KPŽ (starší , mladší) 11. kolo 13. – 14.11. 2010

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

KLATOVY A NÝRSKO PŘEZIMUJÍ  NA ČELE KRAJSKÉHO PŘEBORU

Významným úspěchem dvou klubů z Pošumaví  mezi dvanácti účastníky krajského přeboru starších a mladších žáků skončila první část soutěžního ročníku 2010/2011. Důkazem toho je, že jak Klatovy ve starších žácích tak Nýrsko v kategorii mladších žáků přezimují v roli lídrů tabulek obou nejvyšších soutěží žáků v kraji. Poslední podzimní kolo jakoby demonstrovalo tuto sílu tím, že všechna čtyři družstva z Pošumaví si na své konto připsala plný počet bodů.Vítězství mladších žáků Klatov je o to cennější, neboť v duelu se Slávií Vejprnice šlo o souboj sousedů v tabulce a výhra hráčů z města Pod Černou věží znamenala předstižení hostů v KP.

---

STARŠÍ     ŽÁCI

Košutka – Nýrsko  0 : 2 (0 : 1)

Pro hosty byl největším soupeřem prudký vítr a nerovný terén náhradního škvárového hřiště. Do vedení dostal hosty z přímého kopu Bejvl, když jeho nepříliš prudkou střelu propustil domácí gólman za svá záda. Pojistku pro hosty přidal na začátku druhého poločasu po jedné z mála kombinačních akcích Fiala.

Trenér nýrských starších žáků Petr Janovský : „ Celý podzim jsme se absolvovali s úzkým kádrem a v některé zápasy jsme odehráli jen díky zařazení mladších žáků do sestavy, proto lze postavení v tabulce po podzimní části považovat za úspěch.“

Sestava hosté: Penc, Kucharik, Bejvl, Kněz, Bláha, Fiala, Janovský, Kotlan, Záň, Toman, Pitel. Střídal: Votava

Klatovy – SK Slávia Vejprnice  3 : 1     ( 1 : 0)

Zdeněk Cibulka , Ludvík Fremut

V posledním podzimním utkání se domácí ujali brankou Smolíka vedení již v první minutě. Místo toho aby favorita tohoto duelu vedoucí branka nastartovala k dalšímu dobrému výkonu a výsledku, opak byl pravdou. Přestože měly Klatovy  v prvním poločase mírnou převahu, vše končilo na nepřesné přihrávce či nepřesném zakončení, u většiny hráčů chyběl hlavně pohyb bez míče. Soupeř se domácí  brance v prvním poločase moc nedostal, ale dvě šance ke skórování si však vytvořil. Druhý poločas měl podobný průběh, soupeři se podařilo hru více vyrovnat a častěji ohrožoval naší branku. V utkání se podruhé trefil Zbyněk Smolík, soupeř svou snahu dokázal proměnit ve snižující branku, chybělo mu trochu štěstí, aby vyrovnal. V závěru utkání pečetil vítězství lídra tabulky  Jan Kojan.

Sestava Klatov: Sváček, Macháček, Reitmajer, Čabrada, Procházka, Dolanský, Harmady, Kojan, Kozák, Cibulka, Smolík, (střídali: Bilíček, Lysek, Povolný, Schweigl)

Branky : Klatovy  - 1., 42. Smolík,  61. Kojan . Rozhodčí: Plundrich Milan. Diváků: 50

Ostatní výsledky : SK ZČE -  SK Smíchov 1: 0 ( 1: 0) , Tachov -  Nepomuk 5: 0 ( 2: 0), Stříbro Přeštice 1: 2 ( 0: 1) , Rokycany  - Horš.Týn 9: 1 ( 5: 1

1. Klatovy             11  10   1   0   78 :  3    32  ( 16)

2. Tachov              11   9   1   1   57 :  9    28  ( 10)

3. Rokycany            11   9   0   2   31 : 13    27  ( 12)

4. FK Nepomuk          11   8   0   3   35 : 17    24  (  9)

5. Přeštice            11   5   2   4   13 : 19    19  ( -1)

6. Nýrsko              11   5   1   5   14 : 11    17  ( -2)

7. ZČE Plzeň           11   5   1   5   15 : 25    16  (  1)

8. Vejprnice           11   4   2   5   21 : 22    15  ( -4)

9. Dyn.H.Týn           11   2   1   8   13 : 53     8  (-11)

10. Stříbro             11   1   2   8   10 : 50     6  (-10)

11. Smíchov Plzeň       11   0   2   9    7 : 35     3  (-16)

12. Košutka             11   0   3   8    6 : 43     3  (-12)

---

MLADŠÍ  ŽÁCI

Košutka – Nýrsko  0 : 1 (0 : 0)

S obranným valem domácích, neregulérním terénem  a silným větrem si hosté poradili až minutu před koncem zápasu,kdy si na dlouhé autové vhazování před branku domácích naběhl V.Svoboda a přesnou střelou zajistil Nýrskému týmu zasloužené vítězství a přezimování na prvním místě v krajském přeboru mladších žáků.

Trenér Nýrska Josef Juraši k utkání uvedl :  „ Košutka se na nás připravila se vším všudy , ale  bohužel jsem měl dojem, že  jsme se v tomto zápase vrátili o 20let zpátky.Na neregulérním terénu škvárovo-travnatého tréninkového hřiště(na hlavním hřišti byla jedna kaluž u středového kruhu), kde  hráč chce přijmout přihrávku po zemi a míč mu těsně před ním přeskočí rameno, to hovoří za vše! O rozměrech hrací plochy se nemá cenu zmiňovat a vrcholem všeho byla jasná taktika domácích-zdržovat a zdržovat.Pokud odevšud slyšíme rady odborníků,nechat hrát děti co možná nejvíce ofenzivní a technický fotbal,tak bohužel jsou na Košutce jasným nepřítelem tohoto sportu“.

Branka hosté:59. Svoboda V. Rozhodčí:Filinger Miloš. Diváků:30

Klatovy  - Vejprnice   5 : 2 ( 1: 2)

Fudvík Fremut

Mladší žáci předvedli v prvním poločase slušný výkon, bohužel však své příležitosti ke vstřelení gólů trestuhodně zahazovali. Soupeř naopak ukázal jak svou schopnost být efektivní v koncovce a z minima šancí se ujal vedení rozdílem dvou branek. Ke konci prvního poločasu za Klatovy snížil Bohdan Skhylayrsky. Druhý poločas přinesl obrat v utkání. Zřejmě důrazná domluva trenéru v kabině přinesla větší nasazení v osobních soubojích, byla vidět větší přesnost koncovky a hlavně sebedůvěra v soubojích 1:1 před brankou soupeře. Utkání se nepodařilo otočit, ale ani soupeř své zbraně nesložil a výsledek zůstal v náš prospěch pozitivní díky několika zákrokům brankáře Dominika Šíta.

Sestava Klatovy: Dominik Šít, Robin Hranáč, David Milfort, Kryštof Pavlík, Michal Šobek, Josef Fiala, Jindřich Sojka, Josef Havel, Luděk Soušek, Jakub Skýpala, Bohdan Skhylayrsky, Michal Turek,

Branky: Josef Fiala 2x, Bohdan Shklyarsky, Jakub Skýpala, Jakub Soušek

Ostatní výsledky: SK ZČE  - SK Smíchov 2 : 0 ( 1: 0) , Tachov - Nepomuk 8: 3 ( 3: 1), Stříbro - Přeštice 2: 3 ( 2: 0), Rokycany - Horš.Týn 9: 1 ( 3: 1)

1. Nýrsko              11  10   0   1   56 : 12    30  ( 12)

2. Rokycany            11   9   1   1   62 : 28    29  ( 13)

3. ZČE Plzeň           11   9   1   1   46 : 17    29  ( 13)

4. Tachov              11   7   1   3   36 : 21    22  (  4)

5. Klatovy             11   7   0   4   32 : 23    21  (  6)

6. Vejprnice           11   6   1   4   57 : 26    19  (  1)

7. Smíchov Plzeň       11   4   1   6   25 : 36    14  ( -5)

8. Dyn.H.Týn           11   3   1   7   22 : 50    10  ( -8)

9. Košutka             11   3   0   8   20 : 33     9  ( -6)

10. Přeštice            11   3   0   8   20 : 43     9  ( -9)