  Horš.Týn 4: 0 ( 2: 0) ,  Nepomuk  - Domažlice B 2: 5 ( 1: 3)  ,  Hostouň  - Staňkov 8: 1 ( 4: 0)

1. Koloveč             13  12   1   0   51 : 15    38  ( 16)

2. Holýšov             13   9   2   2   43 : 22    29  ( 11)

3. Blovice             13   9   1   3   40 : 22    29  ( 10)

4. Mrákov              13   8   3   2   46 : 16    28  (  9)

5. Nýrsko              13   6   3   4   55 : 34    23  (  0)

6. Hostouň             13   6   3   4   37 : 28    23  (  3)

7. Sušice B            12   3   7   2   20 : 23    19  ( -2)

8. Domažlice B         13   5   1   7   38 : 35    17  ( -2)

9. Staňkov             12   4   2   6   31 : 35    15  ( -4)

10. Měčín               13   5   0   8   24 : 46    15  ( -3)